Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Моля за съвети-стомах, дебело черво

Напиши отговор
  • RE: Моля за съвети-стомах, дебело черво
    от Иван | 19.06.2019 17:27

Здравей да споделя и аз имах преди 2 години тежест само че вдясно ходене по лекари и то доста мислих за най лошото най накрая ми направиха колоноскопия видях че нищо няма и всичко се оправи
    от Георги Киричев | 19.06.2019 15:01

Днес отидох и си направих фецес тест тъй като изпражненията ми не са мн нормални а са по скоро с кашава консистенция и резултата за наличие на кръв е отрицателен въпреки че аз си мисля че виждам кръв но явно не е кръв и незнам при положение че ми е отрицателен теста дали да се подложа на колоноскопия
    от Георги Киричев | 18.06.2019 19:57

Боже доктор Цончева вярвате ми че от месец само чета чета чета не спирам да чета депресията ми е още по голяма защото с лошото което ми се случва се случи така че годеницата ми е в 3 месец и чакаме дете. Натоварвам я притеснявам се постоянно най вече заради нея желанието ми е да си гледам жената и да си прегърна и целуна рожбата
    от д-р Цончев | 18.06.2019 18:28

На тази възраст няма закакви лоши неща да мислите. Недейте да четете за болести в нета и се успокойте. Няма страшно.
    от Георги Киричев | 18.06.2019 18:10

Пиша наистина със сълзи на очи... Посетих отново хирурга си защото тоя доскомфорт в ляво не спирам да го усещам опипа ме с ръце натисна ме каза ми че дебелото ми черво е свито и ми каза да си преценя сам като ме посъветва за колоноскопия тъй като каза че трябва да се огледа дебелото ми черво, явно опитвайки се да ме успокой ми каза че на моята възраст 27г най вероятно става въпрос за някакъв колит но като всеки жив човек аз си мисля най лошото и незнам как да постъпя да се подложа ли на това изследване или да се моля всичко да ми размине, като той ми каза че и тревожно депресивно състояние в което съм изпаднал също оказва влияние и трябва да се успокоя и да не мисля за лоши неща
    от д-р Ралица Правова | 13.06.2019 22:41

В никакъв случай не е нещо, което да Ви притеснява. Нормално е да има промяна, защото зависи от много фактори, които се променят. Колегата е прав, че няма нищо притеснително.
    от Георги Киричев | 13.06.2019 15:49

Друго което ме притеснява е че края на март хемоглобина ми беше 152 еретроцитите 5.11 а сега началото на юни са съответно 148хем. И 5.02 ерет. Въпреки че са в норма се забелязва някакъв минимален спад и незнам дали това е признак за притеснение или не
    от Георги Киричев | 12.06.2019 20:30

Докторът ми видя кръвните изследвания че хемоглобина ми е 148 а еретроцити 5.02 и каза всичко е ок месец март общия билирубин ми беше 22 ама сега ми е 19 и каза ок си... Ама дали е така
    от Георги Киричев | 11.06.2019 18:18

Малко ми е неудобно но понеже обясних на доктора че ставам и лягам с мисълта за болести доктора ми обясни че колкото и да не ми се вярва червата са много податливи на притеснения и дискомфорта и тъпата болка в дебелото черво се появява при продължителна тревожност и притеснения и просто трябва да се успокоя и да си гледам живота и да не мисля за глупости
    от д-р Ралица Правова | 11.06.2019 17:56

Да, наличието на оживена перисталтика или пълната липса ориентират за проблема.
    от Георги Киричев | 10.06.2019 19:02

Т.е. Понеже не съм медицинско лице да разбирам че ако има някакъв сериозен проблем би го чул в слушалката така ли да раБрирам
    от д-р Ралица Правова | 10.06.2019 17:48

Да, не е за отбиване на номера - може да има оживена перисталтика, ако не се чува нищо се насочва към хирургична консултация, особено на фона и на мускулна ригидност на коремната мускулатура.
    от Иван | 10.06.2019 13:59

Според мен освен газове маи няма кво да чуе повече
    от Георги Киричев | 10.06.2019 13:40

Доктора да отбележа ми бе препоръчан от мой роднина който наистина върна към живота бе със сериозен проблем разкъсвания в тънките черва.... Та за мене е важно какво или изобщо чува ли нещо с тая слушалка или просто не му е било ден и съм бил претупан
    от Георги Киричев | 07.06.2019 19:07

Искам да попитам тъй като посетих доктор ВБ накара ме да легна опипа ми корема прослуша ми със слушалка цялото дебело черво и ми каза че не вижда нищо притеснително. Какво точно се чува с медицинска слушалка въобще чува ли нещо или това е само да отбием номера
    от д-р Ралица Правова | 02.06.2019 20:54

Да, започнете да вземате пробиотик, поне 10-дневен курс направете. Препоръчвам Ви преди това да направите една микробиология на изпражнения (фецес).
    от Георги Киричев | 02.06.2019 17:05

Не не съм вземал никакъв пробиотик и започвам да мисля че някъде със всичките тия хапчета си обърках червата стомаха и всичко някакъв съвет какво да правя че вече съм пред нервна криза
    от д-р Ралица Правова | 01.06.2019 22:57

Вземахте ли пробиотик по време на лечението с антибиотик. Често е налице дисбактериоза, която при Вас може да е била по-изразена и тя да е причина за симптомите.
    от Георги Киричев | 28.05.2019 21:29

Изпражненията бяха с кашава консистенция отпадналост също за температура не съм метил на моменти ме е втрисало. След като спрях да пия дуфалак изпражненията са с нормална консистенция ходя една идея по трудно но нямам пропуснат ден. Иначе това цялото чудо ми се появи след като пиех антибиотик +други хапчета за ухо, ксанкс и още едно за депресия и тъкмо бях започнал да се чувствам ок и това се появи
    от д-р Ралица Правова | 28.05.2019 20:52

През последните седмици правил ли сте курсове с антибиотици? Има ли промяна в цвета на изпражненията, както и консистенцията?
    от mareka | 27.05.2019 20:57

Изпражненията какви са? Има ли отпадналост, температура?
  • Моля за съвети-стомах, дебело черво
    от Георги Киричев | 14.05.2019 10:44

Здравейте, от 10 дни имам болка която първо бе по остра за 2-3 дни и се появи в стомаха над пъпа и под слънчевия сплит. Започнах да усещам като че нещо преминава преминава през стомаха ми започнах трудно да ходя по голяма нужда. Посетих гастро специалист който на ехограф ми каза че имам много газове и затова трудно ходя до тоалетната. Изписа ми пулсет 20мг и дуфалак сироп за ходене до тоалетната. Така след няколко дни болката от остра премина в тъпа пареща и се измести в ляво според специалист ВБ в областта на стомаха и дебелото черво. Ходенето ми до тоалетната е все така колебливо апетит имам не повръщам но болката си стой и в тоалетната е мн трудно (повечето газове) видимо фекалиите са чисти. Когато се просвивам напред усещам болка като обучаване от игла. Възрастта ми е 27г.

Напиши отговор