Болката | Болка в пъпа

Напиши отговор
  • RE: Болка в пъпа
    от Райна Христова | 24.11.2022 21:30

А това като размер на маточното тяло, малко ли е и говори ли за менопауза
    от д-р Ралица Правова | 24.11.2022 12:55

Измерени са били размерите на маточното тяло
    от Райна Христова | 23.11.2022 08:08

Здравейте! На узи снимка на матка какво означава 1 D 26.82 mm и 2 D 30,00 mm. На снимката има някакъмв пунктир през рогчетата на матката.
    от д-р Ралица Правова | 20.11.2022 16:50

Отговорих Ви на е-мейл
    от Райна Христова | 19.11.2022 04:12

Все още съм без м. Направих чхг. 1.22. Не съм бременна. Но корема ми е значително увеличен последните 30 дни. Иначе съм енергична. И продължава дискомфорт в корема. Все едно мравки ме лазят. Или все едно получавам прещипвсне. Или пукане на мехурче. Какво може да бъде?
    от Райна Христова | 10.11.2022 13:38

Последни въпроси. 1. След УЗИ на 12.08.2022 г., където не се виждат полипи, кисти, миоми и др., може ли все пак да настъпи внезапна и продължителна аменорея вече повече от 3 месеца. 2 Ако е бременност, кога е най-вероятно да е настъпила-след 24.06.2022 г. , когато е била нормална менструация или след 17.08.2022 г., като отбелязах , че от 01.08. до 17.08.22 г. имаше много оскъдно бледорозово кръвотечение. А от 25.07.22 г. - до 31.07. 22 г. само кафяво зацаплане
    от д-р Ралица Правова | 08.11.2022 22:11

Твърде малко вероятно и за двата Ви въпроса
    от Райна Христова | 08.11.2022 07:31

При бременност възможно ли е в 5 гс доктор да не засече плоден сак. Може ли при бременност да има 17 дни оскъдно кървене
    от д-р Ралица Правова | 07.11.2022 20:19

Направете кръвен тест за ЧХГ - това е най-сигурният начин
    от Райна Христова | 04.11.2022 13:58

Ако от 01.08. до 17.08.22 г. това не е била менструация, а някакво остатъчно кървене или цветна бременност, последна редовна ми е била на 24.06.2022 г. По мои изчисления трябва да съм във 19 г. с. Според мен е възможна тези коремни спазми да са движение на плод. На преглед ходих на 12.08.2022 г., тогава сигурно съм била в 4-6 г. с., но пък АГ лекарят не е уловил бременност, но може ли да е пропуснал нещо. На снимката видях впоследствие ясно изразена черна формация, коато на сродни изображения в интернет излиза плоден сак. Имам подуване на корема доста точно под гърдите, от лява страна доста безформено. Над пъпа забелязах все едно малко бутонче и си митлех дали не е херния.Като малка си имах пъпна херния, която се беше закрила. От седмица имам леки болки в кръста. Но не изключвам и хормонален дисбаланс,, защото както казах има смърт в семейството, на възрастен човек, но много набързо, за 2 часа. И мислех, че всичко е от стрес. Но ме съмнява подуването на корема.
    от д-р Ралица Правова | 04.11.2022 12:20

Да, тъй като хормонът в урината е в малко количество и в тези случаи се позитивира много леко
    от Райна Христова | 03.11.2022 18:52

Има ли възможност за бременност при много бледа втора розова черта shure check
    от themost | 03.11.2022 12:05

Не е правено такова изследване. Няма промяна в дефекацията.
    от д-р Ралица Правова | 03.11.2022 11:19

themost - правени ли са изследвания на изпражненията и имате ли промяна в дефекацията?
    от д-р Ралица Правова | 03.11.2022 11:18

Райна Христова - проявите насочват за ехография, за да се види дали няма някакви кисти, например
    от Райна Христова | 02.11.2022 22:14

Как качвате линкове
    от themost | 02.11.2022 18:56

Това е снимка на пъпа ми: Link
    от themost | 02.11.2022 18:47

Здравейте! От известно време имам болка в пъпа или не точно болка, а дискомфорт, личният лекар преди около месец ме изпрати за кръв и урина и на д-р образна диагностика на ехограф. И от там доктора ми каза, че няма изменения на вътрешните органи, а изследванията ми бяха в норма. Но болката продължава при натиск на пъпа и не само. На какво може да се дължи?
    от Райна Христова | 01.11.2022 20:07

Направих shure check. Много бледа, едвам забележима черта , на кантар е дали изобщо има такава втора черта
    от Райна Христова | 01.11.2022 15:50

Не съм. Това за какво е характерно
    от д-р Ралица Правова | 01.11.2022 13:36

Посещавала ли сте гинеколог, тъй като са нехарактерни симптоми за менопауза?
    от Райна Христова | 30.10.2022 13:43

Нямам болки. А един непрекъснат дискомфорт около пъпа, под и над него. Все едно мускулни крампи. На 40 г съм. Преди 6 месеца имах смърт в семейството. Имам редовни полови контакти. Не съм се пазила. Не приемам контрацептиви. На 01.08 ми идва уж менструация. Оскъдно бледо розово кръвотечение, все едно първи ден. Така беше до 17.08. Оттогава до сега нямам менструация. Никакви болки. Само тези силни коремни спазми и все едно понякога имам стомана в корема. Възможно ли е да съм в менопауза? Има ли такива коремни спазми при менопауза. Характерни ли са? Не съм никога била добре със корема и не ми и прави впечатление, че ми се повръща понякога. На какво може да прилича това състояние?
  • Re: Болка в пъпа
    от Сиси | 02.02.2017 09:24

Болки около пъпа се свързват в народната медицина с паразити. Известни още като хелминти. Около 300 вида. Нужно е прочисване поне 1годишно . Има тема в bg-mamma
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.01.2017 20:31

Най-добре хирург или гастроентеролог
    от Krasimir Ivanov | 27.01.2017 19:29

Здравейте, Преди година имах известно време имах болка в пъпа. Тя продължи около 2-3 седмици.Имаше съмнения за пъпна херния на хирургът ми обясни че нямам такава и че болката е предизвикана от нерв на пъпа и ще отшуми. Наистина отшумя но от 2 дни се появи отново. Остра е при натиск и тъпа в останалото време. Изпитвам и лек дискомфорт в стомафа, като гадене. Моля за мнение относно симптомите. Възможно ли е да е друго. Няма подутини. Има ли начин за лечние и какъв доктор да посетя? Благодаря
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.01.2015 14:48

Трябва да се направи преглед, няма как дистанционно да се отговори. Причини най-различни.
    от atidje | 13.01.2015 14:46

Здравейте. От няколко дни имам болки в стомаха, в областта на пъпа. Пих спазмалгон и no-spa, но не ми помогнаха. На какво може да се дължи тази болка. нямам разтройство и не повръщам.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.01.2015 12:45

Най-вероятно са мускулни котракции на влакна от коремната стена.
    от momchil | 01.01.2015 13:24

От няколко дена чуствам някакво движение туптене в областа на апендикса и по надолу не ме боли но ми е странно.Какво може да е
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.10.2014 08:17

Добре е да се види от дерматолог или от хирург. Ако не се касае за тривиално възпаление на това място е възможно развитието на един особен тип фистули, които се проявяват с подобна секреция.
    от bat ico | 01.10.2014 21:12

не мога да преценя точно но е по усилено следобед а вътре е зачервен а секрета е бял на цвят
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.10.2014 13:08

Колко е този секрет като количество?
    от bat ico | 30.09.2014 20:45

здравейте от известно време и аз имам проблеми с пъпа придружени с тъпа болка миризма и изтичане на секрет моля за съвет как да се справя с проблема
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.02.2012 17:43

Според мен между секврецията в областта на пъпа и оплакванията от корема няма общо. За първото трябва да посетите дерматолог, а за второго - гастроентеролог.
    от Luybomir | 29.02.2012 11:01

Нещо бихте ли ме посъветвали за тази влажност и и неприятните болки, и издутия стомах. забелязал съм че като оригна болките в пъпа затихват за кратко.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.02.2012 10:48

Възможно е.
    от Luybomir | 29.02.2012 10:47

Не точно секрет, пълен съм и имам псориазис и около пъпа, възможно ли е да е от него намирам по някога в него нещо бяло като люспи от псориазиса но е и леко влажно.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.02.2012 10:27

Oтговор: неприятна болка в пъпа, придружена с неприятен аромат от него
    - има ли изтичане на някакъв секрет?
    от Luybomir | 28.02.2012 20:23

Здравейте исками се да се консултирам за един проблем които имам от около 2 години, чуствам тъпа и неприятна болка в пъпа, придружена с неприятен аромат от него, при натиск болката се засилва, имам и постоянен дискомфорт и потдуване на стомха.Правиха ми изследвания и се лекувах от Helicobacter pylori , имах доста завишени стойности. болката и потдуването на стомаха отшумяха но за около 2 месеца и сега пак получих същите симптоми. възможно ли е да е от нещо друго и трябва ли да се претиснявам?

• от Доц. д-р Цончев, дм | 10.12.2007 14:05

Не е херния или поне от това, което се вижда наснимката - повече прилича на подкожно образувание - липом, фибром, променен космен фоликул. В първия си постинг давате различни данни - за изглаждане на пъпа, нещо, което не виждам на снимката, но може и да не сте успели да го "хванете" с апарата. Така, че пак е добре да се консултирате с лекар на място. При херниите е типично, че при напрежение на коремната стена изпъкват (в началните стадии) и при отпускане се "прибират".

• от alex99 | 10.12.2007 01:05

Здравейте. Аз съм мъж на 26 години. Ето снимка на пъпа. Притеснява ме това нещо, във формата на топче, което съм оградил. На пипане е твърдо и стои леко изпъкнало. До преди време съм сигурен, че го нямаше. [url]Link

• от Доц. д-р Цончев, дм | 06.12.2007 15:02

На каква възраст сте? Пол? Така както го описвате вероятно се касае за пъпна херния. В случая следва да се консултирате с хирург, който да постави диагнозата и да предложи лечение.
  • Болка в пъпа
    от alex99 | 05.12.2007 23:10

Здравейте. От извесно време имам болки в пъпа. Не са силни, но се усещат. Също така забелязах и изменение в самата форма на пъпа. Преди пъпа ми винаги е бил свит един вид като спирала, а сега при разпъване става гладък и изпъкват две малки топчета във формата на елипси. Искам да попитам има ли някакви причини за притеснение и какво е необходимо да направя? Благодаря.

Напиши отговор