Нервна система - състояния и заболявания | Проблем след пушене на трева

Напиши отговор
  • RE: Проблем след пушене на трева
    от Zuzitoto | 20.01.2019 17:44

Точният ти термин на състоянието ти е , деперсонализация , и аз съм се чуствал така след напушване.
    от Member | 16.12.2018 22:09

А тогава как да си обясня начина, по който се чувствам?
    от д-р Цончев | 16.12.2018 20:37

Ако искате специално да си откриете заболяване, с доста ровене в нета все ще намерите нещо подходящо. Но ми се струва безсмислено
    от Member | 14.12.2018 22:07

Поради тази причина, аз почнах пак да чета в интернет за моето състояние и понякога намирам хора с подобни оплаквания, но никой не споменава за конкретно решение. Затова аз започнах да чета за THC, основната съставка която съдържа тревата и поради която хората започват да се чувстват така след като пушат и аз започнах да си го обяснявам с това, че един вид действието на тревата още не ме е пуснало. Защото това, което усещам е точно както когато пуши човек, самоче в по-малки мащаби, затова заочнах да се интересувам как да намаля съдържанието на този THC в мен и попаднах на една статия, в която пише, че е добре да се ядът лимони или черен пипер. Все още не съм пробвал този вариант, но дано поне това помогне. Другото, което четох е за някакво CBD, което било противоположното на THC и можело да помогне. Доста неща изписах и ще се радвам ако някой даде по-задълбочено мнение по-въпроса как да се подобря. Би било полезно и на други, сигурен съм. Благодаря ви.
    от Member | 14.12.2018 21:59

Здравейте, след последният път в който ви писах се случиха доста работи. Първо почнах да ходя на психолог, което мисля, че вече бях споменал. Той ми каза да ям много плодове и такива работи и с времето съм щял да се изчистя. Също каза, че психически изглеждам наред. После реших да отида и на невролог за всеки случай, който ме прегледа и каза, че всичко изглежда наред, нямало причина да ме праща на ЯМР, скенери или такива неща. Като цяло не ми даде конкретно обяснение. От както започна всичко мина повече от месец и половина, а това което аз съм забелязал е че понякога след като пия алкохол главата почва на ми изтръпва и сякаш се чувствам по-зле. Другото е, че зениците май са ми по-разширени от преди. Дори като чели са несиметрични, като лявата е малко по-малка, за което невролога не каза нищо като му споменах. Та като цяло психолога ми казва, че не съм психично болен, а невролога, че не съм неврологично болен, което е малко странно :D
    от Forum admin | 07.11.2018 15:16

Организмът вероятно се е пообъркал малко и докато с алкохолът човек се справя сравнително бързо, то с подобен вид опиати нещата стават по-бавно. Много е хубаво, че сте посетил специалист. Явно е бил наясно с какво си има работа, така че моля Ви, дръжте ни в течение как се развиват нещата при Вас, защото съм сигурен, че не сте единствения подобен случай и ще е полезно за други посетители на форума ни.
    от Member | 07.11.2018 13:09

Не вярвам в съвпадения. Ходих на лекар, каза ми че е от това и че не знае какви боклуци може да е имало в тая трева. Изписа ми Аспирин и Кавинтон форте, и каза много да спортувам. Също и каза, че не знае колко време може да ми трябва да се прочистя. Леко съм сгрешил като съм написал, че съм започнал да го чувствам на следващия ден. Пуших в четвъртък вечерта, петък ми нямаше нищо, а в Събота към обяд започнах леко да се чувствам така. Мисля, че с времето се увеличава и има връзка с изтръпването и паренето в главата. Например вчера по-едно време мисля, че бях доста по-добре. Също така понякога почвам да мисля, че няма да успея да се оправя и положението се влошава.
    от Forum admin | 07.11.2018 12:21

Последните години зачестиха случаите на психични и поведенчески разстройства, в следствие на т.н. бутикови марихуани. Реално ползвателите няма как да знаят с какви точно психотропни вещества, целящи да засилят ефекта, е обработена марихуаната. Има вероятност случилото се с Вас да е в следствие на точно такава трева, но може и да е съвпадение. За жалост не съм сигурен точно какъв лекар би се заел насериозно да Ви обърне внимание...
    от д-р Цончев | 06.11.2018 19:03

Не мисля, че е от тревата, но е възможно да е разстройство по типа на вертижното, така че е добре да ви види невролог
  • Проблем след пушене на трева
    от Member | 05.11.2018 19:50

Здравейте, не знам точно в коя група трябва да ми е проблема, неврологичен или психичен, затова ще го пусна и в двете. Аз съм на 21 години и имам много сериозен проблем. Преди около 2 седмици с едни приятели пушихме трева, аз си дръпнах само 2 пъти, но въпреки това ме хвана. Пушил съм и преди, тоест това не ми е първия път, но после ме е отпускало. Сега обаче е различно. Като се събудих на другия ден се чувствах все едно сънувам, бях дезориентиран и забравях неща, случили се преди 5 минути. Също така сякаш не мога да си подредя мислите и да се изказвам правилно. Направо се чувствам все едно още съм напушен. В главата също имам някакво странно усещане, сякаш имам насъбрало се напрежение и леко ме боли. Реших да изчакам, защото се надявах, че с времето ще мине, но вече 2-ра седмица е така. Като някакъв кошмар е, от който не мога да се събудя. Четох по форумите за няколко такива случая на хора, които се чувстват така с месеци и години, и това всичко от 2 дръпки? Сериозно ли. Имам чувството, че ще се побъркам. Също четох и че могло да имам някакви си повишени нива на THC, но не разбирам от тези неща много. Моля ви някой да си даде мнението или предположението как да се оправя, защото май наистина е нещо сериозно, не си го втълпявам. Постоянно мисля, че ще мине, но е факт, че нещо не ми е наред. Други неща като наркотици не съм взимал никога, само трева и алкохол. И моля ви само не ми казвайте колко вредна била тревата и тем подобни, вече е минало и няма връщане назад, а аз че няма да запаля повече, мисля че това е почти сигурно.

Напиши отговор