Болката | Болки от 1г. в уста, зъби, челюсти език. Не мога да се храня

Напиши отговор
  • Re: Болки от 1г. в уста, зъби, челюсти език. Не мога да се х
    от LunaLuna | 28.07.2013 17:10

Благодаря Ви д-р Цончев, ще отида и при невролог.
  • Re: Болки от 1г. в уста, зъби, челюсти език. Не мога да се х
    от д-р Цончев | 28.07.2013 08:21

Добре е да се направи преглед при невролог и да се прецени дали не се касае за неврит на някой от лицевите нерви.
  • Болки от 1г. в уста, зъби, челюсти език. Не мога да се храня
    от LunaLuna | 27.07.2013 21:32

От една година имам силни болки в двете челюсти (венците), зъбите, сливиците и устните. Получих и слаба тъпа болка в дясното ухо. Лигавицата на устата (бузите от вътрешната страна и устните) и езика са изприщени с дребни ситни прозрачни пъпчици. По всяко време чувствам парене в езика, все едно че ям лютиви чушки, като когато се храня чувството се засилва, пия само вода, защото с течностите е същото. До преди месец имах сухота в устата и се облизвах често по устните, но това засега престана. Ходих при парадонтолог, който ми изстърга венците, после ходих при терепевт - зъболекар, който ми нагряваше двете челюсти на ток - 10 процедури. После ходих при алерголог и ми направиха изследвания и имам три положителни проби - назнам какви са. Извадих си 6 зъба, но болките не престанаха. Три пъти ходих на лекар - уши, нос, гърло, но той винаги ми казва, че нищо ми няма, а болките, паренето и пъпчиците не минават. Оперирах си преди месец и ми отстаниха цялата щитовина жлеза, защото ми казаха, че може от нея да са ми проблемите. Изписаха ми лекарства за кръста, от които получих 20 дневно разстройство и болки в корема, които продължават вече 1 година. В момента пия D - nol и ормус, които ми ги изписа гастроенереолог, като сега съм и на пълна диета. В продължение на 1 година за устната кухина употребявах следните неща: тантум верде, биодент, биодентал, ксеростом, септофорт, смрадлика,лайка и стрепсилс. В момента също пия и лекарства за остеопорозата ми и за гушата, защото ми магнаха щитовидната жлеза. Моля Ви помогнете ми със съвет какво да направя и при какъв друг лекар да отида, за да ми минат едногодишните болки в устата, венците, челюсти, зъби, сливици и езика и да ми се махнат пъпчиците, защото са нетърпими и не мога да се храня. Може да ми пишете и на адрес : beba_beba2010@abv.bg

Напиши отговор