Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Хондропатия

Напиши отговор
  • Re: Хондропатия
    от Дилвия | 18.12.2016 15:40

Здравейте ! Потърсете доц.Антоний Георгиев от Софиямед.
    от Marin | 08.11.2016 11:46

Благодаря за отговора. Ще пиша след прегледа.
    от д-р Цончев | 07.11.2016 21:37

Хм, странно, не очаквах такива отзиви.... Пробвайте тук Link
    от Marin | 07.11.2016 12:11

Здравейте, ходих при въпросният "специалист". Изключително съм недоволен от неговото отношение към мен като лекар. Докато му обяснявах оплакванията, които имам, той си писеше на телефона. После някой му звънна и го чаках 10 минути да се наговори (не беше др. пациент а познат), за да продължим с прегледа. Каза ми че съм добре, оплакванията били "леки" и трябвало да свикна с тях, не било нещо сериозно. Тъй като не съм някой холерик и наистина ми създават проблем коленете направих на въпрос изказването му. Той се опита да си измие ръцете обяснявайки, че съм за ревматолог а не за него. Вече бях ходил при такъв специалист, имам направени и кръвни изследвания...... всичко си е наред. Обясних му го и той ми каза нещо от рода на това, че бил хирург и неможел да ми помогне и това е. Взе ми 50лв. и ме прати да си ходя. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СЪМ НЕДОВОЛЕН. ПРЕГЛЕДА ПРИ НЕГО БЕШЕ ПЪЛНА ЗАГУБА НА ВРЕМЕ! Пиша това с голямо уважение към лекарската професия и без да искам да плюя по него. Просто се надявам мнението ми да е от полза за други като мен! Вече минаха няколко седмици и аз продължавам да търся добръ лекар. Ще проверявам темата всеки ден с надеждата някой да сподели името и кординатите на специалист, който може да помогне. Марин
    от Marin | 05.10.2016 14:03

Благодаря Ви за отговора. Ще посетя въпросния лекар. Дано да помогне. Когато мине прегледа ще пиша пак :) .
    от д-р Цончев | 04.10.2016 13:36

Link
    от Marin | 30.09.2016 02:08

Здравейте, с радост ще изслушам предложението Ви. :?:
    от д-р Цончев | 29.09.2016 19:07

Мога да препоръчам специалисти ортопеди, които да погледнат проблема и да дадат съвет.
    от Marin | 29.09.2016 12:17

Здравейте, и аз като другите съм диагностициран с хондропатия на петела (дясна и лява). Ходих при няколко ортопеди и диагнозата е потвърдена. Всички ми предписаха мазила и глюкозамин. Тея хапчета ги пия вече от доста време(почти година и половина) и нещата само се влошават. Вече едвам стоя седнал..... Давайте някакъв съвет при кой да ходя на преглед и какво да правя. Благодаря за отговорите!
    от maia | 18.08.2011 00:44

Здравейте моля за консултация,трябва ли да се оперирам или има лечение за това. След ЯМР се установи следното: Нодуларна хиперинтензна в Т1 и PD лезия в предния рог на латералния менискус,недостигаща артикулиращите повърхности. Изтъняване на ретропателарния хруял,предимно медиално.Хондрален дефект по латералната пателарна фасета с подлежащ костномозочен едем. Малко количество ставен излив. Няма едем периартикуларните меки тъкани. Заключение:МР данни за ХОНДРОПАТИЯ НА ПАТЕЛАТА-4-та степен.Малко количество ставен излив. Благодаря предварително.
    от dido2000 | 24.07.2008 16:13

zdravei prolet iskam da znam kakvo stana sled kato ti slojiha heloronovata kiselina kakvo stana.kak se 4uvsva6 i ima li podobreniq i t.n.ako moje po burzo
    от georgi ivanov | 03.04.2008 09:41

За Пролет!Здравейте,изпратила съм ви отговор на личното съобщение още същия денПолучихте ли го?
    от prolet | 31.03.2008 16:40

Предстои ми поставяне вътреставно на Хиалуронова к-на,при което ме притеснява факта ,че ефекта е максимум до 6 месеца. Това означава ли ,че дай-боже ако се почувствам добре поне два пъти годишно ще трябва да се подлагам на тази небезобидна манипулация? Има ли поне някакъв минимален шанс -един курс да оправи до някъде нещата ? С уважение: PROLET
    от CHESSMISTRESS11 | 19.02.2008 21:36

поставена ми е диагноза от лекар в ортопедията въз основа на преглед и снимка - хондреопатия, предписан ми е флексодон А, на 28 години сьм, жена. Моля ви, кажете ми, ще се излекувам ли, трябва ли да отида на независим преглед? Ако да, къде или кой бихте ми препоръчали. Имам 2 малки дечица, майка ми много ми помага. Искам само един ден и аз да съм здрава за да се грижа за внучета. Благодаря ви.
  • Re: Хондропатия ДОКТОР ЦОНЕВ
    от CHESSMISTRESS11 | 19.02.2008 21:32

Доктор Цонев, поставена ми е диагноза от лекар в ортопедията въз основа на преглед и снимка - хондреопатия, предписан ми е флексодон А, на 28 години сьм, жена. Моля Ви, кажете ми, ще се излекувам ли, трябва ли да отида на независим преглед? Ако да, къде или кой бихте ми препоръчали. Имам 2 малки дечица, майка ми много ми помага. Искам само един ден и аз да съм здрава за да се грижа за внучета. Благодаря Ви.

• от д-р Цончев | 12.11.2006 01:07

С риск да се повторя, в такива случаи се преценява много внимателно съотношението между плюсовете и минусите на оперативната интервенция и състоянието което предполага извършването и.

• от atanas1914 | 11.11.2006 21:36

Благодаря ви д-р Цончев и на вас д-р Загоров

• от dida | 11.11.2006 18:19

Te ne sa se iz4erpilli az si hoda vseki den na rehabilitaciq no nqma li da bude s razdvijvaneto po baven procesa na otpuskane na tova suhojilie. Edni moi blizki mi kazaha 4e ako e s yprajneniq e po efikasno .No neznam .Vupreki tova sam oporita i shte naprava vsi4ko po silite si da mi se opravi rakata , no moq lekar pri koito hoda toi mi kaza , 4e deistieto ako e s operaciq shte ima dva varqnta da se vloshi ili da se opravi?

• от д-р Цончев | 11.11.2006 12:10

Може да се мисли за операция при условие, че неоперативните методи (раздвижване, физикална терапия) са изчерпали възможностите си.

• от dida | 11.11.2006 10:25

Zdraveite .Bih iskala da vi popitam dali moje 4rez operacia da se otpusne suhojilie na raka. Imam DCP i predi 3 meseca mi operiraha krakut kato mi yduljiha ahilesa i sega sam mnogo po dobre , no imam stegnato suhojilie na dqsnata ruka.I mi kazaha 4e samo s yprajnenie moje no az se samnqvam i za tova se obrushtam kum vas :roll: :roll:

• от д-р Загоров | 10.11.2006 14:44

Здравей! Аз съм ортопед и трябва да ти кажа, че контингентът от хора с проблем като твоя е доста голям. Оплакванията ти би трябвало да се изяснят, тъй като въпросната хондропатия не идва ей така от никъде а има конкретни причини (обща структура на тялото, ос на долните крайкници, момент на растежа, прием на лекарства и добавки и т.н.) Страданията нна хрущяла се лекуват трудно и много продължително (разбира се първо трябва да се докаже че при теб става въпрос за това, диагнозата не се поставя само на рентгенова снимка). Едва след всичко това (преглед от ортопед, някои изследвания и евентуално лечение) може да се отговори на въпроса до какви ограничения в спортната активност може да се стигне. Ако се намираш в София можеш да заповядаш на преглед.

• от д-р Цончев | 10.11.2006 03:58

Има такава вероятност. Всичко зависи от степента на износване на ставния хрущял и придружаващата симптоматика. Повече по въпроса може да намерите на: Link Link Link

• от atanas1914 | 09.11.2006 21:34

Благодаря ви д-р Цончев.Искам да попитам дали има вероятност да ми се наложи забрана да спортувам понеже съм на 16 години и тренирам два спорта и практикувам редовно още пет и съм разтревожен дали има опасност от такова решение на ортопеда или на личният ми лекар.Благодаря!

• от д-р Цончев | 09.11.2006 21:22

Хондропатия - патология на хрущялната тъкан, обикновено поради нарушение на кръвоснабдяването, поради дегенеративни промени, поради свръхнатоварване на ставните структури, вродени хондропатии и др. Дясна патела = дясно капаче на колянната става. Самата диагноза е доста обща и е добре да бъде ревизирана от ортопед. Обикновено при такива случаи се предписват т.н. хондропротектори и препарати повлияващи благоприятно хрущялната тъкан. В зависимост от степента на дегенеративни промени това лечение има повече или по-малък ефект. Основния проблем е с нарушение подвижността на ставата, появата на болка и евентуално оток.
  • Хондропатия
    от atanas1914 | 09.11.2006 18:03

Ходих на рентген на дясното коляно и ми поставиха диагноза "Хондропатия на дясната патета".Личната ми лекарка не можа да ми обясни какво точно е това и как се лекува,а ортопеда в поликлиниката е в отпуск.Така или иначе ще отида при друг,но ако може някой да ми обясни какво точно представлява поставената ми диагноза,как се лекува и до какви ограничения и забрани може да се стигне.Мерси предварително!

Напиши отговор