Болката | Болка в лявото подребрие.

Напиши отговор
  • RE: Болка в лявото подребрие.
    от д-р Ралица Правова | 24.02.2019 16:52

Вземала ли сте някакви медикаменти за болките, които описвате? Колегата невролог изключи ли интракостална невралгия?
    от Ilieva | 24.02.2019 14:37

Zdraveite! Imam bolka v lqvata strana pot rebrieto i surceto. No tq se mesti ot strani na gurdata ot gore na gurdata pod zurnoto i sliza pod gurdata. Tazi bolka e s bodeji. Xodix na kardiolog. Na belodroben i nevrolog. Kazaxa che vsichko e na red. Napravix pulna kruvna kartina. Vsichko e ok. No bolkata s bodejite produljava.
    от macpro | 04.01.2019 16:16

Здравейте, д-р Цончев! На 41 г. съм. От пет дни ми се появи тъпа болка около лявото подребрие или по-точно в областта зад ребрата, която не е постоянна, а се появява в определена позиция на тялото - в седнало положение, когато се навеждам и в легнало на лявата страна. Точно по същото време ми се увеличиха лимфни възли зад дясното ухо и челюстта, които са твърди и болезнени. От 10 години имам атопичен дерматит с неясна етиология според дерматолозите, които ми прилагаха антихистамини, кортикостероиди и имуномодулатори, като за последните съм чела, че могат да предизвикат неходжкинов лимфом. От време на време дерматита се обостря и в момента се изразява с обриви на двете ръце около сгъвката на лактите, предмишниците и в областта около кръста. Възможно ли е болката в ляво да е от далака и да има връзка с увеличените лимфни възли, или да е от някакъв възпалителен процес, който е причината и за екземата? На какъв специалист ще ми препоръчате да отида? Благодаря ви предварително за отговора.
  • Re: Болка в лявото подребрие.
    от elena | 23.07.2018 16:45

"Ще започна с причината да започна с тинктура "Здраве". Преди три години забелязах ,че започвам да напълнявам - само в бедрата и корема. Корема ми все повече се надуваше, докато не заприличах на бременна жена в петия месец , без да преувеличавам. Добре де, казах си аз ,нормално е да имам корем. Но издутия ми корем започна да тежи , като пълен с камъни. Започнаха да се редуват разтройство със запек , оригване, къркоране , пукане на червата, сутрин ми се гадеше и от най- малката порция аз вече бях сита. Когато се движех повече от 6-7 минути започваха силни болки в дебелото черво. Много ми тежеше корема и това ме караше леко да се навеждам за да мога да ходя изобщо. Разбира се последваха прегледи при лекари и ми установиха синдром на раздразнени черва. Завъртях се и по кардиолози , защото получих сърцебиене на сърцето. Всички лекари ми дадоха лекарства и аз започнах чинно да пия. Така 5 месеца , с леки облекчения и след това симптомите се връщаха.Имах силна воля и вяра, но се оказа ,че само това не стига. Видях в интернет за билковата тинктура "Здраве" и реших да спра да се тровя с химия и да започна по природен и здравословен начин да се лекувам. Започнах да пия капки от тинктура" Здраве на Бъдете здрави" сутрин и вечер. Още на третия ден започнах да усещам как къркоренето намаля , а с него и газовете. Корема започна да се прибира. Започнах да ходя всеки ден до тоалетна без да имам пропуск. Пих тинктурата месец и спрях по собствено желание. Реших ,че съм се оправила. До преди два месеца.. Тежестта, болката в червата, газовете и куркането се върнаха с пълна сила. Ставаше ми лошо, виеше ми се свят. Сутрин ставах с киселини в устата . Гадеше ми се. Ако не се хранех 2-3 часа ми прилошаваше , все едно ми падаше кръвната захар. Личната ми лекарка ме помоли да се изследвам и за диабет. И отново се завъртях по лекари. Пуснах си пълна кръвна картина с всички показатели и за моя изненада всичко беше наред. Отново си поръчах тинктура "Здраве на Бъдете здрави" и допълнително си купих и масло от орех. Започнах този път много сериозно да ги пия. Смея да споделя отлични резултати спрямо здравето ми. Вече нямам къркорене, болки, ходенето ми до тоалетна се нормализира. Започнах да спортувам. На два пъти ми се случи даже да ми кажат ,че съм се разхубавила. Все още имам корем, но не е това което беше. Още съм в началото и този път съм твърдо решила билковата тинктура "Здраве" да пия дълго време , като не спирам и маслото от орех. Още ми прилошава ако не хапна веднага, но аз си давам сметка колко съм била зле преди това , за да се докарам до тук. Вече нямам киселини в устата и гаденето спря. Виждам резултатите макар и малки и съм убедена ,че ще успея да оправя червата и стомаха. Благодаря на всички прочели! Купува се от този сайт Link
    от недялко найденов | 14.02.2017 18:18

Благодаря ви!
    от д-р Цончев | 13.02.2017 21:06

Колегите са поставили диагноза рефлукс и гастродуоденит... това е което ви създава проблема, а по отношение на прогнозата "до кога..." няма как да се отговори... Трябва да се лекува и ще се види...
    от недялко найденов | 12.02.2017 17:19

Аз продължавам с въпросите.Нещата се пооправиха,но болките останаха в подребрието и от двете страни.Останаха като някаква тежест,не го свързвам с хранене,казаха ми,че е колит,гастрит и от това е.Не пия лекарства,само Гавискон ако почна много да къркорят червата.Иначе пия комплекс от билки.Та да питам,тия болки докога :)?
    от Ивайло | 20.01.2017 19:15

Прав сте, тук всичко се лекува с парацетамол!!Ще попитам в някоя дрогерия.Благодаея!
    от д-р Цончев | 20.01.2017 18:57

Въйбще не знам там какво има, принципно там освен парацетамол друго не може да се намери... Питайте в аптека или дрогерия... то там май и аптеки като нашите няма... или поне аз докато бях на острова имах подобни проблеми.
    от Ивайло | 18.01.2017 18:58

Благодаря ви искрено д-р Цончев.Още другата седмица ще мина ехограф.Тъй като съм в Англия бихте ли ми казали подходящи пробиотици които да си закупя от тук? Благодаря ви предварително!!!
    от д-р Цончев | 18.01.2017 18:50

На първо време си вземете някакви пробиотици и пробвайте с по-щадяща диета. Но пак какзвам, че е добре да се направи едно ехо на корем. Поне да се отхвърлят евентуални проблеми от други органи - бъбреци, далак.
    от недялко найденов | 17.01.2017 18:14

Днес си взех изследванията-захар 7,4;асат-30;алат-36;триглицериди-2,8;ггт-102;холестерол в норма;тсх-0,25 при мин.норма 0,35;Имам рефлукс езофагит и дуоденит с болки в подребрието както писах по-рано.На 2-3 дни единия е с разстройство.Без диета към момента и без лекарствена терапия.Препоръки?
    от Ивайло | 16.01.2017 21:50

Здравейте,центъра на болката е в лявата страна (точно от отстрани ,не е отпред или отзад),между последните две ребра долу.Поне аз така го пипам,като леко натисна мястото болката е много силна.Дори като шофирай днес на завой или дупка ако друсне болката се усеща.
    от д-р Цончев | 16.01.2017 20:38

Къде точно в подребрието? Добре е да се направи едно ехо на корем...
    от Ивайло | 16.01.2017 11:50

Здравейте,от около десетина дни съм с болка в лявото подребрие,като през последните дни болката е доста силна.Когато кашлям.кихам хълцам,а дори по някога при вдишване и издишване болата е силна.Долу вляво под/на последното ребро дори не мога да го пипна толкова боли,при лек натиск болката е секващата дъха ми,много силна,вечер не мога да се обръщам на едната и другата страна.Не съм в България,ходих на лекар и ми изписаха Напроксен за възпаление на мускулите.Започвам да се притеснявам тъй като ги пия вече трети ден ,а болката е все същата.Ако някой може да ме посъветва какво да предприема,ще съм много благодарен.На 39 години съм и съм с наднормено тегло,често съм и с киселини и газове.Благодаря предварително.
    от недялко найденов | 04.01.2017 09:05

Благодаря ви
    от д-р Цончев | 03.01.2017 19:38

de6y Според мен е подходящо лечението.
    от д-р Цончев | 03.01.2017 19:37

mariAnaZP Не виждам пповод да се прави гастроскопия....
    от недялко найденов | 03.01.2017 10:00

Честита нова година на всички!!!Взимах спазмомен,ензимил и ксанацид.Нямаше ефект.Сега взимах емонера 20мг по 1 сутрин за 10 дни и но шпа за толкова.Болките леко стихнаха и са малко по-тъпи и не толкова чести.
    от Mariyana | 02.01.2017 12:57

Здравейте.На 32год.съм,жена.От около месец имам леки болки в лявата част на корема,на нивото на пъпа и малко над него.В повечето случаи е по скоро усещане за болка(ако може така да се каже).Бях на гастроентеролог,при двама всъщност, ехографията на коремни орагни е добра,кръвните изследвания също.Предписаха ми:еспумизан,еманера,дуспаталин,пробиотик;без никакъв ефект до момента.От храна не се влияе болката по никакъв начин.Имах два,три дни през този близо един месец, без никаква болка или усещане за нея.На генеколог ходя всеки месец, тъй като правя IUI на естествен цикъл(без хормонална стимулация),та там проблем нямам.Въпросът ми е,следва ли да направя гастоскопия/колоноскопия за да изключа напълно проблем с храносмилателната система.P.S:Нямам никакъв проблем с ходенето по голяма нужда.Баба ми имаше рак на дебелото черво,та от там идва сериозното притеснение относно болката.Благодаря Ви!
    от д-р Цончев | 29.12.2016 19:43

Гастропротектор взимате ли?
    от недялко найденов | 28.12.2016 19:51

Здравейте,да попитам и аз.От няколко месеца имам болки в подребрието,ту отдясно,ту отляво или в средата.Често е като пипане с горяща клечка кибрит.Правих ехография,гастроскопия и кръвни.Казаха рефлукс езофагит и дуоденит.На гастрото-раздразнена лигавица.Кръв-триглицериди-2.00.Лекувах преди 2 месеца Хеликобактер Пилори.Сега уж нямам.Болките обаче продължават.Имам чувството като се чеша по корема и все едно пипам опънати нерви,и леко като тежест ми е.Какво да взимам за тези болки.Мога да дам още данни ако искате.Благодаря!
    от д-р Цончев | 13.12.2016 19:45

Вземете си направление за гастроентеролог и отидете да ви направят една ехогпафия на корем.
    от jasmina | 13.12.2016 10:08

добър ден.моля помогнете ми.От около 2 седмици усещам болка в ляво под ребрата понякога се мести и надолу към корема..ходих при личния лекар с оплаквания първо с болки в червата и той ми изписа папаверин подействаха ми другата болка спря но се появи тази.Търпима е нно се притеснявам да не е мещо сериозно.Забелязах че левите ми ребра са по изпъкнали.моля дайте ми съвет
    от д-р Цончев | 13.09.2016 21:48

Гастроентеролог като начало...
    от Наталия Найденова | 13.09.2016 14:21

Здравейте! От няколко месеца имам болки в лявото подребрие и в лявата част на гърба. До сега болката се появяваше и изчезваше, но от около една седмица е постоянна и някак си е свързана - сякаш болката в бодребрието се придвижва към лявата плешка и се получава странна придърпваща болка. От известно време, също така, усещам болка и в самите ребра, при натиск от моя страна. Имам болки и в слънчевия сплит, които също се появиха наскоро. Тъй като нямам възможност да отида при личния си лекар, моля за съвет при какъв точно лекар да отида? Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 23.03.2015 07:40

Някакво обяснение не даде ли гастроентерологът?
    от Иван Петров | 22.03.2015 22:29

не съм сигурен но мисля че не. Лекарят пак ме претупа изписа ми още лекарства, но положението не ми се оправя, болките са на лице, пия дуспаталин, силаксис, и се мажа с един крем
    от д-р Цончев | 25.02.2015 08:32

Кръвта накрая на дефекацията ли е?
    от Иван Петров | 23.02.2015 20:37

На 32г. съм от няколко месеца имам болки в ляво под ребрата стига понякога до пъпа понякога тръгва към сърцето и стига до рамото. Личната лекарка каза че може да интеркостална невралгия, изписа ми лекарства но подобрение няма. След големи мъки успях да си изпрося направление за газстро специалист. На ехографа на коремни органи нищо ненормално не се откри. Изписа ми обезболяващи и ми каза да се обърна към невролог. Успокоих се кратко, но вчера след дефракция забелязах съсирек кръв от тогава до сега не ме хваща сън. Болките продължават. В сряда съм отново при газстро специалиста дано да ми обърне внимание.
    от д-р Цончев | 14.07.2014 14:33

Така както описвате проблема вероятно болката е с мускулен произход и след известен покой следва д апремине.
    от Monika | 10.07.2014 22:28

Здравейте на 30г съм,имам дъщеря на 7г родена секцио , от 2 дена имам болка в долната част на корема отляво като успоредно с това същата болка я усещам в лявото подребрие близо до таза като се мести понякога и отзад на кръста отново от лявата страна.не е постоянна и нетърпима болка,усеща се на моменти като боцкане,като болка от мускул или все едно съм вървяла много бързо.интересното е че когато съм в седнало положение не я усещам,изобщо няма нищо но когато се изправя да вървя и се движа,тогава се обажда и ме боли на моменти дори е силна болка.така и не мога да си обясня на какво се дължи,досега не съм имала такива оплаквания.незнам към какъв специалист точно да се обърна за преглед.незнам дали е свързано но този месец и цикъла ми не дойде,а по принцип нямам проблеми с него,точен ми е като часовник + - 2-3 дена, но целия юни месец така и не се появи.и предвид и тези оплаквания мисля имат ли нещо общо с липсата на менструация.вярно е че работим по въпроса за бебе с приятеля ми,но си направих тест за бременост на 12 ден от закъснението на цикъла,който разбира се беше отрицателен.объркана съм незнам към какъв лекар да се насоча гинеколог може би като за начало,а след това? на какво може да се дължат тези болки които описах.не съм пила никакви болкоуспокояващи,защото не са били толкова силни и нетърпими,единствено днес пробвах да лежа по корем около 30мин и мога да кажа че имаше много добър резултат,защото след като станах от леглото до момента вече нямам никакви болки,сякаш се изпариха.доколкото знам може да се дължат на неизлекувана настинка.Моля който е запознат или се е сблъсквал с подобен проблем да сподели,да изкаже мнение много съм объркана и притеснена и незнам какво да направя.
    от д-р Цончев | 27.06.2014 07:04

Моля, пишете на кирилица!!
    от dani28 | 26.06.2014 17:45

Zdraveite,imam bolka v lqvo pod rebrata.Boli me kato disham,no ponqkoga ne me boli v opredeleni momenti...moje li da e ot nastinka?Molq vi kajete mi...
    от д-р Цончев | 17.04.2014 13:16

Няма как да се даде заводолителен отговор на този въпрос без да се направи преглед при гастроентеролог.
    от Виолета | 16.04.2014 19:37

Здравейте, преди два дни усетих в лявото подребрие болка ,която се появи след като пих вода,Бях вечеряла преди няколко часа и я усетих като все едно съм прекалила с водата,все едно ми е тежко.Очаквах да премине след няколко минути ,но не мина,а се засили с вдишването и издишването.На другия ден пак ме болеше при вдишване,при движение и при хранене-имам апетит но имам чувството че ще се пръсна и нямам място в стомаха,а не съм яла нищо.Като легна не ме боли толкова,боли като съм седнала -като съм свита.Да отбележа само че през деня сготвила гювеч - със зелен фасул,бакла,патладжан домат и т.н.-нали са пости,сигурно има значение,а на следващия супа със грах,преди няколко години имах гастродуоденит.
    от д-р Цончев | 30.03.2014 16:29

На такова прилича щом се повлиява от положението на тялото.
    от Dimitrina Chongova | 28.03.2014 15:23

Не самите ребра,отвътре.Забравих да спомена,че понякога като сменя позата и ме боли по малко.Възможно ли е да е просто схващане?
    от д-р Цончев | 28.03.2014 09:37

Във ребрата или под ребрата?
    от Dimitrina Chongova | 25.03.2014 19:41

Здравейте!Имам по-скоро тъпа болка в ляво на около 5 см.преди края на ребрата.Болката се появи преди няколко години,като не ме боли постоянно,но заболи ли ме продължава с месеци.Консултирах се с личната лекарка,но не ми обърна внимание.Болката е по-скоро под лявата гърда.На какво може да се дължи и при какъв специалист да отида?Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 25.03.2014 18:38

На първо време към гастроентеролог, да ви погледнат на ехограф. Колко еголямо това топче?
    от Boriana | 24.03.2014 16:07

от няколко дни напипвам нещо наподобяваващо топче в ляво под ребрата.боли ме когато го натисна, като понякога болката преминава към яйчника от ляво.трябва ли да се притеснявам и към какъв специалист да се обърна? Благодаря за вниманието.
    от д-р Цончев | 15.03.2014 19:44

Моля, успех!
    от Nikoleta | 10.03.2014 20:52

Да, нищо не е открито на ехографа. Благодаря за отговора!
    от д-р Цончев | 10.03.2014 17:10

Трудно е да се каже въз основа на така описаното състояние. Вероятно е с мускулен произход, особено ако на ехографа нищо не е открито.
    от Nikoleta | 07.03.2014 19:26

Здравейте, На 22г съм, нямам наднормено тегло, от около 3-4 месеца имам тъпи болки вляво под ребрата. Не са силни, непостоянни са и мястото на болката се мести. Ходих при личния лекар, изпрати ме на ехограф. Оказа се че имам по 1 камъче и в двата бъбрека и от това били болките, Но след 2 седмици ходих на уролог и камъчетата вече ги нямаше, а болките не бяха изчезнали.Урологът е на мнение, че те се дължат на възпален мускул вследствие на настинка. Препоръча ми да пия витамин Б и да затоплям мястото, но и това не помогна. Може би е важно да спомена, че в момента имунната ми система не е много силна, тъй като претърпях тежка пневмония с усложнения. Освен това съм наследствено обременена откъм онкологични заболявания- и двамата ми дядовци имаха рак на дебелото черво. Питам се, на какво се дължат тези болки и трябва ли да се притеснявам? Забравих да спомена, че от около 2-3 седмици получавам и необичайни за мен газове.
    от д-р Цончев | 18.12.2012 04:13

Най-вероятно е с мускулен произход.
    от Polina Ivanova | 16.12.2012 19:25

Здравейте! Аз съм на 14 години и от 2 седмици ми се появява секундна тъпа болка в ляво от корема. Само веднъж беше остра и то за секунди. Болката не се мести, появява се по-често при бягане или бързо вървене. От какво може да е ?
    от д-р Цончев | 04.05.2012 01:49

Гастритната и колитната болка имат своиството да ирадиират, т.е. болката да се локализира на друго място, така, че е възможно тези ви оплаквания да са в резултат на едно такова нещо, без естествено да съм сигурен в това.
    от ivan mitev | 02.05.2012 21:45

ами някой път че ме боли вътрешно дебелото черво в ляво под ребрата друг път каточели самите ребра гърба и чуствам тежест под ребрата в дебелото черво

Напиши отговор
54 намерени, страница 1 от общо 2