Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Моля за съвети-стомах, дебело черво

Напиши отговор
  • RE: Моля за съвети-стомах, дебело черво
    от д-р Ралица Правова | 11.09.2019 09:33

Постоянно ли е паренето или се появява в определени позиции на тялото? Освен паране има ли болка по хода на нерв?
    от mimose | 10.09.2019 16:46

Искам да попитам може ли при парене ниско долу вляво при дебелото черво да е резултат и. От дископатия ?
    от Георги Киричев | 02.08.2019 22:14

Благодаря ви за съвета доктор Цончев това което ми каза гастрото е че съм изпаднал в тревожно депресивно разстройство и имам нужда от друг специалист за да овладеят това и съм направил точно това посетих психиатър споделих за проблемите си като той ми каза че е възможно от изпадането в такова състояние да се получат някакви оплаквания и болки както и промени в чревния пасаж, така че сега имам назначено лечение и съм го започнал да видим какъв ще е резултата
    от д-р Цончев | 02.08.2019 07:31

Изберете си 1 добър гастроентеролог и се лекувайте при него. Към момента не сте за хирург, така че такъв не ви е нужен.
    от Георги Киричев | 30.07.2019 19:51

.......
    от Георги Киричев | 29.07.2019 19:34

......
    от Георги Киричев | 28.07.2019 18:22

.....
    от Георги Киричев | 26.07.2019 23:57

А иначе живея в град Бургас и съм посетил лекари в града
    от Георги Киричев | 26.07.2019 21:55

Хидох на двама гастро и двама хирурга всеки различно казва дебело черво колит, панкреас херния на стомаха....
    от д-р Цончев | 26.07.2019 21:42

Къде и на какви доктори сте ходили?
    от Георги Киричев | 26.07.2019 19:13

Забравих само да спомена че и на моменти усещам и тъпа болка в гърба която доктора каза че клони към панкреас
    от Георги Киричев | 26.07.2019 18:57

Искам да споделя потърсих мнение от друг специалист във връзка с тъпата болка болка в корема ми. Показах къде ми е болката на доктора(болката ми е горе в ляво точно под реброто) описах му я като променлива, на моменти пареща на моменти по остра. Споделих че нямам някакви диарични чести изпражнения, ходя по веднъж в тоалетната като да не е в перфектна форма но чак диария не е и си ходя по веднъж на ден. Доктора ми каза че болките а ко са от дебело черво са мн остри и нетърпими, докато това което описвам аз е по скоро панкреас или стомах отколкото дебело черво. Нацяло съм объркан и незнам какво да предприема като действе вече
    от Георги Киричев | 25.07.2019 19:17

.....
    от Георги Киричев | 24.07.2019 19:07

......
    от Георги Киричев | 23.07.2019 13:25

.....
    от Георги Киричев | 21.07.2019 18:48

........
    от Георги Киричев | 20.07.2019 16:47

,,,,,,
    от Георги Киричев | 18.07.2019 22:05

Тъй като всичко си има предистория защото първо бях започнал да вдигам кръвно ходих на хиляди кардиолози всеки ми казваше няма нищо всичко е ок нещо моментно е, аз обаче много се уплаших може би месец някъде продължи всичко и все се притеснявах да не ми се случи нещо. Започнах да пия хапчета за нерви отделно за сърцето небилет както и антибиотици за ухо и от там първо ме заболя много стомаха за седмица може би след което болката ми се измести високо горе в дебелото черво...
    от Георги Киричев | 18.07.2019 20:24

Ами защото ходих на хирург и той с натискане ми каза че в ляво ми е свито дебелото черво апък и на моменти и аз го усещам като стегнато и опънато.Той ми обясни че и не трябва да мисли за най лошото защото това също влияе на състоянието ми. В прав текст ми каза недей мисли за най лошото защото първо си на 27 години и второ ако имаше нещо злочествено за 2 месеца та и почти вече 3 състоянието ми трябва да се влоши много и да съм отслабнала и др. симптоми които при мен липсвали...
    от д-р Цончев | 18.07.2019 19:15

Защо мислите че имате свито черво?
    от Георги Киричев | 16.07.2019 19:06

......
    от Георги Киричев | 14.07.2019 19:55

......
    от Георги Киричев | 13.07.2019 15:48

.....
    от Георги Киричев | 12.07.2019 14:31

Възможно ли е вече 3 месеца да имам свито дебело черво поради това че не спирам да мисля за него и за най лошото нещо свързано с дебелото черво. Хиляда ПКК - нормални, фецес тест - отрицателен. Ежедневно си ходя до тоалетната като на 99% е с нормална консистенция мн рядко да има отклонение което отдавам на храните. Просто прекарах стрес и уплаха защото бях започнал да вдигам кръвни и да ме при свива сърдечната област и след като това отшумя явно на влязох в някакво тревожно депресивно състояние и немога да се избавя от него,като за миг немога да спра да мисля за най лошото. Моля ви за някакви съвети тъй като съм крайно отчаян вече и незнам това дали някога ще спре....
    от Десислава | 10.07.2019 12:24

Здравейте, от години имам проблеми и болки в корема.А от няколко месеца подържам температура 37.2,37.3 .Докторите не откриват причината за субфебрилитета .Правих Фекален калпротектин и резултата е завишен на106,при граница 50.Дали е належащо да си правя колоноскопия,правила съм си преди 5 години,както и няколко гастроскопии.Или да пробвам с пробиотик..Имам колит и Герб.Вие ви се свят,изпотявам се,много често оринирам и ми прилушава.Главоболие,отпадналост,умора,гадене.Но тази температура ме притеснява ,както и цялостното неразположение.
    от Димитров | 04.07.2019 21:25

За да не се притеснявате повече,прочетете за хЕБАК -естествен продукт по висока технология.Чисти и бактерии и токсини. Перфектен за възпалено дебело черво !!!!
    от д-р Цончев | 29.06.2019 19:49

Принципно това е основната причина за такива оплаквания... Най-точно се казва като се направи колоносккопия и се вземе биопсия.
    от Георги Киричев | 27.06.2019 21:30

Докторите ми казват че при нормални ПКК и при отрицателен фецес тест болката в дебелото черво е СРДЧ мога ли да се доверя на това при положение че имам постоянна болка тъпа в дебелото черво
    от д-р Цончев | 24.06.2019 07:39

Не разбирам от билки, аз съм реаниматор
    от Георги Киричев | 20.06.2019 17:30

Добре докторе ще ви послушам наистина защото това наистина е едно допълнително натоварване но как да премахна тая тъпа болка в ляво по дебелото черво дайте ми някакъв съвет да започна някакви билки примерно?
    от д-р Цончев | 20.06.2019 07:54

Георги - спрете да четете както съм казал по-долу за болести и си гледайте семейството. Нямате нужда от никакви колоноскопии и подобни... Ако се чувствате депресиран мога да препоръчам психиатър в София да ви изпише някакъв медикамент за да се поуспокоите. При млади хора, които чакат дете или имат бебе това е често срещано...
    от max1 | 20.06.2019 00:33

И аз бях така в началото на годината, само че от стомашни оплаквания. Но и коремът показваше оплаквания. И бях много уплашен, и четях постоянно за болести. След като на гастроскопията само хроничен гастрит се откри, се успокоих, започнах да пия омепразол и много бързо се оправих. Сега вече почти съм спрял омепразола и пак нямам оплаквания. Когато се появят глътвам и изчезват. Сега съм спокоен, чувствам се здрав, вече не губя тегло, но и не качвам особено, което е добре, стабилизирах 80 кг, което много по-добре от онези 86, които бях преди началото на стомашните проблеми. Така че направи си колоноскопия, ще се успокоиш и ще ти мине. Психиката е голям вредител ако не я използваш в правилна посока, и може да симулира всякакви болести.
    от Иван | 19.06.2019 17:27

Здравей да споделя и аз имах преди 2 години тежест само че вдясно ходене по лекари и то доста мислих за най лошото най накрая ми направиха колоноскопия видях че нищо няма и всичко се оправи
    от Георги Киричев | 19.06.2019 15:01

Днес отидох и си направих фецес тест тъй като изпражненията ми не са мн нормални а са по скоро с кашава консистенция и резултата за наличие на кръв е отрицателен въпреки че аз си мисля че виждам кръв но явно не е кръв и незнам при положение че ми е отрицателен теста дали да се подложа на колоноскопия
    от Георги Киричев | 18.06.2019 19:57

Боже доктор Цончева вярвате ми че от месец само чета чета чета не спирам да чета депресията ми е още по голяма защото с лошото което ми се случва се случи така че годеницата ми е в 3 месец и чакаме дете. Натоварвам я притеснявам се постоянно най вече заради нея желанието ми е да си гледам жената и да си прегърна и целуна рожбата
    от д-р Цончев | 18.06.2019 18:28

На тази възраст няма закакви лоши неща да мислите. Недейте да четете за болести в нета и се успокойте. Няма страшно.
    от Георги Киричев | 18.06.2019 18:10

Пиша наистина със сълзи на очи... Посетих отново хирурга си защото тоя доскомфорт в ляво не спирам да го усещам опипа ме с ръце натисна ме каза ми че дебелото ми черво е свито и ми каза да си преценя сам като ме посъветва за колоноскопия тъй като каза че трябва да се огледа дебелото ми черво, явно опитвайки се да ме успокой ми каза че на моята възраст 27г най вероятно става въпрос за някакъв колит но като всеки жив човек аз си мисля най лошото и незнам как да постъпя да се подложа ли на това изследване или да се моля всичко да ми размине, като той ми каза че и тревожно депресивно състояние в което съм изпаднал също оказва влияние и трябва да се успокоя и да не мисля за лоши неща
    от д-р Ралица Правова | 13.06.2019 22:41

В никакъв случай не е нещо, което да Ви притеснява. Нормално е да има промяна, защото зависи от много фактори, които се променят. Колегата е прав, че няма нищо притеснително.
    от Георги Киричев | 13.06.2019 15:49

Друго което ме притеснява е че края на март хемоглобина ми беше 152 еретроцитите 5.11 а сега началото на юни са съответно 148хем. И 5.02 ерет. Въпреки че са в норма се забелязва някакъв минимален спад и незнам дали това е признак за притеснение или не
    от Георги Киричев | 12.06.2019 20:30

Докторът ми видя кръвните изследвания че хемоглобина ми е 148 а еретроцити 5.02 и каза всичко е ок месец март общия билирубин ми беше 22 ама сега ми е 19 и каза ок си... Ама дали е така
    от Георги Киричев | 11.06.2019 18:18

Малко ми е неудобно но понеже обясних на доктора че ставам и лягам с мисълта за болести доктора ми обясни че колкото и да не ми се вярва червата са много податливи на притеснения и дискомфорта и тъпата болка в дебелото черво се появява при продължителна тревожност и притеснения и просто трябва да се успокоя и да си гледам живота и да не мисля за глупости
    от д-р Ралица Правова | 11.06.2019 17:56

Да, наличието на оживена перисталтика или пълната липса ориентират за проблема.
    от Георги Киричев | 10.06.2019 19:02

Т.е. Понеже не съм медицинско лице да разбирам че ако има някакъв сериозен проблем би го чул в слушалката така ли да раБрирам
    от д-р Ралица Правова | 10.06.2019 17:48

Да, не е за отбиване на номера - може да има оживена перисталтика, ако не се чува нищо се насочва към хирургична консултация, особено на фона и на мускулна ригидност на коремната мускулатура.
    от Иван | 10.06.2019 13:59

Според мен освен газове маи няма кво да чуе повече
    от Георги Киричев | 10.06.2019 13:40

Доктора да отбележа ми бе препоръчан от мой роднина който наистина върна към живота бе със сериозен проблем разкъсвания в тънките черва.... Та за мене е важно какво или изобщо чува ли нещо с тая слушалка или просто не му е било ден и съм бил претупан
    от Георги Киричев | 07.06.2019 19:07

Искам да попитам тъй като посетих доктор ВБ накара ме да легна опипа ми корема прослуша ми със слушалка цялото дебело черво и ми каза че не вижда нищо притеснително. Какво точно се чува с медицинска слушалка въобще чува ли нещо или това е само да отбием номера
    от д-р Ралица Правова | 02.06.2019 20:54

Да, започнете да вземате пробиотик, поне 10-дневен курс направете. Препоръчвам Ви преди това да направите една микробиология на изпражнения (фецес).
    от Георги Киричев | 02.06.2019 17:05

Не не съм вземал никакъв пробиотик и започвам да мисля че някъде със всичките тия хапчета си обърках червата стомаха и всичко някакъв съвет какво да правя че вече съм пред нервна криза
    от д-р Ралица Правова | 01.06.2019 22:57

Вземахте ли пробиотик по време на лечението с антибиотик. Често е налице дисбактериоза, която при Вас може да е била по-изразена и тя да е причина за симптомите.

Напиши отговор
54 намерени, страница 1 от общо 2