Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Черен дроб-рутинни изследвания, мога ли да съм сигурен?

Напиши отговор
  • RE: Черен дроб-рутинни изследвания, мога ли да съм сигурен?
    от Torbalan | 23.05.2020 17:38

Може ли да ми кажеш какви са ти били симптомите
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.04.2020 19:02

Да, жълтеница, асцит отоци, може да кърви повече и др.
    от Петър Андреев | 31.03.2020 18:53

Като предполагам в такива случаи при тежка цироза вече има и ясно изразени симптоми налице, т.е. човек се чувства много болен...?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.03.2020 18:39

В конкретния случай ензимите ще отреагират ако има проблем. Не реагират при тежка чернодробна цироза, по простата причина че тогава вече няма работещ черен дроб който да освобождава ензими и те са ниски.
    от veselin | 31.03.2020 02:04

ензимите могат да са във норма, а черния дроб да боледува. ...........напълно си прав!
  • Черен дроб-рутинни изследвания, мога ли да съм сигурен?
    от Sabin86 | 30.03.2020 19:29

Здравейте, може ли мнение от някой лекар във форума... Преди известно време бях диагностициран със стеатоза на черния дроб и след възстановявнето си следя периодично ензимите AST/ALT/GGT. Въпросът ми е, мога ли да съм сигурен, че ако не излизат от норма, нещата са наред, тъй като съм чувал, че понякога ензимите могат да са във норма, а черния дроб да боледува. В какви случаи се случва този феномен и до каква степен мога да разчитам на тези лабораторни показатели? =))

Напиши отговор