Нервна система - състояния и заболявания | ЯМР изследвания (лезия)

Напиши отговор
  • RE: ЯМР изследвания (лезия)
    от д-р Цончев | 15.03.2019 07:50

Това означава че няма динамика, сравнено с предишното ЯМР, няма нови лезии, старите са си същите, по типа на ремисията.
  • RE: ЯМР изследвания (лезия)
    от Радост Борисова | 07.03.2019 17:17

"не се установява повлияване на сигналната характеристика на лезиите" Става въпрос за диагноза МС. Това означава ли , че лезиите не са активни.
  • Re: ЯМР изследвания (лезия)
    от д-р Ралица Правова | 09.06.2018 13:41

Тъй като не съм невролог, не бих си позволила да давам мнение. Препоръчвам Ви да направите консултация със специалист-невролог.
  • Re: Ямр разчитане
    от Desi | 08.06.2018 11:10

Това опасно ли е ? Признак на множествена склероза ли е? Какви мерки трябва да се вземат?
  • Re: Ямр разчитане
    от д-р Ралица Правова | 06.06.2018 20:12

В областта около мозъчните стомахчета, в бялото мозъчно вещество (изградено от аксоните на невралните клетки-неврони) са открити огнищни промени (с размери до 0.72), които се различават от нормалната структура, вследствие на хроничната нарушена мозъчна циркулация.
  • Ямр разчитане
    от Desi | 06.06.2018 15:33

Здравейте Какво точно означава огнищни лезии с висок сигнален интензитет в Т2 секвенциите разположени двустранно супратенториално в перивентрикуларното и субкортикално бяло мозъчно вещество с най голям размер до 0.72см глиозни фокуси Заключение исхемична левкоенцефалопатия на базата на хронично нарушение на мозъчната циркулация
    от д-р Цончев | 26.03.2018 22:07

По мои наблюдения - често, над 10 % примерно
    от Петър | 22.03.2018 15:43

Колко често се срещат случайни находки при хората?
    от д-р Цончев | 15.01.2018 20:48

Това го коментирах някъде по-горе...
    от Татяна | 12.01.2018 06:18

Здравейте, може ли да ми обясните един резултат от скенер? Инфратенториално: Запазена и съответна за възраста плътностна характеристика на сиво и бяло мозъчно същество. Не се установяват огнищни лезии с характер на пространство заемащ процес. В областа на ДГМХ се сканира хиподензна зона с характеристика на мозъчен едем компресираща предния рог на десен латерален вентрикул. Вентрикулна система: разположена по срединната линия. Множество калцификати в областа на фалкс церебри по цялото му протежение и масивни вкалцявания в плексус хороидеус двустранно. Моля ви за мнение. Много се притеснявам.
    от д-р Цончев | 02.11.2017 21:49

Можете да се консултирате и с хирург за ваше успокоение, но вероятно това е случайна находка, която няма да има някаква изява, и вероятно си я носите от край време. Т.е. - спокойно.
  • ЯМР изследвания (лезия)
    от Andrey | 31.10.2017 19:43

Здравейте, от 2-3 месеца имам замайване(липса на фокус/премрежване) и задушаване(от 6месеца + ) в областа на слънчевия сплит/гърдите. Няколко лекаря ми казаха, че е на психична почва. Пих хомеопатични лекарства 2 месеца и лека полека сякаш симптомите отшумяват, но става адски бавно или аз просто съм свикнал вече с тях : :roll: . За всеки случай и да премахна съмнения си направих компютърна томография на гръден кош(където от изследванията стана ясно, че всичко е наред) и ЯМР на главата. Заключението от ЯМР е: Единична малка лезия с неспецифична характеристика в десния центрум семиовале (не може да се свърже с демиелинизация). Същата най-вероятно е без клинична изява. Нормален МР образ на мозъчните артерии. Трябва ли да се притеснявам за тази малка лезия и трябва ли да се посъветвам с неврохирург и т.н.? Моля за мнение, защото не съм наясно какво представлява.

Напиши отговор