Болката | Болки в мускулите, ставите и костите

Напиши отговор
  • RE: Болки в мускулите, ставите и костите
    от Div_mustang | 19.04.2019 12:46

Тази година много повече ме болят .
  • Re: Болки в мускулите, ставите и костите
    от petronia | 11.09.2018 17:40

Моля за отговор! Каква се оказа диагнозата и кой лекар ви лекува?
    от jerrymaguire | 05.04.2018 10:55

Добре дошла във форума ни! Моля, пишете на кирилица!
    от Пепа | 05.04.2018 06:14

Pravili li ste isledvania za avtoimmuno zaboliavane Lupus naprimer ?
    от Hgydf | 21.01.2017 19:48

Пробвайте да взимате б12 метилколабамин 250мг и кажете как сте
    от gulten | 03.05.2015 19:59

desniya lakit mnogo me boli utekil
    от д-р Цончев | 23.04.2015 16:03

Ако няма ефект от тях трябва пак да се направи прегледи да се прецени терапията.
    от Polat | 21.04.2015 10:29

Hapceta protıv alergıya
    от д-р Цончев | 21.04.2015 07:18

Какво ви е предписал лекаря?
    от Polat | 20.04.2015 03:36

Имам и чувство за студенина доста често по цялото тяло
    от Polat | 19.04.2015 03:26

Здр докторе от около 3 седмици имам замаяност иглички по цялото тяло най вечв по ръцете и ходилата и подуване на двете рътсе като ги отпусна на долу като ги вдигна и се нормализират понякога доста често игличките са доста интензивни и болезнени че двете ми ръце почервеняват и сърбят множко имам зачервявяня по пред мишниците и лицето /иглички също по лицето / товае 24 часа нон стоп :((( ходих при джипито пуснами две кръни картъни всико е ок предписами нещо против алергий но не помага нищщо какво да направя дайте бърз савет :((и според вас на какво се дължи всичко това
    от д-р Цончев | 21.03.2015 16:29

За София мога да препоръчам.
    от Polat | 16.03.2015 03:50

Можели даме свържете със някой невролог готов съм да си платя за всичко щеви бъда благодарен :(
    от д-р Цончев | 07.03.2015 14:51

По принцип, поне в БГ, при такива оплаквания невролог изследва сетивната и двигателната функция в кройниците и различните отдели на тялото. Евентуално се прави и ЕМГ.
    от Polat | 07.03.2015 03:06

Да даже ми направиха маг. Резонанс на главата нищо :(
    от д-р Цончев | 04.03.2015 13:40

Невролог гледал ли ви е?
    от Polat | 02.03.2015 23:26

Здравейте живея във англия и от около година и половина съм по доктори без резултат та реших да пиша и аз ако може някои дами помогне или да даде съвет благодаря предварително : имам болки по цялото си тяло понякога придружени със силно парене в гръдната облас. Най силно о постояно болката е във крайниците ми бедра задна част прасци, длани и ходила. Сутрин когато стана трудно стъпвам на ходилатаси около 1 час болят ме .1 път в седмицата играя футбол около 1 час след което имам ужасни болки в долните краиници около 3 дни после бавно отшумяват и най накрая получам рядко един импулс от сърцето към кракатаси и каточели ще падна краиницитеми остават без сила за около 3-4 секунди този импулс се повтаря доста често в продължение на няколко часа и след това започва един гъдел под ходилата не по кожата ами вътре в ходилата и напоследък нямам добро оросяване на мозъка си . Всички иследвания са ми пиложителни и кръвни и ЯМР всичко е ок според иследванията но АЗ съм Зле Помагайте
    от Морена | 20.02.2015 23:52

Виждам че темата е писна отдавана. Но все пак. Изследвайте липса на витамини. И се изследвайте за хламидия. Моя позната беше така с температура 37.00 години наред с болки във всички стави. Като не откриха нищо, я пратиха да се изследва за хламидия. Откриха я, лекува се доста време. А после година лекува увредените стави и кости. Но сега е наред. Успех!
    от Nikol | 16.08.2011 15:18

Здравей прочетох какво сте писал. Искам само да споделя на мен какво ми помогна. Наистина имах много сериозен проблем. Опитвала съм много неща. Toва [url]Link много ми помогна. Препоръчвам ви го. Опитайте. Наистина признавам, че болките при мен бяха жестоки. Сега се чувствам значително по-добре.
    от Lilyana | 13.07.2011 22:37

Здравейте, И аз съм така от началото на декември: ставите ме болят, чувствам ги много топли, мускулите са страшно болезнени и си чувствам кожата като изгорена. В продължение на 4 месеца обикалях от лекар на лекар - резултат нулев, всеки предписваше антибиотици. Консултирах се с невролог, кардиолог, гинеколог, вътрешни болести и ортопед. Всеки пуска изследвания и казва 'няма нищо'. За последно бях в клиниката на Горнобански път - и там отговора беше отрицателен. А мен ме боли...Успокояваме само парацетамол, но колко дълго може да се пие? Първите три месеца бях забравила какво е сън, такива неистови болки в двете стави / мускули встрани, че се събуждах с писъци. Болките са много повече в покой отколкото в движение - но ако поискам да си направя масаж не мога дори да се пипна. Другата седмица съм на ревматолог. Ако можете, помогнете.
    от BriSSa | 23.02.2011 23:20

Здравейте :) Моята одисея продължава и след толкова време... Но тогава, /когато пуснах темата/ се грабнах и направо отидох в клиниката по ревматология на Урвич! Прегледа ме доц. Румен Стоилов. Според прегледа, а и някои кръвни изследвания - ССР и АНА... НИЩО!? А мен продължава да си ме боли! Та той ми каза, че вероятно става въпрос за Фибромиалгия, за която пих антидепресанти /това е начина да се почувстваш по-добре с тази диагноза/. Верно, в началото имаше ефект за около 1г.и... сега отново :( Правила съм хиляди изследвания - АST, кръвни картини с броене, снимки на бял дроб и стави, туберколоза /за субфебрилнта темература/,пулмолог, невролог, ортопед, ревматолог, ревмофактори, ц-реактивни протеини, мастен профил, фибриноген, натривки от гърло /там имаше някакви коки които излекувах, и на тяхно място се появиха друг вид/и др. за които сигурно не се сещам в момента. И така, сега пак ме болят, но по силно от преди. Преди можех да спя вечер, а сега - не! Адски болки в раменете и в таза - там където е опашката някъде и тазобедрените стави. Вечер почват болките като си легна! Ако легна на някое от раменете, на което легна, то започва да ме боли. Същото е и с тазобедрените стави. И тук идва най-интересното :) В момента в който стана сутрин от леглото, всичко спира да ме боли! Обясних го това на ортопеда, а той ми каза, че такова нещо не е чувал!?! И сега вече на поредната снимка /снимах си само едното рамо/, излезе Периартрит! Утайката ми също е увеличена - 30мм., но ортопеда след като попитах, каза, че не може да е увеличена от този Периартрит!? Всичко друго си е ОК! Пак си имам температурата 37.1-37.3, но вече не и обръщам внимание :)И така... пак в батака...
    от NIJA | 04.02.2011 22:05

Да, една вена на крака, нещо като флебит, ходих при хирург и той ми каза, че вената е спокойна и няма нищо опасно. Каза, че е на сто процента сигурен, че връзка между двете не може да има.
    от stambe | 04.02.2011 14:56

според мен е най добре да отидите при друг ревматолог.преди вечерта в която са започнали симптомите имала ли сте възпаления някъде,правени ли са ви медицински манипулации.
    от cveteto70 | 04.02.2011 10:25

и при мен нещата са същите.утайката ми е 60.ще ходя на пулмолог на преглед.трябва да се разбере причината за тази утайка.
    от NIJA | 04.02.2011 09:05

Здравейте! Много ви моля ако някой е имал подобни проблеми да каже дали се е справил и как. Преди 3 зедмици се събудих с ужасни болки в ставобедрените стави. Направо бях скована. Измерих си температурата и беше 37,7. Отидох на личната лекарка и тя ме изпрати на ортопед.Той ме прегледа, направи снимка на ставите и каза че нищо ми няма.Имало нещо съвсем мъничко, но то било съвсем слабо.Изписа ми диклак, темпалгин и още едни хапченца и каза че ще ме отпуснат.Като му казах за температурата, каза че може да карам грип и той удрял в ставите.Започнах да ги пия и наистина ме отпусна.Пих ги около седмица и болките бяха по-слаби.Междувременно ме заболя силно и дясното рамо надолу към лакътя.Вдигнах 38 градуса и отидох пак на личната.Тя ми пусна кръвни изследвания и те бяха добри с изключение на СУЕ, което беше високо 35.Изпрати ме на ревматолог.Той ме прегледа, преслуша и каза че няма нещо обезпокояващо.Изпрати ме на рентген на бял дроб и снимката беше чиста.Пусна ми урина и резултатите бяха добри.Накрая ми каза, че не може да разбере какво ми е и не знае какво да ми изпише. Изписа ми ципрофлоксацин и афламил.Започнах да ги пия и дали от антибиотика болките се усилиха и на втория ден ги спрях.Успокояват ме само диклака и темпалгина.Междувременно пак вдигам отвреме на време температура, но засега малка от 37,2 до 37,5.Това продължава вече четвърта седмица.Не мога да спя и не мога да ходя на работа. Много ви моля дайте съвет! Къде и на какви доктори да хода. Благодаря ви предварително!
    от stambe | 03.01.2011 19:57

натрия е много нисък и трябва да се разбере защо.трябва да е 144 ммол а вашя е далеч от тази цифра.
    от babs | 03.01.2011 19:28

Zdraveite,moje da se reshi problema,koito imate . Ako jelaete se obadete na tel. 06133 2282 ili 0885 937550 Mitio Vwlev
    от cveteto70 | 02.01.2011 18:09

не разбрах къде ви боли.дайте повече информация.
    от emy112 | 02.01.2011 15:34

здравейте, и какво все пак ви откриха, защото аз имам същите болки, в момента хода на какви ли не изследвания, още нямам поставена диагноза. А з също мисля че съм за ревмо, но не ме изпраща личния на такъв лекар, и невролога и кардиолога, никой явно няма съмнения, че е ревматолотично
    от cveteto70 | 21.10.2009 12:12

cveteto70 незнам какво означават според мен трябва да направите още изследвания- кръвни.
    от BriSSa | 21.10.2009 09:23

Да, поддържам я, но мисля, че това ASAT - 33 U/L е чернодробно и е в нормата /до 40/. Ако трябва и други чернодробни да се правят, моля Ви кажете ми какви. От четенето из темите тук ми направи впечатление някакво изследване - АНА - антинуклеарни антитела. Мислите ли, че трябва а го направя?
    от cveteto70 | 21.10.2009 08:00

cveteto70 поддържате ли непрекъснато тази темперетура защото знам от лекарите че когато имаш темперетура около 37 -1 или 2 и те болят ставите трябва да се провери черния дроб.
    от BriSSa | 20.10.2009 22:47

Благодаря за мнението, но прочетох тук за симптомите на болестта, и не мисля, че имам някои от тях.
    от деси спасова | 20.10.2009 22:31

Виж направи си изследване за остеопороза, не съм лекар, просто те съветвам.
  • Болки в мускулите, ставите и костите
    от BriSSa | 20.10.2009 21:30

Здравейте! На 32г. 63кг. 170см. От много години имам болки (предимно есенно-зимно време) в крайниците. Ходих на ортопед тогава, и набързо ми постави диагноза "Халатави стави" и да не ходя на високи обувки. Но тази година (сега като се влоши времето) просто болките са по силни, и така вече две седмици. Измерих си температурата - 37.3. Болят ме много рамената, бедрата, по-малко коленете, и тази есен за пръв път ме болят и костите на дланите, въобще май всички кости ме болят /ръце и крака/. Забелязала съм, че в легнало положение някой път като си мърдам ръката - рамото ми скърца. Когато стисна нещо с ръка, костите на пръстите ме болят. Също много бързо ми отмаляват мускулите - например като говоря по телефона и за 20сек. вече ми е отмаляла ръката.Това са резултатите от изследванията които Gp-то ми пусна: WBC - 5.1x109/L Lymph# - 2.0x109/L Mid% - 0.3x109/L Gran% - 2.8x109/L Lymph% - 39.1% Mid% - 6.4% Gran% - 54.5% HGB - 120 g/l RBC - 4.21x1012/L HCT - 0.340 L/L MCV - 80.8 fl MCH - 28.5pg MCHC - 352 g/L RDW-CV - 15.6 % RDW-SD - 46.6 fl PLT - 230x109/L MPV - 7.5 fl PDW - 15.7 PCT - 0.172 % СУЕ 12mm Glucose 5.36 /3.9-5.8 Cholesterol 6.82 /2.3-6.2 Triglecerides 0.94 / 0.41-1.88 След тези показатели заключи, че не става дума за артритно заболяване. Изпрати ме на кардиолог. Ето и той какви изследвания ми назначи и резултатите: HDL - холестерол 1.08 Na - 37.0 mml/L K - 4.80 mml/L Cl - 103.1 mml/L C-реакт. протеин 4mg/L /норм. ст. до 10mg/L/ Urea - 3.5 mmol/l Creatinine - 73 mmol/l CreatinKinase - 81 U/L UricAcid - 275.1 umol/L ASAT - 33 U/L ТIBC - 88.4umol/L /реф. ст 44.8 - 80.5/ Iron - 14.7umol/L Exess Iron 16 umol/L Calcium - 2.24 mmol/L Pfosehorus - 0.80mmol/L /реф. ст. 0.81 - 1.36/ Фибриногена не ми е много ясно, но ето и него- Result 57 Channel 1 FIB 1/10 Time 7.7s Quantity 3.60 Кардиолога също изключи ревмо истории. /На кардиолог ходих защото пулса ми е ускорен - над 100 - предписа ми Конкор 0.5mg/. Хайде пак при GP-то. Последно ми каза, че се съмнява за Синдром на Рейно - може би не ми се оросявали крайниците. Но аз четох за тази болест и не мисля, че имам тези симптоми. И така, предписа ми Sermion 10mg сутрин и вечер по едно. Забрани ми цигари и кафе. Това само за два дни да видим дали ще има ефект... Вече сме втори ден - ефект няма. Не знам вече за какъв специалист да искам направление... симптомите ми са като за ревмо, а докторите казват че няма такова нещо. Последно да добавя, че родих юли месец и изкарах непосредствено след раждане силен стрес. Не знам дали това има някакво значение, но... Моля за помощ! Благодаря!

Напиши отговор