Нервна система - състояния и заболявания | Въпрос относно силно сърцебиене при физическо натоварване.

Напиши отговор
  • RE: Въпрос относно силно сърцебиене при физическо натоварване.
    от Dimo | 09.10.2019 17:18

ВБез да се натоварвам и като не правя дълги разходки се чувствам добре, но ако походя километър, два и усещам как пулса се ускорява и трябва да поседна за да не стане силна аритмия, също и напрежение.. Ще съм ви благодарен за всякакви съвети относно проблема, четох, че може да е на нервана основа и реших да пусна темата. Просто се случва често и пречи на всяко нещо в битието.. На моменти съм мерил пулс в движение като стане така и е стигал до 158.. а след като легна постепенно спада и се нормализира. Пия по 2 пъри на ден нагнерот и рибено масло по 3 пъти на ден, но за 13 дни няма подобрение.. :)
  • Въпрос относно силно сърцебиене при физическо натоварване.
    от Dimo | 09.10.2019 17:03

Здравейте, момче на 27г. Съм и от месец имам един проблем, получавам сърцебиене при физическа активност, било ходене или тичане. Всичко започна както един ден си тичах на стадиона и след това се прибирах към нас с ходене. Поплучих сърцебиене и стягане в гърдите заедно със изтръпване на ръцете. Прибрах се вкъщи и премерих пулса беше 125 в легнало положение, след 20 минути спадна на 70.. преди това пушех по няколко цигари на ден,а вечер пиех по няколко бири в компания. Спрях бирата и цигарите след този случай. Да отбележа, че тичам от 5 г.Почти всеки ден и не съм имал проблеми със това. Няколко дни след случката пак потичах леко и стана същото, легнах на тревата да отмине, след което отидох до личната за кардиограма, а тя ми каза че всичко е в норма, ходих и на кардиолог и той ми направи ехограф. и каза че няма нищо. Изписа ми магнерот,13 дни го пия и пак същото..а не тичам. Без да се натоварвам пулса ми в легнало положенке е 65, а като се изправя или ходя над километър става пак така.

Напиши отговор