Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Рефлукс. Добър гастроентеролог?

Напиши отговор
  • RE: Рефлукс. Добър гастроентеролог?
    от д-р Цончев | 31.03.2020 18:40

В такава доза - не.
    от bobi | 30.03.2020 14:03

Здравейте! Проблемът е ГЕРБ, хиатална херния и рефлукс от 10 години лекувано с омепразол, но в момента се спира заради странични ефекти, породени от дългогодишния прием на омепразоли..Въпросът ми е, дали постоянната употреба на сода бикарбонат по кафена лъжичка всяка вечер би навредило? Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 27.03.2020 15:14

Еми ако е така, толкоз по-добре, не съм гастроентеролог и не съм наясно дали може просто така да изчезне, но на гастроскопия ако не се вижда вероятно е вярно.
    от павел | 25.03.2020 16:49

Здравейте д-р Цонев, може ли да ми кажете ,,изчезва ли,, баретовия хранопровод,,- понеже на гастроскопията през м.август го имах с герб езофатит, лекувахме рефлукса, а сега на гастроскопията м. март- го няма. Докторката ми каза...еми изчезнал.
    от д-р Цончев | 22.02.2020 19:28

София, ИСУЛ, Гастроентерология, доц. Големанов
    от alleira | 18.02.2020 13:30

Да, за София ми трябва.
    от д-р Цончев | 17.02.2020 17:34

Мога да препоръчам за София...
  • Рефлукс. Добър гастроентеролог?
    от alleira | 17.02.2020 07:25

Здравейте. На 20 години съм и от вече 3 години имам ужасен рефлукс, който се засилва с времето. Нямам класическите симптоми на ГЕРБ - парене и болка в стомаха и хранопровода. Болката и паренето се усещат директно в гърлото, покачвайки се по-нагоре към носоглътката и ушите, което причинява ужасна болка и затруднено преглъщане, хронична кашлица. Правена ми е гастроскопия преди 2г. - рефлуксен пангастрит и аксиална хиатална херния. През тези 3 години ми бяха изписвани - Нексиум 20мг х 2 на ден за 1 месец + Мотилиум, по време на лечението не се повлиях, а след спирането им се влоших много. Изписвани ми бяха и H-2 блокери, Креон, Ензимил, Провиотик, Ксанацид, Гавискон и всякакви хранителни добавки, които се сетите. Киселините се появяват дори при прием на вода, различна от такава с ph над 9+ и от почти всякакви храни, да не кажа, че почти няма значение какво ям - появяват се след почти всяко хранене и особено през нощта. Моля, дайте някакъв съвет и ми препоръчайте добър лекар.

Напиши отговор