Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Паднало бебе от легло/Цицина на главата

Напиши отговор
  • RE: Паднало бебе от легло/Цицина на главата
    от Валентина Терзиева | 14.01.2021 19:22

Благодаря Ви,доц.Цончев!
  • RE: Паднало бебе от легло/Цицина на главата
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.01.2021 18:57

Според мен след толкова време няма място за притеснение.
  • Паднало бебе от легло/Цицина на главата
    от Валентина Терзиева | 09.01.2021 12:36

Здравейте,Доц. Др.Цончев! Може ли да задам въпрос към Вас? Бебето ми,което е на 5м.преди 2 седмици падна от леглото-60см.височина.Пада по глъб и глава.Отидохме в спешното в града и там дежурен лекар ни каза да следим за повръщане,сънливост и т.н.Все още нямаше нищо на главата.На другия ден се появи огромна цицина к дължина около 10см в дясно над охото и назад към задната част на главата.Леко подуто и на пипане меко.До ден днешен не е предявил симптоми на сътресение,прегледан е от педиатър и мажем с Арника.Отоко леко спада и леко се е свила цицината.Все още е меко. Въпроса ми е:имали място за притеснение и нужда от консулт на място с неврохирург и евентуално снимка? Притеснявам се всеки ден,дали ще има последици от удара ???? Педиатъра,който го прегледа ми спомена,че има случаи в което симптоми могат да се изявят и до 1 месец след падането.Бебо падна на 25.12.2020???? Моля,Ви кажете,според вас,имали място за притеснения още? Благодаря Ви предварително и Ви желая здрава и спорна Нова 2021 г.

Напиши отговор