Нервна система - състояния и заболявания | Много странни симпоми.

Напиши отговор
  • Re: Много странни симпоми.
    от Markov90 | 24.08.2018 14:10

Така здравейте на всички бих се радвал на някое друго мнение относно моя проблем...Та първо на 28 години съм,момче..Та към проблема .. почвам от началото. Значи в начолото на годината около 10ти януари загубих човек от семейството,ден след това се разболях може би грип нз точно искарах го накрак и за около седмица уж се оправих...да ама не от там се почна първо болки в гърлото лека отпадналост леко главоболие ии така на лекар при личната,гледаме слуша ме и ме прати на Унг след прегледа нещо възпалено гърло уж.. и ми изписа антибиотик..та пих го седмица гърлото се пооправи,но се появи една страна то не е и болка в дясната половина на главата..така си карах месец два с лек дискомфорт да кажем в главата,ии реших пак по доктори,кръвна картина перфекна урина перфекна деже и фекален тест пуснах нз защо ама да има и той перфектен,после на своя глава реших на невролог да отида,и там по думите на невролога всичко ми е перфекно,да ама не отново със стягане в главата си бях нещо като тип от напрежение..реших и на заболекар да мина понеже имах зъб който ме болеже ии от там се стигна да го извадим..но тъпата лека болка си остана..та сега за основните проблеми към днешна дата значи болката всякаш я няма но ми се появи едно страно замайване не е виене на свят аа просто всякаш ще падна по страното е че е по силно изразено като вляза в голям магазин или на място с много хора..това ми е основния проблем Замайването..уточнявам вече 8ми месец минава от началото на проблемите ми през това време не съм имал загуба на килограм,загуба на апетит,повръщания и тем подобни с кръвното съм ок като цяло макар че на моменти сякаш ми се ускорява пулса ама това е като получа паник атаки имах няколко през тези месеци..друго което да кажа че изчетох всички форуми и т.п ии май си докарах страх от болести каквото и да се появи по тялото ми за мен е симптом на нещо...не се живе така ноо и не съм спирал да си работя на работа всеки ден в сферата на търговията и контакт с много хора...Значи това са ми оплакванията-Замайване,чувство за падане(потъване) сега болка в главата не бих казал че имам появява се една лекичка тъпа болка за около 5 сек или вдясно или в ляво и това е после няма проблем..доста чесно ми се случва да настръхвам по няколко пъти на ден дори и на вън да е нормална температура и може би леко мръвучкане по стапалата на краката.. та някой ако е имал нещо подобно ще аъм благодарен да чуя мнения :) Аа забравих да допълня през тези месеци също при личната съм ходил 3-4пъти,тя имаше съмнение за синузит но направих ренгенова снимка всичко е добре със синусите..друго почти никакви хапчета не съм пил през това време не съм и имал чак такава нужда от такива..сега пък от толкова четене мисля да пусна иследвания за хормони и витамин б12 примерно нз и аз.. Аа и все си мисля за най лошите болести...незнам защо все ми те са ми в главата,явно ми се събра в повече вече..в рамките на около 10тина години загуби първо Дядо после Майка,след година Баща след още една година първи братовчет оново след година чичо..ии началото на тази година баба...
  • Re: Много странни симпоми.
    от д-р Цончев | 15.01.2018 20:48

Моля, конкретзирайте точно оплакванията си, така ми е трудно да се ориентирам...
  • Много странни симпоми.
    от Krasimira Simeonova | 13.01.2018 14:02

Здравейте, нещо много странно се случва с мен и вече не знам към кого да се обърна. Преди известно време можех да спя непрекъснато и по всяко време, бях винаги изморена и само да си сложех главата на възглавницата и заспивах моментално. Започнах да пълнея и качих 28кг за 3 години, след много ходене по мъките и при всякакви специалисти най-накрая ми откриха Кушинг синдром, оперираха ме и ми отстраниха лявата надбъбречна жлеза и за 6 месеца се възстанових напълно, както и си възвърнах нормалното тегло. Но сега започнаха други проблеми или по-точно безсъние. Първоначално не можех да заспя, защото имах чувството ,че нещо ме лази, побъркваше ме, това премина и започна сърбежът. Не знаех къде по-напред да се почеша, беше ужасно, на всякъде ме сърбеше, трябваше винаги да си взема един много горещ душ ,за да изчезне, накрая и това премина. Преди година започна нещо странно, просто 1 -2 часа след като си легна се събуждах от нещо,което не можех да определя, но сърцето ми биеше много силно, сякаш от уплаха и повече не можех да заспя. За първи път ми се случваше да не мога да опиша, даже и за себе си какво точно усещам. Но от 1 седмица вече разбрах, събуждам се от усещане сякаш ще припадна или ,че потъвам и ми се вие свят, същото чувство, когато ми биха пълната упойка, сякаш губя съзнание, трае около 1-2 секунди. Отварям очи и започвам да дишам дълбоко и задържам въздуха известно време и отминава.Преди ми се случваше 1-2 пъти в месеца, после почна всяка седмица, сега вече е всеки ден и все по-продължително. Вече ме е страх да си легна, това ми се случва само в легнало положение и то малко преди да заспя. Направиха ми МRT , неврологът каза, че нямало проблем , но трябвало да спра цигарите- намалих ги на 5-6 на ден(преди пушех по кутия) и спрях напълно кафето. Но като си погледнах изследването пише, че има съмнение че е започнала Mikroangiopathie, дали това има някаква връзка? И накрая говорих и с личният лекар и той ме изпрати на рентген на шийните прешлени и сега чакам резултата. На 49 години съм и кръвното обикновено ми е ниско 100/60, живея и работя в Германия и определено въобще не съм доволна от здравната система, мога да си позволя всяко едно изследване тук , но съм до там, невролога казва,че нямало проблем , ама да спра цигарите само. Моля дайте ми съвет , на какво може да се дължи това и в каква насока да търся. Предварително благодаря.

Напиши отговор