Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | Подут стомах,липса на апетит

Напиши отговор
  • RE: Подут стомах,липса на апетит
    от Димитър Георгиев | 27.03.2020 03:35

Ddadas
  • RE: Подут стомах,липса на апетит
    от elena | 01.06.2019 23:42

Преди 2 години имах сериозни проблеми със стомаха и червата. Всеки ден имах подуване, куркане газове, диария или запек. След безброй изпити лекарства и ходене по мъките , симптомите се скриваха за известно време и след това пак се подновяваха. Вече се бях отчаяла и мислех за най- лошото. Съвсем случайно разбрах за тинктура“ Здраве“ и след толкова много мъки не бях много убедена , че ще ми помогне. Започнах прием сутрин и вечер и след 4 месеца пиене , аз стана като нова. Урегулирах корема си и стомаха, постепенно изчезнаха газовете , подуването в корема и върнах усмивката си. Проблемите ми останаха в миналото. Горещо я препоръчвам !
  • Re: Подут стомах,липса на апетит
    от Lidi | 03.09.2018 12:21

Посетете ендокринолог щом ви насочват. Често само ТСХ като изследване не е достатъчно за поставяне на диагноза. И понятието " в норма" е много обширно. Напишете все пак каква е била стойността на ТСХ.
    от KrIsI | 30.08.2018 16:16

Здравейте, ако може да пиша тук. На 28г. Преди година ми откриха хеликобактер пилори, имах подуване на корема, често гадене, нередовно изхождане, болки и парене в корема.Излекуваха ме с два вида антибиотици и дотам,преди няколко месеца ми се появиха същите симптоми подуване на корема често оригване без парене къркорене на червата сърцебиене пулсиране на корема.Направиха ме ехографски преглед два пъти за един месец абсолютно нищо не се откри, освен че ми казаха че може да имам нервен стомах.Правиха ми кардиограма Понеже на моменти бие бързо, но само първата останалите две бяха в ритъм и после пак наново. Сега ме пращат на ендокринолог за изпотяването на крайниците и това сърцебиене преди три месеца си направих изследване за хеликобактер Кръвен тест беше отрицателен TSH в норма къде може да е проблема?
    от Mass | 28.01.2017 16:43

Благодаря ви отново,д-р Цончев .
    от д-р Цончев | 27.01.2017 21:33

Постепенно ще ви се върне апетита, но като начало е добре да се храните с по-малки количества и по-често.
    от Mass | 27.01.2017 12:27

Направиха ми изследването - леко възпаление да дванадесетопоръстника,аерофагия и каскаден стомах,консултирах се с гастроентеролог - каза,че не е нищо притеснително и липсата на апетит не би трябвало да идва оттам,а сигурно е нещо на психическа основа,как мислите ? Като чета за нервния стомах,бая от симптомите ги препокривам,възможно ли е оттам да е всичко и ако да,как се лекува ?
    от Mass | 26.01.2017 22:06

Утре отивам на снимка с бариева каша,защото вече 2-ра седмица съм без апетит - възможно ли е да е на нервна почва нещо и ако да,как да ми мине и да си върна стария апетит?
    от Mass | 25.01.2017 13:19

Така,вече подуването и другите симптоми доста поотшумяха,обаче не мога да си върна апетита и много се притеснявам.От 12 дни не съм ял като хората,ям насила малки количества храна.Хем по някой път усещам глад и почва да ми къркори стомаха,хем не ми се яде,някак си все едно горе гърлото и хранопровода не искат храна,не мога да го обясня точно.Много е гадно и се побърквам,искам да си ям като преди и да мога да си тренирам и т.н.
    от д-р Цончев | 20.01.2017 19:15

Напълно е възможно.
    от Mass | 18.01.2017 20:59

Oтговор "д-р Цончев": В рамкитена 3-4 дни следва да имате подобрение. Можете да вземете и Креон.
    Много ви благодаря,д-р Цончев. Според вас нормално ли еда нямам никакъв апетит само заради многото газове в стомаха,защото принципно ям доста,а сега нито ми се яде,нито ми се пие нещо?
    от д-р Цончев | 18.01.2017 19:43

В рамкитена 3-4 дни следва да имате подобрение. Можете да вземете и Креон.
    от Mass | 18.01.2017 19:11

Мога ли да включа и креон към това лечение,моля ви помогмете,защото не издържам,не ям и не пия почти нищо,свалил съм 3 килограма за 3 дни.Нямам разстройство и повръщане.
    от Mass | 18.01.2017 00:07

Да добавя,че нямам болки,а само дискомфорт и липса на апетит (а принципно имам стабилен апетит). п.с.Лекарството не се казва езид,а зирид :D
  • Подут стомах,липса на апетит
    от Mass | 17.01.2017 23:56

Здравейте,от няколко дни съм с подут стомах и липса на апетит.Вчера бях на гастроентеролог,гледа ме на ехограф,пипна ми корема и каза,че съм задръстен с газове,които ми протискат и сърцето,което,откакто ми е така стомаха се натоварва супер лесно. Изписаха ми езид,дегазин и пробитор. До колко време мога да очаквам подобрение,че не издържам така,все едно ще ми се сцепи кожата на корема и почти постоянно все едно въздух ми притиска сърцето? Благодаря.

Напиши отговор