Болката | Стягане под гърдите

Напиши отговор
  • RE: Стягане под гърдите
    от Martin Todorov | 17.11.2018 00:46

Имам 100 процента същия проблем вече година и междуребрена невралгия е това, което чувам от докторите при прегледи, само че нещата, които ми предписват не ми помагат и положението е нетърпимо. На вас поставиха ли ви диагноза и в крайна сметка мина ли ви този проблем?
  • Re: Стягане под гърдите
    от д-р Цончев | 11.07.2011 06:58

Доколкото виждам стенаправили повече от необходимите изследвания, което позволява най-малкото да се отхвърлят определени заболявания по системи. За жлъчен мехур и черен дроб не видях да сте писали но приемам, че там всичко е наред, иначе вероятно щеше да е описано.
  • Стягане под гърдите
    от Veronika M | 09.07.2011 22:35

Здравейте, На 25 години съм, жена. От около 4 месеца имам проблем в гръдния кош и гърба. Имам следните симптоми: - стягане под и над гърдите, особено при вдишване, което като че ли идва от ребрата - Болката/стягането по-скоро е от ляво, но понякога усещам и от дясно, понякога повече под гърдите, понякога над гърдите. Усещам стягане през целия ден, на моменти не мога да се концентрирам върху работата си. Вечер като си взема много топъл душ малко ме облкекчава. - "пукане" на ребрата, както и на мускулите над гърдите (на предната гръдна кост (стернум)) - Също имам постоянно запушен нос и задух (който може би е породен от притеснение по-скоро). - Често усещам "къркорене на корема" от ляво под гърдите, точно където е стягането - Храня се нормално, нямам наднормено тегло и болести в семейството, освен че майка ми има авто-имунно заболяне. Пуша цигари от няколко години, които намалих и спрях от няколко седмици и понякога вечер пия бира Временно съм извън България по работа (в Белгия) и откакто се преместих бях болна от грип, пих антибиотик и болките/стягането започнаха. Консултурах се със следните лекари: 1. Пневмолог (белодробен специалист) който направи рентгенова снимка и томография (CT scan), които се оказаха нормални, както и спирометрия (тестове за дишане), на които стойностите са малко по-ниски от нормалните: FVC - 73%, PEF -69% i FEV1/FVC - 75%. (Килограмите ми бяха грешни на изследжането – бяха написали, че съм 68 кг, а аз съм 60). Предписа ми инхалатор за астматици Innuvair (на българския пазар продукта се казва ФОСТЕР 100/6 микрограма/ доза, разтвор под налягане за инхалация) ако усещам задух. Каза че болката вероятно е причинена от нерви (в анатомичния, не преносния смисъл на думата). Четох за интеркостална невралгия, но при нея пациентите описват болката само на едно място и не отидох на невролог. 2. Кардиолог който направи ЕКГ, Стрес тест и Ехокардиография и каза, че са нормални. 3. Интернист (Вътрешни болести) Прегледа ме и каза че проблема ми идва от диафрагмата и ми предиса 10 пъти кинезитерапия (физиотерапия). Ходих 10 пъти (1 или 2 пъти седмично) като в началото нагряват 15 мин с инфра-червени лъчи, след това упранения за дишане и масаж на мускулите. Терапията ми помагаше временно за няколко часа, след това пак започваше стягането. Кръвни изследвания и урина са в нормални граници, направих си и допълнителни кръвни изследвания биохимия и имунология (за заболяването на майка ми), които са нормални. Единствено имам повишена фолиева киселина и по-нисък Витамин Д. 4. Ревматолог Направих scintigraphie(pet scan) на костите цялото тяло . В заключението на изследването пише: „Малка умерена гръбначна цифо-сколиоза по целия гръбначен стълб, която не е източник на костни болки. Няма анормална хиперактивност на гръдния кош. Калцификации на няколко хрущяла от двете страни (които свързват стернума с ребрата) - cartilages chondrocostaux. Засилване на активността на предното 7мо ребро от джете страни – малко вдясно. Заключение – изследването е в границите на нормалното на цифо-сколиозата и калцификациите на предните хрущяли не са патологични.“ След като беше готово изследжането, ревматоложката се коледаеше какжо да предпише и ми предписа инжекции Диклофенак – 12 инжекции. Ходих 2 пъти да ми ги слагат в болницата, но втория път човекът, който ги слагаше е ме пита защо слагам тези инжекции и каза че те по принцип са за друг тип болки. В същото време не се почувствах добре от инжекциите, консултирах се с общ лекар, който препоръча да спра инжекциите. 5. Гастроентеролог Направиха ми abdominal ultrasound, прегледа ме и каза че едва ли диафрагмата ми е проблема, както и няма основание за съмнение за стомашни проблеми и препоръча да отида пак при ревматолог. 6. Ревматолог 2 Отидох със всички изследвания досега на ревматолог, той ми предиса да отида на същото изследване scintigraphie(pet scan), но в друга болница, където били по-големи специалисти. Като се има предвид, че вече съм правила този скенер, както и че трябва за 4ти път да се подлагам на облъчване, не съм сигурна дали трябва да го правя. След толкова доктори и изследвания, все още нямам диагноза. Ако имате съвети, моля споделете ги.

Напиши отговор