Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Моля ви за съвет..Завишени стойности на Фекален калпротектин

Напиши отговор
  • RE: Моля ви за съвет..Завишени стойности на Фекален калпротектин
    от Десислава | 27.07.2019 09:16

Правиха ми гастро и колоноскопия.Окончателна диагноза К 81.0 .Акалкулозен холецистит.К 29.3 хроничен обострен рефлуксен пангастрит.К 29.8 хроничен дуоденит.К 58.9 дразним колан.Перивисцерит. Хистологичен резултат Корпусна и антрална лигавица със запазена морфология. Х пилори отриц. Анти HCV- отр . Левкоцити 10.9,тромбоцити - 269,274,урина PH 7.5.захар 4.7,холестерол 5.84.амилаза 643,500.Резултатът от квантифероновият тест е отриц.Какви други изследвания да правя...
    от Десислава | 22.07.2019 14:40

Правиха ми колоно и гастроскопия изписаха ме преди 3 дни,доктора не е успял да ми огледа цялото черво,заради сраствания, (оперирана съм от секцио и апандисит),но не е видял и нищо притеснително,освен тези сраствания. За стомаха от гастроскопията имам проблемна жлъчка,без наличието на камъни ,която ми влияе по някакъв начин и на панкреаса и от там идват и болките.Диагноза безкамъчен холицистит.Изписаха ми два антибиотика,(Защото са ми наранили червото и да се предпазя от инфекции),пия още ензими и пробиотик за 10 дни.Каза ,че ще ме наблюдават ,аз продължавам да имам субфебрилна температура и се чувствам много зле.Гади ми се и ми се вие свят.Амилазата ми е била завишена,а левкоцитите ми бяха 10.9,докато бях в болницата.Дано съм обяснила правилно.Този петък ще си взема епикризата. Днес си правих квантиферонов тест...Не знам какво друго да си изследвам,предала съм се.....
    от Десислава | 12.07.2019 13:03

Благодаря ви за отговора.Да показах му резултатите и той с усмивка каза,че за него не е толкова притеснително,но ако много държа ще ме вкара в болница за изследването.За сега ще се въздържа,започнах от вчера да приемам ензими и бифидус хранителни добавки на Аквасорс,както и омега 3 мастни киселини.Чакам и резултатите за туберкулоза от манту и храчки за микробиология,но основният ми проблем мисля,че идва от стомаха и червата.Дори не знам каква диета да спазвам.Страх ме е.На 35 г съм,отслабнах с 2 кг.46 кг съм в момента...Ще чакам,нямам възможности за повече разходи и изследвания...
    от д-р Ралица Правова | 11.07.2019 23:03

Със сигурност започнете пробиотик. Колега гастроентеролог видял ли е резултатът от калпротектина?
  • Моля ви за съвет..Завишени стойности на Фекален калпротектин
    от Десислава | 11.07.2019 14:45

Здравейте, от години имам проблеми и болки в корема.А от няколко месеца подържам температура 37.2,37.3 .Докторите не откриват причината за субфебрилитета .Правих Фекален калпротектин и резултата е завишен на106,при граница 50.Дали е належащо да си правя колоноскопия,правила съм си преди 5 години,както и няколко гастроскопии.Или да пробвам с пробиотик..Имам колит и Герб.Вие ви се свят,изпотявам се,много често оринирам и ми прилушава.Главоболие,отпадналост,умора,гадене.Но тази температура ме притеснява ,както и цялостното неразположение.Прочети още на: Форум | Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Puls.bg - Link

Напиши отговор