Нервна система - състояния и заболявания | Съмнения за МС

Напиши отговор
  • RE: Съмнения за МС
    от иван | 30.07.2019 23:10

Ходих на невролог и ме прегледа. Каза че няма нищо притеснително . Не е нужно да получавам отговор . Лек ден
    от иван | 30.07.2019 21:57

Последен въпрос. Изтръпването при хората болни от МС какво точно представлява?
    от иван | 30.07.2019 21:54

Въпросните точки ги усещам една по една и то на всевъзможни точки от тялото. Сменят се нонстоп. С размер на момета от 5стотинки са. Гледах, че има разни кръвни изследвания за автоимунни заболявания. Да си пусна ли някои и ако да кои? Ще засекат ли такива тесто евентуална МС и вс др автоимунни
    от иван | 30.07.2019 21:29

Да допълня. Пак от поне 2 3 год не се изхождам нормашно. Ходя веднъж на 2 3 дена до тоалетна по голяма нужда. Някой дни ходя по често,но в повечето случаи веднъж на 2. Мъж на 20г. съм. Нормално ли е всичко това. Притеснявам се за МС даже си мисля да си пусна ЯМР тези дни за успокояване.
  • Съмнения за МС
    от иван | 30.07.2019 21:13

Здравейте, от известно време се притеснявам за МС. Усещам от време на време някакви горещи точки по тялото. Усещам ги се едно като вали дъжд и падат капките върху кожата. Не го усещам постоянно, а от време на време. От 2 3год виждам по-лошо и покрай всичко прочетено в инт реших да ида на очен лекар, тъй като много се притесних за МС. Отлриха ми астигматизъм и според очната лекарка не е симптом на МС. Нямам скованост в ръцете. Минавам дневно 10 15км пеша. Последно време откакто се притесних почти не съм ял. Искам да попитам как точно представлява симптома с очите когато се отнася за МС - пълна загуба на зрението ли е. Щипя се по кожата усещам всичко. Имам леко треперене в пръстите (палеца и безименния) но те са като ги поставя в определени пози. От всичко казано до тук може ли да се говори за МС или др . Др симптоми като напишкване нямам. Моля да ми обясните как точно протича клинична картина. Бях до личнаъа и не ме взе на сериозно.

Напиши отговор