Болката | Болка при поставена нефростома на бъбрека

Напиши отговор
  • Re: Болка при поставена нефростома на бъбрека
    от д-р Цончев | 03.12.2017 20:57

А подуване има ли, по типа на тестоват оток?
    от Silvia Simeonova | 01.12.2017 19:12

Да имаше възпаление точно около шевовете, и при всяка превръзка на два дни освен йодасепт, слагат топуцин. Иначе дренажна е добре,но болките си ги имам. Благодаря Ви за отговора д-р Цончев!
    от д-р Цончев | 29.11.2017 21:21

Трябва да се види от хирург, да не би да става въпрос за възпаление около стомата, ако има възпаление трябва да се вземе антибиотик + съответните превръзки. Също така е възможно и проблем с дренажа и др. подобни
  • Болка при поставена нефростома на бъбрека
    от Silvia Simeonova | 25.11.2017 11:04

Здравейте! Бих искала 1 да ви поздравя за прекрасния сайт, който е полезен за мен от всичко по малко. Проблема ми е следният. Януари ми бе поставена нефростома на десния бъбрек. Сменя се на всеки 2 месеца. Сега последният път ми я смениха по спешност. Получавам остри,особенно вечер много силни болки. Попитах лекарите ми,и ми казаха ,че е нормално,защото времето е хладно. Попитах какво болкоуспокояващо, поне вечер,за да мога да спя. И ми казаха Дексофен и диалгин. Но успокояват за кратко време. Преди 4 вечери болката стана неописуемо силна,чак се разплаках и събудих децата. Извикаха бърза помощ. Лекарят ми би мусколи алмирал. Отпусна ме наистина,но на сутринта се появи отток,колкото бебешко юмручен. Отидох при личната каза че е нормално. Уви болките продължават особенно където ми бе бита инжекцията. Правих си компрес с риванол. Подутината придоби червен цвят и леко започна да се бели кожата. Днес започнах да я мажа около нея мястото с крем от невен,с леки масажни движения от вътре на вън. Въпроса ми е как да намаля оттока и какви болкоуспокояващо да взимам? Благодаря ви предварително! С уважение Силвия Симеонова.

Напиши отговор