Болката | Болка в цялата лява половина на корема

Напиши отговор
  • Re: Болка в цялата лява половина на корема
    от д-р Цончев | 23.08.2018 09:27

Е няма как да кажа, понякога се обаждат и др. органи, но по-скоро престанете да четете за болести в нета, ме винаги ще си откриете нещо "страшно"
    от dani482 | 22.08.2018 19:33

Oтговор "д-р Цончев" post_id=244336 time=1534923526 user_id=18: Най-вероятно е колитна болка, но е добре за всеки случай гастроентеролог да направи ехография на корема за да се огледа
    Благодаря за отговора, д-р Цончев! Прегледах форума и се спрях също на колит или гастрит. Само още един въпрос - други проблеми освен болката нямам, но възможно ли е да има значително по-сериозна причина за тези оплаквания?
    от д-р Цончев | 22.08.2018 10:38

Най-вероятно е колитна болка, но е добре за всеки случай гастроентеролог да направи ехография на корема за да се огледа
  • Болка в цялата лява половина на корема
    от dani482 | 21.08.2018 10:54

Здравейте. Момче на 20 съм. От около месец изпитвам доста странна болка в лявата част на стомаха. Появява се по различно време , не е постоянна и има различен характер, но все там - отляво на стомаха, понякога по-нагоре, понякога по-надолу. По-често е тъпа и неприятна, но поносима болка. Понякога усещам само леко пробождане за малко и спира. Обикновено болката засяга голям участък отляво и няма точно място. Често сякаш чувствам лявата си страна по-слаба от дясната. Сякаш усещам и тежест в гърба над кръста - на същото място, където боли и отпред. Имам и газове, но болката невинаги идва непременно след яденето. В последно време прекалено напълнях, особено за годините си - само по телефон говорих с личния ми лекар и той ми обясни, че вероятно органите ми са притиснати от затлъстяването и затова изпитвам такава болка. Но ако наистина е така, защо само отляво? Смятате ли, че може да има сериозна причина за всичко това? Изчетох много статии в интернет, но до никакъв извод не можах да стигна... Комично е, но се боя и на лекар да отида, за да не чуя някаква страшна диагноза. Какво е Вашето мнение?

Напиши отговор