Болката | Болка ниско долу вдясно

Напиши отговор
  • Re: Болка ниско долу вдясно
    от д-р Цончев | 16.12.2017 20:25

Ако болката се проявява в зависимост от менструалния цикъл гинеколога трябва да реши какво да се прави. Ако е постоянна е добре да се обърнете и към гастроентеролог за всеки случай.
  • Болка ниско долу вдясно
    от Miroslava | 14.12.2017 17:02

Здравейте доктор Цончев. Аз съм момиче на 21години. Правиха ми операция октомври 2016 година, като премахнаха апендикса , кистектомия на левия яйчник и фенистрация на двата яйчника.Бързо се възстанових след това. Цяла година без почти никакви оплаквания (освен болка в дясно две седмици след цикъла - уж овулация), но октомври тази година отново започна някаква болка. Аз.работя постоянно права и имаше съмнения за кръст и такъв тип проблеми,но днес бях на рехабилитация и след щателно изследване беше изключен вариант причината за болката да е това. Имам пълна сакрализация на Л5 с консолидация между хипертрофичния напречен израстък на Л5 и маса латералия на сакрума.Дискът на ниво Л4 - Л5 се представя с лек заден бълджинг при запазен спинален канал с преднозаден размер 14-15мм. И въпреки всичко това, след преглед при гинеколог - отново скоро , се оказа че имам малки кистички и в двата яйчника. Оплакванията бяха именно болка в дясно ниско , болка излъчваща се към ануса.Най-интересното е,че като пия алкохол и започва да ми щипе в дясно ,а една сутрин дори(бях консумирала вино) след ставане от леглото получих ужасно силни болки ниско долу по средата на корема между двата яйчника.Наложи се да лежа няколко часа,защото всяко движение беше адски болезнено . Гинеколога ме прати на изследвания и се оказа,че имам Candida albicans и ми назначи лечение от Кандизол през ден 3 пъти и Клотримазол. В момента изпих последното хапче от Кандизола,но сега се случва нещо друго. Ставам от леглото и отново ме боли в дясно ниско долу и нямам особен апетит . Обезболяващи не ми действат,защото реално не се знае , болка от къде се опитваме да притъпим.Моля ви кажете ми какво да правя ... Благодаря

Напиши отговор