Болката | болка в тила

Напиши отговор
  • Re: болка в тила
    от д-р Цончев | 22.02.2013 12:00

Link
    Oтговор: гибус на ниво с-5,6
    - гърбица между 5-6 шиен прешлен.
    от m_jivkova225 | 21.02.2013 14:53

здравейте, днес ходих на снимки и беше написано следното на рентгеновата снимка "Р д за шийна спондилоза, тенденция към ъгловат гибус на ниво с-5,6 какво би трябвало да означава това?
    от д-р Цончев | 22.01.2013 18:46

Може да се направи преглед при невролог и ако е необрходимо снимка на шийни прешлени за да се огледа за ошипяване.
  • болка в тила
    от m_jivkova225 | 21.01.2013 22:45

Здравейте, това което ме притеснява е, че от време на време ми се появява болка в ямичката на тила - чувствам напрежение и притискане, понякога дори пулсиране. Аз спортувам редовно, и когато се съберат дори и 2-3 дни без физическа активност, болката се появява, а когато спортувам - намалява и изчезва. По скоро съм склонна да изключа кръвното като причина,понеже постоянно съм с кръвно 110/70. Със сигурност оказва влияние и това, че професията ми е седяща и прекарвам по 10 часа дневно пред компютъра,и понякога врата и гърба ме боли, а при по-продължително схващане ходя на масаж веднъж - два пъти месечно.За да намаля вредното въздействие на професията си посещавам и йога 2 пъти седмично и пристъпите на болка като че ли намаляха. Случайно си правих изследване преди една година с един апарат " медискрин " по метода на Накатани /не зная до колко може да им се вярва/, и той ми показа че има голяма вероятност да имам някакво ошипяване във врата. Може ли да бъде причината това или да я търся другаде? Какви изследвания е нужно да си направя? Благодаря предварително за отговора!

Напиши отговор