Болката | Болка при шипове!

Напиши отговор
  • Re: Болка при шипове!
    от д-р Цончев | 12.06.2013 20:23

Трудно е да се каже по този начин на комуникация - причините могат да бъдат както съдови, така и костно-ставни.
    от marianapanova | 10.06.2013 10:47

Здравейте Д-р Цончев,тъй като незнам къде да ви пиша,пиша тук. Искам да попитам на какво може да се дължи подуването на глезен на десния крак точно пред глезена ми се поду вчера и леко ме наболява не е наранен или изкълчен крака,а по нагоре по крака забелязах нещо като синини леко болезнени.Опасно ли е
    от д-р Цончев | 25.04.2013 20:42

Малко вероятно е да е от това. В крайна сметка нормализирането на теглото би трябвало да има по-скоро обратния ефект.
    от marianapanova | 23.04.2013 20:50

Само да споделя храня се по зоната и свалих около 25кг съседката ми каза за болката в рамвте била от свалянето на килограмите възможно ли е. Сега съм 95 кг имам още 15 20 за сваляне
    от marianapanova | 23.04.2013 20:46

Не нямам температура,но си сложих космодиск и болката намалява днес забелязах,че като стоя доста време наведена ме заболява отпред на нивото на плешката,а също така и двете рамена на 29 год съм кръвното ми е нормално . Благодаря ви за съветите д-р Цончев.
    от д-р Цончев | 23.04.2013 18:02

Възможно е. Температура нали няма?
    от marianapanova | 22.04.2013 09:37

Здравейте д-р Цончев незнам тук ли е мястото да ви попитам преди 4 дни бях доста време на течение и ме боляха двете плешки вчера бях по къс ръкав и бях доста време наведена и ме заболя отляво плешката и отпред също като си взимам въздух ме боли отпред възможно ли е да е от простуда кръвното ми е нормално пулса също.Моля ви за съвет
    от Maya Borisova | 03.04.2013 13:43

Здравейте д-р Цончев, след Вашите разяснения вече сме наясно и по -спокойни, че сме направили всичко, което е необходимо и което може да се направи в този случай. Майка ми ще продьлжава с назначеното и лечение, ще взема лекарства за предпазване на стомаха , както Вие ни посьветвахте и ще иска направление от личният си лекар за физиотерапия. Притеснявам се само , дали може да взема за ВИНАГИ от "ЕНЕТРАТА ", че нали с нея само и се облекчават болките? Не е ли много силно и вредно лекарство??? Можем ли да смятаме ,че така ще е, с болки до живот ?? А дали това ,че е отслабнала тоолкова много е нещо, което трябва да ни притеснява, дали е от силната болка, защото е с нея близо година??? А иначе дали ще и помогнат някакви бани или балнеолечение.......Примерно в Овча Купел или Павел Баня........?? Или не е много подходящо, защото някой твьрдят , че подобни почивки са противопоказни за шиповете? Ще чакаме за Вашето разяснение!!!!!!!!!!! Хубав ден и до скоро!!!!!!
    от д-р Цончев | 02.04.2013 18:15

Това е терапията, това което и е изписано. Единствено аз лично за стомаха бих препоръчал да се вземе някакъв Н2-блокер от типа на Квамател, Улкопрол и др. Другото което може да се направи е да се вземе направление за физиотерапия и да се види с такива методи дали няма да се постигне някакво облекчение. Би трябвало да се полагат по каса.
    от Maya Borisova | 02.04.2013 13:27

Здравейте, д-р Цончев!!!!!!! Много се радвам ,че ми отговаряте Вие. Преди време Ви писах относно пьпа на майка ми, който си продьлжава все така, някой дни има секрет други не, ще видим до кога ще изкара така майка ми. И нали Ви бях писала ,че се сьмняваме да не би този секрет да е от ЕНЕТРАТА , която взема на всеки 2 дена за болката за шиповете. Но понеже тази болка си продьлжава и както написах е непоносимо силна реших да се допитам отново до Вас за менние и помощ . Правено и е снимка и ренгенологьт е казал ,че шиповете са на вторият прешлен на врата и целият и грьп е ошипен. А диагнозата от неврологьт е МКБ М531 Шийнобранхиален синдром Придружаващи заболявания– Уврешдане на шийнте коренчета не класифицирани другаде Хипертонично сьрце без застойна сьрдечна недостатьчност Терапия– Виомо 2 по 1т. Милгама от 100мг. 3 по 1 т. Темпалгин 1 табл. Габагома от 300мг. 1 кв. Фастумгел Предварително се извинявам ако непьлно или некоректно сьм изписала диагнозата или медикаментите, защото майка ми ми е диктувала по телефона и е вьзможно да има някой грешки или пропуски. Силно се надяваме да ни помогнете и този пьт!!! Знаем, че шипове не се лекуват , но се надяваме поне тази болка да мине или да е поне тьрпима. С тези сииилни болкоуспокояващи си разбутва и стомаха и си мисля, че не може това да е решението на проблема?????? Както вече споменах майка ми отслабна с 10 кг. , аз сьм в чужбина и не мога лично да сьм до родителите си и можете да си представите какво е така от разстояние да разбера ,че е отслабнала с 10кг., доста сьм притеснена. За това се обрщьам кьм Вас и се надявам ,че и този пьт ще ни помогнете. Хиляди благодарности !!!!!!!!!! Ще чакам с нетьрпение за Вашият отговор!!!!!!!!!!!! ХУбав ден Ви желая, д-р Цончев!!!!!!!!!!!!!!!
    от д-р Цончев | 30.03.2013 18:34

Снимка и преглед при невролог правени ли са?
  • Болка при шипове!
    от Maya Borisova | 30.03.2013 16:02

Здравейте, пиша Ви относно моята майка, на 65 г. е. Има шипове на врата си и има страааашни болки на врата и всичко около него, болката се разпростира и обхаща не само врата и. Налага се да пие прахчета "Енетра", че да има някакво облекчение, но отново се врьща болката. Много Ви моля, споделете ако знаете някакьв лек или нещо за облекчаване на тези неистови болки!!!!!!!!! Отслабнала е с 10 кг. предполагаме , че е от болката:( Благодаря Ви предварително!!!!!!!!!!

Напиши отговор