Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Жълти зрънца в изпражненията

Напиши отговор
  • RE: Жълти зрънца в изпражненията
    от didii | 23.09.2022 19:51

Здравейте отново и Ви благодаря за отговора! Тази сутрин пуснах изследването и за хеликобактер - антигенен и резултатът е 0.10 (отрицателен). Купих си Иберогаст, надявам се че ще има някакъв ефект.. Какво друго още трябва да предприема против тези киселини, оригване, газове ?
    от д-р Ралица Правова | 21.09.2022 21:42

Затова искам и да изключа хеликобактрна бактерия, но при няколко курса с антибиотик - флората в някои случаи реагира и по-остро, поради което може да се доведе и до промени в изпражненията с несмлени остатъци. Друго, което може да направите е отново да пуснете изпражнения за паразити, но в друга лаборатория, ако в първата се окаже, че са пропуснали нещо
    от didii | 21.09.2022 01:28

Нищо конкретно не ми каза при прегледа, само да си пусна изследванията за паразити. На последния Ви въпрос, през юни месец пих Аугментин който не ми понесе добре въпреки пробиотика, и го пих само 4 дена. След това края на юли месец пих Бисептол и разни витамини пак заради настинка (това лято много често боледувах). Проблемите с киселините, и също честото оригване, газовете и дискомфорта в стомаха, обаче са от последните 2 седмици. Може ли тези неща да се дължат на натрупан стрес и напрежение и да съм развила някакъв гастрит ?
    от д-р Ралица Правова | 19.09.2022 13:53

На фона и на киселините бих Ви препоръчала да се направи тест за хеликобактер, като кръвният тест с антитела няма особено диагностично значение, поради което бих Ви насочила да се направи антигенен тест на изпражнения. Колегата каза ли каква може да е причината за промените в изпражненията и възможно ли е да е от промененият мотилитет на червото, поради което да остава несмляна храна? Другият ми въпрос е дали преди да започнат промените сте минавали антибиотично лечение и последващ пробиотичен курс
    от didii | 16.09.2022 16:57

Здравейте отново! Ходих на лекар, който установи че болката долу вдясно е заради изкривяване на гръбнака и затова имам и чести болки в кръста и таза. Гледа ме пак на ехограф и каза че съм с мързеливо дебело черво. По отношение на жълтите зрънца в изпражненията, пуснах си изследвания за паразити и слава богу са отрицателни. Обаче тези зрънца пак ги има. И също така напоследък имам доста често киселини в стомаха, усещам чак парене в гърлото. Иначе си имам нормален апетит. Какво да предприема за киселините, трябва ли да пускам и други изследвания?
    от д-р Ралица Правова | 19.08.2022 22:32

Ако мястото не е твърдо и да е налице температура - не виждам нещо притеснително и може да се изчака до понеделник. По отношение на мястото - е абсолютно възможно да е от раздразнена лигавица на червата.
    от didii | 18.08.2022 23:59

Здравейте пак и благодаря за отговора! Включвам се да кажа че започнах да усещам болка ниско вдясно от пъпа и малко по-надолу от него, която сякаш се излъчва и към таза и гърба и дори крака.. Ще сложа линк със снимка къде горе долу ме боли - Link. Същата болка я имах и преди около 2 месеца, и пак се бях притеснила да не е апендицит. Тогава ме гледаха на ехограф и всичко беше ок и болката си премина сама. Сега обаче пак се появи.. и се чудя има ли връзка с това което имам в изпражненията. Самата болка е търпима но много се притеснявам защото болката е ниско долу вдясно. И понеже я имах преди 2 месеца пак, съществува ли нещо като хроничен апендицит? Много съм притеснена, а личния ми лекар е в отпуск, а пък кръвна картина мога да си пусна едва в понеделник.. моля Ви за помощ..
    от д-р Ралица Правова | 18.08.2022 23:48

Изчакването не е проблем, стига да се диагностицира и правилно причината. Затова изключването на паразитологична причина е на първо място, но не е налице спешност.
    от didii | 17.08.2022 19:02

Скоро не ми е правена кръвна картина, но в понеделник непременно ще отида да си пусна кръвни изследвания. Опасно ли е че е минало толкова време (около 3 и повече седмици)? На какво може да се дължи при положение, че други съществени оплаквания нямам? Моля за помощ, защото съм много притеснена..
    от д-р Ралица Правова | 17.08.2022 16:12

Със сигурност направете консултация с паразитолог, за да се пуснат изследвания. Правена ли Ви е кръвна картина, тъй като първи сигнал е повишеното ниво на еозинофили
  • Жълти зрънца в изпражненията
    от didii | 16.08.2022 09:42

Здравейте! Някъде от около 2-3 седмици започнах да забелязвам някакви жълти неща, подобни на зрънца в изпражненията, различни по големина са - има и по-едри и по-дребни. Преди това имах и малко по-светли изпражнения от обикновено, но сега са нормални. Иначе други никакви оплаквания нямам, освен газове и понякога червата ми издават странни звуци. Не мога да преценя дали това може да се дължи на несмляна храна, а и по принцип не консумирам всеки ден храни, съдържащи семена или нещо подобно, а проблема си го има всеки ден. Четох на доста места че може да са яйца на паразити и съм доста притеснена. Моля Ви за помощ.

Напиши отговор