Болката | болка в ляво между ребото и корема - стомаха

Напиши отговор
  • Re: болка в ляво между ребото и корема - стомаха
    от Pit | 02.05.2018 23:38

панкреаса боли горе в ляво. трябва ти скенер с оцветяване. задължително пии три пъти дневно чай от мента без захар и мед и лимони. вечер след ядене един брой ензими
    от gret07 | 15.02.2012 10:55

И аз имам същата болка, много силна като спазъм, имам и хроничен ентерит от 10 години. Преди нямах болки само разстройство, но от една година започнаха тези болки. Докторите не могат точно да разберат на какво се дължи. Моля споделете при вас как е....
    от yanta | 06.12.2010 19:14

Здравейте! Темата ме заинтригува, защото и аз имам подобна болка отляво. Теди, какви точно изследвания ти направиха, за да се установи този холицистопанкреатит? Как си сега - надявам се да си се излекувала!
    от Борисова | 27.09.2010 13:53

Здравейте, виждам , че от месеци не е дискутирано по темата , и реших да я подновя! Аз също съм с тези болки, итнересувам се от лечението на колита и начините на хранене , за предпазване от кризите...не при възпален вече колит! Има и нещо друго ,което ме вълнува, болката в лявото подребрие и между корема, може да се дължи и на панкреатит, а спада на имунната система наистина има значение. Има ли някой подобрил състоянието си след прием на имуностимуланти..(освен всичко друго), и знае ли някой кои такива дразнят червата , ако са билкови например. По скоро ме интересува употребата на :орех,кестен,кантарион и хрян, като извлек, и приемани в малки дози - 2 капки на гладно разтворени във вода..!? Моля ви , споделете. :?:
    от Lidi | 23.06.2010 08:35

Не знам да ти кажа. В нета има инфо за много пробиотици, ама не знам действието им! :roll:
    от tedi_79 | 22.06.2010 21:55

Разбирам те и ти съчувствам.Аз мисля след този курс от антибиотик за възпалената жлъчка да си взема Изопресозин+някакъв сносен пробиотик.Малко не съм мн доволна от Лактофлора.Знаеш ли за друг по сносен?Успех и на теб с болестите.Пусти да опостеят. :twisted:
    от Lidi | 21.06.2010 22:39

Теди, аз съм пила и за други проблеми! Имунобор - 1 опаковка - пише, че се пие по повече, ама аз изпих една. Имунобор уро - за рецидивиращ цистит Последва Уростим - ваксини - пак за цистита Лактофлор - пробиотик, ама не го доизпих Алое - близо месец и половина, сега след месец пауза ще повторя. Препоръчват гела на Форевър ливинг, но за съжаление не мога да отделям толкова пари! Той не дразни и нямало алергии от него - тка се говори. Алоето го правя по домашна рецепта. Мненията са противоречиви, но аз съм страшно доволна! Вярно е, че не се понася от всеки и често хора имат алергии от него. 1 опаковка Котешки нокът Препоръчаха ми и Ехинацея, но ми дойде скъпичко. Казват, че не е добре и да се прекалява с имуностимулатори, но на мен са ми предписвани и докторите са знаели абсолютно за цялото ми състояние. Включително и за алоето се консултирах, защото си го самопредписах аз! :lol: Отделно изпих доста хомеопатични лекарства, но пак предписани ми от доктор. За другите лекарства, ще ми трябва цялата тази страница да ги изредя! :lol: Вече се моля с крака и ръце да ме оставят тия пусти болести, че за много кратко време се чуди вече, какво да ме намери!
    от tedi_79 | 21.06.2010 22:00

Благодаря ти Лиди.Когато човек споделя болката си, макар и да е напрегнат от множеството диагнози, лечение, информация, мнения, е добре да чуе и някоя успокояваща дума, особено от съпричастен човек, който знае за какво става въпрос. Ти какви умуностимулатори си пила? От алоето получавам разстройство и го изхвърлих, иначе пих Лактофлор и Центрум.Ще те държа в течение.Благодаря ти за разбирането.Слава богу че ги има тия форуми
    от Lidi | 21.06.2010 21:09

Хммммм, нямам идея, Теди, но да ти кажа и мен редовно си ми гледат панкреаса на преглед и все натискат гледат! Аз също не пия и не преаждам, ама......имам отслабнал имунитет - дължащ се на многото изпити лекарства за няколко месеца. Много антибиотици и други лекарства за най-различни неща. После пих няколко имуностимулатора, сега и алое почвам да пия пак - домашно, та вече се чудя и аз с какво да се натровя! Имах почивка месец и сега още една доза и се надявам да имам затишие от прием на лекарства по дълго време от месец. Започна да ми писва. Важно е, че са открили какво ти има и лечението е започнало! Ето и още едно доказателство, че човек трябва да ходи на доктор , а не само да се лекуваме с приказки! "Пий тревичка и ще ти мине, или пий еди кое си хапче и ще се оправиш! - или "Аз пих еди какво си и ми действа!" Радвам се, че лечението е започнало и се надявам скоро да се оправиш! Пиши, когато можеш!:)
    от tedi_79 | 21.06.2010 19:23

Здравей. Оказа се холицистопанкреатит.Уголемена жлъчка, но не знам в следствие на какво - никой не може да каже - по принцип се случва на хора които преяждат или злоупотребяват с акохол.Аз не съм от тези хора.Другият вариант е отслабен имунитет.Но докога с този слаб имунитет незнам преди месец лекувах оофорит.Боже, какво е това сега съм на 31 г. ами като стана на 40 незнам.В момента ме лекуват с антибиотик венозно и спазмолитици, днес дори имах и вливания.Ходя само сутрин и вечер иначе съм си у нас.Ако някой има идея от какво става този цистонакреатит нека каже, моля.
    от Lidi | 21.06.2010 09:55

Здравей, Теди! Какво стана с изследванията?
    от tedi_79 | 18.06.2010 19:58

Благодаря ти за отговора.Болката ми продължва вече два дни, и след като гастроентеролога ме гледаше умно и нищо не диагностицира, отидох на хирург - този който преди 4 м. ми извади апендикса.Утре съм на изследвания.Боже, как ми писна от доктори, изследвания, болници....Най-трудното на българските лекари е да те диагностицират, и как няма да е трудно, като за всичко те си знаят антибиотика и край!имаш, нямаш нужда - пий, а пък после че стомаха и червата ти ще се скапят, няма проблем, ще идеш на друг лекар и т.н.Пожелайте ми успех!
    от Lidi | 18.06.2010 08:42

И моята болка се мести, ама поне гастроентеролога все ми казва от какво е! Не, не съм чувала за лекарството, но съм доволна от продуктите на Хималая. Знам, че се приемат по-дълго време и ефекта идва по бавно. За газове знам само Еспумизан и Комфортекс - на мен второто ми действа по - добре. Можеш да прочетеш и тук: Link обсъждаме препарати за подобряване функциите на стомаха.
    от tedi_79 | 17.06.2010 22:13

Разбирам те напълно, за какво точно говориш.Аз дори я усещам на талия та в ляво тази тъпа болка, после под реброто, следтова на моменти около корема в ляво, и не е точно болка а все едно съм бягала бързо така го чувствам.Казвам на гастрото а той ме гледа като полезно изкопаемо и мълчи.Много съм ги мислила нещата.Може и да е Синдрома на раздразненото черво - то първо беше апенздикс - операция, в болницата антибиотик, после - оофорит - цяла чанта с антибиотици - вагинално и през устата, после се установи и гастрит - е стига на 31 г. а съм с цяла чанта лекарства - повече от на баба ми.А газове - да не говорим - за цяла атомна бомба.Сега четох по форумите за някакъв билков препарат Газекс на Хималая - бил добър - за подуване и газове.Ще го пробвам.Ако си чувала дай мнение.
    от Lidi | 17.06.2010 21:51

Хмм... Точно в една друга тема обсъждаме такъв тип болка. И мен там ме боли - от реброто навътре! Все едно е яйчник! Болката е на моменти-като спазъм. Пробвай да натиснеш със събрани пръсти мястото, направо го притисни. Аз като събера газове кат и се чува направо куркане и се усеща в пръстите. Понякога няма куркане, а болка има. Съмнявам се именно за дебелото черво и че болката идва от там. Лекувах киста на левия яйчник и вече я няма, но мястото си боли от ляво и като се появи кистата и като изчезна - болката си е същата. Затова си мисля, че е дебелото черво - или както му казват най-често - синдром на раздразненото дебело черво. Съпроводено е с болки и газове. Питаш какви са тия газове за Бога! Вече и аз се питам какви са! Изчезват, месеци ги няма, нямам проблеми, после пак се появяват-пак лечение дълго-пак месеци затишие и пак и пак...... Сега от два дена пак нещо стана и аз не знам какво. Принципно лекувах и гастрит и дуоденит и жлъчка, с тях уж засега нямам проблеми, ама тия черва ме спукаха и вече и аз не знам!
  • болка в ляво между ребото и корема - стомаха
    от tedi_79 | 17.06.2010 20:57

Здравейте, от извесно време имам болка в ляво между реброто и корема.Корема ми също е подут или имам газове.Правена ми е гастроскопия имам гастрит.Спазвам и дита - избягвам газообразуващи храни и напитки.Спортувам.Гледана съм и на ехогра и всичко е наред, но просто незнам от какво се получава тази болка.Понякога е по цял ден така на пристъпи и моменти - няма значение дали е на гладно или не.Какво е това за бога?Попитах и гастроентеролога но той само ме слушаше умно и нищо - даде ми да пия Иберогаз.Ако са газове какви са тия газове за бога?!! Дори съм пила Бусколизин но не ми минава.Нямам и апендицит - не е и от това.Била съм и скоро на гинеколог - уж успешно излекувах възпаление... :unsure:

Напиши отговор