Болката | Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Напиши отговор
  • RE: Натрапчива болка в коремната област около пъпа
    от Таня Кирова | 25.01.2020 12:48

Имам същия проблем болка в кръста и пъпа с дискова херния съм може ши тая болка да е от това
  • Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа
    от Мирослав Миков | 11.12.2015 22:39

Aми , ако болката след напъване , беше локализирана над пъпа по срединната линия , със сигурност бих се насочил към епигастрална херния.
    от Атанас Филков | 11.12.2015 17:09

Най - интересното е, че има проблем, но как се открива какво е това което боли, тъй като са ме гледали на ехограф и нищо не се вижда, може би магнитен резонанс или какво!
    от Атанас Филков | 11.12.2015 17:06

Здравейте, имам абсолютно същия проблем като на bobsixkiller. Когато се появи през 2003 г. си мислех какво ли не и съм направил всички изследвания, но никой за съжаление /казвам за съжаление, защото специалистите не са в България отдавна/, не можа да открие какво е. Всички органи ми бяха наред. Явно участниците във форума, а и доктор Цончев не четат внимателно какво им казва bobsixkiller, че проблемът не е вътрешен, а по - скоро мускулен, и аз така го чувствам, т.е. може би подкожен, там до пъпа има една точка на 3-4 см. вдясно, която започва да боли или по - скоро става дискомфорт, при натоварване. Отдавна не се беше появявало при мен, но от вчера започнах много силно да кихам, нещо се разболях и с това кихане, понеже мускулите при кихане се стягат, явно съм го раздразнил доста и сега ме боли почти непрекъснато. Явно това не е единичен проблем и един добър хирург веднага би трябвало да знае за какво става въпрос. Моля за мнения. Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.10.2015 20:24

Най-вероятно болката е по типа на мускулната треска, така че изчакайте малко и ще мине.
    от stefan | 20.10.2015 14:31

Здравейте доктор Цончев и аз имам същите проблеми болки около пъпа и ребрата в съботата се претоварих много правих лицеви и набирария болката е предимно тъпа по точно като лек бодежи :roll: има ли за какво да се претеснявам нямам никави симпоми на чревна инфекция :idea:
    от Evelina Cvetkova | 17.01.2014 20:00

Привет на всички! Предупреждавам, че ще е дълъг пост :) Моят случай с болката вдясно от пъпа е следният: преди около 2,5м (началото на ноември 2013) при съвсем обикновена приятна разходка сред природата усетих - ще бъда максимално буквална - нещо като сръчкване/подпиране между последното ребро вдясно и таза (хълбока). Не се замислих особено понеже каквото и да ме е боляло някога се е оправяло или само след 3-4 дни или след 1 хапче болкоуспокояващо. Така така мина около седмица, дискомфортът в дясно премина в нещо като тежест, после в неприятно парещо усещане вдясно до гръбнака, по средата на гърба (под закопчалката на сутиена), усетих лека слабост в бицепса на дясната ръка и така докато не се замислих сериозно и не отидох при личната лекарка, според която след преглед каза че не е черен дроб, не е жлъчка, не е бъбрек ами някаква невралгия. Изписа ми аркоксия за 5 дни и милгама Н. Ефект никакъв. След второ посещение се измолих за направление за нефролог понеже цялото ми семейство има история с бъбречни заболявания.Преди да отида при специалиста си направих изследвания: ПКК и обикновена урина. Освен осцилатни песачинки всичко по е идеално и според личната лекарка и според нефролога. Самия преглед при специалиста не отрки абсолютно нищо притеснително. Ехографското преглеждане не посочва данни за каквито и да е аномалии ляв/десен бъбрек освен незначително малки по размер няколко конкремента в бъбреците, черен дроб, жлъчка без отклонения. Изписаха ми неоренал, пих го около седмица и тъй като уж нямам проблеми с бъбреците не мога да преценя дали е имал някакъв ефект. Следващата спирка беше невролог, който също след преглед и рентген на гръбнак не ми даде точна диагноза - освен предположение, че вероятно има някакво защипване на нерв/възпаление на нерв поради гръбначното ми изкривяване (имам сколиоза от дете, която никога не ми е създавала каквито и да е проблеми/дискомфорти и тн) намеси студа и обездвижването като фактори. Изписа ми гел за мазане (биофрийз) и милгама н, тъй като отказах да пия вимово поради неуспешната терапия с аркоксия. С гелът се мазах около 10 дни, получих обрив, спрях го. Болките в гърба и цялостното усещане за неврологичен проблем/схващане си отминаха от себе си. Това което ме притеснява наистина много е, че този дискомфорт/усещане за тежест и чувство за канализирана болка се преместиха точно отпред/в дясно от пъпа като си представям мислена зона широка около 3 пръста, започваща от долната част на корема (десен яйчник/апендикс) до 3-4 см над пъпа. Усещането липсва сутрин след ставане, появява се при седене (работя с компютър) може би.. по обед и така до вечера. По скала от 0 до 10 (като 10 са кризите, които получавам на първия ден на абсолютно всеки месечен цикъл)то е някъде 4,5-5,5 като по интензивно е след примерно чистене с прахосмукачка и дълго бързо ходене. Пречи ми като седя в кола, усещам като твърдост и подпиране в тази зона. След всички тези нововъведения в състоянието ми успях да си запиша час за гастроентеролог (края на декември 2013). Отново след прегледа - идеален черен дроб, жлъчка, панкреас, всичко без данни за възпалителни процеси. Преди това си повторих изследванията с пкк и биохимия - отново без отклонения. Изписаха ми дуспаталин и цинарикс, които пих около 10 дни - без ефект. Като обобщя - това състояние започва сериозно да ме дразни и да се меси в ежедневието ми. Стига се до моменти в които се притеснявам да изляза за дълго, защото нямам представа дали няма да получа някаква криза или бог знае какво. Пречи ми на работата, защото не седя спокойно, тъй като го усещам и ме изнервя. Нещата, които ми създават питанки - възможно ли е да е херния (вечерта преди излета ми се наложи да вдигна нещо, тежащо не повече от 7кг примерно), възможно ли е да е някакво увреждане на вътрешни органи от неправилно седене (когато съм вкъщи пред компютъра имам навик да седя доста изкривено на стола), възможно ли е да е проблем с дебелото/тънкото черво/апендикс/яйчници? Не мога да кажа че имам някакви сериозни оплаквания от тези органи. На гинеколог бях последно през май 2013 (ежегодно си правя профилактичен преглед по едно и също време) и не откриха нищо странно. А гастроентерологът не спомена за нищо притеснително. Не пия никакви лекарства освен 2 но шпа като силно се запаникьосам, че ще ме заболи много, но ефект също от тях не мисля, че има. Не напипвам нищо странно или т.к. нищо което според мен не трябва да е там. Преди седмица късно вечерта усетих наистина срязваща болка, но не я усетих като типичното срязване на нерв в ребрата,а като нещо по дълбоко, която за малко да ме накара да ида до Пирогов, но след няколко минути изчезна сама. Повторно не се е появявала. Въпросът ми е при какъв специалист да се насоча след нефролог, невролог, гастроентеролог? Жена, на 27, нераждала, 168, 48кг като допълнение на всичко това. Съжалявам за дължината на написаното, но когато нещо те чопли 3 месеца и не знаеш какво ти е и какво ще ти се случи е доста притеснително. Благодаря за отделено време, за евентуални съвети и всичко каквото може да е от полза за мен или за някой с подобна драма.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.12.2013 17:29

Добре е да се направи преглед при гастроентеролог и евентуално ехография н а корем
    от Asen | 08.12.2013 17:25

Izvinqvaite che pisha na latinica.Ot 3 sedmica se poqva tupa bolka edin put vlqvo pod rebrata drug put vdqsno pod rebrata mojeli nqkakvo mnenie ?
    от Плам | 21.06.2013 09:34

Здравейте. Мина доста време от първият пост с който започнах темата. Да обобщя какво се случи от тогава. НИЩО е единствената дума с която мога да опиша ситуацията. И то в добрият смисъл. След посещението при хирург ( както по-горе писах) и след започването на темата не предприех нищо повече. Скоро съвсем забравих за проблема, като само няколко пъти месечно за по 1-2 сек. усещах онова „мравучкане” там. Искрено се надявам проблема да е отшумял но и да не е – то поне не се разраства поне за сега. А след като нямам трайни оплаквания – няма защо да ходя по лекари. По-нагоре dimigram написа, че „.... а ходих и на ирис диагностика където ми казаха , че било проблем с някакъв нерв който по някакъв начин комуникирал с дебелото черво което пък имало леко възпаление на лигавицата си не....”, а някъде прочетох ( или май лекар ми каза) че нервите ( или какъвто и да е там елементът от анатомията) спускайки се през гърба към крайниците, имат отклонение и през коремната мускулатура. Не знам дали е вярно или не, но искрено се надявам и при мен да е така. Човек избира по-малкото зло. И тъй като проблема с шиповете ( дископатия или дискова херния не знам, всеки специалист казваше различно) който започнах да лекувам преди година не е решен и все така кръстът си ме боли, се надявам тази болка около пъпа да е свързана с онази в кръста. И честно да си кажа след близо 500 лв.( за един малко за друг много пари) по лекари и за лекарства покрай тези болки в кръста – спрях да пия каквото и да било - просто нямат никакъв ефект, тъпча се с някаква химия, болката си я има и т.н. и т.н. Бъдете живи и здрави.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.03.2013 13:50

Трудна работа... какви лекари са в гледали до сега?
    от zterziev | 26.03.2013 21:38

Мерси докторе за отговора не знам какво да правя посаветваитеме нешто
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.03.2013 14:22

Това е така, тъй като вероятно докторите не намират нищо, което да може да се свърже с тези ви оплаквания. На принципа че след като с различните методики не се открива нищо значи пациента е здрав... което не винаги е така.
    от zterziev | 24.03.2013 21:17

Не каза ми да оставя всичко и да не се занимавам повече със това и да си живея живота да но мен продалжава да ме боли корема, каза съшто да не мисля за това гледа ме на екограф и всичко ми е наред, имали изобшто лекар в българия да е загрижен за пациентитеси да проследи проблема на даден човек и да се замисли от каде идва проблема му можели да помогне за мен няма доктор Ценов а само гледат да трупат пари от пациентитеси столкова ходене по болници и толкова много епикризи 5 и накрая никакъв отговор на проблема ито при гастроентеролози,уш всички са добри . Отговоретеми моля,ДОКТОРЕ
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.03.2013 10:20

Е диагноза не постави ли?
    от zterziev | 13.03.2013 20:56

здрасти доктор Цончев ходих при док Големанов прегледаме и пак като другите док ми изписа хапчета и ме изпрати ни6то по конкретно
    от zterziev | 02.02.2013 22:33

мерси докторе ще пиша по късно какео стана
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.01.2013 19:10

Link
    от zterziev | 27.01.2013 16:08

здравеите доктор но аз съм от провинциата можели да ми дадете негов телефон птати ми го на имеила zterziev@abv.bg ако го имате благодаря предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.01.2013 17:16

Гастроентеролог - ИСУЛ, клиника по гастроентерология, д-р Големанов
    от zterziev | 24.01.2013 22:40

здр док Цончев много ще съм ви благодарен даите ми някакви кординати на добър гастроентеролог,защото обиколих трима и все същтото болката си е болка какви ли хапчета не ядох но все тая , даитеми телефона или името,каде работи моляви
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.01.2013 18:15

Мога да предложа специалист в София - гастроентеролог.
    от zterziev | 23.01.2013 19:32

ЗДРАВЕИТЕ ДОКТОР ЦОНЧЕВ МОЛЯ ЗА ПОМОШ ПРАВИХ КАКВИ ЛИ НЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ .-ФИБРОКОЛОНОСКОПИЯ ПОСЛЕДНО ИЗСЛЕДВАНИЯТА СА ДОБРИ НЯМА НИШТО ПО ЧЕРВОТО ,ДИАГНОЗАТА МИ Е РАЗДРАЗНЕНО ДЕБЕЛО ЧЕРВО ИЗПИСАХАМИ ,ДУСПАТАЛИН 200,И КОНФОРТЕКС,ДА ДОПЪЛНЯ БОЛКАТА Е ОКОЛО ПЪПА И ОТ 2 ГОДИНИ НО НЕМОЖТ ТАКА ,ЧУСТВАМ НА ДИСКОНФОРД И БОЛКА В СТОМАХА МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ КАДЕ ДА ХОДЯ ЩЕ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРЕН ЗА САВЕТ
    от Dimi Gromov | 24.12.2012 19:21

Като чета симптомите на Боб намирам много общо и с моя проблем. И Аз от скоро изпитвам подобна болка лека и натрапчива само, че отляво /появява се и изчезва дори и с дни/имам чувство ,че има някаква връзка и с гръбначния ми стълб ниско долу защото от време на време ме наболява и там вечер когато седна за по-дълго ме заболява по скоро ми изтръпва седалищната област засега съм ходил само на уролог, но там нищо не откриха тепърва след празниците ще ходя по др.доктори , ако има някакъв съвет ще се радвам да го чуя. Какво става с твоя проблем Боб ? , а ходих и на ирис диагностика където ми казаха , че било проблем с някакъв нерв който по някакъв начин комуникирал с дебелото черво което пък имало леко възпаление на лигавицата си не знам дали мога да вярвам на тази диагноза ?
    от Плам | 20.12.2012 14:33

Здравейте. Искам да споделя нещо което може и да насочи някой към разрешаването на проблема: болката беше изчезнала за кратко ( 4-5 дни ), но преди няколко дни се появи отново.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.12.2012 22:48

Добре е да се направи, обикновено се прави и ехография на корем. Все пак трябва да се постави по-точна диагноза.
    от Плам | 08.12.2012 13:53

Не, не съм посещавал гастроентеролог.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.12.2012 13:00

Гастроентеролог гледал ли ви е?
  • Натрапчива болка в коремната област около пъпа
    от Плам | 07.12.2012 15:48

Привет на всички. Искам да поделя за моят проблем и да получа съвет ( ако някой е в състояние да го даде). Аз съм мъж на 39г. Преди около месец усетих слаби и едва доловими болки в корема, в областта на пъпа и в дясно от него на около 3-4см. Болката мога да определя като мускулна а не болка по вътрешните органи. Как я определям ли? При покой – няма и следа от болката. Появяваше се когато реша да стана от леглото, да се наведа, изкашлям или изкихам. Типична мускулна болка като след натоварване на коремните мускули с физически упражнения (коремни преси). Не съм правил никакви физически упражнения с които да провокирам мускулно натоварване. Не спортува или тренирам. Силата на болката по скалата от 1 до 6 беше около 2-3 т.е. нищо което да ме накара да отида веднага на лекар. В подкрепа на моето решение да изчакам известно време бяха и аргументите, че болката изчезваше за 2-3 дни но пак се появяваше. В течение на 3 седмици болката така и не изчезна напълно. В началото на 4-тата седмица, болката стана отвратително настоятелна, но все така не много силна ( 3-4 от 6 ). Започнах да я усещам като мушкане, ръчкане, човъркане и опъване на нещо. Дори когато седя седнал на стол. Реших ( само защото болката се появява при кашляне и кихане), че вероятно се касае за херния, въпреки, че нямам никаква подутина по целият корем ( от слабините до гърдите). Отидох на лекар. Първо - при личният лекар. След преглед, той реши, че става въпрос за „насъбиране на топка” поради разкъсване или лошо зарастване на ципата (перитонеума) и която се скъсва при херния и/или след операция в коремната област. Аз имам ендоскопска операция на жлъчка (отстранена ) през 2003 г. при което под пъпа остана белег (ямка, дупка, трапчинка ) от лошо зараснала рана. И точно там е напипала проблема. Въпреки това реши че съм за хирург. Посетих хирург, който след преглед от слабините до корема, беше категоричен, че не става въпрос за херния. Пусна ми изгледания: кръв, урина, ехограф на коремни органи. Резултатите са добри: нормален черен дроб, далак, десен бъбрек и киста в левият бъбрек (за нея знам ). Всичко е в норма с изключение на хемоглобина ( 120 ) и билирубин. И така заключението на хирурга беше – нищо ти няма, не е херния и проблема не е за хирург. Моля за съвет – къде да отида „по-нагоре” и към какъв специалист да се насоча? Болката си я има все така малка, кофти, ръчкаща ме в една точка. На моменти я усеща като мускулни неконтролируеми конвулсии. Понякога се „смъква” ( или поне като усещане ) и под пъпа, но основно е в дясно от пъпа. Допълнителна информация, която може да има значение: от началото на м. май 2012 в продължение на 4 месеца посетих куп „специалисти” поради болки в кръста, които и се га ме тормозят. След милион изследвания заключението на ревматолога беше: шипове в гръбначния стълб L4-L5 ( дано не греша ). В момента вече 70 дни пия piascledine. Нямам проблеми с уринирането и изхождането по голяма нужда, нито траен запек и/или диария. Нямам газове, спазми на червата, подуване на корема Моля за помощ. Благодаря Ви предварително p.s. Видях подобни тема но от жена и то след раждане, ще следя и там.

Напиши отговор