Нервна система - състояния и заболявания | мускулни потрепвания

Напиши отговор
  • RE: мускулни потрепвания
    от Tonyb | 10.06.2021 21:37

Ако искаш фейсбук и там ще размени контакти. Моя е Anton Hubenov на снимката съм с маймунка
    от Kris | 10.06.2021 21:35

Напиши ми , къде да те намеря
    от Kris | 10.06.2021 21:35

Фейсбук или Вайбър
    от Tonyb | 10.06.2021 21:33

Да моите са по цял ден, но трябва да съм в покой, ако се движа и правя нещо не ги получавам или просто не ги усещам, но седна ли и се отпусна веднага започват.
    от Tonyb | 10.06.2021 21:28

Някой имат и други оплаквания а други нямат. Най честите са освен потрепванията, промяна в говора и слабост в някой мускул на крайник. Искаш ли да разменим някакви контакти за да може да обменяме информация?
    от Kris | 10.06.2021 21:27

Твойте по цял ден ли са ? Мойте са предимно вечер , когато тялото е в покой . В този форум и в друг бг за лас , пишат много хора с потрепвания , про който са доброкачествени
    от Kris | 10.06.2021 21:20

И на мен са по цялото тяло . Но те са поръхностни . На малките мускулчета . Бяха спрели за малко , но пак се появиха . Тези хора който познаваш , след колко време емг е показало че имат алс
    от Kris | 10.06.2021 21:17

Това което си чел ,хората имаъ ли и други оплаквания или само потрепвания ? Аз правих емг в Токуда при Новачкова . Тя се води за най добрата в бг на това изследване ! И трите пъти показа , като на теб . Увреждане на л4 л5 и с . Имам радикулит на кръста и врата . На мен тя ли каза от първото изследване още да не ходя повече . Но аз ходя през два месеца , последно ходих преди месец . Увери ме ,че е нямам тази болест , когата последно ходих бях забравила и бяха спрели . Сега пак се шашнах . Няма край това нещо !
    от Tonyb | 10.06.2021 20:50

Крис, и аз се моля да не е това, но четох в ALS news today мнения на много хора диагностицирани с това заболяване, на които е отнело много време за да бъде поставена диагноза ALS и са ходили през 3 или 6 месеца на ЕМГ и първоначално не е показвало данни за ALS. Моля се за всички нас с тези потрепвания да не е това. Иначе се оказа, че имам двама колеги на които единия брат му е с ALS, но вече не е жив човека а на другия най добрия му приятел е с ALS, който за съжаление вече не може да контактува и да даде подробности, но жена му каза, че потрепванията са започнали от самото начало плюс изчезване на мускула между палеца и показалеца и мускулите са трептели до скоро. На мен ми трептят по цялото тяло плюс тези на лицето, отстрани на бузата и имам болки в дясната ръка около китката и пръстите. Може ли да кажеш при теб как е и какво показва ЕМГто.
    от Kris | 09.06.2021 23:34

Искате да кажете , че може да имаш алс , и да не се разбере от направеното емг ? Аз имам потрепвания от половин година . Три пъти правих иглино емг при доцент Новакова . Тя каза , че нямам АЛС. Каза ,че ако имах щеше да се хване на емг . При мен бяха изчезнали за седмица две но сега пак се появиха , ужасно е ! Ходих и на друг лекар , който каза ,че щом емг не показва преднорогова увреда всичко е наред . Има и доброкачествени потрепвания. Също за алс трябва да имаш и друго оплаквания ! Но сега от вас разбирам , че може да си болен и да не се разбере , ако не е минали някакво време ?
    от Tonyb | 09.06.2021 19:04

Здравейте, от един месец и аз съм с мускулни потрепвания по цялото тяло, както и местеща се болка по цялата дясна ръка. Правих ЕМГ което не показва нищо и в двете посоки, пише, че единствено от ЕБД се наблюдават единични ПМЕ с удължена продължителност при мускулна активация и коренчева увреда в L5 в дясно. Според невролога е рано да се каже каквото и да е на този етап. Прочетох много мнения в чужди (най вече американски) форуми където пишат хора диагностицирани с ALS и това което ми направи впечатление е, че понякога за да ти поставят диагнозата ALS са нужни от 6 месеца до година, година и половина. Никъде не намирам обаче информация за хора с мускулни потрепвания които ги имат от повече от 1-2 години и да нямат диагноза. Оказва се, че винаги има нещо не както трябва за да ги има тези потрепвания или както е правилния терми фасцикулации.
    от Ивелина Йенсен | 23.05.2021 15:17

И аз да се включа с мускулните потрепвания от 2 седмици съм с тях. Основният ми проблем е, че не ме оставят да спя, защото в процеса на унасяне се активират още повече, а ако спя ме будят. По цялото тяло са и не е от проблем с гръбнака, защото ги усещам и по лицето, на някои места може да продължат с часове, след което може да се преместят на друго място. Пише, че може да са провокирани от недоспиване каквото аз действително имам от години, но в момента е влошено още повече заради самите потрепвания - омягьосан кръг - колкото повече потрепвания толкова по-малко сън, колкото по-малко сън толкова повече потрепвания. Знам, че проблемът идва от мозъка, защото от години имам всевъзможни неврологични проблеми и всъщност мисля, че всичко се дължи на хепресен вирус, попаднал в мозъка, защото след заразяването ми започна всичко. Ходила съм по невролози преди години, и ЯМР ми е правен и нищо не откриват. Но проблемите ги имам и се влошават.
    от Kris | 23.01.2021 11:29

Здравейте , от два месеца и аз съм с мусколни потрепвания . Ходих на емг , искам да попитам при вас колко продължи самото изследване . При мен беше доста кратко , на едната ръка на 3 места ми сложиха игла и на единия крак на три , докато на другите сами на стъпалото и на дланта . Казаха ,че не е лас и не хванаха потрепвания . Но днес видях че потрепването вече е видимо . Въпросът ми е , може ли това емг да не е направено качествено и не е ли нужно да се прави по продължително и от двете страни на тялото? Вашите потрепвания видими ли бяха ? Правих ЕМГ при доцент Новачкова , тя каза че не е нужно от двете страни на тялото и картината е много добра !
    от Hipo | 25.11.2020 09:23

Реших да споделя моя опит. От години имам тремор и изтръпвания на крайниците. През годините няколко пъти съм ходила на невролог, защото ме беше страх да не е Множествена склероза. тази година отново изпаднах в паника. Имах всички симптоми. Ниско витамин Д през годините, напрежение в очите, изтръпвания, тремор, мускулни потрепвания, умора, световъртеж, болки в мускулите. Направо превъртях. Отидох на невролог. Той ми назначи ЯМР на глава. Оказа се, че нямам МС, но това не ме успокои особено, защото реших че имам АЛС. На контролния преглед споделих с нвролога за мускулните потрепвания, което явно бях пропуснала преди това и той ми назначи иглено ЕМГ. Няма да споменавам , че изчетох всичко в интернет. Докато ми дойде деня на изследването вече едвам ходех, усещах слабост. Мускулните потрепвания бяха по цялото тяло. Ръцете и краката ми се движеха сами, мускулите ми трепереха при най-малко напрежение. Оказа се че нямам АЛС, а радикулит на кръста и шипове във врата, което се видя на ЯМР
    от jeleva84 | 29.03.2020 11:45

Да... отровите ги спрях преди 2.5 години, след като осъзнах, че изобщо не ми помагат, а само притъпяват симптомите. Даже се старая в много краен случай да пия каквито и да е лекарства. Доктора който в момента ми прави диетата ме накара да пусна тези изследвания, защото често след антидепресанти имало проблем със захарта/ инсулина. До сега никой не ми беше казал да правя тези изследвания. Сега каквото зависи от мен ще го направя, за да възстановя организма си. Искрено се надявам, това да спре и тези потрепвания да изчезнат, защото ме държат в напрежение :( Приемам критики всякакви :)
    от veselin | 29.03.2020 10:26

Отделно се оказа, че съм с висок холестерол, пикочна киселина и инсулин. Казаха ми преддиабетно състояние и започвам диета. Но никой не ми казва каква е причината за тези потрепвани ами той черният ти дроб , е затапен догоре..и не може да ти освободи кръвта..да ти ороси мозъка...от туй потрепваш.........и тез отрови дето ги гълташ..ще те доведе до умопомръчение!............пий боза ..момиче!!..........и трябва да станеш фен на зелените ябълки -грейсмит...и да ръбаш прясно зеле ,като зайче до великден!
    от jeleva84 | 28.03.2020 17:32

Към svetliq: Искрено се надявам да е така. А при Вас изчезват ли изобщо, или само намаля честотата?
    от jeleva84 | 28.03.2020 17:28

Изслвдвала съм Калий, Натрий, Магнезий, Желязо. В Норми са. Магнезий приемам от 3 месеца. В момента вит.Д ми е под нормите - 24 Отделно се оказа, че съм с висок холестерол, пикочна киселина и инсулин. Казаха ми преддиабетно състояние и започвам диета. Но никой не ми казва каква е причината за тези потрепвания.
    от svetliq | 25.03.2020 14:20

Нямате страшната болест. Дължи се на пренавитата Ви нернва система и хипохондрията. Аз ги имам от 10 години. Увеличават се при стрес или при вирусна болест. Нищо Ви няма. Още повече, че сте прегледана от светило в тази област като д-р Сарафов. Живейте си живота и се пазете от короната!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.03.2020 19:16

Йони в кръвта изследвали ли сте - калий, калций, магнезий, фосфор, хлор?
    от jeleva84 | 21.03.2020 13:23

Продължавам. Др.Сарафов е невролог, който е най-запознат с ЛАС в Бг. Според неко нямам тази болест. Разпитах го дали електромиографията може да е сгрешена или да не покаже вярно, той отговори, че тя ще покаже на 100%. Март месец пк имаше затишие и сега от 2 дни пак се засилиха. В началото бяха само на прасците, но вече са по цялото тяло - прасци, бедра, дупе, ръце, корем... Изследвах и вит. Б12 и Д3, които бяха в долна граница и от 3 месеца приемам тези витамини, но не виждам разлика. Миналата седмица пак бях на невролог и според него нямам тази болест, въпреки, че това е симптом. Проблема ми е, с тази хипохондрия не вярвам и на лекарите вече. Мисля си, че не са разбфали и че пропускат нещо. Никой не ми казва каква е причината и как и кога ще спрат тези потрепвания. Моите са и доста видими. Има ли някой, който се е оттървал от тях? Успокоявам се, само като разбирам, че и други хора го имат, а нямат страшно заболяване. Има ли някой обяснение от какво се получават и как да спрат?
    от jeleva84 | 21.03.2020 13:14

И аз да се включа. Имам такива мускулни потрепвания от октомври 2019г. Аз по принцип от малка получавам нервни кризи някакви. 10 год бях на антидепресанти. Преди 2,5 г реших да ги спра, защото осъзнах, че само подтискат симптомите, но не лекуват проблема. Лятото на 2018 започнах да получавам много паник атаки. Постоянно бях напрегната и тревожна и започнах да говоря с психотерапевт. Бях неадекватна, а ние сме с летен бознес. Не можех изобщо да работя. Психотерапевтката много ми помогна за ПА, но пък отключих хипохондрия. Бях доста добре до края на лято 2019. После започна да ме боли едното бедро, което ме паникьоса. Октомври се появиха потрепванията по прасеца. Филмирах, че имам ужасна болест (сигурно всичко сме помислили за нея). Ходих на невролог. Правим ЕМГ и казаха, че не е тази болест. Правих изследване за миозит и там нищо не показа. Ходих на ортопед и там нищо. Двкември за 20 дни се беше поуспокоило и около НГ пак започна. Януари 2020 ходих при др. Сарафов в Сф. Той е невролог,
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.09.2019 22:00

Моля, пишете на кирилица!
    от Aneliya Stankova | 16.09.2019 18:58

Zdraveite. Predi 7 godini pieh hapcheta za otslabvane i otkluchih panik atik. S techenie na vremeto pootminaha, neznaq kak, no se poqvi edno stranno mravuchkane, treperene na muskite na hodilata. To se poqvqva, tu izchezva. Postoqnno po cql den e, sazdava mi adski diskomfort, sqmo misalta mi e tam. Stigam do stepen na iznervenost, zashtoto ne spira, plache mi se ot nespokoistvie, ne moga da se otpusna. Ponqkoga izchezva bez prichina. Pravih isledvaniq, iskat da piq AD, no az se chuvstvam psihicheski dobre.. Molq pomagaite. Pih magnezii, sega piq vit B12, pribiotik, menta..pih 3 godini deanksit samo, no nishto ne pomaga.
  • Re: мускулни потрепвания
    от Митрев | 03.02.2018 16:44

Здравейте! Питате какво се случва с годините с потрепванията.Търсите отговори от това толкова неприятно състояние. Аз лично ги имам от няколко години. Мисля, че стартираха от силен стрес, който не можех да игнорирам и натрупването му с годините и работа на крак по много часове.В началото бяха само по прасците и си мислех, че е от вените.След силен стрес от четене в интернет и ходене по лекари, започнаха и по цялото тяло. Изпаднах в депресия. Побърках хората около мен. Всичките ми хобита, музика например останаха на заден план. Не виждах нищо хубаво, постоянно бях вторачен в проблема, който се усилва при напрежение, както може би сте усетили. Посетих психиатър. Разказах му всичко . Изписа ми Дулодет. Антидепресант и не само. Давали го при Фибромиалгия. Съвсем нов медикамент. Подейства ми, поне на психично ниво. И някак ги приех, като част от мен. Има такъв момент. Свикваш някак към това състояние. И те намаляват малко , по - малко. Мога да кажа, че с времето се усещат много по-малко, но трябва да мине доста време. Аз също съм питал хора, търсил съм информация или сме си давали съвети и кураж, което е най-важното. Много зависи дали са продиктувани от дефицит в електролитите. Тоест калций, магнезии и др, което се установява с изследване на кръв-електролити. Надявам се при вас да е от това, което ще отшуми бързо. Бенигнен фасцикулационен синдром е другият вариант, който и до сега не се знае от какво се активира и има различни мнения. Факт е, че дразни, мърда пръсти на ръце и крака. Можеш да се побъркаш. Това е защото потрепват малки мускулчета, където се сетите. Много неща съм опитал, включително хомеопатия, за която бях чел, че е за потрепвания. Не ми подейства. Включително и безглутенова диета, която бях чел във форум за този проблем. Спрях всичко, лека-полека започнаха да се връщам отново към свиренето, работата с ученици и така нататък. В момента пия витамин Е в комбинация с А - Абогерит. Д3 на спрей Абовит мисля, че беше, и това е. Витамин Е ми подейства за болките в краката и много други. Малко, малко по малко си върнах нормалния ритъм на живот. Не че не потрепват и бедра и ходила, но някак не обръщам толкова внимание и са много по минимални като интензивност. Но, като избухне това състояние е нещо страшно. Съветът ми е не четете в Интернет. Казвам го, но аз също съм го правил, както и много други като нас. Това може да те побърка. Особено като започнат да излизат страшни неща, като информация. Не се идентифицирайте с тях. Нямате ги. Всичко най-вероятно е от стрес. И както се беше изразил един чужденец от западен форум "Нещо се счупи в нас" . Знаете как е в този луд свят.Постоянен дистрес и тялото не издържа. Някъде се пропукваме. Желая ви здраве и да се оправите бързо, и спокойно да си живеете и да се радвате на живота. Ако имате въпроси. Пишете!
    от Ивелина | 04.01.2018 14:16

Здравейте, бих искала и аз да попитам... как са се развили нещата през годините с тези потрепвания. Аз също имам такива от 2 месеца, заедно с лека болка в бедрата. Ходих на невролог след снимка ми каза, че имам леко изкривяване на гръбнака в областта на кръста и че всичко се дължи на това, но аз нямам никакви оплаквания и болки в тази област :(
    от sisiq | 03.01.2018 10:23

моля,някой да сподели с годините с тези потрепвания какво се случва?

• от Спас | 29.12.2016 12:55

Здравейте и от мен , и аз имам същия проблем и бих искал да го споделя.Всичко се случи през 2012 год. фефруари месец когато татко почина ,когато той вечерта беше в къщи и на другия ден трябваше да го погребем, рекох да си полегна за около 2-3 часа за да съм по свеж за другия ден,но нещо не се получаваше аха да дойде сънчо и нещо ме сепваше и така до сутринта , беше някакъв кошмар . На другия ден всичко мина както трябва погребахме татко и така до вечерта когата трябваше да се ляга , та лягам аз и всичко се започва отново , сепвания постоянно и постоянно и така до сутринта. Рекох си от стрес ще да е и се почна едно ходене по врачки баячки файда никаква.Минаваше си време ,два три месеца,нещата загрубяваха защото започнаха да се движат я пръст я да ритна с крак или да махна с ръка ,спомням си една вечер между мен и сатаната -пропаст но не много широка- и той се опитва да ме хване за главата замахвайки с ръка аз давам назад, той пак посяга аз пак отдръпвам главата си и му показах среден пръст той за момент се ядоса замисли се нещо и тогава така рязко замахна че аз целия подскочих ,почти се изправих от леглото с голямо сърцебиене.Второто най-болно което ми стана беше когато една вечер легнах да приспивам дъщеря си тогава тя беше на 5 год. лягаме си гушкам си я аз и веднага усещтам душевен мир и покой заспивам така леко като никой път,толкова хубаво ми беше че аз чак към 3 сутринта забелязох че малката не спира да подскача и да се сепва,стана ми много тежко, веднага станах казах на жена ми какво се случваше тя беше скептична но отиде и легна при нея а аз си останах в другата стая и си поплакох доста тежко.От тогава не лягам да преспивам детето си ,малко плачкаше от начало.Ходил съм десетки пъти на психолози пиел съм ревотрил анафранил, ципралекс и куп др. химии нищо не лекува, само потиска времено тая гадост. Не след време започнах да чета Евангелието за това как Исус е лекувал слепи ,инвалиди, хроми и бесновати . И от там аз съм убеден че това нещо е нечист дух ,нямам друго обяснение ако бяха нерви как мога да заразя детето си нерви това 1-во , как в момента в който се унасям и аа да дойде сънчо и в тоя момент я мръдне някой пръст или пък ритна с крак или рамото ми ще мръдне и така цяла вечер това 2-ро. И така чета си Евангелието по време на пости и се моля на Господа .Защото така е писано искайте и ще ви се даде тропайте и ще ви се отвори.Това е всичко от мен някой ако иака да се свърже с мен оставям GSM 0878922923

• от Спас | 29.12.2016 12:50

Здравейте и от мен , и аз имам същия проблем и бих искал да го споделя.Всичко се случи през 2012 год. фефруари месец когато татко почина ,когато той вечерта беше в къщи и на другия ден трябваше да го погребем, рекох да си полегна за около 2-3 часа за да съм по свеж за другия ден,но нещо не се получаваше аха да дойде сънчо и нещо ме сепваше и така до сутринта , беше някакъв кошмар . На другия ден всичко мина както трябва погребахме татко и така до вечерта когата трябваше да се ляга , та лягам аз и всичко се започва отново , сепвания постоянно и постоянно и така до сутринта. Рекох си от стрес ще да е и се почна едно ходене по врачки баячки файда никаква.Минаваше си време ,два три месеца,нещата загрубяваха защото започнаха да се движат я пръст я да ритна с крак или да махна с ръка ,спомням си една вечер между мен и сатаната -пропаст но не много широка- и той се опитва да ме хване за главата замахвайки с ръка аз давам назад, той пак посяга аз пак отдръпвам главата си и му показах среден пръст той за момент се ядоса замисли се нещо и тогава така рязко замахна че аз целия подскочих ,почти се изправих от леглото с голямо сърцебиене.Второто най-болно което ми стана беше когато една вечер легнах да приспивам дъщеря си тогава тя беше на 5 год. лягаме си гушкам си я аз и веднага усещтам душевен мир и покой заспивам така леко като никой път,толкова хубаво ми беше че аз чак към 3 сутринта забелязох че малката не спира да подскача и да се сепва,стана ми много тежко, веднага станах казах на жена ми какво се случваше тя беше скептична но отиде и легна при нея а аз си останах в другата стая и си поплакох доста тежко.От тогава не лягам да преспивам детето си ,малко плачкаше от начало.Ходил съм десетки пъти на психолози пиел съм ревотрил анафранил, ципралекс и куп др. химии нищо не лекува, само потиска времено тая гадост. Не след време започнах да чета Евангелието за това как Исус е лекувал слепи ,инвалиди, хроми и бесновати . И от там аз съм убеден че това нещо е нечист дух ,нямам друго обяснение ако бяха нерви как мога да заразя детето си нерви това 1-во , как в момента в който се унасям и аа да дойде сънчо и в тоя момент я мръдне някой пръст или пък ритна с крак или рамото ми ще мръдне и така цяла вечер това 2-ро. И така чета си евангелие по време на пости и се моля на
    от radosi | 18.08.2016 19:34

Здравейте, не съм писал скоро за което се извинвам. Аз превижвях доста трудно един 6 месеца от септември 2010 до Фев. 2011. Имах болки в мускулите и костите потрепвания и дори доста неприятни усещания, разбира се както вас си въобразявах че може да ми има това или онова но с времето нещата се оправиха и се стабилизирах ... бях се подложил на доста голямо натоварване преди да започнат пробелмите. Сега съм малко лабилен - и ако се претоваря започват да се появяват пак потрепванията .. аз имам капризен стомах и като малък съм бил на безглутенова диета която съм преустановил на 5 год възраст. Търсих много взаимовръзки но нищо не откривам освен едно .. в момента в който ми се повреди храносмилателната система а именно имам киселини газове или т.н т.е ял съм храна за която нямам ензими нещата малко се задълбочават и с редовно приемане на магнезий и понякога пробиотици се подобрявам бързо до ниво в което не ми е проблем. Потрепванията са адски неприятни ... а болките които ги съпровождаха преди 6 години бяха още по неприятни . Предполагам че всичко това се дължи на дисбаланс на бактериите като фауна в организма ни, поради което много неща започват да работят неправилно. Антибиотиците и разни храни развалят тотално фауната и затова трябва да се внимава. Не се фрапирайте и не си въоразявайте че сте болни от нещо, това само може да си сасипе и от здрав да станете болен - психически ;) Заповядайте тук : Link сега направих тази страничка за да може да си помагаме по ефективно, поздрави на всички и бъдете здрави :)
    от Митрев | 02.05.2016 11:53

Здравейте, приятели! В търсене на какво ли не за тия потрепвания, попаднах на чужда статия, форум по скоро, където се казва, че глутена също има някаква роля за потрепванията. Много от веганите се хранят с най-различни здравословни храни, които им носи здраве. И то не без основание. Има такъв хляб, който е без глутенов, но не е от евтините. Хляба от лимец, доколкото четох съдържа най-малко глутен някъде към 1.6%, но не знам дали това е достатъчно нисък процент, който го прави подходящ за хора с проблеми. А и доколкото съм чел това е най-древния хляб. Има и статии в които се казва, че е много важна диетата на хранене, за да се повлияят по някакъв начин потрепванията. Тоест много зеленчуци, плодове, храни богати на антиоксиданти, много спокойствие и избягване на стреса, което в нашето напрегнато ежедневие незнам доколоко е възможно, защото от стреса се активират най-много.Но тъй като в повечето храни се съдържа глутен, храните в специализираните магазини са най-подходящи.Кофейн, бял хляб, всякакви пшенични храни явно водят до увеличаване на потрепванията. Моля, нека обменяме мнения и ако има хора с подобни потрепвания нека пишат, за да споделяме и се подкрепяме. Желая здраве на всички!
    от bahi | 20.04.2016 14:14

Здравейте и от меннн , Аз съм с тези потрепвания от 1 год и 1 месец. Да кажа как се появихаа, първо преживях голям стрес, загубихме бебчето си през 2014 г. След това декември същата година ме оперираха от киста на опашната кост. Доктора след операцията ми каза че кистата се била възпалила и бях в болница 4 дена на антибиотично лечение. След месец изгубих един мн добър приятел, чак вдигнах кръвно сърцебиене ужас, след ходих в спешната имах чуството че получавам инфаркт. И се почна с тези трептения по цялото тяло преди година бяха хиляди на ден, ходих на психиятър исзписа ми антидепресант и успокоителни пих ги 2 месеца и май имаше ефект трепканията намляха. Но както повечето от вассс четох в нета за страшната болест и все си мисля че съм болен от нея господ да пази. От 2 седмици пак си вманиячих че съм болен вече имам затруднено преглъщане нз може би от стрреса чак сънуавх че съм болен . И ме болят мускулите 2 , 3 пъти на ден все едно ми бие инжекция мускулно , пак големмм страх. Незнам оптивам се да мисля позитивно но не се пол много, сега имаме бебче на 4 месеца да ми е живо и здраво, трептения си имам по 6 , по 8 на ден, това е моята история, от 2 дена започнах да пия деанксит, сам реших да ги пия и така . поздрави
    от Митрев | 13.04.2016 19:36

Приятели ако има някои нови потребители, които имат проблеми с мускулни потрепвания, Моля пишете , дайте да дискутираме и да се информираме по този ужасно изнервящ проблем. Кой какво пие, билки , медикаменти и др илачи. Защото само, който не се е сблъсквал с този изнервящ проблем нищо не знае.
    от Митрев | 22.02.2016 18:32

Тези трептения са толкова упорити, че не знам от какво могат да се повлияят. Солена вода пия, магнезий, витамин д3 и какво ли още не и колкото пъти се погледна все трепкат и се съкращават мускулите. Много е изнервящо, не знам има ли връзка със стоенето дълго прав. На мен ми се появиха след много дълго стоене на работа прав, по много часове и ходене дълги разстояния и много умствен труд и стрес. Някой ако има подобни неволи нека сподели как се оправил.
    от Добринка Василева | 20.02.2016 21:46

Здравейте.И аз от около година имам мускулни трептения като започнаха първо предците а сега вече са и по цялото тяло.Миналата седмица ми правиха ЕМГ и не установиха увредени мускули.Засега пия магнезий 250 мг на Абофарма.Изнервят ме и дано да спрат.Имам хипофункция на щитовидна жлеза и пия хормон.
    от Митрев | 09.02.2016 19:08

При мен потрепванията са по цялото тяло и са много дразнещи. Особено вечер се активизират и е много неприятно. По ходилата ги виждам и прасците как се съкращават мускулите и по други части също така. Имам ги от много време, пил съм магнезий, калций, келтикан. В момента невролог ми изсписа танакан - тинктура, серопрам, флунаксол и баклофен.Пия ги от около 5 дни. Понякога когато съм доста време на крак виждам как леко се движат пръстите на краката. Направо е много изнервящо.
    от valentina chitakova | 08.02.2016 18:37

Здравейте, На 23.10.2015 започна да ми "играе" долния десен клепач след девет дневно лечение с антибиотик. До момента не е спрял и наистина е ужано изнервящо. При мен проблемът, че доста ми отслабна имунната система, дори ми излезна т.нар. херпес зостер. Сега освен, че ще пия Изопринозин няколко месеца, бях на невролог и за тика на окото ми изписа Милгама и Мовалис, понеже каза, че явно имам недостиг на витамини Б6 и 12. Точна причина за този проблем не можа да ми даде, но откакто пия лекарствата, проблемът намля, не е изчезнал съвсем, но вече не е толкова осезаемо и често. Милгамата трябва да я пия един месец, а са минали 10 дена.
    от Митрев | 04.02.2016 17:44

Ако има нови потребители нека обменяме мнения
    от Митрев | 04.02.2016 17:27

nikola2323 какво точно пиеш относно потрепванията?
    от nikola | 30.01.2016 18:05

Сякаш имаш трептящо сърце в мускулите.. Пулсира за 5/10 секунди и спира :| .. Но не се безпокойте... В 90% от случаите не е сериозно! Отдъхнете си и бъдете щастливи! Сигурно ви пулсират мускулите на: -Очите -Прасеца/Началото а крака ви -Устните/Устата -Лявата страна на главата ви -Дупето -Части от корема
    от valentina | 18.01.2016 12:24

Здравейте, аз също имам този проблем от около месец и половина, потрепвания на мускулите (като все едно ти играе окото), вечер преди да заспя стряскания, които понякога са леки и успявам да се унеса и зася, друг път са по-интензивни и силни и почти не спя. Ходих при 3 ма невролози и смятат , че е на нервна почва, при единия ми правиха иглена ЕМГ, но ми се стори доста за кратко - 10 мин. на единия и 10 мин. на другия крак, предстои ми отново посещение при невролог, тъй като съм доста притеснена. Може би трябва да отбележа че няколко месеца преди това се хранех по методите и препоръките на Д-р Гайдурков, тъй като имам и заболяване на щитовидната жлеза,който отрича солта като добавка в храненето и допускам това като някаква причина за състоянието ми в момента. Приех и изказването на Iz2sdc за логично и започнах да приемам вода със сол, все още нещата са същите, но предполагам, че трябва време за да се отрази приема на водата по този начин върху организма, за това бих искала да го попитам при него след колко време е настъпило подобрение.Благодаря. Желая здраве на всички.
    от Стелиан | 10.12.2015 22:12

Oтговор "lilia777777": Защо никой не е написал след време каква ви е разврьзката с потрепванията;-)
    Oтговор "nacional22": Да нека някой който има подобрение да напише какво му е помогнало . И аз от година ги имам просто е уникално неприятно може би дори побъркващо .. При мен дойдоха от прекомерен стрес надявам се да мине и да не е сериозна увреда , но моля ако има някакви медикаменти за подтискането им поне споделете докато организма овладее ситуацията , макар че съм изгубил надежда....
    След три години... Мислех, че [url=Link мнението си[/url] помагам, но нека се само-цитирам:
    Oтговор: Аз, също имах този проблем и то предимно вечер като се отпуснех в леглото.
    От доста години нямам този проблем, и не съм използвал никакви лекарства, само водичка пречистена-трапезна (за малки деца) или изворна (имаме изворче на 15 км от нас), с разтворена морска сол, но НЕ и трапезна, която дори е и вредна поради не природния си, а изкуствено-химически произход. Относно водата и солта - ето цитата на дозата и приема от форума, който съм посочил:
    Oтговор: 'На 1 кг телесно тегло е необходимо да се приемат 30 мл обикновена чешмяна или чиста планинска вода и на 2 л вода се слага 3 грама сол. Водата се разделя на 6 дози и се приема по една доза половин до 1 часа преди хранене (закуска, обяд, вечеря) и 2,5 часа след нахранване, т. е. общо 6 дози. Само режима на пиене на тази вода със сол дава фантастичен резултат. Както пише авторът, това е революция в здравеопазването. Сега пия по З л вода на ден с 4,5 г сол, понеже съм около 96 кг.'
    [url=Link - това на мен ми помогна. Ако би искал да си помогнеш, прочети тази книга: [url=Link вода страж на здравето - Иван Павлович Неумивакин[/url] Това е коректен линк, предния който съм дал, се е счупил в годините. Е трябва мааалко да се потруди човек и все нещо да прочете за да узнае как и защо... трябва и маалко вяра, щото и Христос преди да излекува болни, слепи, хроми... винаги е питал дали човека вярва и казвал 'Нека бъде според вярата ти'... Ако не вярваш, нищо и никой не може да ти помогне... Овладей и стреса - това е по-важно от всичко! Ако човек проумее, че природата с простичките си механизми е истинския лечител и повярва в силата й, то болестите наистина не биха съществували... но как пък, нали трябва и да има фармация, която да генерира печалби над трилиони хартийки годишно.. Да, именно - 'хартийките' са в основата на много проблеми свързани с здравето на съвременния - все повече боледуващ духовно и физически - човек. Никой ли не вижда, че съвременната медицина не лекува, а поддържа едно хронично състояние на полуизлекуване, за да се генерират печалби от зависимостите към всевъзможните все нови и нови лекарства? Успех!
    от ivan dimov | 05.07.2015 15:55

Да нека някой който има подобрение да напише какво му е помогнало . И аз от година ги имам просто е уникално неприятно може би дори побъркващо .. При мен дойдоха от прекомерен стрес надявам се да мине и да не е сериозна увреда , но моля ако има някакви медикаменти за подтискането им поне споделете докато организма овладее ситуацията , макар че съм изгубил надежда....
    от sisiq | 26.04.2015 16:43

Защо никой не е написал след време каква ви е разврьзката с потрепванията;-)
    от Стелиан | 05.08.2012 11:17

Както са ви казали и сте прочели, потрепванията имат връзка с нервната система. Това въобще не означава, че сте психично болни. Да обаче в Интернет дезинформацията по този проблем е доста голяма. Има връзка със стреса и психологическата натовареност на мозъка дори усилената физическа дейност. Работа, семейни проблеми, всяко не естествено действие нарушаващо баланса в тялото и т.н. Аз, също имах този проблем и то предимно вечер като се отпуснех в леглото. Докато си в полу будно състояние, стряскаш се, подскачаш, през деня клепача потрепва, всякакви видове не контролирани потрепвания. Защо става така?! Известно е, че нервната система комуникира на принципа на електрическите сигнали, предавани между невроните образуващи нервните влакна. Знаем, че с минимален електрически ток, можем да предизвикаме свиване на даден мускул. Да обаче, нервните влакна осъществяващи преноса на сигналите до мозъка, не са направени от медни жички. Те са клетки - неврони и по между си трябва да комуникират. Постоянна комуникация с най-големия "неврон" -> мозъка! Как става това без наличието на медна жица? Майката природа си е създала свои механизми, които ако нарушим, Тя започва да ни стрясква и побутва, кара ни да трепкаме с клепачи за да си "отворим" очите - вътрешните. Карани да осъзнаем своя простичък проблем, а той е: Обезводняване и липса на СОЛ. Именно солта е основния електролит в над 70%-то ни воднисто тяло. Липсата на сол - йоните на солта, предизвиква тези не контролирани движения. Нарушената комуникация в цялото ни тяло, довежда бързо до всевъзможни болести, дори и считаните за неизлечими -рак, диабет, автоимунни и т.н. Някой ще кажат: "Ами аз пия много вода, чиста пречистена .." да но тя отмива солта, а както знаем дестилираната вода е най-лошия проводник на електричество. Ако пиете много вода, но в храната ви няма достатъчно сол - баланса е нарушен. Ако в приемате с храната си много сол, но не пиете вода - баланса пак е нарушен. После излизат статии - българина употребявал много сол... Така е, но ако пиеше и достатъчно вода, нямаше да бъде болен. Защо не пие вода - защото е под стрес, а когато си стресиран, не се сещаш за водата. Добавянето на малко сол променя електролитния баланс на водата. Невроните комуникират правилно, доставят правилната информация до мозъка, който взима правилните решения в определена ситуация. Иначе става като в онази детска игра - "счупен телефон" :) Ако не осъзнаем на време какво правим - чупим тялото си. Решението на 90% от всичките ни болести идва само с прочитане и осъзнаване на тази книга: [url=Link вода страж на здравето - Иван Павлович Неумивакин[/url] [url=Link Иван Павлович Неумивакин - Болестите не съществуват[/url]. Те са само състояния, а трите основни неща, които поддържат живота в тялото ни са кислород, вода и малко сол. Колко проста истина. Истина, която ни държи далеко от болести, лекарства и безскрупулни и алчни фармацевтични души. Бъдете здрави!
    от svetliq | 07.08.2011 15:41

В най - лошите си дни имах десетки хиляди на ден по най - различни части на тялото, сред които скалпа, клепачите, задните части, бедра, пръсци, пръсти на ръце и крака, корем - абев навсякъде където можеш да се сетиш - голям ад да моите се виждат и се усещат
    от sonias | 27.07.2011 16:35

А тези потрепвания,които имате ,виждате ли ги ,докато се случат и усещат ли се, ако си поставите ръката върху тях ??? Има ли места където се локализират по-често или са безразборно къде ли не??? При мен отначало бяха по цялото тяло ,но рядко 5,6 пъти през деня....но напоследък усещам почти постоянно по ходилото на единия си крак и това ме принуждава постоянно да правя движения с него ,за да не ги чувствам,защото са много дразнещи.И това е след като започнах да пия Ривотрил в много малки дози ,както ми го изписаха и не знам има ли връзка с това или не....????
    от svetliq | 25.06.2011 13:29

Според мен такива медикаменти недейте да пиете,предизвикват зависимост, имат странични ефекти, трудно се отказва човек от тях. За да ви е изписал Ривотрил е сметнал, че нещо не сте наред психически, ама не знам защо. Отговорете си Вие.
    от sonias | 22.06.2011 09:47

Направих си изследване на електролити и ЕМГ -всичко е нормално.Много добър невролог прави ЕМГ-то и прегледа и според него е неврогенно - миокимия.Изписа ми Ривотрил и Диаспорал .Някой има ли мнение за Ривотрил.До сега не съм пила хапчета ..освен Парацетамол и се колебая дали да го взема.
    от sonias | 12.06.2011 19:30

Благодаря за съвета да не чета за болести в нета.......и аз си знам,... че не бива......но попрочетох вече това - онова....наистина има неща ,които биха могли да умопомрачат недостатъчно информираните хора/като мен/,разбирам до толкова, че да се притесня .Надявам се и при мен ,а и при другите с такива симптоми ,да се окаже нещо невро-психогенно или каквото там по-безобидно.

Напиши отговор
65 намерени, страница 1 от общо 2