Нервна система - състояния и заболявания | Исхемичен инсулт и сънливост

Напиши отговор
  • RE: Исхемичен инсулт и сънливост
    от Ina Inka | 26.10.2018 23:43

Здравейте д-р Цончев Неврологът намали някои лекарства на майка ми, а други спря. Останаха само Вазопрен, Атенолол, Сермион 10 мг и Егитромб. На въпроса ми дали може да и давам Гинко билоба, каза , че е по мое усмотрение. Дали няма да има негативно взаимодействие с някои от лекарствата , става дума за Сермион и Егитромб ?
  • Re: Исхемичен инсулт и сънливост
    от д-р Цончев | 10.11.2017 19:59

Нормално е, зависис от обема на инсулта. Освен това симптоматиката търпи динамика след настъпването на острия инцидент поради развиващите се промени в мозъка и е възможно влошаване на състоянието и нарушение на съзнанието до кома.
  • Исхемичен инсулт и сънливост
    от Ina Inka | 09.11.2017 20:31

Здравейте На 7.11.2017 г майка ми получи исхемичен инсулт , тя е на 72 г. Приеха я в болница веднага, като преди това мина през образна диагностика - томография и рентген. Кръвното и беше 160 на 100. Имае пареза на лявата ръка, нарушен говор, но свива двата крака. Когато я посетих в болницата на другия ден я заварих контактна, свиваше пръстите на лявата ръка, говореше но бавно. Днес обаче я заварих отпаднала, отваряше очите си за малко, когато исках да свие пръстите на лявата ръка, каза че я боли. Дадох и да хапне малко и да пие вода. Тя е с катетър и видях, че отделя урина. Притесни ме, че е сънлива. Може би очаквах, че ще е като предния ден,но са минали само 2 дни от получаването на инсулта. Дори и сънлива реагира на гласа ми, когато я попитах дали е гладна или жадна каза не. Нормална ли е тази отпадналост и сънливост при това заболяване?

Напиши отговор