Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Гастрит - хроничен или?

Напиши отговор
  • RE: Гастрит - хроничен или?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.02.2021 20:41

Трудно е да се каже... ехография нна корем правена ли е?
    от kiko81 | 22.02.2021 03:15

Др Цончев ,болки нямам ,но все още имам гадене на периоди е по 5-10 мин продължава.Сутрин като се събудя,преди ядене,след.Само гадене имам,болки в стомаха изчезнаха преди 10на дни,киселини нямам,оригвания много по малко вече.От какво може да е?
    от kiko81 | 19.02.2021 15:02

Докторе?
    от kiko81 | 17.02.2021 17:02

др Цончев?
    от kiko81 | 15.02.2021 17:02

Др Цончев,към днешна дата болки нямам,но пък се появи гадене последната седмица.Пих нексиум 4 седмици,но хо спрях преди 3 дни.От какво може да е това гадене?
    от kiko81 | 08.02.2021 20:45

Мерси др Цончев,жив и здрав да си!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.02.2021 15:03

Пише, ама няма време от ковид реанимации и дежурства та ако пропускам някой да не се сърди. Кико, вероятно е останал гастрита, да се изясни доколко не се касае и за съпътстващ ГЕРБ
    от kiko81 | 07.02.2021 17:39

Явно вече във форума доктори не отговарят на въпросите.Моля админа да пише хората да знаят,пише ли някой доктор тук или не?
    от kiko81 | 25.01.2021 16:47

Зает е доктора,не можем да му се сърдим!
    от Панда | 22.01.2021 21:12

Аз също чакам от няколко дни някой да отговори, дано Д-р Цончев отговори и на двама ни. Не мога да изразя мнение по вашия проблем, но със сигурност ви съчувствам, защото аз също страдам и съм притеснена. Не намирам друг форум, в който да споделя за проблема си и да получа съответно някаква помощ. Дано намерите решение час по-скоро на това, което ви тревожи. С уважение Панда
    от kiko81 | 21.01.2021 18:32

Др Цончев?
    от kiko81 | 19.01.2021 18:03

Др Цончев?
    от kiko81 | 18.01.2021 17:54

Здравейте Др Цончев,моля за мнение.Преди година по това време лекувах хеликобактер,2 месеца след това я изчистих(пусках 3 пъти изследвания).Но от около 3-4 седм имам оригвания,тежест в слънчевия сплит,гаден вкус в устата,подуване на стомаха слвд хранене.Пусках пак за хеликобактер и беше отрицателен.На какво може да се дължат тези симтоми.Като правих скопия преди година имах еротемо ексудативен гастрит плюс халилобактер
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.08.2020 19:37

Откакто са пуснали пантопразол лна пазара не съм виждал такъв ефект. Принципно в листовките пише доста излишни неща.
    от Петър Андреев | 03.08.2020 14:58

Д-р Цончев, здравейте, беше ми изписано преди няколко месеца лекарството Pantul за гастритни болки в стомаха. Прочетох листовката и там пише, че често срещани странични ефекти са "доброкачествени полипи в стомаха". Това ми звучи малко плашещо. Може ли малко разяснение, безопасни ли са тези полипи, прерастват ли в тумори и т.н. Все пак не съм лекар и питам как мога да го тълкувам това? Благодаря.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.07.2020 19:59

Вземете си някакъв спазмолитик и не му се притеснявайте толкова. Притеснението само себеси може да ви увеличи тия оплаквания. Променете си диетата така, че да не ядете много късно по-тежки храни.
  • Гастрит - хроничен или?
    от Ofortuna | 26.07.2020 12:35

Бях на гастроентеролог за болки в корема .там на ехограф видяха задебелени антрални стени на стомаха, което било хроничен гастрит. Понеже нямам и хеликобактер, тя каза, че няма за какво да се притеснявам. Но аз просто не знам. Тази нощ не спах от болка в стомаха и само за това мисля. Иначе като цяло нямам някакви кой знае какви симптоми. Понякога тежест в стомаха. Но аз ям всичко без ограничения и често преяждам. Кафе пия на гладно, както и от месеци колаген на гладно. Киселини нямам, понякога имам газове. Но сега как така започна да ме боли не знам. Много ми е притеснено. Мислите ли, че това значи наистина гастрит или да търся и други лекари?

Напиши отговор