Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Протезиране на тазобедрена става

Напиши отговор
  • RE: Протезиране на тазобедрена става
    от Sabiha Hodjova | 05.04.2019 08:54

Болката започна преди около месец и половина. Рентген и скенер не показаха изменение. Диагнозата ми беше поставена чрез томографски сцинтиграфия, съчетана с компютърна томография-SPECT/CT на кости. Преди 10 дена в МБАЛ "Пулс"- Благоевград, ми направиха остектомия на хълбочна кост, откъдето се взе костно-мозъчен материал и се инжектира субстанция от стволови клетки под хрущяла на бедрената глава. В момента ходя с патерици за 8 седмици. Озадачи ме, че след интервенцията не ми дадоха никакви лекарства, освен АГАПУРИН и препоръки за използване на патерици. Според лекуващия лекар това е иновативен метод, който се прилага отскоро и само на пациенти в ранен стадий. Озадачи ме и фактът, че никъде в софийските клиники не ми предложиха този начин, а всички директно говореха за смяна на ставата. В Благоевград все пак казваха, че това не е кардинално решение на проблема, а само отлагане във времето, тъй като съм на 45 години. Някой има ли опит с подобно лечение и има ли то ефект? Благодаря!
    от д-р Ралица Правова | 05.04.2019 07:53

В по-ранните стадии на заболяването се поставят шини и гипсови превръзки, на фона на физиотерапия. При вас за кой стадий на заболяването става дума?
    от Sabiha Hodjova | 04.04.2019 23:49

Здравейте! При диагноза асептична некроза на лтс има ли друго лечение освен смяна на ставата? Моля за мнение за доц. Сашо Асьов от УМБАЛ "Света Анна". Благодаря!
    от Ваня Симеонова | 07.01.2019 03:07

Не се доверявайте на "ПРОФЕСОР" Аспарухов - проф. Аспарухов!!!!!!!!
  • Re: Протезиране на тазобедрена става
    от д-р Цончев | 10.02.2017 18:10

Снимки на ставата и консултация с ортопед.
    от Nevena | 06.02.2017 09:09

Какви консултации и изследвания са необходими, за да се прецени необходимостта и възможността от ендопротезиране? Разполагам с две снимки - на тазобедрена и колянна става.
    от Боян Ангелов | 03.01.2017 18:11

Здравейте, искам да изкажа мнение относно тазобедреното протезиране... на 29 години започнаха мъките - двустранна асептична некроза, от което автоматично последва първото протезиране в Пирогов IV-та травматология, оперира ме проф. Енчев (завеждащ на отделението)... за мен лично уникален професионалист - в рамките на 10 дни все едно се преродих, буквално...в момента планувам и другия крак, мислех, че малко ще го отложа във времето, но болките стават почти непоносими, така че в рамките на година и половина ще ги сменя и двете, което не е особен проблем, при положение, че същият доктор подмени и двете свати на баща ми пред 3 месеца и сега е като нов. Явно в моя случай има огромен процент наследственост...., както и да е. Просто исках да изкажа мнение - горещо го препоръчвам. Поздрави и успех на всички
    от Таня Цветкова | 08.05.2016 20:15

На някой да му предстои смяна на става през месец юли в полимед при доктор Димов, ако има такива нека ми пишат може и на tania_fl@abv.bg.
    от д-р Цончев | 22.07.2015 22:46

Link добър е
    от pepa | 15.07.2015 13:12

Здравейте аз съм на 53г. и поне от 15г се мъча с тази пуста коксартроза почти цялата вече съм изкривена от болка и най после дойде момента който чакам вече толкова год. да направя операция че да имат край мъкити ми Моля препоръчайте ми лекаp (почти бог) най после да ме избави от непоносимата ежесекундна болка МОЛЯ МОЛЯ МОЛЯ БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ
    от д-р Цончев | 31.01.2015 17:48

Аз лично съм наблюдавал такива операции в Англия...., според мен в БГ се справят доста по-добре някои колеги.. За Германия нямам наблюдения.
    от gyulnas | 29.01.2015 15:48

здравейте аз съм с луксация на 25 години съм и ми предстои операция в Германия Хамбург Ендоклиника хелиос. чета вашите коментари и съм ужасно изплашена от това което ми предстои аз съм с силна деформация на лява тазобедрена става силна луксация и атрофирали мускули знам че условията са по добри в Германия но някак си след като вече наближава операцията ме хваща голям страх ами ако стане проблем и остана без става на 25години Не че сега имам здрава става трудно ходя изморявам се но все пак е моята развалена става а след слагане на изкуствена ако нещо се обърка става страшно много ме е страх незнам какво да правя лекаря в Германия ми даде 99% успеваемост но това не значи нищо ако имам засегнат нерв или мускулите не достигнат за новата става ако съвсем вече немога да ходя моля някои да даде информация ако се е оперирал в германия
    от Нели | 01.09.2014 23:37

Здравейте, на 57 години съм, на 25 юни счупих шийката на лявото бедро и ме оперираха, сложиха ми три канюлирани винта. На снимката от 90-я ден се вижда лека миграция на два от винтовете. Един ортопед, който не ме е оперирал, веднага ми отреди още три месеца да не стъпвам на крака. Моят лекуващ лекар ми направи нова,по-качествена снимка, и реши да спазвам същия режим още 45 дни до следващ преглед. Болки нямам, движа си крака в легнало положение нагоре и го свивам. Лекуващият ми лекар твърди, че костта е започнала да зараства. На мене не ми е ясно на какво се дължи това леко измъкване на винтовете. Какво означава това и ще мога ли при това положение да се възстановя и за колко време.
    от Петя Петрова | 17.08.2014 08:36

Здравейте! Направих подробно проучване и установих,че под различни псевдоними -тук нарича себе си Tatiana, този потребител влиза във форумите и пише различни , измислени коментари за повечето ортопеди. Затова не вярвайте на написаното! За сведение на всички, на които им предстои операция на тазобедрена става: доцент Йотов винаги предупреждава за различни проценти риск при операцията! Познавам доктор Димов и написаното не отговаря на истината!
    от Георги Иванов | 27.03.2014 17:24

Здравейте, смениха ми едната тазобедрена става и ми дадоха 50% инвалидност от ТЕЛК. Сега ми предстои да ми сменят и другата става, някой знае ли колко процента инвалидност ще ми дадат общо за двете стави. Благодаря предварително :roll:
    от EMIL RADEV | 09.03.2014 09:12

I AZ SISTO SE NUJDAYA OT OPERATSIA NA DYASNATA TAZOBEDRENA STAVA NO NEZNAM KAK I KIDE DA SE OBIRNA MOLYA DA MI POMOGNETE I KOLKO STRUVA OPERASYATA
    от Мария Трифонова | 30.12.2013 22:44

Пиша по повод писмото като отговор на Titana относно мнението и за д-р В. Димов. Госпожице или госпожо вашето писмо много ме заинтригува. Аз лично имам честта да познавам д- р В. Димов, работещ в „Полимед”. Заявявам пред вас, участниците и гости на форума, че д-р Димов е изключителен професионалист и за мен е най - добрия ортопед в България. След дълго митарстване ( в продължение на една година) из болниците в Пазарджик, Пловдив и СБАЛО „Проф. Б. Бойчев” – Горна Баня имах невероятния късмет да попадна при д-р Венцислав Димов. Навсякъде в гореспоменатите болници и ортопедични кабинети ми беше отказано лечение. Единствено д-р Димов пое случая ми. Благодарна съм на д-р Димов, че вижда в човека, седящ пред него пациента на когото ще помогне, а не номера на клиничната му пътека, носеща приходи за него и клиниката, в която работи. Това ме впечатли, защото неговите колеги, които бях посетила преди това, първо се замисляха по коя клинична пътека мога да бъда обслужена. За тях аз не бях, нуждаещ се от медицинска помощ човек, а номер на клинична пътека. Поредния безличен случай, но носещ приход за лечебното заведение, в което работят и за тях самите. Ето защо смятам, че писмото ви има за цел да опетни името на един отличен специалист в областта на ортопедията. Повярвайте ми, че колкото повече препрочитам (а аз го правя от месеци) вашето писмо, толкова повече се възхищавам на вашия талант да оплювате хората, които са ви помогнали. Такъв талант не всеки притежава, защото за целта е необходимо и богато въображение. А вие го имате, убедихте ме в това. Аз също съм родена с луксация на дясна тазобедрена става. Април месец 2008 г. бях оперирана (смяна на ставата) в СБАЛО „Проф. Б. Бойчев” – Горна Баня от екипа на проф. Б. Владимиров. Операцията и последвалто възстановяване бяха напълно успешни. Три години след това нямах никакъв проблем. След тежко падане (лятото на 2011 г.) и получаване тежка травма в ходилото се наложи и ревизионно еднопротезиране на дясната става. От опит зная, че възстановяването след такова ендопротезиране е много тежко, протича по-дълго от възстановяването след първичното ендопротезиране. Сигурна ли сте, че с вашето нетърпение да проходите по–бързо, не сте луксирали ставата си отново? Аз съм сигурна, че точно това ви се случило, но не искате да си го признаете, защото е по-лесно да припишем собствените си грешки на друг. Лесно е и да говорим за липсата на чест и достойнство. Питам се ние сигурни ли сме, че притежаваме тези качества? И защо лекарят извършил повторното ендопротезиране не ви подкрепи да потърсите отговорност на колегата му извършил неуспешната предишна операция? И още нещо: щом сте сигурна, че е лекарска грешка, защо свалихте рентгенографиите. Човек като мен (и може би не само аз, има и други като мен) знае как изглежда нормална ендопротеза и луксирала, износена става, която трябва да се смени с изкуствена, защото съм го преживяла. Бъдете честна със себе си. И следващият път като решите пак да оплюете някой специалист в друга област на медицината, си помислете добре преди да го направите. Има и други, които са минали по вашия път. Именно това ваше писмо говори за липсата на отговорност, чест и достойнство у вас самата и мисля, че нямате право тези качества да ги изисквате и от хората, които срещате. Хора с качества като чест и достойнство едва ли са във вашето обкръжение. АПЕЛИРАМ КЪМ ВСИЧКИ: АКО СЕ НУЖДАЕТЕ ОТ ОРТОПЕДИЧНА ПОМОЩ ОБЪРНЕТЕ СЕ КЪМ Д-Р ДИМОВ В "ПОЛИМЕД". БЪДЕТЕ СИГУРНИ, ЧЕ ЩЕ СРЕЩНЕТЕ ЕДИН ЛЪЧЕЗАРEН ЧОВЕК И НЕВЕРОЯТЕН СПЕЦИАЛИСТ, ОТДАДЕН НА СВОЯТА РАБОТА. ПОВЯРВАЙТЕ НА УСМИВКАТА НА Д-Р ВЕНЦИСЛАВ ДИМОВ, ЗАЩОТО Е ИСКРЕНА И ОТ СЪРЦЕ. БЪДЕТЕ СИГУРНИ, ЧЕ ХОДИТЕ НОРМАЛНО И ЩЕ ЖИВЕЕТЕ БЕЗ БОЛКА.
    от Metodi | 29.11.2013 05:15

Как се получи остеомиелита?
    от д-р Цончев | 07.11.2013 21:39

Link
    от Donka | 05.11.2013 09:28

На мен ми престои смяна на двете тазобедрени стави ходих на преглед при Аспарух Аспарухов вьв Варна като пропуснах да кажа че сьм с висока вродена двустранна луксация.Той ми препорьча операция т.с ендопротезиране на двете стави.Моите проблеми от 2-3 години са че при движение на по голямо растояние имам болки и се спирам на 5-6 крачки а преди това си бях на работа аз сьм акушерка и изкарах 40 години на работа от 3 години сьм на пенсия.Много се стахувам от операцията защото преди това са ми казвали че при мен с тази висока луксация трябва да се изтеглят и кравоносни сьдове. нерви и т.н.Да не стане по лошо.Дайте ми сьвет и посочете най добрия ортопед.Изкуствените стави ще се снемат на нормалните им места.Чакам сьвети и коментари.
    от krassi13 | 10.09.2013 17:46

Здравейте! Така както чета нищо не сте разбрали. Механичните стави са най-скъпи, циментните са доста по-евтини. Аз доплатих 3320лв. за американска механична. Друг е въпросът, че и 1000лв. да трябва да се доплащат, пак са си доста пари. Уж съм здравноосигурена, както и свекърва ви, пък на - без пари не става. За циментните доплащането е около 1500-2000, но много зависи от болницата, от доктора...........................
    от Nelly | 10.09.2013 15:57

Здравейте, прочетох доста по темата, тъй като на свекърва ми (жена на 72г) й предстои операция за смяна на тазобедрената става. тя страда от остеопороза и коксартроза на въпросната става. от болницата са й препоръчали да вземем американска става циментова. до колкото разбирам обаче тя е една от най-скъпите. разбира се и с най-дълъг "живот". но като се има предвид, че тя е на години бихте ли препоръчали друга става или пък да подкрепите избора на ортопеда с по-разумни доводи от това, че там взима най-голям процент. знам, че взимат, това не е проблем, но защо да даваме 5000лв, ако можем да дадем 3000. все пак аз работя за 700лв, а съпругът ми е на минимална работна заплата.
    от ppp2003 | 28.03.2013 23:38

Здравейте приятели по-"съдба".Вслушайте се поне малко в моето мнение.След като сложите става - пазете се много - защото всяка смяна след това е кошмарна.Аз на 30 г. сложих, 6 г. след това я смених защото се счупи единият от двата болта на таза - и от тогава започнаха мъките.Започнаха инфекции,ревизии на операцията и в един прекрасен момент я свалиха.Вече 2 г. съм без става и с остеомиелит на коста.Лечение няма. А за тези 13 години - направих 7 операции.Пожелавам на всички Ви успех и бързо възстановяване,но се пазете много за да не се стига до смяна на ставата. Успех.
    от Денева | 26.02.2013 07:44

Здравейте ,операцията ми мина и вече съм изписана.Първо за Авис Медика Плевен ,пълно разочарование ,сестрите и санитарките са вечно намусени ,викат по пациентите ,на мен 9 дена не ми помогнаха с нищо ,обезболяващи се дават само вечер и то ако поискаш ,вечно за нещо се мърмори ,храната отвратителна само зелен боб яхния която миришеше ужасно .Самата операция не знам как е минала защото никой не ми обясни нищо ,д-р Халваджиян го видях само 2 пъти ,веднъж преди операцията за 1 мин. влезе попита как си и излезе и накрая като вече ме бяха изписали пак как си ,ще се оправиш и толкова. За всичко което изтърпях там платих 2980 лв. ставата ,500 лв.престой и 140 лв. консумативи ,който така и не разбрах какви са .Сега съм със силни болки в мускулите на крака ,трудно движа крака си с патерици ,на 5 март като махнели конците ще видели как съм и тогава на рехабилитация която струвала ,,около ,,300 лв за 7 дни .кракът ми в момента е по дълъг от другия с 2.5 см. но и това щяло да се оправи с времето , уж. Общо взето това е ,засега а как ще продължи възтановяването ми и представа си нямам . :x
    от емилия | 24.02.2013 17:37

Мисля, че това е място, където хората споделят впечатления. Всеки дава своето мнение, без да натрапва, изборът е личен! Но това е и целта на един такъв форум - да се даде обективна представа за едно лечебно заведение или екип. Оттам-нататък всеки сам си прави преценката! Лично мен, никой за нищо не ме е агитирал! Аз мога най-искрено да заявя, че единствено и само мога да благодаря, че попаднах на екипа на д-р Генов и д-р Белев в Каспела-Пловдив и благодарение на тях съм здрав човек! По същия начин, всеки един може да сподели своите мисли, а оттам-нататък всеки друг да си реши и прецени. Моето решение да пиша въобще в такъв форум, беше продиктувано от факта, че аз наистина преди операцията никъде не попаднах на така пълно обяснение по отношение на протичането на самата операция, а имаме нужда от това при една нелека оперативна намеса. Затова и исках, ако мога, да бъда полезна с описанието, което дадох. Дано повече хора са доволни от това. Мога само да се радвам, ако съм помогнала! Нищо друго не искам, само едно - нека всички са живи и здрави! А изборът - той си е личен! Краси, още един път - поздрави и бих се радвала, ако може да си комуникираме по-често. (ако измислиш начин за друга връзка - ще се радвам)
    от krassi13 | 11.02.2013 17:10

500 лв. за 6 дни в болница са страшно много, но понеже пациентите ги дразнеше "Избор на екип", а може би и екипът да е един в тази болница, намерили са си начин да си я вземат сумата! Аз се оперирах миналата година в КАСПЕЛА Пловдив ,също частна болница, много съм доволна от отношението на лекарите и сестрите, от професионализма им, от самата операция, от условията, от всичко. Цяла година проучвах къде да се оперирам, за тези лекари прочетох само положителни отзиви, и не сгреших. НО! Идва ред и на финансовата част - 3320лв. за механична става и 100лв. за болничен престой. Само това! Изписаха ме на осмия ден. С огромни благодарности към д-р Генов, д-р Стефанов и целият екип!!!
    от Денева | 10.02.2013 16:08

Здравейте ,на 16.02 ми предстой операция за смяна на тазобедрена става в Авис Медика Плевен при д-р Халваджиян ,моля ако някой се е оперирал там или има представа за болницата да ми помогне с информация за цената на престой ,какви са условията там и колко дни е престоя след ендопротезиране? Ще ви бъда благодарна за отговори ,защото при прегледа доктора ми каза ,че ставата е 3200 лв. ,а за престой е 500 лв. за 6 дни .Аз съм записана и така или иначе ще плащам ,но много ме озадачи този престой по точно цената ,не разпитвах доктора защото бях със много силни болки ,а и 2 часа чаках права пред кабинета за прегледа и бях изнервена ,чак като се прибрах осъзнах че тази цена е меко казано неприлична ,падат се по 83 лв. на ден.
    от SDimitrova | 07.02.2013 11:48

В момента съм в Полимед, оперира ме доктор Димов на 4 февруари. Смяна на лява тазобедрена става. Невероятен! В момента, в който се запознаеш с него разбираш, че това е твоя лекар. Условията също са много добри.
    от krassi13 | 28.01.2013 12:33

Здравейте! Въпросът ми е по-скоро към ортопедите, пишещи тук. Има ли някаква яснота какво ще се поема като стойност от касата за тазобедрените стави, защото четох, че след набиране на офертите ще се поемат най-евтините варианти, обаче те ставите са различни първо като механизъм................. Има еднополюсни, двуполюсни, те пък са механични и циментни. И от кога влиза в сила безплатното им поставяне, след август ли?
    от Людмила Тенева | 15.01.2013 21:21

Оперирахме майка ми, на 79 и половина, на 28 декември 2012, в Окръжна болница, Пловдив, д-р Измирлиев, след счупване на шийката на лявата тазобедрена става. Сложиха изкуствена става, циментна. Платихме 2980 лева, от които ни казаха, че здравната каса възстановявала 1080. Четох по-горе, че здравната каса възстановявала парите на болницата, а после болницата трябва да ги възстанови на нас. Интересува ме ако някой скоро е минавал през това - каква е процедурата? Ние оставихме в болницата копието от фактурата, с която платихме, а оригиналът си е в нас. Болницата ли представя в Здравна каса копието от фактурата, или ние трябва да занесем оригинала? Нямам представа. Казаха, че ставата е немска и на възрастни пациенти слагали от този тип. Майка ми се движи засега с проходилка, кога трябва да се започне с патерица и какви патерици се препоръчват? Чета, че т.нар. "канадки" били за препоръчване.
    от Metodi | 15.01.2013 06:21

Тазобедрената става оперира д-р Ставрев, гр. Пловдив, през пролетта на 2012. Възпалението се проявява с болки при покой и при ходене. Рентгеновата снимка показва отлепяне на цимента от костта. поддържам 3 десети над нормалната температура и сега започвам да вземам Антибиотик. Дали мога да избегна нова операция? някой имал ли е такова усложнение? Благодаря
    от ani_iv | 13.01.2013 22:14

В какво се изразява това възпаление около ставата?
    от Metodi | 08.01.2013 23:13

който може да помогне, да помогне със съвет. Получих услужение след протезирането на тазобедрена става. Дълго мислихме че болките ми са от дископатията, но няколко м. след операцията се оказа че са от възпаление около ставата. такова възпаление се случва при 2% от оперираните. Някой има ли, който е бил в тези 2% ? Как се излекува?
    от д-р Цончев | 02.01.2013 18:45

Link
    от Атикус | 01.01.2013 21:34

Здравейте и ЧНГ! :P Доста внимателно прегледах темата. Информацията е много полезна. Надявам се да можете да споделите опит и съвети и по моя случай. Накратко, имам роднина на 63 години, който живее в чужбина и на когото се налага операция за смяна на тазобедрена става. Човекът обмисля варианта да я направи в България, защото няма здравна застраховка, там където живее, а ако се наложи да си плати, то цената за него ще е непосилна. В тази връзка сме се заели да проучваме опциите тук. Времето и средствата на моя роднина са ограничени.Опитваме са да направим сметка за сумата и за времето, нужни за интервенцията, следоперативния период и рехабилитацията. За момента все още сме в началото и не сме се спрели на екип. Единствените предпочитания, които имаме са да бъде в някоя от софийските клиники. Някой може ли да даде повече инфо по следните въпроси: 1. Колко време е нужно, за да се насрочи операция? Какви са предварителните изследвания (рентген, ядрено-магнитен резонанс)? Може ли да се постави диагноза и да се препоръча операция и тип на ставата (материал, тип на закрепване и др.) в рамките на едно посещение? Има ли как да се направи някакво, макар и условно консултиране от разстояние (например като се предостави епикриза и рентгенова снимка)? Вероятно ще искаме да чуем и посетим поне 3-4 специалисти. 2.Какво е времето за предоперативна подготовка и изследвания? Тук и на други места пише, че са нужни консултация с кардиолог, кръвна картина, зъбен статус, беседа с анестезиолог, сведения за общ статус. Колко време обикновено (реалистично) отнема това, ако предположим, че сме се спрели на лекар? Има ли някакво изчакване за самата операция? 3.Каква е продължителността на болничния престой и рехабилитацията? Колко време след операцията пациентът може да се обслужва самостоятелно? Колко време след самата операция, може да напусна страната и да изтърпи 8-9 часов презокеански полет със самолет? 4. Каква е цената на лечението и какво включва? Това, което видях е, че стойността на ставите варира между 4 000 и 6 000 лв., от които касата поема 1080 лв. Доколкото схванах има и около 2500 лв. за самия труд.Колко можем да очакваме за болничния престой и рехабилитацията? Има ли някакви чести усложнения и обстоятелства, които могат да доведат до допълнителни разходи? Между другото моят роднина е с непрекъснати здравноосигурителни права. Това носи ли някакви облекчения, освен споменатите 1080 лв. отстъпка от стойността на ставата? 5. Можете ли да препоръчате лечебни заведения, както и такива, които да избягваме? Видях, че най-често споменаваните от софийските са "Токуда", "Пирогов" и "Полимед". Предварително благодаря за всяка информация! Още веднъж пожелавам здраве и сполука на всички през Новата година! :)
    от emilstar | 19.12.2012 14:22

Привет на всички.На 41 години съм и преди седмица смених лява тазобедрена става в София МБАЛ Сердика при доктор Николай Тивчев.Много съм доволен от всичко в тази клиника.Благодаря много на д-р Тивчев,неговия екип и всички в отделението.Засега ходя с канадка,но започвам рехабилитация и се надявам в скоро време да хвърля и нея.Успех на всички на които им предстои такава интервенция.
    от Росица Соколова | 08.10.2012 14:36

ЗДРАВЕЙТЕ На 41 години съм. Вследствиена луксация ми предстои смяна на тазобедрена става става. Ориентирала съм се към Болница Полимед и доктор Димов. Може ли някой да каже нещо повече за тази болница и този доктор.Благодаря предварително.
    от milen | 01.10.2012 22:30

Благодарствено писмо до Ортопедия и Травматология УМБАЛ "Света Марина" гр.Варна Аз Недка Василева Маринова от с.Веселец ,общ.Завет ,обл.Разград Изказвам истинска сърдечна благодарност към екипа в лицето на завеждащ отделение д-р К.Михов , д-р Загоров и целия медицински екип ,и не на последно място -рехабилитаторката Гери за смяната на двете ми тазобедрени стави .С което сложиха край на неописуемите болки ! Още един път покланям ви се до земята с искрена благодарност! С Уважение : Недка Василева
    от д-р Цончев | 17.09.2012 09:01

Моля, пишете на кирилица!
    от krassi13 | 14.09.2012 12:43

Чак сега прочетох и отговарям за моя случай. Инвалид съм, 74% нетрудоспособност, всичките ми заболявания са само ортопедични, основно коксартроза и др. Обаче съм осигурена за всички случаи, понеже и аз работя. Знам, че има вариант да се внасят осигуровки без право на болничен, тогава сумата на осигуровките е по-малка. Въпрос на работодател може би, не мога да говоря, без да знам как е при вас. Аз бях в болнични 180 дни, толкова се полагат за 1 година, и ги ползвах всичките. Догодина пак. Тъй, че ако всичко е внасяно както трябва, сега не би трябвало да има проблем.
    от Боряна Пенова | 05.09.2012 21:34

Майка ми е с диагноза коксартроза .Получава инвалидна пенсия за заболяването си,но и работи.Най-накрая събра смелост за операция за подмяна на тазобедрена става,но разбрахме,че няма да и се изплатят болничните,които ще ползва за периода на възстановяването и.Някой сблъсквал ли се е с това поредно безумие?И може ли да ми кажете защо няма да и се плащат болничните?Защото взима инвалидна пенсия за същото заболяване ли?
    от vania | 19.08.2012 14:49

Krassi 13, благодаря от сърце за отзивчивостта. Моля от сърце за телефоните на специалистите на електронния ми адрес: vania22_22@abv.bg Поне засега нямам болки, но не зная колко време мога да издържа в това състояние.Почти не мога да вървя и се предвижвам само с кола.Всяко мнение е много важно за мен. Аз съм от Стара Загора и досега са ме лекували само в Стара Загора. Но явно, не могат да се справят.
    от krassi13 | 18.08.2012 10:38

Здравей, Ваня! Настръхвам, като чета в какво състояние си с двете механични стави. За съжаление при пациентите с луксация положението при смяна на ставата е доста по-сложно от тези само с коксартроза, но чак толкова? На мене също ми е правена ацетабулопласрика на крака, на който предстои смяна на ставата, и д-р Генов и д-р Белев ми обясниха, че операцията за тях ще е по-трудна от първата, но да не се притеснявам. Ако искаш телефон за връзка, ще ти го дам. Хората са реалисти, и поне ще кажат могат или не да помогнат. Лично засебе си аз на друг лекар вече не бих се доверила.
    от vania | 17.08.2012 21:21

Благодаря, krassi 13 за препоръката.До сега през целия ми живот ме оперират през 5-6 години,левия крак, после десния крак и т.н.т. В детска възраст операциите са ми правени в ИСУЛ след много неуспешно лечение в Стара Загора на вродена луксация. Докато проф. Росен Иванов ме оперираше резултатите бяха много добри. Но след остеутомията през 2000 год. състоянието ми рязко се влоши.Ходих с бастун до 2007 год. когато и двете стави станаха за смяна.Ставите ми са механични "Джонсън и Джонсън" и уж трябваше да издържат 25 години.При поставяне на ставата в ляво ми присадиха кост на свода, като я закрепиха с 2 винта. Закрепянето на свода е с лепене, а на ствола с врастване на костта. След операцията не можах дълго време да проходя.Стигнах до бастуни и си останах с тях.Изкриви ми се коляното на десния крак.Беше увреден и нерв на десния крак.И тази година се установи, че крепящите винтове на лявата става са счупени, свода е отлепен и изместен в мускулната тъкан, а главата на ставата се е закрепила някак си в таза. Имам малко време да намеря най-добрите, които ще се решат да поправят всичко това.
    от krassi13 | 17.08.2012 16:34

Препоръчвам Д-р Генов , ортопед в болница КАСПЕЛА Пловдив. И всички от екипа.
    от vania | 17.08.2012 15:37

Предстои ми ревизия на тазобедрени стави. Имам вродена луксация и поредица от операции . Правени са ми ацетабулопластики на двете стави от проф.Росен Иванов. През 2000 год. корекция на ябълката на лявата става /остиотомия/. През 2007 година ми поставиха изкуствени стави на двата крака. Сега лявата става е отлепена в горната си част, а дясната е калцирала. Предстоят ми нови операции и моля за препоръки за лекари и клиники
    от krassi13 | 13.07.2012 18:38

Здравейте, Елена! Аз съм оперирана преди 6 месеца, ставата ми също е СТРАЙКЪР, имам един винт, и от ден на ден оперираният ми крак е все по-добре. Не мога да кажа същото за другия, обаче. И на него предстои смяна на ставата, вероятно догодина. При вас най-вероятно болките да са от неправилна стойка и положение на костите. Не съм лекар, инженер съм, и при мене проблема си го обяснявам от инженерна гледна точка :)) Механизмът, какъвто е тялото, е изкривен нанякъде, не е в равновесие, и следва болка. В момента неоперираният ми крак е малко по-къс, но това се вижда на снимка, понеже едната става е по-високо от другата. Та усещането е за по-къс крак ,и така си и ходя. С поставянето на втората става проблемът надявам се, ще се разреши, и болката ще изчезне. Сигурно и при Вас положението е същото.
    от beni | 13.07.2012 17:28

Здравейте! Преди 1г10м смених лява тазобедрена става с механична Страйкър. Ставата е захваната с два винта, по мнение на лекарите за да е по-стабилна защото съм на 50г и все още съм активен и динамичен човек с по-голямо натоварване. След операцията бързо започна да се износва и другата става. От скоро имам болки с характерното придърпване и лека болка в сухожилието в ингвиналната гънка на не оперирания крак, а крака с изкуствената става започна да ме боли толкова силно, че при стъпване болката на моменти е прорязваща и толкова силна както преди операцията. Дайте мнения, на какво може да се дължи тази болка в оперирания крак. Благодаря предварително, на всички включили се!
    от д-р Цончев | 16.06.2012 18:33

Моля, пишете на кирилица!
    от mitko | 15.06.2012 22:20

blagodaria, moze i tova da imat predvid pod vaztanoviavane na pari

Напиши отговор
355 намерени, страница 1 от общо 8