Болката | болка след мускулна инжекция

Напиши отговор
  • RE: болка след мускулна инжекция
    от Данаил Стойков | 02.07.2019 20:35

Искам да попитам колко време след мускулните инжекции се махат тези топчета?На мен ми седят вече 4ти месец.Бити са ми 3и на ден в продължение на 3дена
    от д-р Ралица Правова | 21.06.2019 19:00

Масажите са добър вариант, с който да се започне. Подходящи са още фонофореза и електрофореза със съответните разнасящи медикаменти, които да стомулират процеса на резорбция. Резултатите може да не са на 100%, но ще има ефект.
    от Стела Дончева | 21.06.2019 05:40

Здравейте, ситуацията ми е следната - като малка боледувах много , бях често на инжекции с пеницилин и други антибиотици. Инжекциите ми се биеха в краката , помня че ми правиха множество конпреси, водеха ме на нагревки, но от 20+ год. ми останаха бучки, подутини, стоят като хълмчета. Въпроса ми е могат ли да се премахнат, с мазила, с вид масаж или ще ми останат за цял живот ?
    от Гергана Гаврил | 24.04.2019 11:12

Благодаря Ви!
    от д-р Цончев | 21.04.2019 21:22

Вероятно е засегнат нерв, ще мине постепенно не се притеснявайте.
    от Гергана Гаврил | 19.04.2019 14:28

Здравейте! Преди десет дни ми поставиха гентамицин инжекции. При една от тях ме заболя повече и почувствах изтриване до палеца на крака. След два три дни половината от палеца не го чувствам. Имам изтриване и от левия край в близост до инжекцията. Чувствам топлина и сърбеж около мястото и има малко топче.
  • RE: болка след инжекция
    от help4e | 13.04.2019 20:58

Здравейте, правя инжекции с фраксипарин по лекарско предписание от около 3седмици вляво и вдясно от пъпа, но през последната седмица мястото на убождането след няколко часа взе да се зачервява и сърби. Получават се нещо като топчета и кожата сякаш взе да се пробива по-трудно. Следващият ми преглед е след 2седмици и не зм трябва ли да се притеснявам или е нещо обичайно? Има ли нещо което да облекчава зачервяването?
    от Gerry | 08.03.2019 18:37

Много благодаря за отговора..Визуално нямам нито синини, нито кръвонасядане, нито отокк.. Може би е това, което изтъкнахте за мастната тъкан..ще изчакам още време .Надявам се да отмине болката сама ! Благодаря Ви и Честит 8 ми март !:)
    от д-р Ралица Правова | 08.03.2019 17:52

Предполагам, че е била нарушена стената на кръвоносен съд - има ли кръвонасядане? Другата възможност е от медикамента да се е получила локална реакция на дразнене, тъй като веществото се резербира по-бавно от мастна тъкан в сравнение с мускулна тъкан и ако е била поставена по-поръхностно в мастния слой е възможно това да е най-вероятната причина.
    от Gerry | 07.03.2019 22:43

Здравейте болката е в областта около поставянето на инжекцията..там е леко втърдена.. не е топче или нещо...но боли доста ..Това от неправилно поставяне на инжекцията ли е? Трябва ли да ходя на лекар, или от компреси с нещо ще отмине?В смисъл и друг път са ми слагали там инжекция и не съм получавала нищо...
    от д-р Ралица Правова | 07.03.2019 15:18

Само локално, в мястото на поставяне ли Ви боли, без данни за болка по хода на нерва?
    от Gerry | 07.03.2019 00:00

Здравейте, Поставиха ми инжекция в спешното, заради едно схващане на нерв или мускул и аз нз около ребрата беше болката , от лявата страна. Инжекцията беше в долната част на кръста преди 10 дни..и друг път ми се е случвало. Но този път колкото повече време отминава, толкова повече ме боли мястото. Видимо няма нищо , някакво уплътнение се усеща като се пипне , но доста боли . Това някаква реакция на организма ли е ? Какво да правя ? Благодаря Ви предварително !
    от д-р Цончев | 05.03.2019 19:31

Трябва да се погледне от лекарр за да се прецени дали не е абсцес. Ако е зачервено и подуто - слагате студено и марличка с браунол крем
    от Александър Георгиев | 02.03.2019 23:05

Здравейте ! Имам проблем при инжектирането на пропионат в глутеуса , редувам двете страни почти съм използвал едно шишенце първи цикъл ми е , но при последното слагане в лявата страна се получи доста голяма буца , леко зачервено е мястото и сърби . Преди това пак имаше буци но не е било червено не знам от какво се получило , чудя се какво да правя защото чета ИЗ и тернет форумите и виждам че не трябва да е така ...?
    от д-р Ралица Правова | 21.02.2019 21:51

Най-вероятно се е пукнал малък кръвоносен съд и се е образувал хематом (кръвонасядане). В рамките на 5-6 дни болката ще отшуми, няма причина да се притеснявате.
    от д-р Ралица Правова | 21.02.2019 21:51

Най-вероятно се е пукнал малък кръвоносен съд и се е образувал хематом (кръвонасядане). В рамките на 5-6 дни болката ще отшуми, няма причина да се притеснявате.
  • RE: болка и оток след мускулна инжекция
    от Мартина | 21.02.2019 20:44

Здравейте, имам оток след поставяне на мускулна инжекция. Поставям си ги вече 16 дни от двете страни. Става въпрос за прогестеронов препарат. Днес след като си инжектирах лекарството потече много кръв. В момента има твърда издутина и пари леко.Ще мине ли само или трябва да отида на лекар? Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 03.01.2019 21:29

По принцип пеницилиновите АБ болят като се правят мускулно. Но това е временно и минава.
    от radianadl | 29.12.2018 11:12

Здравейте, искам да ви питам за следния проблем - след първа мускулна инжекция с антибиотик от рода на пеницилина, усетих изстиване на мястото, после на целия крак и ме втресе. Постепенно отшумяха симптомите. На какво би могло да се дължи това. Предстоят ми още такива инжекции и се притеснявам. Благодаря ви!
    от д-р Цончев | 27.12.2018 20:47

Ако е поставян ТАП това е нормално
    от Бончев | 23.12.2018 09:09

Здравейте бихте ли помогнали. След последната инжекция поставена във рамото, мястото се поду и е доста твърдо, започна и зачервяване сапроводено със болка, така е вече трети ден нямам температура не е така подуто като във началото но седи кат пидута бучка и наболява. Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 16.12.2018 20:23

Възможно е да е засегнато нервче и за това да продължава да боли. Постепенно ще мине. Важното е че няма оток и зачервяване в областта
    от Марче | 15.12.2018 19:50

Здравейте. Вече започна и доста да ме боли, но няма нито топче, нито оток, нито синина. Надявам се все пак да получа някакъв отговор. :)
    от Марче | 12.12.2018 19:37

Здравейте. Темата е доста стара, но се надявам да получа отговор. Преди 3 дена ми биха мускулна инжекция и от тогава ми е изтръпнала областта, в която я биха и не усещам нищо. И друг път съм стигала до инжекции по една или друга причина, но такова нещо никога не се е случвало. Ще мине ли с времето? Изчетох дискусията в темата но никой не се е оплаквал от изтръпване а само от болка, за това писах.
  • Re: болка след мускулна инжекция
    от д-р Цончев | 15.06.2016 20:42

Най-вероятно е от това. Ще се разнесе спонтанно след известно време. Щом не боли и няма белези на възпаление - няма проблем.
    от Боряна | 13.06.2016 16:09

Здравейте! Имам подобен проблем. Скоро родих секцио. В болницата ми биха доста мускулни инжекции. Тези дни напипах едно твърдо място (нещо като топче) на мястото, където ми бяха поставяни инжекциите. Не боли, не се мести, няма други симптоми, просто е втвърден участък. Искам да попитам има ли връзка с инжекциите, както предполагам? Възможно ли е да бъде друго и опасно ли е?
    от д-р Цончев | 14.03.2016 20:08

Възможно е да се образува абсцес, който да е дълбок и да не се вижда на повърхността. Добре е да ви види хирург на първо време.
    от Ivan | 14.03.2016 11:53

Здравейте доктор Цончев, видях, че сте запознати с подобни на моя проблеми и реших и аз да ви попитам нещо. Проблема ми е следния: След употреба на инжекционни стероиди имам подобни проблеми, както при останалите участници в тази тема. Вече над два месеца след инжекциите имам и в двете бузки топчета. Според мен мис е почвиха, защото биех прекалено често и на двете места (през ден) в продължение на някъде три седмици. След като ми излязоха подутините спрях, но те си останаха. Първоначално от лявата страна беше по-екстремно. В смисъл по-голямо топче и се усещаше по-на дълбоко в мускула, докато в дясната ми се струва по-повръхностно, но никога през цялото време не е имало зачервяване, посиняване, температура и тнт. Реших да се опитам да отстраня проблема сам и източих няколко пъти със спринцовка и игла червеникаво/кафява течност от мястото и отока спадна значително. През това време в дясната буза оттока почти спадна от само себе си и стана мек на пипане, не твърд както преди това, но сега след два месеца пак стана твърд. И сега в крайна сметка си нося и от двете страни подутините, като дясната е видима подутина а лявата я усещам доста дълбоко на вътре в мускула при силно притискане. И ме понаболват при седене...странно чувство между болка и изтръпване, която я усещам дори и в кръста и надолу по десния крак. Много ме притеснява и факта, че на последък болката се поусили и лявата страна пак се втвърди Та въпросите ми са: -Възможно ли е да е някакъв вид запечатан абсцес и заради това да няма зачервяване и тнт, който по някакъв начин дори ми притиска и някои нерви? -На какъв лекар най-добре да отида за отоците? -има ли опасност от спукване и влошаване на положенито? Мерси предварително за отговора ви! Поздрави.
    от д-р Цончев | 25.11.2015 07:48

Възможно е нещо такова след мускулна инжекция. Обикновено е по типа на инфилтрата с последваща фиброза. Това се очаква спонтанно да се резорбира с течение на времето но няма да е толкова бързо. Ако няма подуване, болка, зачервяване - не е повод за притеснение.
    от Jordanka | 24.11.2015 17:08

Не бих казала, че е по дълбоко от 2 сантиметра някъде под подкожната мазнина.
    от д-р Цончев | 22.11.2015 18:07

Повърхностно или в дълбочина е това топче?
    от Jordanka | 22.11.2015 17:48

Здравейте, изчетох публикациите, но не срещнах моя случай . След мускулна инжекция на дясното бедро с Алмирал след около два месеца започнах да усещам твърда подутина с големина на мънисто и лека болка, след вече 7-8 месеца е колкото нокът на палец и боли по-силно. Няма изменения по кожата, но се притеснявам. Бихте ли били така любезени да ме посъветвате какво да правя. С благодарност: Й. Иванова
    от д-р Цончев | 15.09.2015 20:54

Към днешна дата как е проблема?
    от Vale Dim | 07.09.2015 19:10

здравейте. на майка ми и слагаха инжекции гентамицин по 2 ампули наведнъж и след третата получи зачервяване и подуване.Казва че е много болезнено и горещо мястото.Започнахме компреси с реванол.друго какво ще ме посъветвате?
    от д-р Цончев | 21.03.2015 16:28

Компреси с риванол и с няколко какпи /но не много/ спирт, това е което можете да направите. Постепенно ще се резорбират хематомите но трябва да се въоръжите с търпение.
    от Евгения | 19.03.2015 21:40

Ако някой може да ми помогне ще съм Ви много благодарна.Преди две седмици се влоших от вирос и се наложи да мина на инжекции гентамицин.Оправих се ,но сега имам друг проблем.И двата ми крака/бутовете ми/ са сини и с големи бучки ,болката е доста голяма -при сядане ,при обличане на дрехи ,при спане дори.След всяка инжекция ги налагах с компреси от риванол ,но за мое съжаление никакъв ефект.Ако някой знае как да ги разкарам тези бучки ,много ще се радвам.
    от д-р Цончев | 20.01.2014 10:49

Опишете ми отока. Зависи и как се поставя инжекцията... Може да се постави компрес от риванол и разреден спирт на подобен оток, стига да няма отдолу абсцес.
    от jan | 18.01.2014 05:03

Здравейте , имам и аз подобен проблем и ако ми дадете някаво решение за него ще ви бъда много благодарен ! Бия си примоболан в седалищния мускул на марката "DIAMOND" през 3 дена, на първата имах болка след 1 ден в разстояние от 1-2 дена ,което си мисля че е нормално защото ми казаха че на тази марка така болели , но вече на 2-3-4тата инжекция продължават да ме болят и има доста голям оток , човекът който ми ги препоръча каза да продължавам да ги бия . Вие какво бихте ме посъветвали да си правя някакви компреси и да продължавам или категорично да спра и т.н. Благодаря предварително за иформацията!
    от д-р Цончев | 16.02.2013 17:49

Link
    от Георги | 16.02.2013 01:00

Извинявам се докторе, но писах няколко варианта за да намеря информацията ви, но не успях, дали може да ми дадете линк към темите ви, или точното наименование!
    от д-р Цончев | 14.02.2013 17:47

Вероятно е поради това. Потърсете по форума, на едно-две места подробно съм обяснявал как се прави мускулна инжекция.
    от Георги | 14.02.2013 11:37

Разбирам ви докторе! Ми, нямаше кой знае какъв силен синкав цвят. Всъщност болката спря, остана само малко твърдо място около обождането. Друг проблем се появи, бих си друга инжекция във другата буза, още на първата започна пак болката, няма подуване все още, но болката се появи, но не е толкова силна като на другата буза. Дали не е защото сам си ги бия и не го правя както трябва?
    от д-р Цончев | 11.02.2013 18:19

Не течност, а по-дсоро кръв - вътремускулен кръвоизлив, хематом. Ако няма силна болка, подуване и зачервяване вероятно ще премине без някаква намеса, но ако се появи симптоматика е добре да се види от лекар, поради различни опасности от възпаление и абсцедиране.
    от Георги | 09.02.2013 19:05

Не, няма променена температура, и смяна на цвят. Възможно ли е да се е напълнило с вода? Или просто докато съм мушкал иглата, ако съм стегнал мускула да се е получила вътрешна рана, и просто от това че не си почивам постоянно, а примерно ходя на работа, спортувам, сядам често и да не заздравява бързо, а точно обратното, се уголемява.? Точно там където съм боцкал, ме сърби постоянно, и като го разчешвам ми е хубаво дори ... И точно там е много твърдо, вече 2-3 сантиметра в радиус от обождането натам става по меко. Трябва ли да се притеснявам? Че не ми се разправя да ходя по болници, първо незнам къде и при какъв специалист, второ точно ще отида, ще ми препишат лечение 50 лева и то ще спре ... Съвет?
    от д-р Цончев | 09.02.2013 17:52

Възможно е да се е образувал хематом. Промяна на цвета има ли? Повишена температура?
    от Георги | 09.02.2013 08:42

Виждам, че темата е доста стара, но се надявам някой който е запознат със проблема на авторката да ми обърне внимание. Моя проблем е същият, след мускулна инжекция Дека ( нендролон / един вид анаболни неща/ ) която инжекция си я бих аз, по-скоро бяха 3, през определени периоди, се получи подуване на таза. Интересно беше, че болката и подутината се показаха след 3-тата инжекция. Първия ден забелязах, че има нещо като стягане на мускула, в топка или нещо подобно. На следващия ден се разрасна, и дясната част на таза, стана сравнително по-голяма. Неприятно е когато сядам, лежа на него, и въобще като ходя, като го натоваря. Моля за съвети.. Благодаря!
    от Desislava | 14.09.2009 15:20

Благодаря ви много за съветите.
    от д-р Цончев | 14.09.2009 14:06

Е, повече от десетина дни вероятно. Но ще мине.
    от Desislava | 14.09.2009 14:02

Благодаря Ви д-р Цончев, няма зачервяване нито подуване, в началото имаше подобен леко втвърдяване, но сега остана само болка. Аз дори вече ходих и на лекар. Те ми казаха да го мажа и да му правя компреси и да чакам.Но колко време да чакам да мине само?Доста дни минаха, а не минава.
    от д-р Цончев | 14.09.2009 14:00

Може да се консултирате с хирург, особено ако има подуване и зачервяване на мястото на инжекцията. Вероятно се е образувал хематом на мястотон а апликацията, който се резорбира сравнително бавно, но ще се разнесе. По принцип усложненията са много редки - абсцес например, но пък там симптоматиката е отявлена .- налице е зачервяватне, подуване, затопляне, болка.

Напиши отговор
51 намерени, страница 1 от общо 2