Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Проблем с кръвни изследвания - Черен Дроб

Напиши отговор
  • RE: Проблем с кръвни изследвания - Черен Дроб
    от д-р Ралица Правова | 26.09.2022 21:43

Тези резултати налагат ехографски оглед задължително, но на фона на това, че активната съставка води до очаквани покачвания на чернодробните ензими - не виждам нещо притеснително, което да е свързано с друго заболяване. Това е мисълта ми от предишната публикация. Дори стойност от 168 може в рамките на няколко месеца да влезе в норма, стига да не се подновява приемът и с известно щадене, свързано с ограничаване и на алкохол, в случай, че приемате. Освен това добър ефект имат и добавки със силимарин. Но отново на фона на задължителен ехографски преглед
    от Dido | 25.09.2022 20:18

Смисъл с тези резултати ли казвате, че не виждате нещо притеснително, понеже АЛАТ е доста завишен :(
    от д-р Ралица Правова | 23.09.2022 14:15

Тъй като приемът му налага и профилактични прегледи - бих Ви насочила да се направи ехографско изследване и да се огледа структурата на черния дроб. Очаквано е повишаването да е временно, тъй като сте преустановили приема, но все пак препоръчвам ехографски оглед. Стойността на СУЕ се повлиява от скоро изкарана инфекция, дори и при асимптомно протичане, поради което към момента не виждам нещо притеснително
  • Проблем с кръвни изследвания - Черен Дроб
    от Dido | 22.09.2022 19:26

Здравейте, мъж на 33 години съм и вчера правих пълна кръвна картина и с изненада се установи, че чернодробните показатели въобще не са добре а не знам защо. Алат - 168 при макс норма 40 Асат - 69 при макс норма 40 СУЕ - 49 при норма 30 Имам оплакване единствено от остра болка в дяснотоподребрие но откъм гърба.. и това е констатирано уж като неврологичен проблем от невролог . Възможно ли е да се вдигне АЛАТ от лекарства, защото пих подобни такива доскоро (станозолол) а вс останали показатели са наред . Благодаря

Напиши отговор