Болката | болки в сърцето,моля за отговор

Напиши отговор
  • RE: болки в сърцето,моля за отговор
    от д-р Ралица Правова | 18.12.2021 23:23

Щом няма и нищо неврологично - може да опитате с билкови успокоителни, за да видите дали ще има повлияване. Но не виждам проблемът да е от сърцето, особено и след потвърждението от кардиолога
    от Асии | 16.12.2021 11:49

Moje li da e svarzano SAS sarceto tazi postoyanna bolka pocti 3 meseca kardiolog kaza che nqma nisto samo uskoren puls exokardiografiya ne mi e napraveno. NA NEVROLOG hodih tya mi kaza panik atak
    от Асии | 16.12.2021 11:46

Ami pulsa beshe 125
    от д-р Ралица Правова | 16.12.2021 11:07

Колко беше пулсът?
    от Асии | 14.12.2021 17:44

Aha mersi za orgovora strah me e da ne e sardecen problem vseedno poluchavam infarkt taka mi idva pak 3 meseca bolki neprelisnato Iman hodih na ekg pulsa beshe uskoren
    от д-р Ралица Правова | 13.12.2021 19:13

Преди да започне болката имало ли е непосредствено преболедуване от дихателна инфекция? Най-вероятно се касае за възпаление на нерви, поради което е добре да посетите невролог, за да види до каква степен е засягането и да Ви назначи терапия
    от Асии | 12.12.2021 15:19

Shte Sam blagodarna ako mi otgovaryate
    от Асии | 12.12.2021 15:18

Zdraveyte pochti 3 meseca imam bolka vav sardecnata oblast I lyavata raka I vav vrata koyato neminava draznesto e ponyakiga sliza I kam kraka liceto iztripvane ima ba kakvo moje da se daljii
    от д-р Димитров | 19.04.2021 18:48

Трябва да се консултирате с личния лекар и да му обясните за симптомите.
    от Lalee54 | 19.04.2021 00:35

Здравейте.На. 66 години съм .Тази вечер получих болка в сърцето и отзад към лопатката.Взех валидол.Изпих един аспирин и аналгин.Леко ме отпусна,но още имам болка.Сега през ноща ме притеснява да ходя ли на бърза помощ.Какво бихте ме посъветвали.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.12.2020 21:02

Нищо страшно няма, това е от притискане на междуребрените нервчета и болката самам отшумява са няколко минути.
    от Tihomir Tihomirov | 24.12.2020 12:37

Здравейте докторе на 18г съм, днес се изпънах след ставане от стола и получих пронизваща болка в сърцето, която беше в интервала на 2,3 секунди... Трябва ли да се притеснявам? Между другото преди 1 година имах ускорен пулс които сме оправили с лекарства.
    от Petia | 16.10.2020 17:04

Здравейте, Докторе! Родих секцио преди 2 месеца. Към края на бременността започнах да вдигам леко кръвно от силен стрес (попринцип имам тревожно разстройство и паник атаки) 130 на 90 и пиех допегит но го спрях като родих. От 2 месеца имам постоянно кръвно стига до 150 на 100 и имам забавяне на сърдечния ритъм,в покой пада до 50 веднъж дори беше 45. Чувствам постоянно главоболие, замайване от няколко дни имам постоянни болки в гърдите. Постоянно меря кръвното и се нормализира при почивка. Ходих на кардиолог преди месец и ми каза че нямам проблем но не се чувствам добре всеки ден и незнам накъде да се насоча.
    от Ваня З | 04.10.2020 02:49

На 37 г и съм супервайзор в кафе, работата ми не е тежка. Вече си купих билет за България, за да се прегледам. Бихте ли ме посъветвали с какви лекари да се консултирам и какви изследвания да пусна. Благодаря Ви много.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.10.2020 16:48

На каква възраст сте и какво работите?
    от Ваня З | 02.10.2020 18:57

Благодаря Ви, докторе. Правен ми е и ренген, заедно с Екг-то. Казаха, че всичко изглежда наред.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.10.2020 14:02

Добре е да се направи и снимка на бял дроб и сърце, както и ехокардиография, но в УК като цяло достъпността е проблем...
    от Ваня З | 01.10.2020 02:17

Здравейте, искам да попитам следното. Преди две седмици ми се появи стягане в гръдната област, което идваше и си отиваше. От три дни това стягане стана постоянно с болка в сърдечната област. Болката е през цялото време и не се влияе от дишане или сменяне поза на тялото. Имам и лек задух, който ме кара, когато говоря да спирам да си поемам дъх твърде често. Живея в Англия и два пъти ходих в спешното последните дни. Правиха ми 3 ЕКГ, кръвни тестове, рентген. Всичко е в норми, препратиха ме към ГП, но тук се чака ужасно много. Моля за помощ. Притеснена съм. Благодаря
    от Патриот | 03.09.2020 00:39

Благодаря за отговора!Ще ви пиша след прегледа.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.09.2020 18:54

Това на всеки се случва, не със сърдечен произход и не е опасно.
    от Патриот | 02.09.2020 16:33

Предстои ми преглед и се притеснявам.
    от Патриот | 30.08.2020 15:31

Здравейте!На 17 съм.От може би година получавам нещо като спазъм(остра болка,която трае 10 секунди ).За това време съм го изпитвал това чувство 3 пъти.Всичките ми кръвни изследвания са добре.Кръвното винаги ми е било перфектно между 120 и 130 горна и 70 И 80 долна.Чувствам се перфектно.Сега на 9 ти септември ще ходя на специалист кардиолог в София.Бихте ли ми казали има ли повод за притеснение?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.07.2020 17:19

Идете на психиатър да ви предпише нещо за паник атаките. Мога да препоръчам специалист в София.
  • RE: стягане и болки в сърцето
    от Гери | 11.07.2020 20:28

Здравейте! От месец и половина насам получих няколко паник атаки, които бяха доста силни и сякаш ми повлияха на психиката. Започнах да усещам постоянен дискомфорт в сърдечната област най-вече, но на моменти се мести и по-вдясно. Ту са болки, ту е само стягане, но е постоянно почти и започвам да полудявам. Също така имам усещането, че не мога да си поема хубаво въздух, както и постоянни натрапчии мисли, че всеки момент може нещо фатално да се случи. Ходих на кардиолог, направиха ми ЕКГ, както и ехоКГ в Токуда и ми обясниха, че сърцето ми е напълно здраво и няма поводи за притеснения. Бях също така на пулмолог и на невролог. Пулмологът ми каза, че всичко с белите дробове е наред, а неврологът ми каза, че имам сколиоза. Започнах да си мисля, че може изкривяването на гръбначния стълб да предизвиква тези болки и този дискомфорт, но не знам.. Ужасно много съм се притеснила, на 22 години съм.
    от Петя Димитрова | 03.09.2019 19:51

Да. Днес взех първите две хапчета. Казаха ми да ги пия сутрин и на обед по 1табл.
    от д-р Ралица Правова | 03.09.2019 17:43

Виждам, че и юни сте имали сходни симптоми. Бих Ви препоръчала да започнете медикамента и да видите дали ще се преустановят симптомите.
    от Петя Димитрова | 03.09.2019 10:41

Да откриха ми ги преди 4 години,но казаха че са безобидни и били нормално явление и при здраво сърце.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.09.2019 20:45

Прескачания на сърцето имате ли?
    от Петя Димитрова | 02.09.2019 18:00

Здравейте,от 4-5 дни усещам, сърцето си постоянно да тупти по-силно от обикновено.Ходих два пъти да спешна,защото получавам и затруднения с дишането и изтръпване в лявата ръка. Обзема ме страх,че това е краят,но ми казват,че всичко било на нервна почва.Ходила съм и на кардиолог преди 2 месеца и ми казаха,че сърцето ми е добре.Правих ПКК + урина - и там всичко е ОК. Какво да правя ? Препоръчаха ми Денаксит за нервите.
    от Петя Димитрова | 24.06.2019 19:45

Здравейте,замених Симпатила с Неуропан-мента,глог и валериана и мисля,че с тях съм по-добре.
    от Петя Димитрова | 19.06.2019 19:25

Да през цялото време приемах лекарствата по предписание. Днес бях на кардиолог и всичко е нормално със сърцето. Явно наистина е от нервната система.
    от д-р Ралица Правова | 18.06.2019 22:22

Със сигурност - не. Терапията, която Ви е назначена е добра, но е възможно да не е достатъчна. През цялото време ли я вземахте редовно? Имайте предвид, че дори и при медикаментите на билкова основа се налага в някои случаи да се изчака малко повече време преди да е налице цялото разгръщане на действието им - съответно повлияване на симптомите, следствие на нервното напрежение, на което сте изложена.
    от Петя Димитрова | 18.06.2019 20:01

След седмица отново почувствах същия дискомфорт. Ha 10.06.2019 oтидох отново при личния, казах му,че се притеснявам да не е инфаркт и той ми назначи отново ЕКГ. Отново каза,че ми няма нищо и да се успокоя.Притесняваме това,че при втората ЕКГ бях пила аспирин,защото ме болеше главата от притеснение какво ми има. Може ли аспирина да е повлиял на ЕКГ-то и да не е отчело наличието на предстоящ инфаркт?
    от Петя Димитрова | 18.06.2019 19:57

Здравейте,аз съм на 23 г. и преди месец ми се случи нещо странно. Както си работех в офиса изведнъж ме обзе силно напрежение или по-скоро прилив на неспокойствие (не знам как да го нарека),сърцето ми зави страшно бързо (имах чувството,че ще изскочи от гърдите ми),по тялото ми мина гореща вълна,изплаших се и си помислих,че умирам. За кратко отшумя (4-5мин.) и след това отново се повториха същите симптоми.Закараха ме до Спешна помощ там ми биха инжекция и направиха ЕКГ , която занесох на следващия ден при личния ми лекар. Той каза,че няма нищо притеснително и това е в следствие на преживян стрес,на нервна почва( да седмица-две преди това бях изпаднала в много голям психически и емоционален стрес и не спях спокойно). Изписа ми Магнерот,Милгама (за прием от две седмици) и Симпатил,(за по-дълъг период от време). Всичко беше добре 3 седмици,след което симптомите ми пак се появиха,но този път бяха по-леки.Тогава ги отдадох на месечния ми цикъл, който дойде непосредствено след симптомите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.06.2019 19:25

Трябва да посетите кардиолог, да се види действително има ли нещо което да изисква влечение и тогава да се пият лекарства.
    от petar | 10.06.2019 23:35

Здравейте докторе от около 6 месеца чуствам, че пулса ми се ускорява от леки движения но не обращах много внимание пиех мента,глок и валериан от време на време но от 2 дена имам бодежи който ме притесняват може ли да препорачате нещо, ще съм ви много благодарен (на 16 съм)
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2019 20:01

По отношение на количеството вода - трябва да бъде поне 1,5 - 2 литра. Възможно е замайването да се дължи на по-ниското кръвното налягане. По отношение на сърцето е добре да Ви види личния Ви лекар - да направи електрокардиограма и да Ви преслуша. Голяма е вероятността да не е нещо притеснително, при подрастващи тази болка може да бъде нормална.
    от Mimi | 16.02.2019 21:16

Забравих да допълня, че има дни, в които ми е замаяно, мога да пазя равновесие, но не ми е комфортно. Пробвала съм като пия повече вода, но не помага. Ако има някакво значение пия по 1 литър горе долу на ден.
    от Mimi | 16.02.2019 21:11

Добър вечер! На 16 години съм, от 2 години горе долу имам болки в лявата част на гърдите. Не съм ходила на лекар. Един път ми се беше случило болката да е внезапна и пробождаща. Боли ме като си поемам въздух. Тези дни ме болеше всеки ден, но попринцип не ме боли всеки ден. Болката трае малко, по-малко от минута. Ако има някакво значение пулсът ми е горе долу 50, сега докато пиша е 52, случвало ми се е и да пада към 45. Кръвното ми налягане е около 100/60. Надявам се да ми отговорите, благодаря за вниманието!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.02.2019 19:27

В София мога но в Стара загора не ги познавам колегите....
    от Нина | 04.02.2019 08:11

Докторе бихте ли ми препоръчали добър лекар невролог тъй като аз съм от стара загора тук няма
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.02.2019 19:02

Ако имате действително сърцебиене кардиологът трябва да постави холтер за да се види дали действително има ритъмно разстройство. Ако той не може да се справи с болката или счита че не е от неговата област следва да се насочите към невролог. Възможно е болката да е интеркостална невралгия.
    от Нина | 02.02.2019 22:30

Докторе кардиолога ми каза че съм добре със сърцето на аз не се чуствам добре много болка имам отляво до сърцето и сърцебиене от какво може да ми става така според вас благодаря.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.02.2019 20:47

Нина, продължавайте с кардиолог, това е вашия доктор.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.02.2019 20:47

Иване, това обикновено е от гръбнака - притиска се междуребрен нерв и дава такава болка, не е сърдечна.
    от Нина | 01.02.2019 18:45

Здравейте докторе от много време го имам този проблем болки от ляво където е сърсето и сърцебиене става 1 година и незнам на какъв доктор да ида аз съм на 32 години ходих на кардиолог казаха ви че всичко е нормално моля ви помогне те ми.
    от Иван Димитров | 30.01.2019 16:52

Здравейте докторе , имам питане към Вас . Скоро ще навърша 35 години (април) Днес се наведох да вдигна едно тежко желязо и изведнъж ме “пререза” остра болка в областта на сърцето, при което незабавно трябваше да пусна желязото. Като се изправих леко ми се зави свят и при взимане на въздух болката се изостряше. Взимах го (въздуха) на малки глътки. Всичко отшумя за около минута-две максимум три минути. Какво може да е това , на какво се дължи и трябва ли да отида до лекар? Работя физически труд, а този месец и всяка събота и неделя. Не приемам лекарства. Имах тежък грип или настинка през почти целия декември, за който не съм ходил на доктор и не съм приемал лекарства. Висок съм 173 см и тежа 87-88 кг. Ще съм Ви благодарен ако отговорите. Желая успешна 2019 година.
  • Re: болки в сърцето,моля за отговор
    от mmm | 07.07.2018 00:35

Здравейте! Аз имам същия проблем от доста време, нп сякаш напоследък стана ежедневие тази болка, пробождане и не мога още да опиша другото усещане. Значи аз съм на 35г. и при мен всичко започна с едно сърцебиене в началото на пролетта, заради което отидох на кардиолог - правиха ми кардиограма, ехограф и там всичко излиза нормално, сложиха ми холтер, който показа, че на моменти пулса ми скача на 150 удара и диагнозата ми е - синусова тахикардия. Изписаха ми конкор кор 2,5 да пия 2х1,2 и съответно пулса започна да се нормализира, но пък понеже съм с ниско кръвно от тези лекарства ми пада още повече кръвното и понякога просто изведнъж ми пада енергията и нямам сили за нищо, обща слабост получавам, даже напоследък си мисля, че често ми се случва и това....а сега най-често пулса ми е около 70 когато го меря, но болките в сърцето и основно лявата половина на гръдния кош не стихват и до ден днешен.,... постоянно съм в някакви страхове от инфаркти и инсулти и тези болки са постоянно в главата ми, притеснявам се, че ми има нещо на сърцето и не мога да се отпусна. Кажете ми моля ви, на какво може да се дължат тези ежедневни болки в сърдечната област, които понякога са остри, понякога пробождащи, понякога опъващи....т.е. различно е усещането, но все е някаква болка и как да си помогна. Не мога да живея в това, усетя ли ги и се панирам? Да спомена само, че понеже често болката ми отива и отзад на гърба на същото място, зад сърцето...а понякога и гърба точно в областта зад гръдния кош ме боли си правих рентген и оттам излезе, че имам гръдна спондилоза, за която нищо не ми е предписано.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.06.2018 21:23

Моля, опишете по-подробно болката...
    от Нина | 15.06.2018 00:07

Здравейте докторе и аз имам същия проблем боли ме от ляво аз съм на 31 години,правиха ми кардиограми сърсето ми е перфектно,правеха ми снимка на бял дроб всичко е нормално,но болката непира стана месец и нагоре имам и прескачане от време на време на сърцето и сърцебиене и немогът да установят проблема моля помогнете ми

Напиши отговор
71 намерени, страница 1 от общо 2