Болката | болка в левия прасец

Напиши отговор
  • Re: болка в левия прасец
    от д-р Цончев | 16.11.2016 19:55

Според описанието - не е тромб. Възможно е да е болка с мускулен произход. При подозрение за съдово увреждане или запушване принципно се прави доплер на дълбоки съдове и консултация със съдов хирург. Но при вас вероятно няма нищо такова.
  • болка в левия прасец
    от peterin | 15.11.2016 20:25

Здравейте, От седмица имам болки в левия прасец. Работата ми е на бюро по цял ден, а и преди месец и половина имах 7ч полет, та ме притеснява да не е тромб. Иначе ходя поне по час дневно, но е в началото на деня, и после не ставам, и не знам дали компенсира седенето. Ходя и на фитнес веднъж седмично и това ми е активността. Болката е слаба, повече като напрежение дълбоко в мускула, главно зад коляното, но се разширява периодично и до вдясно на мускула; дори в един момент ме наболяваше и костта и мускула отпред. Нямам подуване, оток, зачервяване или чувствителност на допир. При масажиране с натиск има известно облекчение, но само по време на масажирането. Не се засилва при ходене или качвани на стълби. Докато ходя не я усещам особено, главно при почивка. Във фитнеса не тренирам крака и не тичам. Мисля, че не се засилва с дните, но и не отслабва. Ако реша да я проверя, къде трябва да отида? Още седмица ще съм извън града на личния ми и не мога при него. Благодаря много за препоръките.

Напиши отговор