Болката | болки в сърцето,моля за отговор

Напиши отговор
  • RE: болки в сърцето,моля за отговор
    от Петя Димитрова | 03.09.2019 19:51

Да. Днес взех първите две хапчета. Казаха ми да ги пия сутрин и на обед по 1табл.
    от д-р Ралица Правова | 03.09.2019 17:43

Виждам, че и юни сте имали сходни симптоми. Бих Ви препоръчала да започнете медикамента и да видите дали ще се преустановят симптомите.
    от Петя Димитрова | 03.09.2019 10:41

Да откриха ми ги преди 4 години,но казаха че са безобидни и били нормално явление и при здраво сърце.
    от д-р Цончев | 02.09.2019 20:45

Прескачания на сърцето имате ли?
    от Петя Димитрова | 02.09.2019 18:00

Здравейте,от 4-5 дни усещам, сърцето си постоянно да тупти по-силно от обикновено.Ходих два пъти да спешна,защото получавам и затруднения с дишането и изтръпване в лявата ръка. Обзема ме страх,че това е краят,но ми казват,че всичко било на нервна почва.Ходила съм и на кардиолог преди 2 месеца и ми казаха,че сърцето ми е добре.Правих ПКК + урина - и там всичко е ОК. Какво да правя ? Препоръчаха ми Денаксит за нервите.
    от Петя Димитрова | 24.06.2019 19:45

Здравейте,замених Симпатила с Неуропан-мента,глог и валериана и мисля,че с тях съм по-добре.
    от Петя Димитрова | 19.06.2019 19:25

Да през цялото време приемах лекарствата по предписание. Днес бях на кардиолог и всичко е нормално със сърцето. Явно наистина е от нервната система.
    от д-р Ралица Правова | 18.06.2019 22:22

Със сигурност - не. Терапията, която Ви е назначена е добра, но е възможно да не е достатъчна. През цялото време ли я вземахте редовно? Имайте предвид, че дори и при медикаментите на билкова основа се налага в някои случаи да се изчака малко повече време преди да е налице цялото разгръщане на действието им - съответно повлияване на симптомите, следствие на нервното напрежение, на което сте изложена.
    от Петя Димитрова | 18.06.2019 20:01

След седмица отново почувствах същия дискомфорт. Ha 10.06.2019 oтидох отново при личния, казах му,че се притеснявам да не е инфаркт и той ми назначи отново ЕКГ. Отново каза,че ми няма нищо и да се успокоя.Притесняваме това,че при втората ЕКГ бях пила аспирин,защото ме болеше главата от притеснение какво ми има. Може ли аспирина да е повлиял на ЕКГ-то и да не е отчело наличието на предстоящ инфаркт?
    от Петя Димитрова | 18.06.2019 19:57

Здравейте,аз съм на 23 г. и преди месец ми се случи нещо странно. Както си работех в офиса изведнъж ме обзе силно напрежение или по-скоро прилив на неспокойствие (не знам как да го нарека),сърцето ми зави страшно бързо (имах чувството,че ще изскочи от гърдите ми),по тялото ми мина гореща вълна,изплаших се и си помислих,че умирам. За кратко отшумя (4-5мин.) и след това отново се повториха същите симптоми.Закараха ме до Спешна помощ там ми биха инжекция и направиха ЕКГ , която занесох на следващия ден при личния ми лекар. Той каза,че няма нищо притеснително и това е в следствие на преживян стрес,на нервна почва( да седмица-две преди това бях изпаднала в много голям психически и емоционален стрес и не спях спокойно). Изписа ми Магнерот,Милгама (за прием от две седмици) и Симпатил,(за по-дълъг период от време). Всичко беше добре 3 седмици,след което симптомите ми пак се появиха,но този път бяха по-леки.Тогава ги отдадох на месечния ми цикъл, който дойде непосредствено след симптомите.
    от д-р Цончев | 18.06.2019 19:25

Трябва да посетите кардиолог, да се види действително има ли нещо което да изисква влечение и тогава да се пият лекарства.
    от petar | 10.06.2019 23:35

Здравейте докторе от около 6 месеца чуствам, че пулса ми се ускорява от леки движения но не обращах много внимание пиех мента,глок и валериан от време на време но от 2 дена имам бодежи който ме притесняват може ли да препорачате нещо, ще съм ви много благодарен (на 16 съм)
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2019 20:01

По отношение на количеството вода - трябва да бъде поне 1,5 - 2 литра. Възможно е замайването да се дължи на по-ниското кръвното налягане. По отношение на сърцето е добре да Ви види личния Ви лекар - да направи електрокардиограма и да Ви преслуша. Голяма е вероятността да не е нещо притеснително, при подрастващи тази болка може да бъде нормална.
    от Mimi | 16.02.2019 21:16

Забравих да допълня, че има дни, в които ми е замаяно, мога да пазя равновесие, но не ми е комфортно. Пробвала съм като пия повече вода, но не помага. Ако има някакво значение пия по 1 литър горе долу на ден.
    от Mimi | 16.02.2019 21:11

Добър вечер! На 16 години съм, от 2 години горе долу имам болки в лявата част на гърдите. Не съм ходила на лекар. Един път ми се беше случило болката да е внезапна и пробождаща. Боли ме като си поемам въздух. Тези дни ме болеше всеки ден, но попринцип не ме боли всеки ден. Болката трае малко, по-малко от минута. Ако има някакво значение пулсът ми е горе долу 50, сега докато пиша е 52, случвало ми се е и да пада към 45. Кръвното ми налягане е около 100/60. Надявам се да ми отговорите, благодаря за вниманието!
    от д-р Цончев | 14.02.2019 19:27

В София мога но в Стара загора не ги познавам колегите....
    от Нина | 04.02.2019 08:11

Докторе бихте ли ми препоръчали добър лекар невролог тъй като аз съм от стара загора тук няма
    от д-р Цончев | 03.02.2019 19:02

Ако имате действително сърцебиене кардиологът трябва да постави холтер за да се види дали действително има ритъмно разстройство. Ако той не може да се справи с болката или счита че не е от неговата област следва да се насочите към невролог. Възможно е болката да е интеркостална невралгия.
    от Нина | 02.02.2019 22:30

Докторе кардиолога ми каза че съм добре със сърцето на аз не се чуствам добре много болка имам отляво до сърцето и сърцебиене от какво може да ми става така според вас благодаря.
    от д-р Цончев | 02.02.2019 20:47

Нина, продължавайте с кардиолог, това е вашия доктор.
    от д-р Цончев | 02.02.2019 20:47

Иване, това обикновено е от гръбнака - притиска се междуребрен нерв и дава такава болка, не е сърдечна.
    от Нина | 01.02.2019 18:45

Здравейте докторе от много време го имам този проблем болки от ляво където е сърсето и сърцебиене става 1 година и незнам на какъв доктор да ида аз съм на 32 години ходих на кардиолог казаха ви че всичко е нормално моля ви помогне те ми.
    от Иван Димитров | 30.01.2019 16:52

Здравейте докторе , имам питане към Вас . Скоро ще навърша 35 години (април) Днес се наведох да вдигна едно тежко желязо и изведнъж ме “пререза” остра болка в областта на сърцето, при което незабавно трябваше да пусна желязото. Като се изправих леко ми се зави свят и при взимане на въздух болката се изостряше. Взимах го (въздуха) на малки глътки. Всичко отшумя за около минута-две максимум три минути. Какво може да е това , на какво се дължи и трябва ли да отида до лекар? Работя физически труд, а този месец и всяка събота и неделя. Не приемам лекарства. Имах тежък грип или настинка през почти целия декември, за който не съм ходил на доктор и не съм приемал лекарства. Висок съм 173 см и тежа 87-88 кг. Ще съм Ви благодарен ако отговорите. Желая успешна 2019 година.
  • Re: болки в сърцето,моля за отговор
    от mmm | 07.07.2018 00:35

Здравейте! Аз имам същия проблем от доста време, нп сякаш напоследък стана ежедневие тази болка, пробождане и не мога още да опиша другото усещане. Значи аз съм на 35г. и при мен всичко започна с едно сърцебиене в началото на пролетта, заради което отидох на кардиолог - правиха ми кардиограма, ехограф и там всичко излиза нормално, сложиха ми холтер, който показа, че на моменти пулса ми скача на 150 удара и диагнозата ми е - синусова тахикардия. Изписаха ми конкор кор 2,5 да пия 2х1,2 и съответно пулса започна да се нормализира, но пък понеже съм с ниско кръвно от тези лекарства ми пада още повече кръвното и понякога просто изведнъж ми пада енергията и нямам сили за нищо, обща слабост получавам, даже напоследък си мисля, че често ми се случва и това....а сега най-често пулса ми е около 70 когато го меря, но болките в сърцето и основно лявата половина на гръдния кош не стихват и до ден днешен.,... постоянно съм в някакви страхове от инфаркти и инсулти и тези болки са постоянно в главата ми, притеснявам се, че ми има нещо на сърцето и не мога да се отпусна. Кажете ми моля ви, на какво може да се дължат тези ежедневни болки в сърдечната област, които понякога са остри, понякога пробождащи, понякога опъващи....т.е. различно е усещането, но все е някаква болка и как да си помогна. Не мога да живея в това, усетя ли ги и се панирам? Да спомена само, че понеже често болката ми отива и отзад на гърба на същото място, зад сърцето...а понякога и гърба точно в областта зад гръдния кош ме боли си правих рентген и оттам излезе, че имам гръдна спондилоза, за която нищо не ми е предписано.
    от д-р Цончев | 19.06.2018 21:23

Моля, опишете по-подробно болката...
    от Нина | 15.06.2018 00:07

Здравейте докторе и аз имам същия проблем боли ме от ляво аз съм на 31 години,правиха ми кардиограми сърсето ми е перфектно,правеха ми снимка на бял дроб всичко е нормално,но болката непира стана месец и нагоре имам и прескачане от време на време на сърцето и сърцебиене и немогът да установят проблема моля помогнете ми
    от д-р Цончев | 18.09.2017 22:42

Такава болка не е със сърдечен произход, въпреки че е в областта. Сърдечната болка има други характеристика, тази вашата е вероятно с невралгичен произход, което е най-честия случай.
    от klmfklsf | 15.09.2017 08:29

не е нещо нетърпимо ,лек бодеж около сърцето ,гърба и до ключицата
    от klmfklsf | 15.09.2017 00:17

болката не е много силна ,но е притеснителна лек бодеж в сърдечната област ,такъв бодеж усещам и към ключицата ,болката в ръката е когато я натоварвам с нещо
    от д-р Цончев | 14.09.2017 21:22

Опишете по-подробно болката...
    от klmfklsf | 14.09.2017 16:14

Oтговор agreeable post_id=234327 time=1505394707 user_id=79446: Добър ден.Моят проблем е следния от 4-5 дни усещам някаква болка около сърцето и отива към ръката,някога я усещам и на гърба ,преди няколко месеца бях изпаднал в една лека депресия и от там всичко тръгна на долуу всеки ден си мисля,че ми става нещо незнам дали не е до внушение. мерих си кръвното беше 147 на 80 пулса ми 65 ,но преди да го измеря бях вървял и може би затова се е вдигнало . Теглото ми е 113 кг от както свалих 14 кг имам чувството че пак надолу само . Незнам какво да правя помагайте ;(
    Добър ден.Моят проблем е следния от 4-5 дни усещам някаква болка около сърцето и отива към ръката,някога я усещам и на гърба ,преди няколко месеца бях изпаднал в една лека депресия и от там всичко тръгна на долуу всеки ден си мисля,че ми става нещо незнам дали не е до внушение. мерих си кръвното беше 147 на 80 пулса ми 65 ,но преди да го измеря бях вървял и може би затова се е вдигнало . Теглото ми е 113 кг от както свалих 14 кг имам чувството че пак надолу само . Незнам какво да правя помагайте ;( само да уточна ,че пуша цигари но не повече от 10 на ден дори и по малко
    от klmfklsf | 14.09.2017 16:11

Добър ден.Моят проблем е следния от 4-5 дни усещам някаква болка около сърцето и отива към ръката,някога я усещам и на гърба ,преди няколко месеца бях изпаднал в една лека депресия и от там всичко тръгна на долуу всеки ден си мисля,че ми става нещо незнам дали не е до внушение. мерих си кръвното беше 147 на 80 пулса ми 65 ,но преди да го измеря бях вървял и може би затова се е вдигнало . Теглото ми е 113 кг от както свалих 14 кг имам чувството че пак надолу само . Незнам какво да правя помагайте ;(
    от д-р Александра Игнатова | 25.08.2017 13:53

Здравейте! Ако сте прегледана и сърцето ви е здраво, има и други причини. Остра режеща болка зад гръдната кост може да се причини от гастрит и киселини и обикновено се съпътства и от повишено слюноотделяне. Колко често се появява болката и можете ли да кажете дали е преди или след хранене?
    от Стела | 24.08.2017 17:56

Извинете нова съм тук и незнам кое как се прави , моля за извинение . И така към темата . Имам болки в сърцето появяват се изведнъж , резки и не мога да дишам . Аз съм на 16 . Преди бяха по чести , но сега отихнаха . Вчера получих силна болка немога да дишам , немога и да говоря при такава болка . Ходих където трябва , но нищо. Доста се тревожа , ако може някой да ми даде съвет .:)
    от Георги Георгиев | 07.02.2016 19:26

Благодаря за отговора, ще послушам съвета Ви и ще споделя резултата.
    от д-р Цончев | 05.02.2016 20:06

Не е ясно далимедикаментът е причина за тия оплаквания.Споредмен е добре да се направи консултация с кардиолог, ехография на сърцето и ако се прецени да се постави холтер за да севиди дали става въпрос за аритмия евентуално.
    от Георги Георгиев | 02.02.2016 22:29

Здравейте, аз съм мъж на 35 години и от известно време имам шум в ушите но лошото е, че след като започнах лечението на шума започнаха и проблемите ми с болки в сърдечната област, като най-сериозните болки съм ги получавал вечер и по едно и също време около 03:30 часа, обикновено се будя целия потен, с болки в сърдечната област, които отминават за кратко но щом се отпусна на една страна и усещам аритмично биене на сърцето и започват да ме обливат горещи вълни, постепенно това състояние отминава и към 06:00 вече съм заспал отново. Случвало ми се е през деня както си вървя да имам чувството че всеки момент ще падна от слабост и е необходимо да седна. Тъй като от скоро си тренирам бягане и плуване, случвало ми се е по време на тренировка да изпитам също болки и слабост в сърцето. Нямам високо кръвно обикновено е 110/80. За лечението на шума ми бяха изписали лекарство съдържащо псевдоефидрин и се съмнявах че проблема е в него, но вече две седмици не го пия и отново се появяват подобни проблеми макар и в по-слаба форма, в момента пия само лекарство с екстракт от гинко билоба. Всичко това за мен е много странно, възможно ли е да отмине след като вече не пия въпросното лекарство?
    от д-р Цончев | 26.10.2015 20:08

Моля, пишете на кирилица!!
    от Svetoslava | 25.10.2015 00:23

Zdraveite!Az sam momiche.Predi pone 2-3pati me boleshe sarceto,no po-malko.A sega veche ima ostra bolka,koqto idva izvednaj.Ne piq i ne pusha.Neznam kakvo da pravq za tova vi molq za otgovor.Blagodarq vi predvaritelno!
    от max1 | 08.08.2012 18:53

Най-вероятно имаш невралгия. Но все пак тази невралгия трябва да е провокирана от нещо. Щом са ти изследвали сърцето и няма нищо, значи не е от сърцето. И моето сърце го изследваха преди 2 месеца по други причини, и също казаха, че е абсолютно здраво. А преди 1 месец получих невралгия със същите режещи болки. Само че при мен бяха отдясно. Имах болки при натиск и спонтанни при кашляше и движение на ръката в областта около дясното зърно на гърдата, по ребрата под дясната мишница, а на моменти и отзад в дясната плешка. При мен се получи невралгия от кашляне, която трая 3 седмици и болките минаха от само себе си. Острите режещи, стрелкащи, краткотрайни болки не са страшни, защото най-често се дължат на засягане на нерв. Далеч по-опасна е тъпата, дълбока болка, и продължителните непровокирани от движение болки.
    от д-р Цончев | 08.08.2012 16:20

Болката, така както я описвате не прилича на такава със сърдечен произход.
    от Georgi | 08.08.2012 13:29

Аз го разбрах понеже и аз имам съштите оплаквания.Имам болки в лявата гърда към края на гърдаатаа и малко под края предимно болката е между гърдите по близо от ляво.както си ходя и изведнъж ме свива а по-често е режешта болка в лявата гърда и между гърдите.отделно ме болят и ребрата , под рамото и малко под шията какво може да е това.Ходих на кардиолог правиха ми 3 електрокардиограми и една ехография но само на сърцето и лекарите казаха че ми няма ништо бях и на невролог който каза че било невралгия възможно ли е да имам сърдечен проблем и тези уреди да не го установят и да трябва в момента на болката да се погледне или наистин а имам невралгия.бяха ми изписали мовалис 7.5 , миогама противовъзпалително , неуролакс актавис и едни хапчета за корем мисля че беше футидин както и витамини от групата Б но пак ме свива и реже какво да правя много ме е страх.
    от д-р Цончев | 25.01.2011 10:41

Моля, пишете на кирилица!!
    от sevbg | 23.01.2011 21:24

zdraveite, iskam da popitam poniakoga imam bolki i bodegi v sardechnata oblast.otdelno vdigfam malko kravno 130/90 i yvelichavam pulsa.hodih 2 pati na kardiolog i mi kazaha che nishto mi niama i mi izpisaha bizogama 5mg.no v posledno vreme imam bolki v sardechnata oblast otpred i otzad otivat kam liavata raka i mi itrapva kytreto,kato stava stydeno za razlika ot kytreto na diasnata raka koeto e toplo..kakvo e tova..
    от arash_turku | 27.07.2010 10:55

Ще споделя и собствения си опит в това отношение. От една седмица получавам периодично болка в лявата част на гърдите, точно където е сърцето. Болката може да трае секунди и е много остра. Отначало не му обърнах внимание, тъй като предния ден бях на фитнес и вдигах тежести и то най-вече за гръдните мускули. Оказа се обаче, че болките не изчезнаха и докато пътувах този уикенд във влака даже се увеличиха. Вчера след работа отидох до личната ми лекарка, която ми направи ЕКГ, на която излезе резултат анормална ЕКГ. Каза ми да отида спешно на кардиолог, ако не в спешното отделение на някоя болница, което допълнително ме стресира. Та хванах такси и отидох в Токуда, защото знам, че там са най-добрите. Наново кардиограма и ехограф, но се оказа, че няма сериозни притеснения. Просто при мен по рождение има някаква нарушена връзка в долното разклонение на сърцето и това означава, че излиза автоматично като анормално в ЕКГ-то. Но кардиологът ми обясни подробно за сърдечната болка. Нея я има както при вдишване, така и при издишване. Измерва се със специален стрес-тест, на който качват пациента на бягаща пътечка и се правят няколко кардиограми една след друга. Ако се появи болка тогава, значи тя действително тогава има сърдечен произход. За да избягваме болки в сърдечната област и като превенция, се препоръчва движение, повече плодове и зеленчуци и много течности, особено в момента на тези рекордно високи температури.
    от milena01 | 25.01.2009 20:52

Дишай дълбоко и следи болката дали се променя. Ако се променя е мускулна болка или невралгия. Ако не се променя е сърдечна болка. За да познаеш дали е невралгия или е мускулна болка, пробвай с аналгин и диазепам от 5 мг.Ако мине от аналгина е мускулна болка. Ако мине от диазепама е невралгия. И те съветвам да не и обръщаш внимание. Най-вероятно е мускулна.
  • болки в сърцето,моля за отговор
    от vesi | 25.01.2009 03:48

Здравейте,аз съм момиче на 23 г. От около половин година насам ми се случва да имам болки от време на време в областта на сърцето, като че ли.Не пуша или много рядко се случва,преди пушех(между 14-21години).Досега не съм имала оплавания или по-сериозни болести,случва ми се да се ядосвам често.Но не знам възможно ли е да е сърцето,при положение,че съм само на 23?!И какво може да е?Опитвам се да го свържа с факта,че в седнало положение седя почти прегърбена и през последната половин година се старая да изправя стойката си и може би е заради промяната във гръбначния стълб и гръдната кухина?Моля,ако имате идеи помагайте,защото съм много уплашена,особено днес цял ден усещам това.Благодаря предварително!

Напиши отговор