Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | спешно до д-р Цончев

Напиши отговор
  • RE: спешно до д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.02.2021 20:39

Има различни причини за плеврални изливи. Трябва след преглед и изследвания да се прецени във ващия случай за какво се касае.
    от Tsveti | 22.02.2021 15:45

здравей, вчера ми направиха снимка на белите дробове,казаха ми, че имам минимален плеврален излив. Имам болка в гарба и гардите.Имам и болка под лявата гърда при натиск. От какво може да е?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.02.2019 19:35

Петре, прочетете в листовката на пациента за пулсета, там подробно е описано коена какви клетки и как действа.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.02.2019 19:33

Павеле, хранопровода трябва периодично, например веднъж поне в годината да се проследява. Инак за стеатозата нищо особено не може да се направи трябва да се пази диета и да не се пие много.
    от Петър | 08.02.2019 20:12

Здравейте! От юни месец 2018 се появиха и моите проблеми със стомаха....Започнаха със подуване след храна,тежест,дискомфорт в областа на корема,метеоризъм,леко тъмнеещи изпражнения редуващи се с кашкави,усещане за мирис в устата идващ от стомаха,нервност,леко спадане в теглото,рязко огладняване (стъргане) и прималяване няколко часа след нахранване (след хапване изчезва),леко парене в стомаха, алопеция в областа на шията и брадата... Гастроентеролог ме гледа на ехограф всичко беше идеално,изследвания за Хеликобактер-отрицателни,кръвни изследвания на черен дроб,бъбреци,пълна кръвна картина всичко в норма! Диагноза-повишена киселинност в стомаха; Терапия пулсет 20мг сутрин,20мг вечер за седмица симптомите изчезват,после минавах на поддържаща доза 20мг.само сутрин! 8 месеца 5 пъти се пробваме да го спрем с Гастроентеролога за два дена симптомите се връщат с пълна сила. При възобновяване на приема изчезват за 2-3 дена. От къде идва тази висока киселинност!?
    от павел | 07.02.2019 12:28

здравейте д-р Цонев, това е диагнозата ми, стеатозис хепатис-нехомогенна.рефлукс езофагитис гр,2. баретов езофаг, ВГС-хронопровод в норма, неравна 3 линия, с спикули стомашен епител, кардия проходима,стомах правилен релеф, пилор проходим, булбос и дистално в норма .закл.-баретов езофак -къс сегмент. КУЕ- налице е изоваскуларна каптация в груб, подчертано хиперехогенен хепар до късна фаза, без огнища-закл.стеатозис хепатис-тежка. има ли нещо притеснително? стеатозата е от 7-8г този баретов езофаг ме притеснява..Благодаря ви.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.01.2019 18:59

Не, обикновено е от стомаха по типа на гастрита. Пуснете и едно изследване за хеликобактер пилори.
    от Van4o78 | 20.01.2019 15:11

Д-р Цончев имам болка в дясното подребрие и гърба кисел вкус и силно слюнкооделяне а и обложен език това рак на панкреаса ли е
  • Re: спешно до д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.03.2018 20:05

Обикновено проблемите са в устната кухина. Към днешна дата как сте?
  • спешно до д-р Цончев
    от Nikoya | 08.03.2018 14:14

Тъкмо изкарах грип (може би бронхит). Имах в началото храчки с малки примеси на кръв (алена), но последните две нощи се събуждам и изплювам тъмна, почти кафява кръв. Това става само през нощта след лежане. Същевременно имам кръвотечение не по време на менструацията (от розово-алено стана и то тъмно) и болка долу вдясно. Имах анемия преди. От около няколко месеца се събуждам със светложълта слуз в устата с неприятен мирис. Ще съм в България чак след десет дни. Моля Ви, доктор Цончев, напишете ми какви може да са причините за тези симптоми, страх ме е, а не знам какви изследвания да си направя, не говоря добре езика на страната, в която съм и искам поне да знам към какво да се насоча. Моля Ви, помогнете ми. Жена, 26

Напиши отговор