Болката | Непоносима болка в дясно коляно !

Напиши отговор
  • Re: Непоносима болка в дясно коляно !
    от jerrymaguire | 17.05.2013 16:14

moga или г-н Маринов отдавна се подвизава във форума. Имаше едноседмичен БАН поради системни нарушения на правилата на форума, затова не Ви е прочел съобщението. Все го питам как може да помага на потребителите в нужда чрез форума, но явно личният преглед при него е неизбежен. Чувал съм от него, че е народен лечител, ирисов диагностицик и други, но така и не успя да ме убеди в достоверността на методите си...
    от Iliya Iliev | 17.05.2013 16:03

Определяне на точната Причина по Очите и лечение на нея
    от Ivan | 17.05.2013 15:25

Moga писах ти на лично, но не отговаряш . Би ли уточнил в какво точно се изразява тази алтернатива ?
    от Iliya Iliev | 16.05.2013 07:19

Алтернатива-Ако желаете мога да ви Помогна.
  • Непоносима болка в дясно коляно !
    от Ivan | 16.05.2013 04:33

Здравейте, Пиша за мнение тук, защото вече съм в безизходица от много прегледи извършени процедури и никакъв резултат . На 27 години съм и изпитвам болка ниско под капачката на дясно коляно от близо 2 години . Болката не е постоянна и се наблюдава предимно при покой на крака . Болките се увеличават постепенно, като най-изострени са по време на сън и освен в посоченото място започват да ме болят и сухожилията свързани с тази област в пиковите моменти . Студени компреси и гелове от рода на : fastum gel, reparil , ben-gay, lioton , конски кестен, дори и камфор салицил и т.н. - не помагат пробвал съм почти всичко, единствено от време на време ме облекчава душ с топла вода на мястото на болката и разбира се приемането на обезболяващи и противовъзпалителни ( най-често аналагин съм приемал) . Движението на коляното не предизвиква болка освен при рязко сгъване в крайно положение, тогава се осеща пронизваща болка . Смата болка не е възникнала в следствие на травма или поне не съм разбрал да е имало такава . Имам 2 направени ЯМР и 3 снимки на скенер, но не става ясно каква е причината за болката . 1)Разчета на първия ЯМР дава съмнение за киста външно от лявата страна на дясно коляно, за което бе извършена операция в клиниката по ортопедия в Горна бяня. Хистологията показва ,че взетата проба е доброкачествена и че съм имал желеподобна киста , но болката след извършената операция не се промени . 2)Следващата ми стъпка беше да посетя друг добър лекар Тони Георгиев от ВМА, който даде мнение,че е възпалено сухожилието което се намира ниско под самата капачка и приложи процедура за лечение с взимане на кръв обогатяване и инжектиране в самото сухожилие ( не помня как се казваше самата процедура с мед. темин) . Отново болката остана . 3)Третата стъпка беше да посетя физиотерапевт, който със масажиране и извършени процедури успяваше да предотврати болката ми за около 2-3 дни след сеанс, но отново не помогна . 4)Четвъртата ми стъпка е преглед с ОБЕРОН , от където бях насочен за консултация с едокринолог, но след направен преглед се уточни ,че нямам проблеми . 5)Петата ми стъпка е да посетя травматолог др. Стоилов ДКЦ Фокус , който след извършени изследвания и преглед на ЯМР установи ,че имам артроза и извършихме процедура с поставяне на хиларонови инжекции EUFLEXXA в коляното, които да спомагат с възстановяването на хрущяла и да изпълняват смазочна функция ,като процедурата е придружена с приемането на Joint care . Отново болката остана и не след дълго трябваше да търся ново решение . 6)Шестата ми стъпка е посещение в спортната клиника в Дианабад, където имаше съмнение за минискус след извършен втори ЯМР . Беше извършена артроскопия, с която се отстрани плака над самия минускус като съмнение за причина за получената болка и се отхвърли съмнението за артроза . От въпросната операция все още се възстановявам, но отново продължавам да се будя от болка наподобяваща старата , но като ,че ли не толкова изострнеа както преди, може да се дължи и на следоперативните лекарства които приемам ( Movalis i Predaxa ) . Моля за компетентно мнение,идея и ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да каже , защото вече изчерпах идеите си и не знам какво да правя , а явно безсънните нощи и приемането на обезболяващи трябва да продължи , поне докато не получа някоя язва и тогава да търся друго решение .

Напиши отговор