Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Жълти изпражнения

Напиши отговор
  • RE: Жълти изпражнения
    от Виолена | 31.07.2020 21:58

Благодаря
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.06.2020 18:30

Наред са.
    от Виолена | 05.06.2020 23:14

Здравейте докторе! Направих изследванията, които ми препоръчахте:ALP-84, АСАТ-14, АЛАТ-31,ГГТП-39,1, Общ билирубин-8,52, директен билирубин-1,66, срп-3,1,2. Резултатите в норма ли са?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2020 11:51

Ако кръвта е взета скоро след прием на креон - възможно е, но до момента не съм срещал, а и не съм мислил по този проблем.
    от Виолена | 01.05.2020 10:31

Имам още един въпрос - Креона повишава ли амилазата и липазата в кръвта?
    от Виолена | 01.05.2020 10:30

Прав си, това, което пия са антидепресанти и успокоителни. Мислих за панкреаса, понеже такъв тип болка досега не съм имала и защото изпражненията ми са жълти и мазни.
    от veselin | 30.04.2020 22:54

НА 23 ГОД ..-ПИЕШ МЕДИКАМЕНТИ ..И ЗА КАКВО- НЕ СПОМЕНАВАШ..В ИНТЕРНЕТА ЛИ ВИДЯ ,ЧЕ ПАНКРЕАРСА Е НАД ПЪПА ТИ!?...ОБЩО КАТО -КОРЕМ МОЖЕ ДА ТЕ БОЛИ ПО-ХИЛЯДА ПРИЧИНИ...А ИЗХОЖДЕНИЯТА СА ТОВА КОЕТО ЯДЕШ......ВСЪЩНОСТ КИТАЕЦА Е КАЗАЛ...НЕ ЯЖ ХРАНА КОЯТО НЕ ПОЗНАВАШ...!...ТОВА СЕ ОТНАСЯ ЗА ВСИЧКО КОЕТО ПРИЕМАШ
    от Виолена | 29.04.2020 20:40

Много Ви благодаря за отговора. Пуснах тези изследвания понеже в продължение на 3 дни имах болка 3-4 пръста над пъпа. Това ме наведе за проблем с панкреаса. Обмислям да направя някаква диета и да пия Креон и след няколко дни пак да изследвам ензимите. За какви стойности на амилазата и липазата може да се говори за заболяване на панкреаса? На 23г съм, чета в Интернет и съм много изплашен.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.04.2020 19:34

Според мен - не. Аз приемам тази стойност като горногранична. Освен това ако става въпрос за проблем с панкреаса това следва да даде болка и др. оплаквания. По-вероятно е да е в рез- на начина ви на хранене, така че е добре да спазвате диета без алкохол, прекалено мазни храни и др.
    от Виолена | 29.04.2020 14:42

Здравейте, направих си изследване на амилаза и липаза. Амилазата е в норма, но липазата е леко завишена. Реф. ст. 1-60, при мен е 64. Значи ли това, че имам панкреатит?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.04.2020 18:05

Добре е да се пусне кръвна картина, биохимия, билирубини и СРП за всеки случай.
    от Виолена | 23.04.2020 16:02

Не, единствено за Хеликобактер, които са отрицателни.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.04.2020 18:55

Изследвания на кръвта пускани ли са?
    от Виолена | 15.04.2020 22:16

Забравих да спомена, че пия и други медикаменти.
  • Жълти изпражнения
    от Виолена | 15.04.2020 22:16

Здравейте! Преди около 2 месеца пих АБ, малко след спирането му имах дискомфорт в корема, който бързо отшумя. Преди месец се появиха болки под и около пъпа, които продължи ха 3-4 дни, но оттогава насам изпражненията ми придобиха жълт цвят, често са меки и неоформени. От време на време имам болка ниско долу, преминаваща в кръста. Последните 2 дни имам болки високо между стомаха и дясното ребро. Гастроентеролог ми е изписал някои лекарства(Еманера, турмирин) каза, че ако след 2 седмици нямам подобрение ще ми направят ендоскопия. Много съм притеснена, не знам раздразнено дебело черво, дисбактериоза или нещо по-сериозно е. Моля за някакво мнение.

Напиши отговор