Болката | Болка в ребрата, долу вляво

Напиши отговор
  • Болка в ребрата, долу вляво
    от Владо | 26.04.2013 10:43

Здравейте! Понеже не намерих някой да има проблем на същото място, реших да потърся консултация :) От около 2-3 седмици имам болка в последното или предпоследното ляво ребро/а (долното). Болката наподобява тази при плексит или натъртване. Аз лично я свързвам или с работата (около 10 часа пред компютър) или с неправилна поза при спане (най-често заспивах лежейки именно на лявата си страна). Общо взето, първо не обръщах особено внимание и чаках да мине, ама вече трета седмица при по-силно натискане или пък кашляне болката си я има. Не съм специалист и не знам какви органи има в тази част, затова търся съвет. Знам, че е далче от сърцето. Преди няколко месеца имах преглед при лекар в друг връзка (изтръпване в пръстите на краката) и ми поставиха диагноза "Сколиоза", т.е. леко изкривяване на гръбнака. Мноооого съм склонен да смятам, че причината е неправилната стойка, особено като знам как ми се схваща гърба, но той си минава след малко гимнастика, ама това в ребрата си ме боли като натъртено. Моля за съвет!

Напиши отговор