Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Проблем с корема и бъбречни кризи

Напиши отговор
  • RE: Проблем с корема и бъбречни кризи
    от д-р Цончев | 18.06.2019 18:35

Принципно може, но обикновено предизвиква симптоматика от типа на диария и повръщане
    от kamen | 09.06.2019 06:17

Здравейте.Да ми каже някой като ми откриха Ешерихия Коли в урината може ли да я имам и в червата
    от kamen | 22.05.2019 15:33

Но незнам защо толкова време вече не иска да тръгне.Мисля да пробвам разбиване по София някъде
    от Nikeman | 22.05.2019 14:55

Ако е камък в бъбрека няма как, трябва да го изкараш и тогава ще ти мине. Иначе бъбречна криза е съпроводена именно с болка в гърба, гадене и повръщане!
    от kamen | 22.05.2019 12:58

Вече две седмици пия бускулизин,но шпа и спазмалгон.От около 10 дена Роватинекс и Реналит.От вчера и антибиотик Ципрофлоксацин.Пия и кидни чай и въпреки всичко на два три дена получавам яки кризи.Камъчето си е в бъбрека,а по път от него има тук там песъчинки.Вече незнам тия кризи от кпе точно са....
    от Nikeman | 21.05.2019 21:53

За болката можеш да пробваш ношпа таблетки!
    от д-р Ралица Правова | 16.05.2019 14:07

Симптомите от страна на стомашно-чревния тракт могат да се дължат на находките в жлъчния мехур, които са описани от ехографията. Най-честите симптоми са гадене, шумни оригвания на празен стомах, подуване в коремната област и чувство за напрегнатост.
    от kamen | 15.05.2019 18:29

А има ли вариант от някакъв проблем със стомаха да се получават такива кризи.На ехографа ми видяха в жлъчката множесто образования по стените.Някои от тях приличат и на камъчета.С билки,зехтин и лимони за изчистване на жлъчка дали мога да постигна нещо и мога ли да си навредя?
    от д-р Ралица Правова | 15.05.2019 10:41

Не е изключено, но обикновено болката може да предизвика чувство за гадене и позиви за повръщане.
    от kamen | 15.05.2019 08:51

Интересува ме и по време на бъбречни кризи нормално ли е да има промяна в изхождането,че откакто започна всичко нещо не е наред и с това
    от kamen | 15.05.2019 07:28

Установена е протрузията.Тия дни лежах малко в мвр болница.Видяха някакво камъче около 4мм.Надявам се бързо да отмине.
    от д-р Ралица Правова | 13.05.2019 17:06

Имате ли установена дискова протрузия? Не е изключено след простудата да се е активирало възпалително огнище и да дава отразена болка. Но обикновено се разпространява по гърба болката, а не към червата.
    от kamen | 09.05.2019 19:31

Днес имах 37.3 ,37.6 а след час 37.0 градуса температура.Все още се чудя да не е инфекция някаква
    от kamen | 08.05.2019 20:33

А проблема според вас е само от простуда ли?Пия ПроКомбо,Дуспаталин и Еманера
    от д-р Цончев | 08.05.2019 20:23

Няма нужда от гентамицин, по-добре си вземете пробиотици за стомашно-чревния тракт и при по-силна болка - нещо от ввида на СОХ инххибиторите.
  • Проблем с корема и бъбречни кризи
    от kamen | 08.05.2019 10:01

Здравейте.Всичко започна със малко седене на течение(предполагам само че това е причината).На другия ден започна неразположение в корема.Пих няколко вида хапчета за корем и вечерта ме стегна нещо като бъбречна криза.Отзад в дясно на нивото на хълбока пренасяща се встрани и леко отпред.Получих я няколко пъти за 24 часа а след това вече 8-9 дена някой път само сутрин като стана от леглото.На ехографа се виждат полипи и камъчета в жлъчката и камъче в левия бъбрек.Казаха че може да има общо с дисковата ми протрузия и с простуда и ми изписаха пробиотик и два вида хапове за коремни спазми и храносмилане.Дискомфорта в корема обаче продължава,като от вчера като че се пренася по-ниско....усещам го и към простатата и към дебелото черво като съм седнал.Дайте съвет какво да правя.Чудех се да си ударя ли няколко инжекции гентамицин за всеки случай ако е инфекция въпреки че в изследванията ми показа само завишени захар и триглицериди(но не беше на гладно а и беше след 2 дена притеснение..)

Напиши отговор