Болката | радикулит

Напиши отговор
  • RE: радикулит
    от elena | 14.08.2019 18:01

Здравейте , преди година и половина до като си чистех къщата се схванах така ,че не можех да стана от кревата, не може да отида до тоалетната. Болките бяха непоносими. Едвам направих ямр и ми откриха двойна дискова херния. То не бяха диклофенак, то не бяха инжекции, чакръкчии, манулнии терапии, то не бяха пиявици, то не бе Павел Баня. Дадох страшно много пари, време и нерви и ефекта беше ,че куцах и изпитвах тъпа болка в кръста. Това продължи близо 8 месеца, до като след поредното ровене в интернет не открих билкова тинктура Ставиксин. Бях изпила цялата аптека, така че не се замислих и си взех капки Ставиксин. Още на 15 ден от приема усетих ,че болките вече НЯМАШЕ! Като с магическа пръчка бяпа изчезнали. Продължих приема и след 4тия месец аз вече бях забравила ,че някога съм имала дискова херния. Ставиксина го пи близо 8 месеца и до ден днешен си взимам профилактично през месец, но проблем нямам. Ходя на фитнес, на йога и хот човек обездвижен на креват , аз отново станах здрава!
  • Re: радикулит
    от д-р Цончев | 30.04.2017 19:44

Във ВМА не ги познавам. Аз лично си пращам пациентите с такива оплаквания при проф. Габровски в Пирогов.
    от Desislava Dimitrova | 26.04.2017 10:39

Във ВМА са на мнение, че трябва да се оперира (първо с игла и ако не помогне операция). Оказва се между 4 и 5 прешлен. Бихте ли препоръчали специалист, който да извърши процедурата?
    от д-р Цончев | 30.03.2017 21:55

Е те си преценяват какво и кога да правят...
    от Desislava Dimitrova | 28.03.2017 14:07

59 години. Постъпи в Перник днес, след като във ВМА казаха, че трябва да изчака до май месец. След преглед там се чудиха се как не са я пратили на ЯМР. В момента се бият инжекции и текат банки, нито скенер нито нищо.
    от д-р Цончев | 18.03.2017 21:04

Колко е възрастен човека?
    от Desislava Dimitrova | 13.03.2017 16:16

Здравейте, Препоръчайте невролог и болница в София за хоспитализиране за пациент с диагноза дископатия и радикулит. След прегледи и лечение в Перник, лекарката каза, че трябва хоспитализиране. Бяха бити инжекции, ходихме по чакръкчии и биоенерготерапевти - нищо не помага. Благодаря!
    от д-р Цончев | 08.12.2012 13:10

Мога да дам идея за софия.
    от vasil | 02.12.2012 21:24

извинявам се за името,( пиша се така, защото трябва много да чета, да питам лекаря това, онова, да му се обясни, че съм зле, какви диагнози ме притесняват и т.н., защото лекарите те неглежират все едно си утрепка, а не болен пациен), проблема ми е наистина сериозен, имам редица проблеми със здравето като този, но лекарите казват нищо сериозно ти няма не се панирай, а аз се притеснявам още повече, защото чувствам, че с десния си крак ставам инвалид, то и левия натам е тръгнал, но засега е доста по-добре. искам да си направя ЯМР, но никой не иска да ме прати.Цените иначе за него са непоносими. Някой знае ли как мога да изнудя невролога да ме прати и да се види какво е точно състоянието ми.
    от Явора | 30.11.2012 21:55

hipohondrik, Говориш за разни проблеми които те притесняват инфекции, проблеми с гръбнак и периферни нерви, колена. И в същото време си се кръстил "хипохондрик". Според мен е добре да го смениш това име, ако наистина смяташ че имаш проблеми....и съответно отговарящ потребител да те вземе на сериозно.
    от vasil | 30.11.2012 19:12

Много ви моля за помощ.Ще ви бъда безкрайно благодарен, ако ми дадете съвет. И така накратко-преди повече от 3 месеца се инфектирах за голямо нещастие с генитален херпес и със здравето ми се случи истинска катастрофа.Пораженията не подминаха и нервната система.От около 2 седмици започна десния ми крак да се вдървява в бедрото и да става безчувствен там, най-често когато вървя, без да има болка.Освен това имам и известна слабост, сякаш имам изкуствен крак. Ходих на невролог и ме прегледа обстойно и ми направи елекромиография- от миографията всичко е нормално и заключението е, че няма миогенна увреда.Друго обаче ме притеснява.На болния ми десен крак няма почти никакъв коленен рефлекс и ахилесов рефлекс.По хода на седалищния нерв има голяма чувствителност.Установи се, че имам забавен коленен и ахилесов рефлекс и на левия крак, но той е много по-добре.Освен това повече в десния крак има болка при изпъване на крака нагоре и назад към тялото в легнало положение( най-вероятно проблеми със седалищния нерв)Диагнозата е-двустранна радикулопатия предимно в дясно.Лечение-фламексин, милгама и магнезий.Много съм притеснен да не остана инвалид.Десния крак почти не го чувствам при ходене, но сетивните нерви са добре.
    от joro | 14.04.2012 22:24

АНАТОМИЧЕН КОРЕКТОР за стол и автомобил терапия за вашия гръб и кръст - удобство при продължително седене [url]Link При болки в кръста и гърба, дископатии, дискови хернии, гръбначни изкривявания, неправилно седене. Поставя гръбначният стълб в анатомично положение и освобождава напрежението от продължително седене и шофиране. Възможност за лесно поставяне на автомобилна седалка, офис и обикновен стол. Рефлексотерапевт Жоро Йоргов Анатомичният коректор е чудесен избор за вашето здраве и стойка. Той е лек, удобен и лесно преносим. Поставянето на всякакъв стол е просто и лесно. Анатомичният коректор задържа гръбначния стълб в положение, което освобождава натоварването в прешлените и дискалните пространства, чрез правилно разпределение на тежеста на тялото. Благодарение на коректора продължителното седене на работното място или пред компютъра не създава умора. В автомобил или автобус, особено при продължително пътуване, осигурява комфорт и удобство – кръстът не се изпотява и изчезва усещането за напрежение от продължителното седене и вибрациите. Анатомичният коректор се препоръчва за хора с проблеми в кръста, неправилна стойка при седене и изпотяване на гърба. Той е чудесно средство за профилактика на гръбначния стълб. При наличието на заболяване той подпомага терапевтичните мерки и усилва ефекта на лечението. Анатомичният коректор е важно приспособление за вашите деца, седящи неправилно и изгърбено на стол. Той задържа правилната стойка с изправен гръб - основна причина за гръбначните изкривявания. В моята практика на рефлексотерапевт често препоръчваме на пациентите анатомичния коректор. До 70 % от случаите на костно ставни заболявания са свързани с неправилното телодържане при седене. А работата и ежедневието все повече ни поставят седящи.
    от Jenny | 29.12.2011 11:20

Забравих също да попитам: има ли проблеми да се износи бременност с тези проблеми, дали някой знае?
    от Jenny | 29.12.2011 11:13

Здравейте! Потърсих информация в нета за Паско Райчев (за когото гледах наскоро добри отзиви в "Споделено с Камелия") и ми излезе вашата тема. Регистрирах се, за да споделя и моя опит, може на някого да се окаже полезен. Първоначално, нека и аз да подчертая, че явно нещата са строго индивидуални, както в тази, така и във всяка друга здравна област. На един помага едно, на друг - нещо различно. Аз получих моята болест на 33 г, сега съм на 37. Радикулит-ревматоид-дископатия - това чух от различните лекари, които посетих. Скенери и изследвания, вярно, не съм правила, макар и да бях на ръба по време на последната криза, тъй че не мога да кажа някакво сигурно медицинско становище, базиращо се на апаратура. Но симптомите (които обсъдих и с множество препатили познати) са същите: схващане в кръста, изтръпване и болки в крака, невъзможност да се наведеш, да се движиш въобще повече от няколко крачки. При мен характерното беше, че когато имах криза, не можех не само да се движа, но и да седя или да лежа дълго време. Така, денонощно сменях позиции, виейки наум... Мидокалмът в комбинация с обезболяващи ме облегчаваха само временно и не бих казала, че премахваха проблема, само частично намаляваха болките и схващането. И когато дойде последната ми криза (преди повече от година), нито лекарства, нито инжекции не ми помагаха, вече доста се отчаях, че ще се наложи продължително лечение. А аз съм учител и по никакъв начин не мога да си позволя дълго отсътствие от работа... Тогава майка ми домъкна отнякъде един колан, накара ме да обещая, че ще го нося (че аз в тия магнитни глупости не вярвам ама 'ич :twisted: ) и той за една седмица ме оправи :!: Това е един пояс, изготвен е от вЪлна, а вътре има магнитни ленти или... и аз не зная, какво. Сложих го и както бабите от рекламите, носих го денонощно 7-8 дни, като комбинирах с терапии ТЕС. На ТЕС попаднах също съвсем случайно тогава, потърсих в Ютюб и там излезе едно клипче, в което някой обясняваше подробно как да си правим сами терапии, в предаване при Гала. Отнема наистина 5 минути на терапия, най-много ми хареса това, че не трябва да вярваш :lol: И така си почуквах по главата по няколко пъти на ден, носех си пояса и вече повече от година нямам ни-ка-кви притеснения! Тичам си след автобусите, и то напълно нормално, като младо яре, а не "инвалидно", навеждам си се и т.н. Не зная, кое от двете е помогнало, затова споделям и за двете мои "лечения", които поне при мен бяха страшно ефективни. Искам също да подчертая, че преди между кризите си бях полу-инвалид: тоест, все си имаше някаква болка, схванатост, скованост, сутрешната схванатост, дааам... А сега няма нищо, освен с промяна на времето едно съвсееем леко изтръпване в левия ми крак (който ми е проблемен) . Е, и то ми напомня все пак, че не съм напълно здрава, затова и събирам информация за хора като Паско :P Искам също да предупредя, ако някой тръгне да си взима такъв пояс, нека да внимава. Има доста китайски имитации в момента (специално аз чух за магнитни наколенки), които са истински боклук! Моят колан е унгарско производство и майка ми го купи от някаква екскурзия, от онези, рекламните. Аз наскоро срещнах такъв да се продава в сайт за групово пазаруване и купих за една приятелка със същите пробеми (помогна й!!!), но той беше или полски, или чешки. Разликата с моя беше единствено в "захващането" за кръста - моят е с "лепенки", а онзи беше с ластик. Пожелавам ви крепко здраве!
    от IVKA_K | 25.03.2011 16:30

Здравейте всички , които имате този проблем и четете тези редове . От горчив опит мога да ви кажа , че за съжаление не се доверявам на лекарско мнение , докато не чуя поне от още две квалитетни места същата диагноза , за каквото и да било заболяване! Операциите са крайната мярка и е хубаво да се опита всичко друго възможно преди това , но човек трябва и да се интересува много и да търси алтернативите сам, защото най-добре може да прецени как се чувства и какво му помага и най-вече да е достатъчно упорит и да вярва , че ще оздравее ! Понякога забавянето играе лоша роля , защото задълбочава проблема , но много и всъщност най-важното е да се предприеме правилното действие ! Дори и травмата да е от преди години си струва да се опита първо мануална терапия , стига да е подходяща за вас ! Вярно е с времето възпалението е голямо и ще изисква много усилия за доизлекуването му , но това не означава , че трябва да се хвърлите веднага на операция , още повече , че в повечето случаи това не е необходимо ! Гарантирам със собственото си здраве , че хората , които съм опоменала в предишното си писмо от преди година , са медицински лица и големи светила , знаещи какво правят , правещи го от години и ПОМАГАЩИ без рекламации !!! НЕЩО РЯДКО СРЕЩАНО В ДНЕШНО ВРЕМЕ ! Оставила съм имената и телефоните за връзка с тях . Те са хората , които могат да ви кажат за тях ли сте или не ... Това е моят опит , който споделям с всички вас , но всеки си има неговата истина ! Желая здраве на всчки и дано с нещо съм помогнала и на вас!
    от Renka96 | 30.06.2010 16:06

Знам от опит,че наистина не е приятно усещането от болката..но и аз самата не разбрах как съм прихванала болестта :| ..Само ще ви помоля да се пазите !!
    от цветето | 26.01.2010 09:45

Здравейте, Оперирах се в София, в Пирогов -доц. Габровски и доц. Поптодоров. Ако искате подробности, пишете ми лс. Късмет на всички!
    от Марина+ | 25.01.2010 11:19

Цветето къде се оперирахте и вие и хората за които говорите? Имам предвид град, болница ако е възможно и лекар да посочите......
    от цветето | 25.01.2010 10:02

Здравейте Лазарова, Прекрасно е това, което ви пишат, но знайте, че всичко е индивидуално. Преминах през всички изпитания- лекарства, иглотерапия, санаториуми/с вълшебни води/- нищо не ми помогна. Оперирах се, но за съжаление- много късно. Трайно увреден нерв, сега съм с парези на левия крак- куцам леко, кракът ми е изтръпнал, не мога да се наведа, да клекна, да вдигам повече от 2 кг, кракът ми е бетон. Заедно с мене се оперираха хора, които се изправиха на 2 ден и сега са добре, но бързо са взели мерки. Не се страхувайте от операцията, не е толкова страшно, като се има предвид как ви боли сега. Ако ви казват операция, направете го.То и без това сте си зле, поне болките ще са поносими. Вие решавате, успех!
    от milka | 24.01.2010 15:24

Здравейте ivkaq, много съм ви благодарна за всичко, което ми разказахте за вас.Получавала съм много съвети за мануална терапия, но винаги от някой, който чул от някого, че му помогнало, а не от човек, като теб, изпитал го върху себе си. Благодаря ти за телефонните номера, Павликени е близо до Свищов и само малко да се стопли времето, че сега при нас е много студено ,ще отида.Не съм се решавала до сега на това,защото невролозите много ме уплашиха, че ако отида при мануален терапевт, щял да ме повреди и да стана инвалид ( каточе ли сега не съм).Аз съм на същото мнение, макар и да не разбирам, че до като не се освободи нерва, няма да се оправи този дървен крак.Не само крака а захапването го усещам постоянно и ограничавам движението,от което напълнях и ми е много трудно да правя каквото и да е било-дори ми е трудно да си върша домакинската работа.Като прочетох че вие от толкова млада сте тръгнала по доктори и сте страдала толкова ми стана мъчно.Дано при вас вече всичко е наред, пожелавам ви го от цялото си сърце.Искаше ми се да разбера колко често се посещава този човек -еднократна ли е процедурата или се ходи няколко пъти.И другото, което ме притеснява е ,че минаха 14 месеца, от както съм в това състояние.Да не би да съм закъсняла.Твърдо съм решила да опитвам всичко, преди да стигна до операция, макар, че и това ми е минавало през ума.Викам си може пък и да е по-добре да се оперирам, може да съм от хората, които са се оправили след операция(за съжаление са по-малкият процент), а аз съм си карък.От това,че сте описали случая си толкова подробно и интелигентно ми става ясно, че сте умен и добър човек, който се вълнува от страданието на хората и иска да помогне с каквото може.Отново благодаря и ви пожелавам здраве и щастие! Бог да Ви пази.
    от _rr | 22.01.2010 13:19

съжалявам за дългото отсъствие.За София най-доброто лечение със СКЕНАР е в МЦ ХИРОН - София.оставям телеони за връзка- 029819310 и 023814355. Управител - Др Вилма Михайлова.
    от IVKA_K | 16.01.2010 01:51

Здравейте , Виждам , че сте от Свищов :) Страдам от вашият промлем от две години. Минах през какво ли не като терапии , консултации със специалисти ,лекарства, изследвания ,рентгенови снимки и ядрено магнитни резонаси... Аз съм от В.Търново , но живея в София от 5г.Бивша активна спортистка съм и си нося наследствата най- вече от художествената гимнастика . Сдобих се с дискова херния преди две години при вдигане на тежко и простуда в комбинация ,освен дикопатията която имам от 22 годишна.Преди две годин когато ме хвана кризата не можех да стъпя на десния си крак изобщо . Не можех да изравня тежестта на двата крака без да се движа - просто да стоя изправена .Посетих професор МИТКО МИЛЕВ - ГОСПОД ЗДРАВЕ ДА МУ ДАВА !- 02/872 75 85- ортопед травматолог.Постави ми инжекции / депо медрол/, които ми помогнаха да възстановя до голяма степен баланса си и да започна да ходя ,макар и куцайки . Инжекциите се поставят в междпрешленното пространство и овлажняват и подобряват еластичността на сухожилните връзки .Но човека ме предупреди , че парезата няма как да ми я излекува ...След 6м повторих инжекциите при професора и бях значително по- добре , но все пак с болки .За съжаление след няколко месеца минах през терапия с лазер и ултразвук , която ме довърши ... последваха жестоки болки и почти невъзможност за придвижване отново в продължение на няколко месеца ! Преди години бях в Овча могила на санаториум и след физиотерапията и водолечението там си тръгнах чисто нова с усещането , че съм носила още някой на гърба си преди това , който най-сетне е благоволил да слезе от мен :)))Тогава обаче още нямах дискова хения .Та, в този момент на жестоки болки се сетих , че човек трябва да се придържа преди всичко към това , което със сигурност му помага . В този ред на мисли открих в София поликлиника , в която докторът беше достатъчно добър човек , за да се съобрази с моето желание за физиотерапия без да налага последната модерна терапия ...Пожелах йонофореза и магнит - минах по здравна каса . Изпратиха ме да си взема от аптеката разтвори на калиев йодит и новокаин и това ме върна до известна степен в нормална подвижност.Вече си бях уредила ходене на санаториум в БАНЯ КАРЛОВСКО .Това е най-добрата вода на света за подобен род заболявания за мен !Просто водата е вълшебна.Още след първата вана имах силна реакция...Видях доста хора след тежки операции вече проходили след трето посещение на санаториума и чувстващи се много по-добре от самата мен :)))Признавам си , че загърбих човека , които ми беше помагал преди , когато съм била с криза предизвикана от вдигане на тежко мислейки си , че съм здрава! Загърбих мануалните терапии...Реших , че с лекарсва и физиотерапии ще се оправя ...Междувременно се установи , че имам асептична некроза на дясната става от дете - като гимнастичка ...Чудех се вече от кое ме боли ? Дали е от ставата или от дисковата херния ...Трябваше да знам преди да отида на санаториум , а и за да приложа правилното лечение ,пък и да не говорим , че лекуват само една травма .Консултирах се с д-р Чакалски - Горна Баня -0888 898 183 - изключителен човек и специалист и други ортопеди и невролози , и общото становище беше , че не е нужна операция , но въпреки всичко аз не можех да ходя ...Но доктор Чакалски ми доказа недвусмислено , че проблема със ставата спи и болките идват от дисковата херния ,която за него не би трябвало да ми създава такива проблеми с движението и не беше на мнение , че изобщо е нужна операция .Оказа се прав ! Грешката ми беше , че пренебрегнах мануалната терапия и се отдадох само на лекарства, което ме доведе до този мъчителен две годишен период ... Ще ви препоръчам един човек /медицински кадър със специализация в Германия /занимаващ се с мануална терапия в Павликени , който ми помага откато бях на 22 г / сега съм на 36/. През годините , когато съм била в криза , а това се е случвало няколко пъти , той ме е връщал към нормалния живот.Казва се Петър Недков - 0888 711 674 и 0899 123 550. Парезата няма как да я отстраните без да посетите този човек . Ако Ви защипя пръста в чекмеджето колкото и инжекции и лекарства да ви давам , докато не извадим пръста от там няма да ви мине :)))Вземете си всички снимки и изследвания и го посетете .Това исках да ви посъветвам и за това написах толкова на дълго историята си .Посещавам и още един рехабилитатор в Пловдив от време на време -Паско Райчев- 0888 204 413.Той също много ми помага особено за дисковата херния.Съчетавам терапията на двамата , защото методите им са различни. При мен все пак има не само дискова херния , но и дископатия- изместване на прешлена- l5 .Всъщност имам няколко проблемни зони - шийни прешлени С6-С7, гръдни в областта на плешките и разбира се L4-L5-S1.Комбинирането на двете терапии на двамата ми помага за различните проблеми, които имам. Минавам при тези хора - Недков /Павликени/ и Райчев / Пловдив/ преди да отида на санаториум и отстранявам всички притискания и след това се лекувам в Баня - КАРЛОВСКО. Това е моята истина и се чувствам добре вече :)) Споделям го с Вас , защото искам с каквото мога да помогна , знам за какво става въпрос и през какъв ад минах аз .Това е най-доброто ,което мога да ви препоръчам и това ми помогна на мен ! Е, разбира се може да се включи и иглотерапията на доктор НГУЕН ДИН - ПЛЕВЕН - завършил е не само китайска медицина , но и медицина в София- 0887 733 951и 064/82 00 49. Моля се и се надявам поне с нещичко да Ви помогна ! Не знам дали бихкте се доверили на мануалните терапии , но за мен това е истината в комбинация с медикаменти и правилната физиотерапия разбира се !На мен това ми помогна и ако мога да съм полезна на още някой с горчивия си опит който натрупах , ще съм щастлива! Желая Ви скорошно оздравяване и крепко здраве !
    от цветето | 07.12.2009 08:45

Здравейте д-р Цончев, Ето подробности за парезата ми. След внезапни остри болки в кръста и левия крак ми откриха медианна лява дискова херния, след което последва незабавна операция. Тежка операция, трудно възстановяване с постоперативен статус- пареза нерв тибиализ и нерв фибуларис на ляв крак. След 4 години нова операция на също ниво-Л4-Л5 поради сраствания, предизвикващи прекъсване обтекаемостта на ликвора, едем на костния мозък и нарушаване функцията на вътрешнотазовите органи. След втората операция парезата си остана, трудно се възстановявам, накуцвам, подмятам крака и се нуждая от придружител при ходене по- дълго от 10 метра. Двойната пареза на левия крак смята ли се за трайно увреждане и приема ли се за вид инвалидност, след като 6 месеца след операцията не се променя състоянието ми? Благодаря Ви!
    от д-р Цончев | 04.12.2009 18:02

Въпросът е много общо поставен.
    от цветето | 02.12.2009 10:30

Здравейте! Ще бъда благодарна, ако компетентно лице обясни кога парезата не може да се излекува и смята ли се за вид инвалидност. Благодаря!
    от milka | 19.11.2009 11:39

Благодаря Ви много Д-р. Цончев.
    от д-р Цончев | 17.11.2009 22:55

Няма място за паника. Ефектът от процедурите вероятно ще облекчи оплакванията.
    от milka | 17.11.2009 15:31

Здравейте след дълго отсъствие!Вече бях в Павел Баня и чакам резултатите.Не ми изписаха екстензии, а електростимулация, суха гимнастика,водна гимнастика в басейн,вана,и някаква физиотерапия "ювч".Никаква промяна в крака с парезата, дори докторката ми каза, че няма да се оправи.Все така скована съм сутрин, но поне нямам силни болки.Щом не умряхме от бракуваната храна в санаториума,няма да измрем от херниите...Искам да споделя,че ходя на лазер -дълбока терапия,като между процедурите доктора ми сложи 2 инжекции профинид през 7 дни в кръста и след това още 2 лидокаин.Общо 15 процедури ще направя.Ако някой може , да ми каже какво да очаквам от всичко това.Понеже идва зимата , изпадам в панически страх,да не получа криза, правя вече всичко, каквото чуя.Ще чакам да ми напишете нещо успокояващо.Здраве на всички !!!!!!!!
    от milka | 21.08.2009 13:46

Благодаря на всички, които ми отговорихте и дадохте съвет.Искам да попитам масажите ще ми помогнат ли да отдалеча или избегна операцията,защото започнах да ходя на източен лечебен масаж.Масажират ми цялото тяло,като това го прави медицинско лице-рехабилитатор с курс по източен масаж.Тя самата е имала дискова херния,която не е оперирала, а е лекувала с масаж.Нямам смелост да отида на неврохирург,защото ме е страх кокво ще ми каже.За сега нямам болки, освен скованост в кръста,като кракът ми е постоянно изтръпнал.Той навярно никога няма да се оправи.От масажите се чувствам по-добре,но искам да се движа по-вече,защото на работа през целият ден съм седнала.Дали мога да ходя на фитнес, или ще си навредя? Ако някой има нещо да ми каже,ще чакам.ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ !!!
    от Явора | 01.08.2009 20:17

milka_lazarova, Скенар терапията не е чудо. А едно апаратче с големина приблизително на дистанционно, което излъчва импулси с различна честота. Та това нещо според мен не може да лекува дискова херния, още повече пък голяма. От скенар терапевт съм чувала че лекуват и хернии и сколиози и какво ли още не. Просто Злоупотребяват със реалните способности на апарата и злоупотребяват с незнанието на хората. Не задължавам никой с мнението си, ако някой е на обратното мнение си е негово право. Разбира се има и здравословни проблеми при които скенар има логика да помогне. Примерно има логика да свали температура, има логика да пречисти организма от паразити и токсини.................................
    от | 01.08.2009 18:41

Преди да отидеш на Павел Баня първо се консултирай с неврохирург.Ако дх е голяма екстензиите могат да влошат състоянието ти.
    от milka | 29.07.2009 23:13

Здравейте !Благодаря на всички, които сте прочели писмото ми и ми дадохте съвет.Проблемът се оказа по-сериозен.Преди 10 дни ходих на ямр във ВМА.Имам голяма дискова херния на L5-S1.Това означава, че зад ъгъла ме дебне операция,но аз не съм убедена,че трябва да я правя.По няколко часа чета във форумите на тази тема.Чумам за озонотерапията противоречиви мнения.За пръв път чувам, обаче за скенар терапията, за която пишете.Ако искате напишете по-подробно за това чудо и дали помага при дх.Аз съм от гр. Свищов.Очаквам някой с нещо да помогне-който е минал по този път или на когото му предстои.За сега мисла да отида на Павел Баня, да правя масаж и такива неща, защото се страхувам от операция.
    от чоко | 09.07.2009 22:01

Можете ли да запишете контакти на способни скенар терапевти от София. Проблема за решаване отново е дискова херния. Благодаря Ви!
    от _rr | 02.07.2009 20:41

Позволявам си да дам мнение по този въпрос защото от 6 г. се занимавам с тази патология като СКЕНАР терапевт в МЦ " ХОЛИМЕД " - Хасково и имам преки наблюдения върху купирането на болката и динамиката на възпалителния процес. Мога съвсем отговорно да заявя, че СКЕНАР методиката е може би най - успешния за момента начин за справяне с коренчевата болка, при това немедикаментозен, стига да е проведено грамотно и от сертифициран СКЕНАР терапевт. Ако ми кажеш от кой град си бих могла да те насоча коректно към най - близко работещ колега.
    от д-р Цончев | 06.05.2009 11:30

milka_lazarova Добре е да се консултирате с някоя от водещите в БГ неврохирургични клиники.
    от galq43 | 04.05.2009 19:43

Да не би да имаш пареза на кракът.Направи се ЕМГ за да разбереш със сигурност.Най точно може да ти покаже какъв е проблема.
  • радикулит
    от milka | 04.05.2009 18:53

Здравейте всички,които по някакъв начин сте усетили болката и сте получили трайни увреждания от нея.Аз ще разкажа накратко дългото си ходене по мъките.През 2007г постъпих на лечение в болницата в нашия град.Влязох с адски болки в кръста в дясно и десен крак.След направен скенер,лекуващият лекар каза,че имам голяма дискова херния.След много дълго лечение болките преминаха и си чувствах добре.През октомври 2008г,ми се случи нещо ужасно.Започна да ме боли,но търпимо кръста в ляво,болката започна да слиза отзад по левия крак чак до пръстите на крака.Лекувах се с флостерон и мидокалм 20 -тина дни,като продължавах да ходя на работа.В един хубав ден левият ми крак просто отказа и започнах да усещам иглички по цялото ходило,а болките бяха ужасни.Влязох на инвалидна количка в болница,но в друг град.Със системи и инжекции,болката утихна,но и до днес вече 5 месеца аз не си усещам крака.Тогава отново ми направиха скенер и учудващото беше,че ми казаха радикулопатия,а не дискова херния.От сега нататък не знам какво да правя,за да се почувствам отново човешки ,защото съм на 44г,а се чувствам старица.Ако някой има съвет,моля,да ми пише.Благодаря.

Напиши отговор