Нервна система - състояния и заболявания | Изтръпване, силно замайване

Напиши отговор
  • RE: Изтръпване, силно замайване
    от Nova | 17.03.2019 22:43

Една седмица почти пия лекарствата и няма никакво подобрение. Установих, че замайването става непоносимо при навеждане и завъртане на главата настрани. Кръвното продължава да е нормално.
    от д-р Ралица Правова | 14.03.2019 09:14

Не се тревожете за инсулт. Идеята на колегата е да подобри оросяването като разшири съдовете, за да получава мозъкът по-добро кръвоснабдяване. Ако имаше индикации за патологично стеснение колегата щеше да Ви изпрати на допълнителни изследвания. Започнете терапията и вижте как ще се почувствате. Ако няма подобрение отидете на вторичен преглед, за да се преоцени терапията.
    от vased | 14.03.2019 03:35

Nova, най-лесното е да си направиш магнитен резонанс с контраст на главата. Плати си го, за по-бързо.Около 300 лв.
    от Nova | 13.03.2019 07:28

Вчера ходих на невролог (отоневролог няма в града) и ми изписа Неброн, Порексан, Арлеверт и Неотри. Това последното ме притесни - пише, че е за някаква исхемия. Това не е ли лошо оросяване на мозъка? И ако “да” - то не е ли предпоставка пак за инсулт?
    от Nova | 04.03.2019 21:06

Не, нямам оплаквания от ушите - нито шум, нито заглъхване. В самото начало на кризата кръвното ми беше леко високо - 140/90, но скоро след това стана нормалното за мен - 110/80.
    от д-р Ралица Правова | 04.03.2019 15:53

Някакви оплаквания от ушите - заглъхване, шум. Не е изключено да е проблем от страна на вестибуларния апарат. Не се притеснявайте за инсулт. Добре е да Ви види колега отоневролог, ако проблемът продължава. Измервали ли сте стойностите на кръвното налягане ?
  • Изтръпване, силно замайване
    от Nova | 03.03.2019 09:30

При мен нещата започнаха преди 2 седмици със силно замайване, което не отминаваше и в легнало положение. Но силно - не можех да стана от леглото. На следващата сутрин беше поотминало, но остана в по-лека форма. Преди 3 дни ми се случи същото - ужасно силно замайване. Мислех, че ще пропадна вече. Този път и на следващия ден се наложи да лежа. Пих Дименхидранат, но не мисля, че помогна. Все още ми е зле, а започна да се появява и изтръпване ма главата. Започвам да се притеснявам да не ме заплашва някой инсулт? Навсякъде чета, че симптоми като замайване и тръпнене на главата предвещават инсулт. На 40 год. съм.

Напиши отговор