Болката | Неминаваща болка

Напиши отговор
  • Re: Неминаваща болка
    от д-р Цончев | 03.09.2012 18:20

Не виждам нещо толкова притеснително. Ако се касае за лимфен възел, то той е увеличен в резултат на зъбния проблем и се очаква след като там е отстранена евентуалната причина постепенно да спадне.
    от Margarita Terzieva | 02.09.2012 21:49

Доктор Цончев благодаря за отговора , но отново ви пиша с молба за отговор и мнение.Посетихме и стоматолога, защото на съпруга ми падна коронката.Стоматолога видя къде е болката и опипа леко увелечение и ,плътнение под челюстта.Прати ни на лицевочелюстен хирург.Там той извади корена на зъба и ни каза, че жлезата не е за операция и ако не отшумят нещата пак да отидем. Не ни изписа нищо.Правиха му изследвания и само леко увеличение на калция има.Много ме притеснява това напрежение и болка.Тя му създава дискомфорт.Не зная какво да правя.Пращам ви снимка с мястото, където е болката и увеличената жлеза или лимфен възел .моля ви помогнете ми Страхувам се за него.
    от д-р Цончев | 30.08.2012 17:19

Според мен пак трябва невролога да посетите, добре е да се направи и снимка на шията, евентуално ЯМР.
  • Неминаваща болка
    от Margarita Terzieva | 29.08.2012 20:02

Здравейте доктор Цончев, нуждая се отново от вашето компетентно мнение и съвет.Съпруга ми от няколко месеца се оплаква от болка в областта на шията отпред малко зад гърлото.Болката се появява и отшумява и отново.Ходихме на УНГ, но той каза, че проблемът не е от гърлото, после ходихме на невролог.Той ни предписа лекарство за мазане.Имаше период,, в който нещата се нормализираха, но отскоро отново започнаха оплаквания.И аз вече се притесних сериозно.Какво да правя, не съобщава за други симптоми, освен за тази болка.Страхувам се да не е нещо много опасно, защото и двамата му родители починаха от злокачествени заболявания.Живеем в гр.Сливен и не можем да си позволим да тръгнем по лекари в София, затова ви моля за помощ.

Напиши отговор