Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | болка в дясна част на корема

Напиши отговор
  • Re: болка в дясна част на корема
    от Мая Ив | 18.02.2018 09:50

Здравейте, и след резултатите имам повишен калпротектин показва 100, след посещение при гастро ме увери, че всичко е наред просто имам раздразнено дебело черво вследствие на много висок стрес. Лечението е специална диета, която включва варена храна и спокойствие, пробиотици и спазмалгетици. Това е подобно на спастичен колит. Просто ако Ви боли по този начин си пуснете изследвания за /фецес- микробиология, паразити и фекален калпротектин./ И не се тревожете най-често сами си причиняваме това с много стрес. Успех на всички
    от Мая Ив | 15.02.2018 00:54

Здравейте, искам и аз да се включа в темата. Пред 1 месец преживях биохимична бременност, която завърши с месечен цикъл. Преди това да се случи имах такава болка в дясно, която започваше ниско долу и продължаваше нагоре до началото на подбедрието за около 5 дни. Често се локализираше там. Вече един месец след това ме боли и не спира тази болка. В дясната част сякаш нещо ме дърпа по цялата дясна част на тялото. Направих си изследвания и всичко е нормално, черен дроб, жлъчка, бъбреци, панкреас всичко. Ходих на гастро и тя ми каза да пия дуспаталин. Усещам най-вече вечер едно бълбукане и къркорене в дясната част ниско долу. Гастроентеролога ми каза да си пусна изследвания фецес микробиология. Чакам резултати. Обикновено когато ходя до тоалет тогава и усещам болка на същото място, но най-вече ниско в дясно, а след това отново се локализира горе в началото на подбедрието. Също така когато седна го усещам понякога. Усетих, че когато хапвам плодове или нещо сладко се появява вечер доста по силно. Нямам диагноза, не знам дали е свързано с това, което ми се случи преди месец или е от нещо друго. На 31 съм и никога не ме е боляло по този начин. Споделете ако сте имали подобни проблеми.
    от Monika Todorova | 05.11.2017 20:33

Здравейте! Надявам се темата да е все още валидна... :roll:
    Ще започна отначало :) Преди две седмици ми правиха конизация, бях с поставена диагноза (от Норвегия) СIN 3, но след операцията ( тук в България) и след хистологичния анализ се оказа че съм била CIN 1-2. Така.. след като ме изписаха започна едно мъчително парене (общо взето преди и след уриниране) с различен интензитет в различните дни. Пих билкови чайове за пикочните пътища и едни хапчета на билкова основа. Паренето продължи до преди два дни.. когато се разболях - грип. Имах температура 38,2, треска , кашлица и обичайните симптоми на грип. Но това което ме притесни е болката която се появи предишната вечер, ниско долу , в дясно - беше поносима и заспах. Събудих се в 5ч. сутринта от болка.. не можех да си намеря място :cry: ,след известно време ми поотмина и отново ме заболя.Реших да отида до спешното , тъй като се съмнявах да не е апендисит ( не съм оперирана) или някакво възпаление на яйчник или нещо подобно. Взеха ми кръв и урина. Урината е добре , а кръвта... има завишени левкоцити ,но казаха че това може да се дължи и на това ,че съм болна. Хирург ми опипа корема и отхвърли апендисит , защото болката не отговаря на тази при апендисит и нямам други симптоми, затова реши ,че е геникологично. Та, отидох при гинеколога.. гледа ме на видеозон, не можа да ми види левия яйчник, а за десния каза ,че всичко изглежда нормално... (не мисля ,че беше от най-компетентните) и ми каза ако искам да отида и за второ мнение. И така.. след това ми пуснаха Но-шпа и бусколизин на система ,постоях малко и ме пуснаха. Казаха да се върна ако пак много ме боли... :shock: Общо взето.. не ми помогнаха много. Сега съм си вкъщи и болката продължава. Понякога изчезва ( май зависи от позицията в която съм стояла ) за малко и после пак се появява.. най-вече при напън ( да си издухам носа или се изкашлям например) и след уриниране. Запазих си час при друг гениколог , но след 2 дни... Дано ми мине малко, но се съмнявам... доста черногледо, но последните 3 седмици какви ли не болежки не преживях... На 25 съм и не съм раждала.. Силно се надявам всичко да си ми е наред и да не е нещо свързано с конизацията( защото и зацапването сякаш се увеличи , а трябва да намалява).
    Та , ако има някой случайно прочете това, ще се радвам да си каже мнението. Търся подкрепа и евентуално някой , преминал през същото ( макар че моя случай е малко странен ) :roll:
    от Maria | 16.06.2017 16:03

Lidi,4rez kakuv metod razbrahte 4e bolkata vi e ot nerv?
    от poly | 03.04.2017 21:08

Аз също имам същата болка от 2-а месеца. Баща ми е в същото състояние от около 1 година. Приятел на брат ми има този проблем от 3-и години. Братът на моя приятелка е в същото състояние от 1 година. Болката започва първоначално около 1-2 седмици в дясно подбедрие, след това преминава в цялото дебело черво като е предимно в дясно, а след време и в ляво. Червата ви се подуват като балон и започват страшни коликообразни болки, куркане в червата, не мога да спя нощно време. След около 2-а месеца болките в червата преминаха и в стомаха, а също и от двете страни на ребрата. Симптомите покриват симптомите на раздразнено дебело черво, но не изцяло. Направих си ЯМР и всички органи са ми добре - жлъчката ми няма камъни, гладка повърност, черен дроб, панкреас, бъбреци, стомах, матка и т.н. Не съм правира колоноскопия за рак на дебелото черво. Момчето с този проблем от 3-и години си прави какви ли не изследвания, които не показаха нищо. На баща ми също му правиха изследвания на стомах, дебело черво и т.н. - нищо. Другият ми познат също си прави редица изследвания, включително и хидроколоноскопия, но и при него изследванията не показаха нищо. Нито един докор не може да разбере каква е причината. Явно ни пръскат, тровят с нещо, използват някакви биохимични оръжия, но няма компетентни доктори, които могат да открият причината. Ще се мъчим.
    от Borislav | 18.01.2017 09:06

при мен има подобрение и то голямо в болката от дясно където ме болеше ,ще ви споделя как постигнах това
    -сутрин на гладно МАСТИКС (турска дъвка) те са на зрънца взимате няколко за да постигнете големина на грахово зърно + една чаена лъжица БЕЛЕН БЯЛ СУСАМОВ ТАХАН(има го в кауфланд)
    -Никакво КАФЕ И КОЛА ,чай може
    -диетата си я знаете аз лично вече не ям пържено и люто

пробвайте с тахана и мастикса ,аз лично не вярвах но добре ми повлия

дано съм ви бил полезен
    от Borislav | 11.12.2016 09:21

понеже и аз не мога да разбера какво ми става а имам вашите оплаквания (тъпа боолка в дясното подребрие) във вторник съм на лекар хомаопат (доста добър) и ще ви споделя какво ми е изписъл и дано има ефект
    от д-р Цончев | 16.10.2016 22:11

Ляво, дясно, мигриращо?
    Променя ли се приразлично положение на тялото?
    Температура имате ли?
    от Galena Qnkova | 16.10.2016 16:03

Здравейте.Снощи през ноща ме сряза от пъпа надолу. След това започна да отива на дясно към крака.Сега вече е следобед болката е същата , може би само е по - силна в крака.не е нетърпимо,но е мн неприятно като парене и дърпане! Попринцип имам колит, гастрит... Все си мисля дали не е нещо разтегнато защото вдигах тежко? Ше се раДвам да отговорите
    от д-р Цончев | 17.08.2016 14:24

Колко голямо е това топче?
    от Диляна | 14.08.2016 15:26

Здравейте. Имах кажи речи същия проблем няколко дни имах разтройство след това напипах някакво топче на на два-три пръста от пъпа нагоре, всъщност всеки път когато си бутам корема е на различно място. Възможно ли е да е от това, че не можех да се изхождам няколко дни или е нещо рязлично?
    от gloria | 25.11.2015 21:41

здравейте.камъни в десния бъбрек-това ме е мъчело.най-големият е 4 мм.два пъти пих неоринал и дуспаталин за по 10 дена и вече няма проблем, но продължавам да ги чистя.успех на всички.
    от gloria | 22.07.2015 04:58

благодаря, за отговора.след като направя нужните изследвания ще пиша.
    от Мирослав Миков | 21.07.2015 15:20

Всички органи , които съдържат газови коликции са неподходящи за ехографско изследване , вкл.стомах. По въпроса за кризата , която сте получили и доколкото описали , мисля , че се късае или за жлъчна криза , или за нефролитиазна криза в дясно. Затова по-скоро , ехографското изследване трябва да бъде насочено към Черен Дроб , Жлъчен мехур и бъбреци.
    от gloria | 21.07.2015 14:46

здравейте, от последната криза която ви описах нямам никакви оплаквания.след два дена се прибирам в българия и ще отида на ехограф като начало да видя какво се случва в стомаха ми.от Варна съм и се чудя в коя болница да отида.не съм здравноосигурена и затова няма да се занимавам с направления ако може да ми препоръчате болница или даден специалист.благодоря ви за отделеното време.забравила съм да спомена, че по време на втората криза липсваше диария.и от време на време ме наболява десния бъбрек.
    от gloria | 21.07.2015 14:37

здравейте, от последната криза която ви описах нямам никакви оплаквания.след два дена се прибирам в българия и ще отида на ехограф като начало да видя какво се случва в стомаха ми.от Варна съм и се чудя в коя болница да отида.не съм здравноосигурена и затова няма да се занимавам с направления ако може да ми препоръчате болница или даден специалист.благодоря ви за отделеното време.
    от д-р Цончев | 21.06.2015 14:51

Към днешна дата какво е състоянието?
    Възможно е да се касае за гастроентерит с някаква генеза, което за няколко дни преминава обикновено.
    от gloria | 19.06.2015 18:35

здравейте ще ви кажа всички симптоми на кризата, която изкарах преди 3 месеца и преди 3 дни отново.започна с болка горе в стомаха, засилваща се до непоносимост и обхващаща целия стомах около 12 часа.повръщане на горчиви сокове, температура 37.5-37-8 градуса.след 12 час болката слиза вдясно от пъпа чак до коста,продължава да е силна и се осилва при движение така още над 12 часа и намалява но все още силна.трети и четвърти ден болката е слаба но има леки спазми минава и към бъбрецити , появява се лека диария.през цялата криза болките не се влияят от медикаменти.първия път предположих, че е хранитилно натравяне от риба , но всичко се повтори.вмомента съм в чужбина и след месец ще мога да отида на доктор в българия.какво може да моля за съвет.
    от Светлана | 20.04.2015 16:46

Здравейте!
    Виждам, че моите симптоми са подобни на описаните в темата, затова реших да поискам и аз мнението ви.
    Ще кажа набързо няколко думи за себе си първо. На 37 години съм и преди близо три години претърпях тежка операция в чужбина (имах рак на шийката на матката). Хванаха го навреме, слава Богу! Последваха още четири операции в продължение на една година...
    Та сега, от седмица насам, усещам напрежение във вътрешната част на дясното бедро, не е болка, а по-скоро като "опъване". Започва от вътрешната част на коляното и стига до горе. Същевременно, получавам и подуване най-долу вдясно на корема или по-скоро като на картинката (където е червената точка):
    [img]http://store.picbg.net/pubpic/C9/09/bc8cbdcde5d5c909.jpg[/img]
    Няма болка, просто се подува...
    Ще съм ви благодарна, ако споделите мнението си на какво може да се дължи това.
    Напълно съм наясно, че не може да ми се постави диагноза по този начин, просто моля за мнение и предварително благодаря :)
    Бъдете здрави! :)
    от klassen | 24.01.2015 20:10

При такива болки ползвам лидокаин.за секунда облекчава.по..бавно става облекчението при едноседмично приемане на беналгин или темпалгин.задължително затопляне и масажиране на гърба .кръста с болкоуспокоителни мехлеми с по..голяма концентрация на камфор
    от klassen | 24.01.2015 20:05

Здравейте.знам.че темата е от преди няколко години.но аз също имам тези проблеми вече 8 години.Съответно съм се подложила на всички възможни изследвания и прегледи.но болката в дясно под реброто се появява и изчезва.Това.че десният ми бъбрек периодично изхвърля пясък и малки камани е едната от причината.но от мнението на 5 лекари се установи.че това се предизвиква от слабата коремна мускулатура и заболяване на саркралният нерв.който излъчва болката в дясно.Аз като всички останали се страхувах и изпадах в паника.но се научих сама да си помагам.Никакво вдигане.носене на тежести над 2кг. Правилна стойка при сядане.внимателно и плавно навеждане и изправяне.без резки движения.Вечер при спане подпиране на гърба и на корема с твърди възглавнички и съответно между колената на двете колена плоска възглавничка.Може а звучи смешно.но вече 2 години болките се появяват може би 1..2 пъти в годината и та ако не внимавам и се пренатоваря физически.Освен това ежедневно приемам витамин В комплекс
    След ато всички изследвания които се правят са нормални.трябва да си зададем въпрос как протича нашият ден.колко сме натоварени физически и психически.кога и в каква ситуация се получават болките и нетрябва да изпадаме в паника.защото понякога безобидни неща са причина за всичко това
    от Bobby1177 | 30.10.2013 21:01

Здравейте,
    Тъй като се трогнах от написаното от ana & pastet, решид да напиша още нещо по темата, за което се сетих днес.

Освен урологичната причина, която се откри при мен (анатомична вариация), аз бях стигнал до другата много вероятна причина, която е на нервно-мускулна основа.

Става дума за възпаление на тригерни точки и/или на миофасцията на мускулите - някаква тяхна обвивка. Удивително е, че такива точки има и по коремната стена, вкл.и под пъпа.

В Б-я абсолютно никой не работи по тези неща, единствено някакъв масажист в Пловдив преповтаря работи от чужди сайтове, които просто е превел. Имах тема тук, на която никой не посмя да отговори дори с един ред.

На английски има немалко и доста качествена, според мен, информация, която обяснявам много оплаквания. Лечението се свежда, освен до упражнения и масаж, най-вече до локално инжектиране, в самите проблемни точки, на лидокаин и кортикостероид. Аз лично съм си правил компреси с лидокаин, какъвто продават свободно на ампули в аптеките.Някой път съм ползвал мехлеми за ставно-мускулни проблеми, с краткотраен и частичен ефект. Има някакъв по-специален кортикостероид, който сякаш повече бил за мускулни проблеми, но като проверявах за него преди половин година, той дори не беше регистриран в Б-я.

Така или иначе, на мен са ми предлагали да ми бият широко-известния и разпространен у нас Дипрофос, но не локално, а като обикновена инжекцийка. Казват, че е ефикасен, но с немалко странични действия - типичен кортикостероид. Действието траяло от няколко дни до месец, после пак трябвало да се слага. Това е универсалното противовъзпалително средство и, откровено казано, ако болката е адски неприятна и променя дневния ред на живеене, някой и друг Дипрофос сякаш могат да се "преглътнат".

Последно - за природните продукти. Моето дълбоко убеждение е,че бизнесът с тях също е индустрия като фармацевтичната, и поради това си преследва изключително търговски цели, вкл. и изместването на традиционната фармация от пазара. Много често хранителните добавки или билките са много слаби за по-заплетени случаи или не действат без специален диетичен режим. За себе си съм се убедил, че хомеопатията може би помага при остри състояния, но не и при хронични.

Смятам, че ако се разчита на природолечение, то трябва да е изключително внимателно подбрано и човек да има търпението, а понякога и възможността, според обстоятелствата и самите оплаквания, да почака да види дали ще има някакъв ефект. Плюс това, нивото на хранителни добавки, предлагани в Б-я, е изключително ниско, заради покупателната способност на потребителите. Ако се взема нещо, по-добре е да се поръча отвън или да се ползват официалните вносители/ дистрибутори на продукти с GMP. За добро или за лошо, химическите лекарства си остават, според мен, далеч по-надеждни като това изглежда и съвсем логично.

Това е засега от мен, надявам се да съм бил полезен.

Аз влизам вече много рядко тук. желая ви много здраве и успех във всички начинания.

Поздрави,

Борис
    от Bobby1177 | 29.10.2013 20:41

ВЪРБОВКА, не върбинка, извинете
    от Bobby1177 | 29.10.2013 20:35

Привет,
    Аз днес, след дълго отлагане, минах скенер на коремни органи, направен с контраст. Направих го вместо т.нар. цветна снимка (венозна урография), препоръчана от уролог. Сега това било по-най-модерният вариант.
    И наистина, доколкото видях на монитора, картинката е ясна от всяка гледна точка :)
    При мен се установиха "анатомични вариации" или "особености". Имам двоен уретер отдясно, както и бъбрекът ми е с 2 легенчета и т.н. Болката и дисконфорта при мен може да идва от това преплитане на двата уретера, от задържане на урина в тях (по-тънки са от един единствен уретер като този отляво) и т.н. Лекарят ми препоръча да пия неща като боровинка, мечо грозде, аз бих споменал от себе си и дребноцветна върбинка, за да не се задържа урина и да се прочиства.
    Извод - препоръчвам цветна снимка/ скенер с контраст, мисля, че се вижда доста добре какво е дереджето в корема. Малко предупреждение - контрастът е нещо неприятно, но се преживява (поне засега :) )
    Успех и бъдете здрави!
    от Nikolay | 23.10.2013 14:31

При опит да спра от раз инхибитори на протонната помпа получих много силни болки долу вдясно в корема, болките бяха остри и дори се будех нощем от тях.
    Реших, че съм направил язва и отидох да ми направят гастроскопия, питаха ме дали съм опериран от апендисит и аз казах, че не съм. После след гастроскопията се оказа, че нямам язва, и вече не понмя кога, и от какво точно, но след като ми изписа пак ППИ реших да не го пия и да се оправям сам относно гастрита и рефлукса, които имах, пих прополис по 30 капки на гладно 3 пъти на ден, желето от 2 с.л. ленено семе, сварено за 15 мин в малко вода, глутамин - по 1 ч.л. в чаша вода 3 пъти на гладно и някакъв чай за гастрит, а след ядене, вит. Б копмлекс. Оттогава минаха около 2-3 седмици и конкретните остри болки долу вдясно изчезнаха на 100%, а гастритът и рефлуксът ми се оправиха на 90% и се подобряват още.
    Добре е обаче да се разбере причината, защото май там може да са доста неща - дванадесетопръстник, жлъчка, черен дроб...
    Успех!
    от aaa | 23.10.2013 12:33

Здравейте на всички :)
    от шест месеца и аз имам симптоми като повечето от вас - болка като апандисит. Ходих на ехограф, три пъти на генеколог, кръвни изследвания вече няколко пъти (леко занижени левкоцити) и нямам диагноза. Според GP-то ми е от храната, която ям. От година и половина съм суровоядец, а от няколко месеца ям готвено на вечеря. Възможно е да имам функционална киста в десния яйчник, но и преди съм имала, без тези продължителни болки. Вече не знам какво да правя. Чудя се какво е общото между нас? Дали всички прекарваме по 8-10 часа пред компютъра и сме обездвижени, дали носим тесни дрехи, дали се дължи на стрес? Не знам какво да правя, не ми се пият лекарства, само за да лекувам симптом на неясно заболяване (ако изобщо е болест). Нали знаете - ако лекарят остави пациента да говори достатъчно дълго, той сам ще му каже от какво е болен. Е - дайте да говорим :-)
    от Bobby1177 | 20.12.2012 20:46

Наистина никой не се е загрижил за повишаване на лекарската квалификация, явно всеки сам се "спасява". Ето, напр., Вие как сте намерили воля и време, за да преминавате различни курсове, както са изброени на сайта Ви?
    Много е важно кой гледа и какво вижда, щото иначе като почне едно вдигане на рамене, едно цъкане, ама то не се вижда, ама това, ама онова... Меко казано - става досадно :-)
    Живи и здрави и весели празници!
    от Dr.Atanassov | 20.12.2012 14:41

Всеки вижда това, което знае...така, че основния фактор е кой гледа...
    За квалификация на лекарите да сте чули някой да се е загрижил? Иначе за нови и лъскави апарати пари се намират...
    Весели празници!
    от Bobby1177 | 20.12.2012 11:19

Медицината явно много е напреднала - аз навсякъде чувам, че на ехограф почти нищо не се вижда, освен някоя грамадна киста или нещо такова. Напр., т. нар. холестеролни камъни в жлъчката и на скенер (томограф) не се виждали, защото не правели контраст, били тъмни.
    дано вече има ехографи с по-голяма разделителна способност, не знам и аз как се казват, по АГ-та ползват някакви 3D, 4D, виждал съм, че образите са доста по-ясни... Иначе...
    от Радина Колева | 19.12.2012 14:46

Благодаря за отговора!
    от Dr.Atanassov | 18.12.2012 14:53

Да, могат.
    от Радина Колева | 18.12.2012 14:40

Можете ли някой да ми каже, дали проблемите свързани с жлъчката /възпаления или камъни/, могат да се видят с ехограф?
    от Dr.Atanassov | 17.12.2012 16:15

Здравейте,
    апендиксът се вижда нормално при ехография и може да се каже дали има остри или хронични промени или не. Възможно е и да не се види. Много по-точна информация дава компютърната томография.
    Апендиксът или е възпален или не - няма средно положение. Когато е възпален трябва да се махне задължително.
    Има обаче състояния, при които без да има възпаление, в лумена му се натрупва съдържимо ( хранителни материй, костилки, слуз и т.н.) което води до хронични болки и дискомфорт.
    Аз имам няколко подобни пациенти и до края на годината ще кача операциите и изследванията им.
    Поздрави!
    от Bobby1177 | 16.12.2012 20:44

Благодаря за отговора!
    Може ли да попитам дали предишния и последния преглед са при един и същ лекар (ехографист)? Извини ме, че те разпитвам, но видно от постингите тук, аз си патя доста от тия оплаквания и ще се радвам да обменим всякаква информация. По принцип, знам, че много трудно се гледат черва на ехограф и обикновено препоръчват скенер с контраст или просто колоноскопия.
    При мен нещата се въртят около 3 хипотези - нещо чревно, вкл. колитни изменения или ентерит или някакви калцификати от хроничен апендицит, бъбрек (камъчета) или нещо неврологично. Подредил съм ги степен на вероятност.
    Досега не съм срещал достатъчно мотивиран доктор, който да размишлява върху това и да се опита да диагностицира точно нещата.
    Благодаря ти още веднъж и поздрави!
    от antubis | 16.12.2012 19:40

Доктор Големанов, в клиниката на Дженерали. До колкото знам работи и в ИСУЛ.

Дуспаталина е 200, два пъти дневно, 30 минути преди хранане. За момента не помага.
    от Bobby1177 | 16.12.2012 17:38

Благодаря и аз за инфото, а кой е този доктор, който вижда апендицит на ехограф, може ли координатите му?
    Каква дозировка Дуспаталин ти предписа, ако не е тайна, не говорихте ли и за хирургично отстраняване на апендикса?
    Поздрави!
    от Радина Колева | 14.12.2012 11:39

Определено информацията е полезна.
    от antubis | 13.12.2012 21:26

Както обещах, днес ходих на гастроентеролог. След ехография се оказа, че имам апендицит. Лек за сега. Предписа ми Дуспаталин и пробиотик. Да не ям ядки и като цяло да не прекалявам с храната докато не отшумят болките. Ако не премине скоро, ще ми предпише антибактериални. Това е. Надявам се, че съм помогнал на някой.
    от д-р Цончев | 13.12.2012 18:56

Обяснявам по принцип - при болка в дясно подребрие има различни варианти - проблеми с жлъчката и жлъчните пътища, което се отразява и на черния дроб или проблеми с черния доб стързани с увеличаването му. По принцип черния дроб не боли, боли капсулата му, която се разширява и дава характерната тежест.
    от Bobby1177 | 12.12.2012 21:41

Аз пък мисля, че е възможно болките да са свързани с черния дроб - по-лошо храносмилане, тежест и т.н. + вероятността уголеменият дроб да притиска/ засяга нещо в съседство, макар и дребно.

За дванадесетопръстника - не знам дали е възможно да се види на ехограф. Ако има такъв доктор, който вижда такива неща, то аз му [b]искам координатите[/b]. По-скоро ми се струва тази част от диагнозата да е предположение.

Но няма лошо - по-добре да се атакува нещо, за което съществуват основателни подозрения, отколкото да се говорят празни приказки или успокоения, че няма нищо и не е от това, не е от еди-кое си... От какво боли тогава, аджеба?!

Ще следя за по-нова инфо по темата, за която предварително благодаря!
    от Радина Колева | 11.12.2012 13:07

Мисля, че проблемът ви не е свързан с увеличен черен дроб, поне по описанието което правите. Болките при такова състояние се усещат по-скоро в дясното подребрие. Все пак вижте повече за този проблем:
    http://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8/%D1%83%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1

Все пак ако имате възможност пишете какво е мнението на специалиста.
    от antubis | 10.12.2012 17:18

Да се включа и аз. Имам си една лека болка ниско, долу, вдясно, в корема. Когато съм легнал по гръб не я усещам. Когато съм седнал - или не я усещам или е слаба. Най-често се проявява сутрин, когато се изправям от леглото и се навеждам надясно. Ходих на лекар пред 2-3 седмици и след ехограф ми казаха: увеличен черен дроб и раздразнение на дванадесетопръстника. Същевременно имах и метеоризъм, той поне за щастие отшумя. Но тази болка, ниско долу и вдясно, в корема си остана. Тази седмица пак имам час при гастроентеролога за контролен преглед. Ще се постарая да напиша отговор, ако има нещо какво да се пише - може да помогне на някой друг.
    от barzaka | 03.10.2012 18:45

здр. и от мен за тези които имат болки в дясното подбедрие без да сьм док мога да кажа само ЧИСТЕНЕ НА ЧЕРЕН ДРОБ И ЖЛЬЧКА с лимони и зехтин друго решение няма . При мен тези болки се оправиха но уви другия проблем остава с колита . Едно парене в ануса , стеснено ходене по голяма нужда оттам и уриналните проблеми .. То се видяло че от много ходене по доктори няма те освен да казват че било на психична основа друго не знаят ..Спасението е много четене из сайтовете , коментари по темите , обменяне на идеи и опити и това е :|
    от Zornitsa | 15.08.2012 17:56

Наистина е много жалко, че млади хора страдат, защото здравната ни система не е на ниво. Аз мога да споделя при мен какво се оказа накрая. Имам срастване на матката в дясно и по- голям брои кисти в десния яйчник отколкото в левия. На хормонално лечение съм отново, а проблемите със стомаха ми са най- вероятно от голямото количество лекарства, които ми изписваха в продължение на месеци. Сега си правя каша от сусамов тахан и мед и пия различни чайове, доста ми се успокои стомаха и мисля да продължа така докато напълно се оправя без повече да посещавам каквито и да било лекари.
    от Bobby1177 | 14.08.2012 21:47

Аз има няколко сравнително дребни и явно масови болежки и направо не мога да повярвам колко хора се оплакват от същите неща, а отговор от нашата здравна система просто НЯМА!!!

Освен д-р Цончев(благодарности!), други доктори хвърлят ли око тук?А онези от МЗ и НЗОК? Щото ако хвърляха, досега или трябваше да са ни излекували, или да са си хвърлили дипломите.

Хайде, кажете, независимо от цената, какви изследвания трябва да се направят, за да се диагностицира описаната в тази тема болка в корема отдясно. Предполагам, че при жените има и гинекологичен елемент, но кажете и за 2-та пола, какъв е проблемът? ЯМР ли, скенер ли, какви по-точно, не се плашете от контрастната течност, кажете каква, при кого и т.н. и т.н. Пак подчертавам - независимо каква е цената в пари и кой я поема.

Не може млади хора на по 18 да се оплакват и да не знаят при кого да отидат или всички да се влачим като идиоти с години неизяснени симптоми...

Благодаря ви!
    от Zornitsa | 16.07.2012 02:21

Благодаря за отговорите! Все още нямам диагноза. След като си направих почивка от всякакви медикаменти и лекари и нямам промяна, ще се консултирам отново с гастроентеролог. Те просто ми изписваха различни медикаменти и след като нямаше промяна ме препращаха на други специалисти. Предполагам, че затова се появиха и болките в стомаха. Благодаря отново!
    от | 13.07.2012 23:21

Аз пак ще използвам чувството си за хумор, да споделя, че някои хора имат мазохистични наклонности да си правят множество терапии и мезмислени изследвания.

Мисля, че за цялата категория от всички стомашни проблеми и болести е от ясно по-ясно, че посещение при добър гастроентеролог, след направление и обикновенно ще ви изпишат ланзул от 20мг, за да се изчистите добре и да повърнете едно хубаво и след това се минава на нещо по-нормално като квамател 2 х 40мг ударна доза или фамултран от 15мг.

Не споря, че повечето гастроентеролози след провеждането изследване на ехография и установяване на омазнение или увеличаване на черния дроб, състоянието на стомаха и накрая (преди това повечето пациенти са в шок едва ли не операция ли ще ми правят, не разбира се), изписва се ударната доза медикаменти, после като пациента се върне в къщи почва да ги пие, става по-зле, и накрая отива пак при същият лекар, изписва му нещо по-слабо и вече нещата се стабилизират.

Не са малко и лекарите некадърници, които се презастраховат с големи дози ланзул от по 30мг и повече и накрая стомашните проблеми сместо да се потушат, почва едно чистене на стомаха, все едно сте пили оцет.

Зехтина също много помага на стомаха и успокява. Тахан сусамов и мед това нещо се бърка и се яде и ефекта му е 10 пъти по-добър от всичките боклуци лекарства и хапвое. Също препечени филии като тип сухар, без никакви подправки. Какво още да кажа, ментови капки, чай от мента, чай от няколко други билки.

В много от случаите чайовете действат много по-добре и по-трайно оправят стомаха + много строга хранителна диета, така че да може стомаха да се настрое към край на дразненето с пържени и вредни и сладки храни и да му олекне така, че да сте си добре, като здрав човек !
    от д-р Цончев | 13.07.2012 13:08

Добре е гастроентеролог да вземе отношение по въпроса. Възможно е проблемите са са свързани с жлъчния мехур, но трябва да се уточни по-категорично. На фона на толкова изследвания никой ли не е поставил ясна диагноза?
    от Zornitsa | 12.07.2012 22:59

Здравейте! Аз също имам такъв проблем от 7-8 месеца- болка в корема ниско долу вдясно. Първоначално започна с парене при уриниране и много често уриниране. Два месеца ми лекуваха възпалените бъбреците, но болката и температурата ми останаха. Казаха ми, че бъбреците ми са здрави и ме препратиха на гинеколог, защото имам поликистозни яйчници и може да се е възпалила киста. Според гинеколога имах болезнен десен яйчник, който може да е вследствие от възпален апендикс и ме препрати към хирург. Правиха ми скенер на корема и не можаха да кажат със сигурност дали е възпален апендикс, но ми откриха течност на границата между тънкото и дебелото черво. Правиха ми колоноскопия и не откриха нищо, всичко беше нормално. Това беше на 4-5 месец, а аз още бях с температура и болка. Накрая ми казаха, че си внушавам и затова вдигам температура, спрях да си я мера и сега имам рядко температура, но болката си ми остана. Чувствам я все едно нещо ще се спука, изтръпва ми кракът и се напипва понякога нещо подуто. Усилва се и стихва болката като понякога видимо е подут корема долу вдясно. От около месец ме боли стомаха като болката започва след хранене и продължава около 1-2 часа след това. Може ли тази болка в стомаха да се дължи на инсулиновата ми резистентност, на прегънатата ми жлъчка, обвързани ли са двете болки? Може ли да ме насочите на какъв специалист да отида или е по- добре да оставя болките да преминат сами?
    от vladimirov68 | 14.12.2010 12:16

моля някой специалист да ни насочи каде да отидем ! пиша за втори път относно този проблем с болките в дясното подребрие и корема защото така и не получих адекватна диагноза и лечение. усещам тъпа дразнеща болка която понякога се засилва и както казват и други във форума отива към гърба. ужасно е неприятно съчувствам ви на всички още повече че неизвестноста сасипва и нервната система.дано някой да ни насочи каде да търсим причината. аз лично сам ходила поне 7-8 пъти на лекар и 5 пъти на ехограф и нищо досега . от няколко дни ме боли доста силно но търпя особенно като седя сякаш нещо ме притиска и се засилва болката но вече незнам към кой да се обърна ако някой е намерил причината нека пише поне да си помогнем сами със савет.

Напиши отговор
87 намерени, страница 1 от общо 2