Нервна система - състояния и заболявания | Неврологичен КОШМАР!

Напиши отговор
  • RE: Неврологичен КОШМАР!
    от Iskra Romanova | 23.02.2020 14:20

Само да допълня. ЯМР резултатът ми е "В инсула вляво субкортикално се видя солитарен хиперинтензен DIR фокус, който не се обективизира в T1. Вероятно се късае за участък на съдово индуциран едем" Това е единственото нещо, което не е в норма. Неврологът не каза нищо за него. Просто било остатък от ударът. Вие какво мислите?
    от д-р Цончев | 19.02.2020 19:51

Е да, но ако има болка трябва да се мисли за друго обезболяване.
    от Iskra Romanova | 19.02.2020 15:28

Много пъти съм сядала и мислила относно състоянието ми и симптомите. Винаги забелязвам, когато нещо не е наред с него, но проблеми от такова естество не съм имала (преди инцидента). На 20 години съм- лесна уморяемост, болка и парене по крайниците, всючително тази хронична болка във врата всичко е толкова стряскащо за мен. Имам чувството,че развивам тревожно разтройство. Честно казано се чувствам на 70. Чух, че лириката не е най-безобидното лекарство, и мисля да започна да го намалявам.
    от radikv | 14.02.2020 18:40

Iskra Romanova моят съвет е да се върнете назад във времето и да анализирате нещата малко по-детайлно. Добре е първо да разберете дали разместването все още е налице. След това систематично следете кога получавате пристъпи, кога те са по-силни или по-слаби. Трябва да откриете разлики по някакъв начин за да имате база за сравнение и да можете да изградите подход към вашето лечение. Лекарствата имат един много негативен ефект и това е, че не ви дават възможност да се самонаблюдвате. Добре е да спрете всичко което знаете, че не помага а ако има някое, което помага го ограничете колкото можете. Започнете процес на самонаблюдение. Например кога се чувствате по зле сутрин след ставане или вечер. Какво ви кара да се чувствате по-зле или по-добре. Намерите ли някакви разлики ще може да се търсите пътя за вашето подобрение. Много важно е да си спомените преди удара дали сте имали някакви проблеми. Просто се върнете отначало и започнете да анализирате състоянието си.
    от д-р Цончев | 13.02.2020 19:15

Съчувствам ви, не ви е леко, но не трябва да се предавате, има светлина в тунела.
    от Iskra Romanova | 09.02.2020 18:46

Благодаря за отговора Ви, Д-р Цончев. Тези месеци минах през един ад, но ще се постарая да се грижа за тялото си и да го слушам. Изписаха ми лирика, вилаксин , витамини от група Б, невробекс и магнезий.
    от д-р Цончев | 08.02.2020 16:31

Не е МС, спокойно. Но след като е имало прешленно разместване значи травмата е била доста сериозна и това, което преживяватес ега са късни посттравматични ефекти както на мозъчното сътресение, така и на сътресението на мозъчния ство, както и травматичните увреде на нервите, които излизат от тези места. Въоръжете се с търпение - подходите са няколко - физиотерапия, лека кинезитерапия, локално обезболяване с периферни неврални блокади на съответните нерви, ботокс лечение при наличие на мускулни контрактури, мускулна дистония или мигренозни пристъпи. Не е лесно...
    от Iskra Romanova | 06.02.2020 23:47

Искам само да добавя, че се появи тремор на долния клепач. От време на време се появява Парастезия по крайниците. И хроничната болка по врата и дясната част на главата. Изключително се притеснявам за МС. И разчитам на вашето мнение.
  • Неврологичен КОШМАР!
    от Iskra Romanova | 06.02.2020 22:57

Здравейте! Как да започна.Честно казано вече не знам какво се случва с мен. През септември си ударих главата челно и тилно. В последствие имах разместен 3-ти прешлен. Носих шина за 1 седмица, както ми бяха казали в пирогов. След като махнах шината болките които първонячално имах продължиха. Болката беше от дясната страна на главата и зад окото. През повечето време имах остра болка в окото и понякога даже зрението ми се замъгляваше. Отидох на очен, но с окото нямаше нищо нередно и ме препратиха на невролог.Продължих да нося шината за врат още 1 месец. Невроложката ми предписа противовъзпалително и успокояващо. От време на време получавах мигренозни пристъпи съпътствани с влошено зрение. Беше ми непонятно как след толкова време от инцидента проблемите са налице. В началото на декември болките продължиха и това ме накара да сменя невролога. Отидох при частен невролог и той ми препоръчя да си няправя ЯМР на главен мозък. Направих ЯМР и кръвни, но не излезна нищо. Всичко продължава, помощ!

Напиши отговор