Болката | Болка в плешките и врата

Напиши отговор
  • Re: Болка в плешките и врата
    от Diana Genova | 07.11.2017 22:26

Много Ви благодаря за светкавичния отговор, д-р Цончев! Бъдете жив и здрав!!! :)
    от д-р Цончев | 07.11.2017 20:43

Не е фибромиалгия. Ако много се засилят болките пак трябва да ви види невролог, но във вашия случай подозирам че най-удачно ще е да се направи малко физиотерапия или балнеопроцедури с масаж.
    от Diana Genova | 07.11.2017 19:40

Здравейте, Пиша с надеждата д-р Цончев да ми даде съвет към какъв лекар да се насоча. Месец януари се появиха болки и сковаване на мускулите на гърба, раменете, врата и ръцете до лактите. Имах главоболие, чувствах се напълно изцедена, нямах сили и тонус за нищо.Някои дни ме болеше много силно, някой дни по-малко, но не зная от какво се влияеше болката. Пробвах със затопляне, но стана още по-лошо от топлината.Невролога ми каза, че имам радикулит и ми назначи 10 дни инжекции Алмирал+ Аналгин, а след това и 10 дни алгоксиб. От лечението нямаше никакъв резултат. Продължих си на сама глава с обезболяващи и болката отшумя чак през пролетта , около месец Май, когато се затопли времето. Лятото се чувствах перфектно и нищо не ме болеше. С настъпването на есента, отново започна това сковаване, отмаляване и болки и изпадам в ужас, че ми предстоят дълги месеци, изпълнени с болки. Много четох и за фибромиалгията и не зная какво да предприема. Моля Ви, д-р Цончев, посъветвайте ме къде да търся причината и на какъв лекар да отида - невролог, ревматолог, ортопед или може би на психиатър? Благодаря Ви предварително!
    от д-р Цончев | 29.07.2017 19:55

Понякога подобни оплаквания са свързани с растежа. Личният лекар видял ли ви е?
    от ivan | 26.07.2017 10:36

От месец съм така... :|
    от д-р Цончев | 25.07.2017 20:33

Най-вероятно болката е с мускулен произход и ще премине спонтанно за няколко дни.
  • Болка в плешките и врата
    от ivan | 25.07.2017 14:15

Здравейте на 16 години съм и имам странна болка в дясната плешка и нощем доста ме наболява та чак си слагам дясната рака под възглавницата и спя на нея за да не ме наболява. Другата болка която е когато си наведа главата надолу ме наболява същото място отзад до плешката.Не знам от какво е и мисля,че не е много нормално тъй като не се напрягам или нещо такова.Пуших цигари 1 година,но нещо от сорта на 2-3 на седмица максимално. Не пия или нещо подобно...ще се радвам да ми дадете насоки!

Напиши отговор