Болката | Странна болка ниско в корема, моля за помощ

Напиши отговор
  • Re: Странна болка ниско в корема, моля за помощ
    от д-р Цончев | 23.06.2018 20:14

Добре е и хирург да види този корем за всеки случай.
  • Re: Странна болка ниско в корема, моля за помощ
    от Traqna | 20.06.2018 18:05

Oтговор Muh_cho post_id=242609 time=1529506455 user_id=84394: Здравейте. Много моля за съвет - преди 2дни от нищото майка ми (48г) я преряза ниско в корема ( някъде в зоната на яйчниците), даже и малко по-надолу, каза че изпитва остра болка най-вече при движение. Вчера и днес болката е по-слаба, но все още я има отново когато върви или когато става. Болката е на около 7-8 см под пъпа. Вчера беше на гинеколог, казали са й след преглед на ехограф, че всичко с яйчниците й е наред, но са констатирали свличане на органите. Изписани са й свещички, да не вдига тежко и тн., но лекарката е казала, че не смята, че въпросната болка не е от гинекологичен проблем. Въпросът ми е към какъв специалист да се насочи сега и има ли причина за тревога? Не знам дали си въобразява, защото тя по принцип е слаба, но има и корем, но твърди, че визуално коремът й изглежда по-различно, все едно в долната част се е образувала като черта от паласка, все едно е прерязан ( не знам как да го обясня и дали изобщо е така това). Отделно тя има проблеми със ставите и се чудех може ли заради това свличане да има накакво триене и болка при движение? Не знам как така болката беше остра, после стана тъпа, тя я определя като придърпване надолу, когато се движи, нещо като болка по време на цикъл, но не точно. Тя е и в менипауза от няколко години. Много Ви моля за някакеи насоки за възможни причини за болката, както и към какъв специалист да се насочи.
  • Странна болка ниско в корема, моля за помощ
    от Traqna | 20.06.2018 17:54

Здравейте. Много моля за съвет - преди 2 майка ми от нишото майка ми (48г) я преряза ниско в корема ( някъде в зоната на яйчниците), даже и малко по-надолу, каза че изпитва остра болка най-вече при движение. Вчера и днес болката е по-слаба, но все още я има отново когато върви или когато става. Вчера беше на гинеколог, казали са й след преглед на ехограф, че всичко с яйчниците й е наред, но са констатирали свличане на органите. Изписани са й свещички, да не вдига тежко и тн., но лекарката е казала, че не смята, че въпросната болка е от гинекологичен проблем. Въпросът ми е към какъв специалист да се насочи сега и има ли причина за тревога? Не знам дали си въобразява, защото тя по принцип е слаба, но има и корем, но твърди, че визуално коремът й изглежда по-различно, все едно в долната част се е образувала като черта от паласка ( не знам как да го обясня и дали изобщо е така това). Отделно тя има проблеми със ставите и се чудех може ли заради това свличане да има накакво триене и болка при движение? Не знам как така болката беше остра, после стана тъпа, тя я определя като придърпване надолу, когато се движи, нещо като болка по време на цикъл, но не точно. Тя е и в менипауза от няколко години. Много Ви моля за някакеи насоки за възможни причини за болката, както и към какъв специалист да се насочи.

Напиши отговор