Болката | Болка отляво в гърдите

Напиши отговор
  • Re: Болка отляво в гърдите
    от д-р Цончев | 08.01.2018 21:09

По-скоро невролог, но имайте предвид че определени болки се излъчват към места, отдалечени от основното огнище - това се нарича ирадиация на болката
    от Мария | 05.01.2018 20:19

Не е свързано с храненето и вида храна. Болят кости, а не стомах. Боли ме отзад на гърба същото ребро. Въпросът ми е да потърся помощ от ортопед или от невролог?
    от д-р Цончев | 05.01.2018 20:05

При панически пристъпи са възможни най-разнообразни оплаквания... Във вашия случай ако е свързано с храненето опитайте да промените начина нахранене - количествата да са по-малки, вечеряйте рано, намалете дразнещите храни.
    от Мария | 29.12.2017 06:36

Понякога докато се храня имам дразнене в тази област, все едно ме болят същите кости. Да речем случвало ми се е и да преглъщам и докато храната преминава ме боли отлвво на костта, където боли и при палпация, но не го усещам отвътре, където е хранопровода, а го усещам точно там на раздразненото място (повърхностно). Но не се появява само и единствено тогава. Също така когато се притисне едното ребро под гърдите усещам изтръпвания на местата, където се усещат при някои движения или пози. Възможно ли е стомахът да се изпълва и по някакъв начин отвътре да се дразнят тези нерви? Дали симптома е истински, или просто след хранене хората са по - тревожни, а на мен ми казсха, че невралгията ми е от стрес и че стреса я обостря. :( Не знам какво да си мисля, възможно ли е да имам образувание, въпреки че съм млада? Или по - скоро всичко е на нервна почва и на ниво страх. Снощи усетих пробождаща лека болка едновременно под ключицата и в корема и това ме докара до паник атака. Имам чувството, че вече имам толкова много симптоми, че не мога да се фокусирам и да разбера дори дали усещам нещата реално, понеже са странни.
    от д-р Цончев | 28.12.2017 21:10

Свързвате ли това усещане с храненето?
    от Мария | 27.12.2017 17:38

Пиша ви отново дни по - късно. Изписаха ми Милгама за невралгията, стрелкащите болки намаляха,но понякога болката не е точно болка, а тежест, и не се разпространява по ребрата,а вертикално около гръдната кост. Понякога не се влияе от дишане, понякога - да, засилва се след хранене, което много ме трвожи и вече започвам да се плаша много и да се замислям дали няма някакво образувание. :( Или е просто ставно/мускулно/нервно от гръбнака и няма никакви сериозни неща. Попринцип имам леко изкривяване на гръбнака и възпалени фаланги доста често, може би произхода е същия, но много се страхувам
    от д-р Цончев | 09.12.2017 21:15

Е да, това навсеки му се случва да си науми нещо или да прекали с четене заболести в нета...
    от Мария | 05.12.2017 16:18

Oтговор "д-р Цончев" post_id=236516 time=1512327549 user_id=18: На тази възраст няма инффаркти. Вероятно причината е в стомаха. Вземете си напърво време направление за гастроеогнтеролог и направете преглед
    Ходих втори път при личната. Рефлукса не е причината. Причината е интеркостална невралгия. :) Ще пия Мовалис при нужда. :) Но хипохондрията ми е проблем.
    от д-р Цончев | 03.12.2017 20:59

На тази възраст няма инффаркти. Вероятно причината е в стомаха. Вземете си напърво време направление за гастроеогнтеролог и направете преглед
  • Болка отляво в гърдите
    от Мария | 01.12.2017 14:53

Здравейте! От няколко месеца насам имам болка отляво в гърдите, точно до гръдната кост, но не в средата зад нея, а леко наляво. Понякога върви към гърба и ръката и ме плаши ужасно. Бях на кардиолог, от страх пулса ми беще 125 уд/мин. Кардиограмата показа само тахикардията, къс RR интервал и изгладена Т вълна. Четох, че изгладената Т вълна сама по себе си не е проблем. Според лекаря съм здрава. Личната лекарка знае, че имам рефлукс и предположи, че се дължи не него и че е спазъм на сфинктера, който предизвиква невралгични болки по ръката, към рамото и гърба. Като ме заболи по - силно се паникьосвам и стигам до паник атака, където гръдните мускули вече много се стягат и си мисля, че получавам пристъп или инфаркт, а знам, че сърцето ми е здраво. Скоро загубих и близък след такава случка и параноята ми р много силна. Имам ли реално повод за притеснение с тази кардиограма, или е редно да се успокоя вече? На 20 години съм.

Напиши отговор