Бъбречни заболявания. Цистит. Простата | Камък в уретера.

Напиши отговор
  • RE: Камък в уретера.
    от dgidgi | 12.06.2019 15:40

Здравейте Даниела. Предстои ми разбиване с лазер(камъка е в бъбрека и е 17мм.)Не знам къде да отида,моля споделете как протича манипулацията и ме насочете към болница или уролог.
  • RE: Камък в уретера.
    от д-р Ралица Правова | 28.05.2019 20:50

Пиенето на повече вода, както и чайове с диуретично действие са подходящи в случая. По колко вода пиете на ден?
  • Камък в уретера.
    от Daniela | 28.05.2019 19:34

Здравейте. Имам камък в уретета (води се стъклен) Вчера бях на лазарно разбиване,но имам съмнения,че нищо не стана,защото преди 9год. бях на разбиване и същия камък не се разби,сега уж е по модерен самия апарат,а и самата медицина е по напреднала надявам се,че се е разбил,но все още незнам.Лекарят ми каза до 10дни ако не започна да вадя песачинки да отида на преглед и на разбиване с друг апарат . Но аз все пак се надявам,че с този е стало и искам да подпомогна излизането на песъчинките,но въпросът е как.Може ли да ме посъветвате какво е добре да се прави след разбиване,за да излязат камъните.Ако пия нещо за разширение на уретета примерно или някакви други методи и варианти да ми дадете. Благодаря предварително :)

Напиши отговор