Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур | хиаталната херния гастрит или какво :/

Напиши отговор
  • RE: хиаталната херния гастрит или какво :/
    от Zumbeto | 15.04.2019 20:50

Здравейте хора! Имам същият проблем от около месец и бих искал да знам дали някой е открил какво е това чудо? Малко ми е притеснено, понеже не виждам никой от преди коментиралите да е коментирал след разрешаването на проблема. Поне драснете един коментар да знаем, ще живеем ли, или не... ????
    от Пепо Вени Георгиеви | 01.03.2019 21:39

И аз от около година имам същия проблем, правеха ми кардиограма два пъти и всичко нормално, кръв и урина ми пуснаха всичко беше нормално със леко завишен холестерол,а от два месеца имам и бодежи в лявата гърда казаха ми че било плексит, имам подуване нА корема, каркорене и като се оригна или изпусна газовете тези бодежи спира, вече и аз незнам какво е, а като малък съм лежал в болницата за гастрит, на 29 години съм, работя активно, даже и тегло съм загубил, от порядака на 6 кг, от време кръвнот ми пада на 90 на 50 или 100 на 60, сега 131 на 81 110 на 78 постоянно е различно, дайте съвет какво да правя на кардиолог не съм ходил все още, но мисля да го посетя тея дни.
    от Pnyor | 03.02.2019 22:19

Здравейте и от мен! От три седмици и аз имам същите оплаквания, започнали по абсолютно същия начин. Три пъти ходих на кардиолог и ...нищо притеснително освен високия пулс, изписаха ми лекарство за регулиране на сърдечния ритъм и той малко се забави. Ходих на ендокринолог, ехография на вътрешни органи и дори психиатър и причината е все още неизвестна. Останалите оплаквания които осъзнах след като разбрах, че сърцето е ок са абсолютно същите, тъпо напрежение в стомаха, подут корем, умерено киселин, замаяност, мн лека болка в главата в областта на синусите и болка в кръста. Утре съм на гастроентеролог и ще видим. Понеже темата е от преди доста време, дали някой е постигнал някакъв напредък?
    от milen | 02.02.2019 03:13

Някой нещо да е напреднал по въпроса понеже и аз съм като всички тук но отговори няма
  • Re: хиаталната херния гастрит или какво :/
    от Стефан Димитров | 23.10.2016 10:11

Здравейте и от мен, и аз имам същият проблем от около два месеца.Правих рентген на стомах и хранопровод с каша. Резултатът е въздушен мехур в горната част на стомаха.Предполагат гастрит или аерофагия. Сега лекувам гастрит пък да видим.
    от Tihomir | 02.01.2016 03:11

Здравейте, от около една година имам същите симптоми, като на останалите участници във форума ..моля някой ако има вече решение на проблема да го сподели
    от Симеон | 16.06.2015 11:47

на 25 години съм и имам проблема от 5-6 години. Тренирах вдигане на тежести и си го причиних в фитнеса. След всички години изследвания и какво ли не.....най много се съмнявах в хиатална херния......но излезе ,че и такова нещо нямам. Но имам диагностицирана голяма горна каскада на стомаха ( някакъв джоб) ,но ми казаха ,че не би трябвало да ми прави проблеми. И тука наскоро погледнах стара снимка на гръдният ми кош и видях как никой доктор не е забелязал ,че в този така наречен джоб имам задържан въздух.....заседнал в джоба и ми притиска диафрагмата.Аз не съм доктор но успях да разбера ,че това е механичен проблем свързан с диафрагмата. но за тези години спасение не можах да намеря.....свикваш с дискомфорта и се мъчиш.....това е действителността :X
    от Kaloyan | 12.06.2015 21:53

Здравейте, Знам че е минало доста време от както е пуснат проблема но бих искал да попитам някои от от потребителите със оплаквания като по-горе посочените дали са открили на какво се дължат тези симптоми Благодаря предварително :)
    от д-р Цончев | 14.04.2015 11:08

Опишете болката. Има ли я още?
    от Zobak | 10.04.2015 17:24

Здравейте не съм от спортния тип и може се каже че имам корем, днеска направих един малък скок някъде метър високо, и получих една режеща болка в корема възможно ли е от толкова нисък скок да получа херния
    от д-р Цончев | 07.08.2014 11:41

Възможно е проблема да има и психична компонента, особено ако след прегледите и изследванията не е установено нещо конкретно.
    от denislav | 06.08.2014 18:42

Кардиограма, снимка на белите дробове, пълна кръвна картина, урина, някакво изследване където ме караха да издишам в някакъв апарат. Всичко беше наред /даже повече от добре/. Вие имате ли някаква идея за това ту идващо за 2 седмици ту отминаващо за седмица състояние? п.с. Имам чувството, че след като се нахраня обилно за известно време отшумява, но дали е наистина заради нерви и фактът, че докато ям се занимавам с нещо важно или е нещо свързано със стомаха... и другото е че докато съм ангажиран с нещо много интересно и важно сякаш забравям за това и през това време симптомите сякаш ги няма...
    от д-р Цончев | 06.08.2014 07:10

Какви лекари са ви гледали и къде?
    от denislav | 05.08.2014 21:31

Не, защото като им казах, че се появява това чувство независимо какво съм ял, нямам киселини, нямам болки в корема... и веднага отсякоха, че е на нервна почва но съм бил млад и съм щял да се оправя без медикаменти. Да, но минаха 9 месеца вече, а чувството се появява за 1-2 седмици изчезва за седмица и след това отново се появява....
    от д-р Цончев | 05.08.2014 20:34

Фиброгастроскопия правена ли е?
    от denislav | 04.08.2014 19:17

Здравейте! Знам, че темата е много стара, но от няколко месеца имам абсолютно същите оплаквания. В началото си мислех, че е нещо от сърцето правих си пълни изследвания всичко беше перфектно. Казаха ми, че е на психическа основа, но с времето открих че изпадам в такива състояния, когато стомаха ми е подут. Тежест в стомаха, забързан пулс, задух. Първото мнение все едно аз съм го писал. Моля, ако някои се е сблъсквал с такъв проблем пише, защото явно лекарите пропускат нещо... Благодаря ви предварително :)
    от iaroslavs | 01.07.2009 00:00

здравейте и от мен и аз имам същите оплаквания , и то от доста време , ходех на гастроентеролог изписа ми някакви хапчета ЛАНЗУЛ капс. 30 мг, пих ги 2 месеца и почуствах подобрение но от един месец не ги пия и болките, газовете започват пак да се възвръщат .... и мисля да ходя пак но искам да разбера и вашите мнения или препоръки
    от Sager | 17.04.2009 12:51

Здравей, нямам отговор на въпросите ти, но пиша във връзка с това, че аз се оплаквам от абсолютно същото. Все едно аз съм писал тези оплаквания. По-подробно...аз съм на 35, проблемите ми са от средата на февруари, началото на март. Месец, месец и половина. Същите първоначални сипмтоми - стягане в гърдите, сърцебиене, световъртеж, силна уплаха, направо помислих, че получавам инфаркт. Но не се случи изведжън, а след няколко дни дискомфорт, на който не обърнах внимание. Определено имаше оплаквания от корема (газове, оригване, тежест, къркорене), но те бяха прекалено леки и на фона на тежеста в гърдите изобщо не им обърнах внимание. Пък и от години не спазвам хранителен режим, често не ям цял ден а вечер доста, пия и алкохол (умерено, но често), най-вече бира, поради което не ми е непознато чувството което описвам за корема. Имам и леко наднормено тегло, но спортувам и здравето ми от години е железно. Но проблемите със сърцето бяха ново за мен и се насочих към кардиолог, след преглед от личния. Последва пълна кръвна картина, урина, кардиограма, преслушване, мерене на кръвно цяла седмица всеки ден по два пъти - всичко ОК. Леко завишени триглицериди, но според кардиолога съвсем не за притеснение, сърцето било здраво. Веднага ме насочи към гастроентеролог, според кардиолога стомаха имал подуване, газове (нещо не му било наред) и притискал сърцето през диафрагмата. Оттам и сърдечните оплаквания на иначе здравото сърце. От този момент не съм ходил на кардиолог (нямам време, скоро ще го направя), пък и оплакванията ми силно спаднаха, най-вече тежестта в гръдната област стана по-лека и по рядка. И аз спрях цигарите, намалих кафето до минимум, бирата я изключих, алкохола - по 50 грама и по-малко. Почнах и сериозна диета, най-вече в ограничаване на яденето и по редовно, но ям всичко. След като кардиолога ме успокои, че сърцето е ОК, почнах да усещам симптоми най-вече в корема. Явно е имало и подсъзнателно внучение, че корема е ОК, а всичко идва от гърдите. Усетих че коремът ми е подут в горната част, имам често къркорене (и на гладно, и след хранене), уригвам се по няколко пъти на ден, особено след хранене с вкус на току-що приетата храна. Нямам гадене, нито повръщане, редовна е и дефекацията ми, нямам болки, нямам и не съм имал киселини. Просто тъпа тежест и дискомфорт. Повтарям - болки нямам, просто усещане, сякаш някой е пипнал с пръст вътре в мен определени точки - ту горе вдясно под ребрата, ту вляво, ту около пъпа, ту в гърдите високо отляво или отдясно. Но най-лошото - остана си това постоянно чуваство за замаяност, като че ли ми се върти свят, но не съвсем класическия световъртеж. Не ми е ставало лошо, нямам главоболие, не съм залитал, но просто постоянна замаяност в главата. Ако не беше това, другите симптоми са прекалено леки, за да им обърна внимание. Често светивъртежа ми минава, после пак идва и така. Спортувам, ходя на фитнес и вдигам доста тежести, не чувствам слабост, сила имам като преди, но чувствам отпадналост и постоянно ми се спи. Прозявам се перманентно. Остана и лекото къркорене понякога, но много сериозно намаляло, оригването също намаля видимо, тежестта в гърдите се появява съвсем единично (за момент) по 1-2 пъти на ден и изчезва. С две думи - нищо, на което да обърна внимание, ако не продължаваше този световъртеж. Пропуснах да кажа, че от към оплакванията ми имаше и болка в гърба, ту отляво, ту отдясно. И тя единична, лека, не много често. Другата седмица ще ходя на моремна ехография, личния лекар е почти убеден в "някаква пролетна гастритна история, от нея подуване и т.н., ще консултирам и с гастроентеролог. И аз бих чул с радост съвети и мнения, на какво би могло да се дължи всичко това.
    от david | 03.04.2009 09:32

Пропуснах да отбележа,че ми пуснаха кръвна картина мисля пълна а и килограмите обърках 70кг съм.
  • хиаталната херния гастрит или какво :/
    от david | 03.04.2009 09:15

Здравейте, Много съм стресиран от 2 месеца и половина.Винаги съм бил спортна натура работил съм нечовешко тежки неща в чужбина никога не съм имал проблеми.Всичко започна,както си стоях на компа 2 дни след едно парти (на 26 съм) Сърцебиене задух силна уплаха почти нямах оплаквания в стомашната област.Беше към средата на януари.Това се повтори може би 10-15 пъти до към началото на февруари започнаха и съпъстващи болки в стомаха.Помислих,че е на псих. основа,но след 2 дни сърцебиене и задух пак такава паника ме обзе,че непомня боля ли ме стомах.Приятел ме закара в бърза помощ,но тогава бяхме в един малък град.Направи ми кардиограма лекаря и ми изписа антидепресанти... Болките в стомаха се усилиха и се обособи една повече тъпа отколкото остра бола в ляво,която понякога се простира под последните 2 ребра в ляво,но е по концентрирана на границата с ребрата и малко под тях.Стомаха целият ми тежи подут е от над пъпа почти до диафрагмата е тежестта,като топка в центъра.Ходих на лекар преди седмица. Правиха ми скенер на корема с кашата и казаха Гастрит имало много киселини и слуз предписа ми Иберогаст (капки). Ако има полза от тях е 20 мин след приемане и това е. И през тази седмица почна да ми се повдига дори от малко храна ми става тежко на стомаха чак трудно дишах 1-2 пъти.Спазвам диета може би от месец и повече.Имам вече дискомфорт около гръдната кост над нея чак до гърлото,но не са остри режещи киселинин някак притъпено е.Като се изпъна нагоре ме стяга от двете страни около ребрата и в средата на стомаха м/у пъпа и диафрагмата. От няколко дни извесно време след ставане ме боли главата и ми е замаяно а от 3-4 почти постоянно усилва се и отшумява през целия ден.Светлината ме дразни.Високо кръвно никога не съм имал 120/80 80кг 180см Болките преминават и към кръста понякога интересното е,че съм спрял цигари кафета алкохол и с изхождането нямам проблем.Няма тъмен цвят или разстройства или запек перфектно е. Апетит имам,но немога да хапна пия вода и ям белени ябълки и банани от няколко дни.От месец и половина немога да спя нощем лягам рано сутрин.От 2-3 дни имам почти постоянен дискомфорт между пъпа и гръдната кост (тежест,киселени) За 26 години имам само една операция на разширена вена на тестис 2001 и почти не съм имал оплаквания до началото на всичко това. Много ви моля дайте ми някаква насока какви изследвания трябва да направя и на какво се дължи всичко това.

Напиши отговор