Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Болестта на Пертес

Напиши отговор
  • RE: Болестта на Пертес
    от Marieta Topalova | 14.08.2019 13:09

Моля някоя майка която е минала през болестта на пертес да ми пише-mera05@abv.bg
  • Re: Болестта на Пертес
    от Елена Йорданова | 12.01.2018 15:19

Здравейте! Нашата дъщеря е на 9 годишна възраст. От 1 година и два месеца е с тази диагноза- през м. ноември 2016 година й беше поставена. От тогава до края на месец октомври 2017 година /в продължение на 10 месеца/ ходеше с помощта на патерици, като не стъпваше на засегнатия крак изобщо. Изключително голямо изпитание за едно дете, което спортуваше активно преди диагностицирането на заболяването. През последните 4 месеца на този период започна да тренира плуване/малко късно научихме за благоприятната полза от този вид спорт/. Периодично на всеки 3 месеца провеждахме контролни прегледи. С всеки следващ такъв възстановителния процес напредваше. След 10-месечно ходене с помощта на патерици, кръвоснабдяването на бедрената глава на детето ни е почти възстановено. От м. ноември 2017 година дъщеря ни ползва една патерица когато посещава училище. Все още не натоварва крака си на 100 % /не скача, не бяга и др./. През целия период на лечение дъщеря ни приема хомеопатични медикаменти, които подпомагат процеса на възстановяване. Според конвенционалната медицина такива не съществуват. Ние обаче повярвахме в голямата полза от тях. През месец април 2018 година за детето ни предстои контролен преглед при ортопед отново.
    от nadya | 15.04.2016 10:07

Oтговор "gen4eva": моят син също се разболя от болеста на Пертес,но вече е излекуван
    здравейте, бихте ли споделили как сте се излекували! Благодаря предварително!
    от Anastas | 11.03.2010 13:52

Той е добър специалист. И болестта в зависимост от клиничната картина и стадия на заболяването може както да протече тежко, така и без остатъчни деформитети. Затова трябва да се лекува навреме. Ето малко инфо по въпроса за: [url=Link на Пертес[/url]
    от nikoleta_th | 20.01.2010 16:59

Аз съм на 12 гдини и съм момиче. Когато бях на 5 години професор Тифчев ме оперира и сега ходя на прегледи в частния му кабинет.
    от vladova | 11.12.2009 23:59

Re: Болестта на Пертес от gen4eva » Пет Яну 09, 2009 3:32 pm моят син също се разболя от болеста на Пертес,но вече е излекуван А вашият син как беше илекуван и къде?
    от gen4eva | 09.01.2009 17:32

моят син също се разболя от болеста на Пертес,но вече е излекуван
    от zdravka | 09.01.2009 13:33

Професор Тифчев има частен кабинет на ул."Бадемова гора "7 и приема сряда 10-12 и понеделник 14-18 .Телефон за записване 0888609491.Той продължава да консултира и оперира в ИСУЛ
    от Gogsss | 31.12.2008 17:46

Ми за съжаление да, но мисля че има и частен кабинет, може и да работи все пак!
    от д-р Цончев | 30.12.2008 23:02

Професора Тивчев наскоро се пенсионира....
    от Gogsss | 27.12.2008 13:06

Проф.Петър Тивчев- медицински факултет към медицински университет град София.
  • Болестта на Пертес
    от vladova | 26.12.2008 04:02

Здравейте! Нуждая се от съвет. Дъщеря ми от 8 години е активна спортистка по художествена гимнастика (до преди 10 дни), след болка и накуцване в лявата става преди около месец тръгнахме по ортопеди. Започнаха да я лекуват с обезболяващи и BIOFRIS. Без да искат снимка и съответно нямаше безпокойство, защото тя е много натоварена, но за добро или лошо незнам правят точно по това време профилактични прегледи и лекарката казва на дъщеря ми да направим снимка. След снимката диагнозата е много лоша синром на Пертес. Моля ви дайте ми съвет за човек лекар, защото в Горна Баня е ад.

Напиши отговор