Болката | болка след мускулна инжекция

Напиши отговор
  • RE: болка след мускулна инжекция
    от д-р Ралица Правова | 24.08.2022 21:40

Непосредствено след някои от инжекциите ли се прояви?
    от Aleksandra | 24.08.2022 11:13

Здравейте, баща ми получи болка в кръста, поради дискова херния. Беше му приложено лечение за 5 дни, което включваше Дексаметазон x 2 на ден и Ауксилен x 2 на ден. В последните дни от лечението болката в кръста започна да притихва и изчезна, но се появи остра болка в дясното му бедро, която е така от 3 дни. Болката притихва само когато е в легнало положение, движенията са му трудни и болезнени. Бихте ли ме посъветвали, какво може да обезболи болката и дали тя се е получила в следствие на инжекциите?
    от д-р Ралица Правова | 16.07.2022 22:19

Бих Ви насочила към Боуен терапия, тъй като няма никакъв проблем да бъде прилагана при бременни. По отношение на причината - в случай, че имате установена дискова херния - е напълно възможно да бъде от нея. Но ако не е установена - е възможно да бъде от промяната в тежестта, поради нарастналия вече значително корем.
    от amid | 13.07.2022 21:31

Здравейте. Имам мускулна болка в седалището, боли при ходене и куцукам. Бременна съм и няма много какво да се направи. Ходих на невролог и според нея е вследствие на дископатия, но всичко, което ми каза не помага, а обратното- засилва болката, затова и се съмнявам в диагнозата. Боли от половин месец, ще раждам след месец. Притеснена съм дали не е нещо сериозно, а не знам към кой да се обърна. Имах такава силна болка от мускулна инжекция миналото лято, но тогава болката отшумя за 2-3 дни. Мъжът ми ми бие Клексан в паласките, но е слизал и по-надолу, към седалището. Имате ли предположение от какво може да е тази болка, в покой не ме боли?
    от д-р Ралица Правова | 23.06.2022 12:08

Ако причината беше във ваксината - щяха да реагират лимфните възли в подмишничната област и там да ги усещате като топче. По отношение на описанието за гърдата - бих Ви насочила към мамолог или акушер-гинеколог, който да направи преглед на формацията, която усещате
    от Anet | 22.06.2022 16:42

Здравейте. Преди 3 месеца ми биха инжекция против тетанус. Биха я в лявата ръка отзад. Силна болка имаше и топче и при натоварване на ръката болката се усилваше. Минаха 2 месеца болката отшумя в ръката, но от същата страна дето е бита инжекцията топчето се премести в гърдата и стана болезнено мястото там. Болката отива и към ръката при натоварване. Възможно ли е да от инжекцията против тетанус всичко това? Какво мога направя, за да има реален ефект, че вече не се търпи?
    от Nikolay | 16.06.2022 08:23

Цвети, моето чуство е същото след гентамицин. Пробвайте нещо противоалергично. Aerius иликато мен фенистил хел, или и двете.
    от Цвети | 15.06.2022 23:09

Здравейте! Преди 2 месеца ми биха кетопрофен в хълбока в Бърза помощ. Първата седмица осезаемо болеше, след което започна да изтръпва и сърби. Мястото е сякаш леко безчувствено на повърхността и се чеша доста силно на моменти, за да облекча дълбокия сърбеж. Даже имам като изгорено от цигара на мястото, но е възможно да е и от разчесването. Имате ли идея какво се случва? То по-добре да си бях изстрадала болката от бъбречната криза, отколкото над 2 месеца вече да имам странични ефекти от 'лечението'. Има ли за какво са се притеснявам?
    от Nikolay | 14.06.2022 22:00

Да, точно кожно дразнене е. Защоно от фенистила нещата се подобриха много. Все още имам отвреме на време някакви усещания, но аз спрях на 4тия ден да мажа редовно с фенистил. Сега само вечер се сещам за това.
    от д-р Ралица Правова | 07.06.2022 23:21

На фона на успокоението за по-дълго от фенистил - тоест действие на антихистамин - насочва към алергично дразнене на кожата
    от Nikolay | 05.06.2022 22:19

Фенистил гел подобри много нещата само за 24 часа. Днес даже и колело карах без да усещам дискомфорт.
    от Nikolay | 04.06.2022 18:47

Все още нямам подобрения. Но си мисля че не мускул е проблема а кожно разтройство. Някакъв страничен ефект. Кожата се усеща като изгоряла. Все едно съм изгорял на морето. И мазила от типа на охлаждащите гелове успокояват нещата за няколко часа.
    от Nikolay | 04.06.2022 18:40

Благодаря, явно ще бера ядове с това нещо бая време.
    от д-р Ралица Правова | 01.06.2022 17:29

Етерично масло от мента на мястото на инжекцията също може да Ви помогне, но като цяло сте направили повечето неща, които биха имали ефект
    от д-р Ралица Правова | 01.06.2022 17:28

Първите дни се правят натърквания с памук на мястото с риванол или спирт, като спиртът също води до охлаждащ ефект и се намалява болковото усещане.
    от Nikolay | 31.05.2022 23:24

Здравейте. Преди 3 години се наложи да ми поставят инжекции гентамицин 10 дни. До преди 10 дни отново бях на същата схема. И в двата случая по времена инжекциите несъм усещал болка, но 3, 4 дни след като свършат бедрата ми от страни стават безчуствени и изтръпнали, в същото време около безчуственото петно кожата става много чуствителна на допир. Търкането на бельото в кожата е нетърпимо понякога. Също така мястото на инжекциите понякога болят. Първия път преди 3 години това отщумя след 1, 2 месеца. Сега сигурно ще е същото. Нямам топчета или подутини. Пробвах с ултразвукови масажи и с тенз като използвам крем от конски кестен с арника който има охлаждащ ефект, но ефекта е краткотраен. Има ли какво да направя за да успокоя чуствителноста на кожата?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2020 12:04

Често срещан проблем особено при некадърно поставяне на инжекции поради - образуване на хематом - образуване на фиброза, - образуване на абсцес - внасяне на инфекция. Трябва да се види мускула и мястото на ехограф за да се прецени за какво става въпрос и да се прецени какви меркси да се вземат. Болката е с различна продължителност в зависимост от товав какво точно се е образувало на съответното място.
    от Ili Ana | 30.03.2020 12:46

Здравейте. Родих чрез секцио преди три месеца. Все още изпитвам болка при натиск на хълбока, където ми биха мускулните инжекции. Това нормално ли е?
    от Dragan Petrov | 30.03.2020 01:23

Някой с медицинско образование отговаря ли в тая тема???
    от Mila Tsvetanova | 20.03.2020 21:25

Здравейте.Поставяха ми мускулни инжекции гентамицин 160 мг/ дневно.Последната беше в понеделник. Четвъртък се събудих с болка в дясната буза на дупето. Няма оток, но болката е постоянна, не мога да стоя на една страна и да кръстосвам десен крак върху левия. Бихте ли ме посъветвали нещо и ми казали кога би трябвало да ми мине? Благодаря
    от Venelin Dimitrov | 14.03.2020 19:46

Добар ден след поставяне на стероидна инжекция Дека Дураболин в рамото от няколко дни имам парене и зачервяване някакав съвет
    от Dragan Petrov | 14.03.2020 05:30

Към днешна дата няма промяна, в някои позиции не боли, но в прасеца и под бузата на дупето има болка. Предишната болка от възпален седалищен нерв я няма вече, но тази странна болка и опъване, както и студенина не се променят. Пия хапчета мидокалм и милгамма Н, каквото ми беше предписано от преди това. Прецакан ли съм трайно? ???? 2 месеца остават да се прибера до България...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.03.2020 20:11

Към днешна дата как сте?
    от Dragan Petrov | 08.03.2020 08:24

Поставиха ми инжекция с кетопрофен . Профенид мисля, че се казваше лекарството. На следващия ден започна една тъпа болка в средата на бузата на дупето и схващане на седалищния нерв чак до прасеца. Така два дни място не си намирам в която да не изпитвам болка по кракът. На третия ден болката намаля, но остана постоянно усещане за "опъване" на нерва до прасеца и състоянието остава непроменено вече 6ти ден. Куцам с единия крак и постоянно ми опъва. Имам вече и едно такова студено усещане на прасеца и ходилото. Когато си изпъвам кракът напред боли и "опъва". Намаляването на тези симптоми е незначително за това време. Ще се възстанови ли бавно или са ме "прецакали" перманентно? Нямам достъп до медицинска помощ поне още месец. На кораб съм в момента и минавам океана. Дайте съвет, моля!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.12.2019 14:58

Към днешна дата как е, има ли оток, подуване, зачервяване?
    от Dekla | 06.12.2019 15:23

Болката се появи 2-3 часа след инжекцията, отначало съвсем лека, на следващия ден се влоши и остана без промяна допреди два дни, когато се опитах да направя нещо като масаж на мястото. От масажирането обаче стана по-зле, затова реших да пиша тук.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.12.2019 10:13

Само ще отшуми не се притеснявайте. Колко време след инжекцията се появи болката?
    от Dekla | 05.12.2019 20:37

Здравейте, преди 15 дни ми поставиха мускулно инжекция но-шпа в десния хълбок. През първите 2-3 часа след поставянето нямах никакви неприятни усещания. По-късно се появи болка в седалището, нещо като много силна мускулна треска и заради болката ми е почти невъзможно да повдигна крака напред или да кръстосам десния крак върху левия. И друг път са ми слагали мускулно но-шпа, но без подобни последствия. Възможно ли е да отшуми болката сама, колко време още би отнело и мога ли с нещо да подпомогнат процеса? Няма подуване, зачервяване или уплътняване в мястото на убождането, нямам температура. Благодаря!
    от Neo | 25.10.2019 13:48

Здравейте, поставиха ми инжекция в рамото след като от известно време ме боли! Обаче на следващия ден болката стана в пъти по голяма от колкото е била до сега. Та въпроса ми е от неправилно поставяне ли е или нещо друго благодаря предварително за съветите!!Щях да забравя дали поставения кортикостероид в рамото е по ефикасен от колкото да се бие в седалището?
    от Данаил Стойков | 02.07.2019 20:35

Искам да попитам колко време след мускулните инжекции се махат тези топчета?На мен ми седят вече 4ти месец.Бити са ми 3и на ден в продължение на 3дена
    от д-р Ралица Правова | 21.06.2019 19:00

Масажите са добър вариант, с който да се започне. Подходящи са още фонофореза и електрофореза със съответните разнасящи медикаменти, които да стомулират процеса на резорбция. Резултатите може да не са на 100%, но ще има ефект.
    от Стела Дончева | 21.06.2019 05:40

Здравейте, ситуацията ми е следната - като малка боледувах много , бях често на инжекции с пеницилин и други антибиотици. Инжекциите ми се биеха в краката , помня че ми правиха множество конпреси, водеха ме на нагревки, но от 20+ год. ми останаха бучки, подутини, стоят като хълмчета. Въпроса ми е могат ли да се премахнат, с мазила, с вид масаж или ще ми останат за цял живот ?
    от Гергана Гаврил | 24.04.2019 11:12

Благодаря Ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.04.2019 21:22

Вероятно е засегнат нерв, ще мине постепенно не се притеснявайте.
    от Гергана Гаврил | 19.04.2019 14:28

Здравейте! Преди десет дни ми поставиха гентамицин инжекции. При една от тях ме заболя повече и почувствах изтриване до палеца на крака. След два три дни половината от палеца не го чувствам. Имам изтриване и от левия край в близост до инжекцията. Чувствам топлина и сърбеж около мястото и има малко топче.
  • RE: болка след инжекция
    от help4e | 13.04.2019 20:58

Здравейте, правя инжекции с фраксипарин по лекарско предписание от около 3седмици вляво и вдясно от пъпа, но през последната седмица мястото на убождането след няколко часа взе да се зачервява и сърби. Получават се нещо като топчета и кожата сякаш взе да се пробива по-трудно. Следващият ми преглед е след 2седмици и не зм трябва ли да се притеснявам или е нещо обичайно? Има ли нещо което да облекчава зачервяването?
    от Gerry | 08.03.2019 18:37

Много благодаря за отговора..Визуално нямам нито синини, нито кръвонасядане, нито отокк.. Може би е това, което изтъкнахте за мастната тъкан..ще изчакам още време .Надявам се да отмине болката сама ! Благодаря Ви и Честит 8 ми март !:)
    от д-р Ралица Правова | 08.03.2019 17:52

Предполагам, че е била нарушена стената на кръвоносен съд - има ли кръвонасядане? Другата възможност е от медикамента да се е получила локална реакция на дразнене, тъй като веществото се резербира по-бавно от мастна тъкан в сравнение с мускулна тъкан и ако е била поставена по-поръхностно в мастния слой е възможно това да е най-вероятната причина.
    от Gerry | 07.03.2019 22:43

Здравейте болката е в областта около поставянето на инжекцията..там е леко втърдена.. не е топче или нещо...но боли доста ..Това от неправилно поставяне на инжекцията ли е? Трябва ли да ходя на лекар, или от компреси с нещо ще отмине?В смисъл и друг път са ми слагали там инжекция и не съм получавала нищо...
    от д-р Ралица Правова | 07.03.2019 15:18

Само локално, в мястото на поставяне ли Ви боли, без данни за болка по хода на нерва?
    от Gerry | 07.03.2019 00:00

Здравейте, Поставиха ми инжекция в спешното, заради едно схващане на нерв или мускул и аз нз около ребрата беше болката , от лявата страна. Инжекцията беше в долната част на кръста преди 10 дни..и друг път ми се е случвало. Но този път колкото повече време отминава, толкова повече ме боли мястото. Видимо няма нищо , някакво уплътнение се усеща като се пипне , но доста боли . Това някаква реакция на организма ли е ? Какво да правя ? Благодаря Ви предварително !
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.03.2019 19:31

Трябва да се погледне от лекарр за да се прецени дали не е абсцес. Ако е зачервено и подуто - слагате студено и марличка с браунол крем
    от Александър Георгиев | 02.03.2019 23:05

Здравейте ! Имам проблем при инжектирането на пропионат в глутеуса , редувам двете страни почти съм използвал едно шишенце първи цикъл ми е , но при последното слагане в лявата страна се получи доста голяма буца , леко зачервено е мястото и сърби . Преди това пак имаше буци но не е било червено не знам от какво се получило , чудя се какво да правя защото чета ИЗ и тернет форумите и виждам че не трябва да е така ...?
    от д-р Ралица Правова | 21.02.2019 21:51

Най-вероятно се е пукнал малък кръвоносен съд и се е образувал хематом (кръвонасядане). В рамките на 5-6 дни болката ще отшуми, няма причина да се притеснявате.
    от д-р Ралица Правова | 21.02.2019 21:51

Най-вероятно се е пукнал малък кръвоносен съд и се е образувал хематом (кръвонасядане). В рамките на 5-6 дни болката ще отшуми, няма причина да се притеснявате.
  • RE: болка и оток след мускулна инжекция
    от Мартина | 21.02.2019 20:44

Здравейте, имам оток след поставяне на мускулна инжекция. Поставям си ги вече 16 дни от двете страни. Става въпрос за прогестеронов препарат. Днес след като си инжектирах лекарството потече много кръв. В момента има твърда издутина и пари леко.Ще мине ли само или трябва да отида на лекар? Благодаря предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.01.2019 21:29

По принцип пеницилиновите АБ болят като се правят мускулно. Но това е временно и минава.
    от radianadl | 29.12.2018 11:12

Здравейте, искам да ви питам за следния проблем - след първа мускулна инжекция с антибиотик от рода на пеницилина, усетих изстиване на мястото, после на целия крак и ме втресе. Постепенно отшумяха симптомите. На какво би могло да се дължи това. Предстоят ми още такива инжекции и се притеснявам. Благодаря ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.12.2018 20:47

Ако е поставян ТАП това е нормално
    от Бончев | 23.12.2018 09:09

Здравейте бихте ли помогнали. След последната инжекция поставена във рамото, мястото се поду и е доста твърдо, започна и зачервяване сапроводено със болка, така е вече трети ден нямам температура не е така подуто като във началото но седи кат пидута бучка и наболява. Благодаря предварително

Напиши отговор
80 намерени, страница 1 от общо 2