Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Проблем с черен дроб и с храносмилането

Напиши отговор
  • RE: Проблем с черен дроб и с храносмилането
    от Svetla Ivanova | 01.08.2020 22:02

Благодаря Ви за отговора. Искам да попитам за един антибиотик. Мионалата седмица си нямаше работа да ме заболи един зъб, който е пломбиран и с изваден нерв от години. Ходих на зъболекар, каза, ще го лекуваме, бърка, чисти не знам какво прави и умирам от болка. Това става вчера, следващият час е за понеделник. Каза ми да пия обезболяващо и ми изписа антибиотик Доксициклин. Резистентна съм вероятно към Левокса и Оспамокс защото съм ги пила хиляди пъти и в последно време освен с гъбички по езика друго не ми помагат. Като прочетох листовката на този Доксациклин се хванах за главата. Пише. че за хора с проблемен стомах не е препоръчителен. Според зъболекаря нямало нищо страшно, само да го взимам след хранене. та какво да правя да го пия ли въобще?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.07.2020 20:19

Нищо страшно няма, не е цироза. Ензимите са високи от чернодробната стеатоза, която я имат поне половината от хората в страната поради качествената храна която ядем, спокойствието сред което живеем, хубавите напитки и т.н.
    от Svetla Ivanova | 20.07.2020 22:21

Забравих да добавя, че ми изписаха заради холестерола Сортис, който го почнах преди седмица.
    от Svetla Ivanova | 20.07.2020 22:17

кръвно 130-80/85, но не нон стоп и ми изписа ренаприл от 5 да пия сутрин. Пращаха ме на ендокринолог заради захарта, пускаха ми и изледвания за щитовидна за не знам си още какво-всичко излиза в норма. Изписаха ми заради захарта да пия Метфогама по схема, от която ми се гади и получавам разстройство. Та след като направих всичко това се връщам пак при гастроентеролозите, и те ми казват, че всичко ми е от килограмите и че дробът ми е омазнен, нямала съм била цироза и хепатити. Изписаха ми карсил и ми дадоха някакви брошури с хранителен режим. Нищо не усещам, единственото получавам киселини, особено в легнало положение, имам чувството, че хранта ми се връща в гъролото. Искам да попитам има ли шанс да имам цироза или някой рак на черния дроб? Според гастроентеролозите (които се изсмяха като споделих моите опасения) ми казаха, че няма такова нещо, да отслабна и всичко ще се нормализира. Благодаря предварително
  • Проблем с черен дроб и с храносмилането
    от Svetla Ivanova | 20.07.2020 22:11

Здравейте. Жена съм на 33 години, с наднормено тегло. Работя пред компютър, сега покрай Ковид работя главно от вкъщи. Задължително ям нещо докато съм пред компютъра,не спазвам диети, ям и сладко и месо и хлям-общо взето всичко. Още докато бях студентка при случайно изследвани асат и алат се оказа, че са високи (2010 година) даже ако не се лъжа алата ми беше 100. Пила съм добавки, и след това резултатите ми се ормализират. В последната една година не съм пила нищо и реших да се изследвам преди месец и Алат ми е 80, а Асат ми е 49. Друго което ми казаха да изледвам съм изследвала-ГГТ 29 (до 38), АЛП 52 (от 30 до 120), Креатинин 90 ( от 50 до 130) глюкоза 6,88 (от 3,3 до 6,3) Холестерол 6,03 ( до 5,2). Посетих всички гастроентеролози, гледаха ме на ехограф, пускаха ми изследвания (хепатит б,ц, не знам си още какъв) всичко ми излиза за пореден път отрицателно. Казват ми че имам омазнен черен дроб. Пратиха ме на кардиолог (каза ми, че нямам никакви проблеми, по принцип имам по-високо кръвн

Напиши отговор